Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Tu nic nie jest proste - Głosowanie do 5 Maja

Co jest najmniej proste?
Jacek i Agatka
11%
 11%  [ 5 ]
To wcale nie jest proste
21%
 21%  [ 9 ]
Wieczna Wojna
26%
 26%  [ 11 ]
Dziwotwór
11%
 11%  [ 5 ]
U nas po staremu
23%
 23%  [ 10 ]
Wszystko jednak zbyt proste - czyli nic.
4%
 4%  [ 2 ]
Głosowań: 25
Wszystkich Głosów: 42

Autor Wiadomość
mesiash 
Sedecimus


Posty: 1855
Skąd: Stolica
Wysłany: 5 Maj 2013, 20:38   

Ostatnie kilka minut głosowania, ktoś chętny jeszcze dodać swoje głosy? Trwa walka co najmniej o drugie miejsce :)


Przepraszam że ten kolejny post jest tak szybko pod tym...
_________________
The difference between "space-based clean power station" and "unimaginably powerful orbiting death ray" is mostly semantics and hope. - ponoć Asimov
Ostatnio zmieniony przez mesiash 5 Maj 2013, 21:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mesiash 
Sedecimus


Posty: 1855
Skąd: Stolica
Wysłany: 5 Maj 2013, 21:05   

No dobra, głosowanie zakończone, wszystkie głosy podliczone. Osobiście przyznam że edycja mi się podobała, bo teksty były na bardzo różne tematy. Ale się pozmieniało na sam koniec :) A już miałem prawie gotowe podsumowanie...

Poza podium, ex aequo na miejscu czwartym, uzyskując po 5 głosów znaleźli się papabuba za Dziwotwór :bravo , szortowy debiutant, którego przymusiłem do lekkiego skrócenia pracy; oraz LadyBlack! :bravo Osobiście myślę, że Jacek i Agatka było najbardziej pokręcone ze stawki :) gratki

Trzecie miejsce dla Lynx ze swoim To wcale nie jest proste :bravo . Z tego miejsca muszę pogratulować bardzo ciekawego pomysłu i fajnego wykonania. Prawie 40% głosujących (9 sztuk, z 25) widziało w Tobie autorkę najlepszego tekstu tej edycji.

Drugie miejsce rzutem na taśmę mesiash za U nas po staremu Sam przyznam że nie wiem skąd mi przyszedł do głowy tytuł. Nigdy nie byłem w tym dobry :) Dziękuję za wszystkie 10 głosów.

No i wreszcie... Zwycięzca, a zarazem laureat nagrody Jury w kategorii "pierwsza nadesłana praca"... Panie, Panowie i Pozostali! Przed wami zdobywca 11 głosów - konopia i jego Wieczna Wojna. :bravo :bravo :bravo W Twoje ręce zdaję następną edycję. Przyznam że od samego początku byłeś moim faworytem, i nawet przez chwilę zastanawiałem się czy aby na pewno chcę coś napisać sam :)
_________________
The difference between "space-based clean power station" and "unimaginably powerful orbiting death ray" is mostly semantics and hope. - ponoć Asimov
 
 
Lynx 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7038
Skąd: znad morza
Wysłany: 5 Maj 2013, 22:34   

konopia :bravo i gratulacje. :)

mesiash, :)

Dziękuję głosującym, cieszę się, że udało mi się "nie przegadać" pomysłu :)

Dla wszystkich szortopiśców podziekowania za fajne teksty :)
_________________
http://zrozumiecswiat.pl/7.html
 
 
LadyBlack 
Babcia Weatherwax


Posty: 863
Skąd: z rubieży
Wysłany: 5 Maj 2013, 23:32   

Powiem Wam, że gorąco było :mrgreen:
Gratulacje dla konopii, mesiasha i Lynx :bravo Różnica głosów między Waszymi tekstami jest minimalna, no najmniejsza z możliwych ;P: , bój był zacięty, bo i teksty bardzo udane.
Specjalne wyrazy uznania dla papabuby :mrgreen: Podoba mi się Twoja postawa, fajnie się "wyrabiasz" (brzydkie słówko, ale oddaje to, co mam namyśli :wink: ). Tak trzymaj :D

Dobrze się bawiłam :D
Czytającym dziękuję za głosy i dobre słowo :mrgreen:
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 6 Maj 2013, 08:29   

Wygrałem :shock:

Wielkie dzięki dla głosujących i oceniających.
Gratulacje dla innych autorów :bravo szczególnie dla mesiash i Lynx byli o włos.

