Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
jRPG
Autor Wiadomość
Grahf 
Luke Skywalker


Posty: 223
Skąd: Kraków
Wysłany: 31 Stycznia 2006, 19:40   jRPG

Jakie są wasze ukochane gry RPG w odmianie japońskiej :?:
Zapraszam do dyskusji.
_________________
The Holy Empire of Solaris

http://www.last.fm/user/Etrenank
 
 
Argael 
Yoda


Posty: 901
Skąd: Wrocław
Wysłany: 31 Stycznia 2006, 19:47   

Na razie w całości przeszedłem tylko The Legend of Dragoon i nawet mi się podobało. Fajny zrobili system walki.
Oprócz tego zacząłem grać w Final Fantasy VIII. Doszedłem do 2 płyty i siadł mi twardziel. Będę musiał grać od początku :cry: Ale byłem tą grą zachwycony. Świetni bohaterowie, wciągająca fabuła, czego chcieć więcej?
Coraz bardziej mnie korci, żeby kupić PS2 i wszystkie Finale wydane na nią. Kto wie, może się w końcu skuszę.
_________________
今という時は二度と戻らないんだから。一期一会だぞ。
 
 
 
JohnDoe 
Langolier


Posty: 298
Skąd: ten pomysł?
Wysłany: 31 Stycznia 2006, 20:27   

Mnie sie nie podobaja, ale ja raczej zawsze malkontentem bywam nazywany. Grahf, za to przyznaje ze Bebop mi sie podobal :]
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 1 Lutego 2006, 11:32   

Ja zaliczyłem tylko Parasite Eve o ile mozna go nazwać jRPG. Jestem w trakcie Vagrant Story.
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Grahf 
Luke Skywalker


Posty: 223
Skąd: Kraków
Wysłany: 2 Lutego 2006, 13:47   

Czy ktoś z forumowiczów miał przyjemność grać w tą FENOMENALNĄ grę jRPG? Bo przyznam się bez bicia mam kompletnego hopla na jej punkcie.

Gra dość już leciwa, z 1998 roku, na PSX'a. Niestety nie wyszła w Europie, a ledwo co w USA. Wszystko przez mnóstwo zaporzyczeń z religii judeo-chrześcijańskiej, często wykorzystanych w dość kontrowersyjny sposób.

Pal sześć grafikę, która teraz może już odzucać. Natomiast to co wyróżnia tego eRPeGa to niesamowita, skomplikowana fabuła (muzyka również - Yasunori Mitsuda) której nie sposób ogarnąć w całości za pierwszym "przejściem". Czegoś takiego nie spotkałem w żadnej innej grze RPG. A trzeba dodać że lubię w takim samym stopniu jRPG, co cRPG. Jeżeli chodzi o fabułę w Finalach to można tylko z politowaniem pokiwać głową przy porównaniu z Xeno. Również gdy grałem w słynnego Tormenta to fabularnie wymięka (jak i wszystkie inne cRPG w które grałem).

Mam kumpla, zatwardziałego i jak się wydawało niereformowalnego fana cRPG, który słysząc o japońskich RPG uśmiechał się pobłażliwie. Mówił że fabularnie nic nie jest w stanie pobić Planescape: Torment. Przekonałem go żeby zagrał w Xenogears. Złatwił sobie emulator, pożyczyłem mu grę... i tyle go widziałem przez następne dwa tygodnie. Gdy oddawał mi płytki powiedział tylko "O *beep*...". Hehe naturalnie się tym nie chwali że najlepszą fabularnie grą jest japoński eRPeG

Szczerze polecam :mrgreen:
_________________
The Holy Empire of Solaris

http://www.last.fm/user/Etrenank
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 3 Lutego 2006, 14:32   

Grafh: mam nadzieję że jest to w wersji angielskojęzycznej... przy japońskim mógłby być problem... gdzie to można dostać?
 
 
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 3 Lutego 2006, 17:49   

mawete napisał/a
Grafh: mam nadzieję że jest to w wersji angielskojęzycznej... przy japońskim mógłby być problem... gdzie to można dostać?


Tylko na PSX. Dwie następne części wyszły na PS2. Możesz poszukać na allegro.
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
Grahf 
Luke Skywalker


Posty: 223
Skąd: Kraków
Wysłany: 4 Lutego 2006, 10:55   

Xenosaga (I & II) nie jest kontynuacją Xenogears. To dość często spotykany błąd :mrgreen: . Poza tym te "kontynuacje" to popłuczyny po świetnym poprzedniku i Xeno niestety nie dorównują.
_________________
The Holy Empire of Solaris

http://www.last.fm/user/Etrenank
 
 
Murmus 
Tom Bombadil

Posty: 28
Skąd: Suwałki
Wysłany: 10 Maj 2006, 22:12   

Nie miałem okazji zakosztować w tego rodzaju smakołykach:)
_________________
Szukam pokoju/kawalerki w Rembertowie. Mile widziany internet. Moje gg: 4360641. murmus@o2.pl
 
