Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Piotr Boruch
Autor Wiadomość
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 9 Stycznia 2012, 15:01   

Ziuta napisał/a
Z kronikarskiego obowiązku i dla podbicia wątku.
Na Szortalu pojawił się Almaryk przeklęty.

Ziuta, tak nieśmiało zapytam: gdzie występujesz pod pseudonimem, tu, czy na Szortalu?
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 9 Stycznia 2012, 15:54   

Tu – ten pseudonim wyszedł przez przypadek, nie wiem z bardzo, co z nim zrobić, więc czasem używam, a czasem nie :oops:
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 9 Stycznia 2012, 17:21   

Zmienić tytuł wątku?
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 18 Sierpnia 2012, 18:23   

Dopiero teraz przeczytałem propozycję. :oops: Zmiana tytułu? Może być.

Postanowiłem nadmuchać sobie ego tego wieczoru, więc uprzejmie informuję, że jak ktoś czytuje Czas Fantastyki, to udzielam się w najnowszym numerze, strony 33-36 (słownie: od trzydziestej trzeciej do trzydziestej szóstej). Temat: saga wiedźmińska po dekadzie od zakończenia.
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 18 Sierpnia 2012, 19:31   

Ziuta, wczoraj dostałam właśnie CF (pięknie zmasakrowany przez pocztę :/) i od tego tekstu miałam zamiar zacząć :D
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 22 Października 2012, 20:38   

http://drugiobieg.eu/vari...ja_PG_PM_MC.pdf
Tutaj pełna, dużo dłuższa niż w CzF, wersja naszej rozmowy.
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 22 Października 2012, 22:14   

Czytałem w pracy - bardzo ciekawe. :bravo
A teraz - posypywać głowę popiołem, czy to w sensie pozytywnym było? ;)
 
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 23 Października 2012, 09:26   

Chodzi o wspomnienie Ciebie w kontekście inspiracji? ;P:
To była zwykła opisówka, bez jakiegoś oceniania. Akurat czytałem Zimę nieco wcześniej i mi się przypomniałeś. Zresztą chyba rocznikowo pasujesz pod pokolenie, na które AS najmocniej wpłynął. Teraz tego aż tak nie widać, ale wtedy był potęgą. Kruk Siwy miał nawet o tym pogadankę na Avie. On, Grzędowicz, Kres i inni zaczynali w latach 80 polską fantasy, sami ucząc się, co to właściwie jest i jak to się je, a tu przyszedł Sapkowski, który nie dość, że był bardzo zdolny, to jeszcze jeździł na Zachód i przeczytał całą klasykę gatunku
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 23 Października 2012, 13:00   

No, ukryć się nie da, że jestem z tego pokolenia, które czytało opowiadania Sapkowskiego na bieżąco najpierw w F, a potem NF, później zaś czekało na kolejne tomy sagi. ;P: Dalej też się zgodzę - dotąd pamiętam słynnego "Piroga" i moje zgrzytanie zębami, przy kolejnych wymienianych przez ASa klasykach, na których, nawet w zalewie tłumaczonych byle jak książek na początku lat 90-tych, i tak trzeba było długo czekać. Dziś, gdy znam 99% książek, jakie Sapkowski wskazuje jako kanon w swoim kompendium, widzę sprawy inaczej, ale wtedy dobrej polskiej fantasy praktycznie nie było. Ot, Sapkowski, Kres i czasem jakieś opowiadanie Szrejtera w NF, czy Bochińskiego w Fenixie. AS wywarł ogromne piętno na polskiej fantastyce i z tym nie ma co dyskutować.
 
 
 
Nina Wum 
King Kong


Posty: 840
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24 Października 2012, 10:55   

Ziuta, świetny tekst, obfity w kaloryczne spostrzeżenia.

Z wiedźminem pierwszy raz miałam przyjemność w wiośnianym wieku lat 15-stu (pożyczyłam sobie książkę koleżanki na harcerskim biwaku; później wyrwała mi ją, obrażona, że czytam szybciej od niej.) Do dziś pamiętam pierwsze wrażenie z lektury: to dziwaczne uczucie, że ktoś mi tu kroi film noir ze smoków, mieczy i podobnie bombastycznych, a nieżyciowych utensyliów.
Ech, dobre wspomnienia napłynęły falą. :)
 
 
cranberry 
Dziewczyna Brighelli


Posty: 762
Skąd: Lublin/Esensja
Wysłany: 25 Października 2012, 08:51   

Cytat
to dziwaczne uczucie, że ktoś mi tu kroi film noir ze smoków, mieczy i podobnie bombastycznych, a nieżyciowych utensyliów

Punkt dla Niny za umiejętność sformułowania takiego spostrzeżenia w wieku lat 15 :D Ja czytałam jakoś koło 18 i chyba podobało mi się "po prostu". Tzn. na pewno pamiętam, że mi się podobało poruszanie różnych "zyciowych" (niebasniowych) tematów.