Nowa edycja, chciałem napisać nowy temat i warunki, ale tamten wątek jest zamknięty :roll:
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
Blue Adept 
Borg


Posty: 1543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 6 Maj 2013, 08:42   

Aplauz dla głosujących i zagłosowanych! :bravo :wink:

Generalnie - Były głosy, że niektóre szorty są za mało oryginalne, czy też zbyt "trywialne". Odbiór utworu jest oczywiście kwestią gustu, jednak mam wrażenie, że czasami nie jest tak prosto napisać coś "trywialnego", za to tak przyjemnego. W mojej opinii to nie są li tylko zawody na oryginalność.

papabuba - Jak napisałem przy głosowaniu - tekst czytałem z pewną przyjemnością i zaciekawieniem. :bravo Wydaje mi się, że jak na pierwsze wejście ma czego się wstydzić. Jednak ciekawe cóż takiego skróciłeś i jak wpłyneło to na dziwny odbiór całości. :?:

LadyBlack - Chyba należy się nagroda w zakresie konsekwencji. Pamiętam jak wcześniej napisałaś o pomyśle na świat oparty na krzywych, więc akurat autorstwo tego szorta było dla mnie oczywiste od początku. Zauważyłem, że porzuciłaś zamysł naukowej podbudowy - to w końcu fantastyka i liczy się impresja czytelnika. :mrgreen: Pomysł na szorta faktycznie najbardziej oryginalny i może bym na niego zagłosował gdybym miał akurat inny nastrój. :wink:

Lynx - To wcale nie jest proste. Nic dodać, nic ująć. Brawo. :bravo

mesiash - Obstawiałem, że napisłeś "Wieczna wojna". Cóż było blisko. Ale naprawdę niezły szort, a choć niektórym przeszkadza perspektywa na poziomie plutonu, to mi nie. A kwestia odpowiedniego tytułu, to problem stary jak świat. :mrgreen:

konopia - Nie ma to jak wieczna wojna. To dobre dla biznesu, a co jest dobre dla biznesu, jest też dobre dla ludu. :wink: Gratulacje. :bravo

Edit: Zamieniłem jedno słowo i nie zauważyłem, że zrobiłem to już po kolejnym poście.
Ostatnio zmieniony przez Blue Adept 6 Maj 2013, 08:45, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 6 Maj 2013, 08:42   

konopia, odemknąłem, pisz!
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 6 Maj 2013, 08:54   

Dzięĸi!
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37530
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 6 Maj 2013, 09:04   

Lynx napisał/a
To wcale nie jest proste gdzie fantastyka? Pytam: no gdzie?
:P
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
papabuba 
Gollum

Posty: 23
Skąd: Polska
Wysłany: 6 Maj 2013, 13:24   Heloł

Chciałem podziękować za te 5 głosów i słowa uznania. Szczerze mówiąc nie spodziewałem się aż tylu :oops: i p
oczułem się troszkę, jak zwycięzca :wink:

Ćwiczę sobie pisanie szortów jako zamkniętej całości, a nie szorta jako "wyrwanego" ze środka opowiadania tekstu... wiecie o co chodzi. potem tnę i tnę, i czasami nie wychodzi już tak fajnie.
jeszcze raz wielkie Bóg zapłać :D






I'll be back... in next shorts

Ale ze mnie gapa...
Gratuluję zwycięzcy. :bravo :bravo
_________________
my brain is the source...
 
 
Magnis 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7011
Skąd: Okolice Wawa
Wysłany: 6 Maj 2013, 15:47   

papabuba - jak na debiutanta szort wyszedł dobry, ale jak tutaj mesiash wspominał o skróceniu go to może dlatego wyszedł trochę dziwny. Ale ode mnie gratulacje i czekam na następny Twój szort bo pomysły to masz nie powiem :wink: :bravo .