 
Sandman 
Rumburak


Posty: 2079
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 11 Maj 2006, 09:36   

Generalnie wole jRPG od cRpg. Zaliczyłem naprawdę wiele jednych i drugich i japońskie mają jak dla mnie ciekawszy klimat, Xenogears, Finale i cała nie wspomniana reszta wciągały mnie bardziej niż Baldurs i jemu podobne. Jako taki opór jeszcze stawiał jRPG-om Morrowind i Gothic, a teraz czekam na Obliviona :)
_________________
"Życie to taki dziwny teatr, gdzie tragedia miesza się z farsą, scenariusz piszą sami aktorzy, suflerem jest sumienie i nigdy nie wiadomo, kiedy otworzy się zapadnia."
Andrzej Majewski
 
 
 
Argael 
Yoda


Posty: 901
Skąd: Wrocław
Wysłany: 11 Maj 2006, 17:29   

Troszkę sobie pograłem w Finala XII, obejrzałem trailer XIII i stwierdzam, ze pod wzgledem grafiki i sterowania, ta seria coraz bardziej sie upodabnia do cRPG. W pełni trójwymiarowa grafika, ruchoma kamera, widok zza pleców bohatera i walki w czasie rzeczywistym z pełną swobodą ruchu. Jeszcze nie wiem, czy podoba mi się ta ewolucja.
_________________
今という時は二度と戻らないんだから。一期一会だぞ。
 
 
 
Grahf 
Luke Skywalker


Posty: 223
Skąd: Kraków
Wysłany: 22 Maj 2006, 00:07   

Cytat
Grafh: mam nadzieję że jest to w wersji angielskojęzycznej... przy japońskim mógłby być problem... gdzie to można dostać?

LOL, umknął mi Twój post :( .
Xenogears nie wyszedł niestety nigdy w Europie, a jedynie w USA więc pozostają raczej źródła nieoficjalne (p2p, fora, znajomi 8) ).
_________________
The Holy Empire of Solaris

http://www.last.fm/user/Etrenank
Ostatnio zmieniony przez Grahf 22 Maj 2006, 00:10, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Argael 
Yoda


Posty: 901
Skąd: Wrocław
Wysłany: 26 Maj 2006, 19:45   

Pykam sobie w Final Fantasy VII i musze przyznać, że fabuła fabułą, klimat klimatem, ale ta badziewna grafika jednak trochę przeszkadza w czerpaniu przyjemności z grania.
 
 
 
Grahf 
Luke Skywalker


Posty: 223
Skąd: Kraków
Wysłany: 28 Maj 2006, 11:15   

Argael, w RPG grafika jest sprawą drugorzędną 8) .

BTW, ja nigdy nie przepadałem za serią FF. Na PSX'a było od groma lepszych eRPeGów.
_________________
The Holy Empire of Solaris

http://www.last.fm/user/Etrenank
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 28 Maj 2006, 11:34   

Z tych jrpg, z ktorymi mialem przyjemnosc, to spodobaly mi sie Septerra Core i Chrono Trigger. Za FF jakos nigdy nie przepadalem.
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Argael 
Yoda


Posty: 901
Skąd: Wrocław
Wysłany: 9 Wrzeœśnia 2006, 19:32   

No i wreszcie skończyłem Final Fantasy VII. Trochę się zawiodłem na ostatnich bossach, bo nie sprawili mi żadnego kłopotu. Ale poza tym gra miodzio. Nie żaluję tych 70 godzin spędzonych przy niej. Troszeczkę źle zrobiłem, że najpierw obejrzałem Advent Children, bo mi to zaspoilerowało kilka ważnych wątków, ale i tak poznawałem fabułę z wielką przyjemnością. Kiedyś będę musiał do niej wrócić (i tym razem pokonać wszystkie Weapony).
A teraz mogę z czystym sumieniem zasiąść na poważnie do Dirge of Cerberus: FFVII, które co prawda już nie jest RPG, ale to świetna gra z bardzo wciągającą fabułą. Ciekawe, jak bardzo nawiązuje do oryginalnego FFVII (poza bohaterami, oczywiście).
_________________
今という時は二度と戻らないんだから。一期一会だぞ。
 
 
 
Argael 
Yoda


Posty: 901
Skąd: Wrocław
Wysłany: 22 Grudnia 2006, 10:47   

Dzisiaj mi szef pożyczył na przerwę świąteczną Dragon Quest VIII. Ciekawe, jak się w to gra i jak bardzo się różni od Final Fantasy. Grał może ktoś kiedyś?
_________________
今という時は二度と戻らないんだから。一期一会だぞ。
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group