Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Nasi na Zachodzie (dzikim?)...
Autor Wiadomość
sulka 
Indiana Jones


Posty: 421
Skąd: Kaczogród :/
Wysłany: 26 Marca 2006, 18:31   Nasi na Zachodzie (dzikim?)...

No wlasnie. Dzisiaj trafilem na cos takiego. Jak to jest, ze my sprowadzamy z zachodu wszystko jak leci, zaczynajac od najwiekszego chlamu, a oni od nas nie biora nic? Sapek jest tutaj wyjatkiem tylko wyjatkiem od reguly i zastanawiam sie, czy to on sam po prostu potrafi sie tak zakrecic i zalatwic sobie export za granice, czy po prostu jest taki dobry? 8)

BTW troche zniesmacza mnie fakt, ze tlumy fanow w Polsce czekaja z niecierpliwoscia na dalsze opowiadania z Wiedzminem, a Sapek:
www.wp.pl napisał/a
Do czterech klasycznych opowiadań z lat 1986-1990 dołączył Sapkowski trzy dotąd nie publikowane nowele, które dają pełniejszy wgląd w przeszłość Geralta.
_________________
That is not dead which can eternal lie,
Yet with strange æons even death may die.
 
 
Piotrek Rogoża 
Lyterat


Posty: 822
Skąd: inąd :)
Wysłany: 26 Marca 2006, 19:01   

sulka napisał/a
BTW troche zniesmacza mnie fakt, ze tlumy fanow w Polsce czekaja z niecierpliwoscia na dalsze opowiadania z Wiedzminem, a Sapek:

Przeczytałbyś uważnie. Notka została żywcem zerżnięta z reklamy polskiego wydania "Ostatniego życzenia"; opowiadania o diabole i dżinnie były wtedy nowe i niepublikowane.
_________________
Moje życie to Truman Show. W reżyserii Koterskiego.
www.piotrrogoza.wordpress.com
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 27 Marca 2006, 11:01   

na malo dzikim, za to wyperfumowanym zachodzie (francja) znany jest sapek i oczywiscie Lem. z tym, ze Lem podchodzi pod kategorie Dawnych Wielkich Pisarzy Dawnego Wielkiego Bloku komunistycznego , troche jak Strugaccy. a Sapkowi Wiedzmina wydali z brzydka, kolorowa okladka, jak jakiegos conana barbarzynce.
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 27 Marca 2006, 11:10   

Widać, że forum czyta sie po łebkach. To samo wkleiłem parę dni temu w "Luźnych rozmowach bez tematu"...
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 27 Marca 2006, 11:14   

- no to przeklej? :wink:
biedny Loga,n robota od rana, a tu juz pierwsze skargi (nie ja, nie ja! )
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
sulka 
Indiana Jones


Posty: 421
Skąd: Kaczogród :/
Wysłany: 27 Marca 2006, 13:26   

Piotrek Rogoża napisał/a
Przeczytałbyś uważnie. Notka została żywcem zerżnięta z reklamy polskiego wydania Ostatniego życzenia; opowiadania o diabole i dżinnie były wtedy nowe i niepublikowane.


To w takim razie przepraszam i zwracam honor Sapkowi, jakos tych opowiadan akurat nie kojarze...

Logan napisał/a
Widać, że forum czyta sie po łebkach. To samo wkleiłem parę dni temu w Luźnych rozmowach bez tematu...


Ano, po lebkach, nic na to nie poradze. :(
Sorry za zamieszanie.
_________________
That is not dead which can eternal lie,
Yet with strange æons even death may die.
 
 
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 27 Marca 2006, 13:30   

Spokojnie, troszkę niewyspany jestem i szlifowanie forum mnie dobija...

Z drugiej strony, kiedy czytałem tego newsa to zastanawiało mnie czy do pisania takich wiadomości biorą kogoś kto się chociaż na tym trochę zna. Wnioskując z newsa - raczej nie...
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
sulka 
Indiana Jones


Posty: 421
Skąd: Kaczogród :/
Wysłany: 27 Marca 2006, 14:49   

Z tego co zauwazylem, to rzetelnosc publikowanych artykulow na portalach informacyjnych (onet, wp...) drastycznie spadla w ciagu ostatnich kilku lat, nie mowiac juz o coraz czesciej pojawiajacych sie ortografach i bledach skladniowych. Chociaz patrzac na zalew papierowych brukowcow, gdzie sytuacja jest podobna, coraz mniej sie temu dziwie...
_________________
That is not dead which can eternal lie,
Yet with strange æons even death may die.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group