LadyBlack - troszkę mi czegoś zabrakło, ale muszę stwierdzić, że pomysł miałaś dobry :wink: . Gratulacje również dla Ciebie :bravo :D .

Lynx - krótki szort i tyle. Gratulacje za zajęcie trzeciego miejsca :bravo :D .

mesiash - Twój przypominał mi w formie dowcipy o szeregowcach. Co tutaj dużo kryć gratulacje za drugie miejsce :bravo :D .

konopia - Twój szort jednak mnie przekonał do Ciebie i widać, że nie tylko mi się podobał. Gratulacje za otrzymanie pierwszego miejsca :bravo :D .

Nie było tutaj tak naprawdę słabych szortów tylko wszystkie trzymały równy i dobry poziom. Wszystkim startującym gratuluje :bravo :bravo :bravo :bravo :D .
_________________
Stefan Grabiński

Wielcy Przedwieczni : Dagon, Wielki Cthulhu i Wielki Staruch.
 
 
Starscreem 
Mechagodzilla


Posty: 661
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 6 Maj 2013, 22:01   

Gratulacje dla wszystkich.
Jak czytam posty po ogłoszeniu wyników, to jakoś mi się udzielają te emocje :) Może się zdecyduję wziąć udział w następnej edycji :)
Jeszcze raz gratulacje.
 
 
Nocturn 
Nocturn


Posty: 1591
Skąd: dokąd?
Wysłany: 7 Maj 2013, 08:07   

zdecydowanie bierz udział.

A ja jak będę miał odpowiedno paskudny humor to rozerwę każdy szort na strzępy i się poczepiam. Zniszczę zszargam i podepczę wasz pot i krew. A waszą dumę z własnego tekstu spuszczę na samo dno układu pokarmowego, po czym ....

E .. zapędzam się.
Nie mam ostatnio na takie rzeczy humoru.
Ale hm... mogę mieć.
 
 
Starscreem 
Mechagodzilla


Posty: 661
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 7 Maj 2013, 15:51   

Nocturn, Proszę tak do mnie nie pisać. Ja mam naturę trolla internetowego. Jak zobaczę, że ktoś 'psoci", to i mi się zachce spocić. :P

Na początku krytyka (choć niekoniecznie w opisanej powyżej formie ;) ) jest potrzebna.

Dawno temu, kiedy byłam małym smutnym kobietopodobnym stworzeniem, pisałam małe smutne wierszopodobne twory. Wszyscy się nimi zachwycali... Nienawidziłam ich za to.
Pewnego dnia, koleżanka przeczytała wiersz, z którego nawet byłam zadowolona, i powiedziała "denny". Bożu, jaką ja ulgę poczułam ;)

Krytyka jest dobra, pod warunkiem, że jest szczera i kulturalna.
 
 
Nocturn 
Nocturn


Posty: 1591
Skąd: dokąd?
Wysłany: 7 Maj 2013, 15:57   

Starscreem,
Jestem bardzo kulturalnym, świadomym Czytaczem. I czasami nawet conieco sam napiszę.
Lubię krwawo się rozprawiać z tekstem.
I słowo psocić nie bardzo pasuje do mojej szkaradnej mordy ;)

Trolli internetowych pasjami nie znoszę.
 
 
Starscreem 
Mechagodzilla


Posty: 661
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 7 Maj 2013, 22:24   

Nocturn napisał/a


Trolli internetowych pasjami nie znoszę.


A kto ich lubi?
Sami by siebie nie lubili, jakby wiedzieli, że są.
Ja się w pewnym momencie ogarnęłam, ale nadal się we mnie budzi zwierzę, jak się czasem zapędzę w komentarze pod jakimiś artykułami na onetach, interiach i im podobnych.

Ale dość tego jałowego gadania - lecę redagować swe dzieło na kolejną edycję :)
 
 
dziko 
Yoda


Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14 Maj 2013, 21:30   

Spóźnione, ale szczere gratulacje dla wszystkich piszących, szczególnie dla debiutantów! :)

Fajnie, że konkursy żyją sobie, choć to już rok od zamknięcia pisemka.
_________________
pozdrawiam - Bartek
Dzikopis
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group