Tekst Ziuty & Co ściągnęłam do czytania jak-się-wreszcie-z-tym-wszystkim-ogarnę, ale z tego, co rzuciłam okiem, wygląda rzeczywiście smakowicie.
_________________
Nocą...
Cyberdziadek
 
 
Nina Wum 
King Kong


Posty: 840
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25 Października 2012, 09:53   

Dziękuję, cranberry. (To wszystko przez niejakiego Humphreya Bogarta - w wieku podfruwajczym miałam na jego punkcie prawdziwą obsesję. :mrgreen: )
Tekst Ziuty i kompanionów intensywnie polecam, zasilił mi mózg.
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 4 Grudnia 2012, 15:08   

Staram się przynajmniej raz na pół roku napisać szorta, ale znowu wyszedł mi za długi, jak na ogólnie przyjęte normy. Nie wiem, jak to będzie ostatecznie wyglądać, ale wrzucę kawałek, bo mi się podoba (grunt się sobie podobać, c'nie?):

ja napisał/a
– Zajdla, powiadasz? – wujek Maniek, jak zawsze kiedy się najadł, czuł potrzebę rzucenia żartem. – A we wojsku byłeś?
– Nie, mam dopiero dziesięć lat – zgodnie z prawdą wyjaśnił Adaś.
– To cię wezmą! Wezmą i pokażą, kto to był Janusz A. Zajdel. Oduczysz się głupiego gadania, co nie, Jadźka? – wujek trącił ciotkę w ramię. Ta chyba spała, bo poderwała głowę, spojrzała zdezorientowana i zapytała:
– Kto, co?
Mama wyjaśniła po raz kolejny:
– Adaś ma jutro klasówkę na języku polskim. Z książki Janusza Zajdla.
– Której książki?
– Dowolnej. Pani im nie powiedziała, której.
– Oj to biednyś! Zajdel, Zajdel… też miałam go w lekturach.
– A ma ciocia książkę? – ucieszył się Adaś.
– Gdzieżby! Miałam, ale wyrzuciłam po szóstej klasie. Był okropny. Wszędzie ta martyrologia…
– Co to jest martyrologia? – zapytała mała Martynka.
– Pójdziesz do wojska, to zobaczysz!
– Przestań, Maniek, nie strasz dziecka. Martyrologia, jak by wam to wytłumaczyć… Cieszcie się, że już jej nie macie. Za moich czasów była wszędzie: książkach, komiksach, w telewizji. Najgorsza była w szkole. W poniedziałek przychodziła do klasy higienistka z wielką butelką martyrologii i każdy musiał wypić łyżkę. A śmierdziało straszliwie!
– Po co to wszystko było?
– Żeby nam zęby nie powypadały. I tak wypadły – westchnęła ciotka. – Dbajcie o zęby dzieci. Nie jedzcie słodyczy.
– Więc co to jest ta martyrologia – Martynka nie dawała spokoju. Adaś pociągnął ją za rękaw i szepnął na ucho:
– Taki potwór z Muminków. Później ci pokażę. Teraz cicho.
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 4 Grudnia 2012, 15:16   

:mrgreen:
Na Szortal może mieć chyba do 5000 znaków, o ile się nie mylę.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 4 Grudnia 2012, 16:42   

Fajne, tylko czy to proza, czy kryptofeliton? ;P:
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 4 Grudnia 2012, 16:56   

Proza, jestem zadeklarowanym wrogiem felietonu ;P:
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 30 Października 2013, 18:11   

Czasem trzeba się przypomnieć.
W najnowszym 3/2013 numerze Czasu fantastyki znajdziecie artykuł mojego (współ)autorstwa John Wayne w kosmosie, czyli finał Pana Lodowego Ogrodu. Pozostałymi współautorami, są, jak rok temu, mc i agrafek, czyli redaktor Cetnarowski i pisarz Majka.

BTW, numer jest grubszy od poprzednich o 4 strony. Już przez kopertę czułem jakiś miły nadmiar.
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 30 Października 2013, 19:25   

Czekam właśnie, czy mi CzF przyślą wraz z NF, jak obiecali. Artykuł, jeśli będzie tak ciekawy jak poprzedni, będzie gwoździem numeru.
 
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 30 Października 2013, 21:16   

Mam nadzieję, choć właściwie nie pamiętam, co tam nagadaliśmy, a własnego nie chce mi się czytać ;P:
Ale pozostałe teksty naprawdę mocne. Chyba jeden z najlepszych numerów CzF.
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 1 Listopada 2013, 22:55   

No i pupa, nie dołączyli mi do NF. Będę się musiał upomnieć. Czyli najwcześniej dostanę za miesiąc.
 
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 21 Listopada 2013, 11:46   

Najnowszy Czas Fantastyki już na Nexto.pl. Za darmo!
Szczerze polecam - nie tylko dlatego, że i ja w nim jestem. Jeden z najlepszych numerów CzF ever. I podobno ebook b. profesjonalnie złożony.
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 21 Listopada 2013, 12:54   

Ziuta napisał/a
Jeden z najlepszych numerów CzF ever
ech Ziuta
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group