Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Działko Gaussa i inne przyrządy strzelające
Autor Wiadomość
Ilt 
Han Solo


Posty: 808
Skąd: Różnie.
Wysłany: 19 Marca 2012, 22:41   

A co to jest - w tym kontekście - "działko docelowe" jak nie "działko, jakie byśmy chcieli i jakie staramy się zbudować"? : )

Nie rozumiem twojego problemu.
_________________
We're really quite nice and friendly, but everyone has a beastly side to them, don't they?
 
 
feralny por. 
Trurl

Posty: 4761
Skąd: garaż hermetyczny
Wysłany: 19 Marca 2012, 22:46   

Ok. Niech Ci będzie tylko się potem nie zdziw, jak im wyjdzie coś innego, albo nic z tego nie będzie.

Po prostu jak dla mnie to takie trochę mydlenie oczu (w obliczu zakręcenia kurka z kasą) na zasadzie: co prawda mamy dopiero model badawczy i do praktycznych rozwiązań jest jak "stąd do Berlina", ale jak nam dacie kasę, to wam zrobimy takiego railguna, że ho ho. Będzie strzelał 6 razy na minutę, albo i 10 i jeszcze zagra na trąbce i krawat zawiąże.

Mówiąc jeszcze inaczej>
Gdyby mieli demostrator technologii strzelający powiedzmy 2 strz./min. i powiedzieli, że docelowe działo ma strzelać 10 strz./min. to bym powiedział - ok.
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 20 Marca 2012, 08:17   

Fidel - "Szybciej" jako podkreślenie faktu, że utrata tej prędkości ma kolosalne znaczenie w porównaniu do technologii stosowanych obecnie. Ale pewnie było to mylące.

Co do pocisków - tak jak pisałem nie uważam się za znawcę, pewnie się pomyliłem.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
Khorne_S 
Stalowy Szczur


Posty: 1036
Skąd: Duxun
Wysłany: 25 Marca 2012, 16:44   

dzejes napisał/a
Fidel - Szybciej jako podkreślenie faktu, że utrata tej prędkości ma kolosalne znaczenie w porównaniu do technologii stosowanych obecnie. Ale pewnie było to mylące.

Nie do końca. Ten sam kłopot ma np amunicja czołgowa.Mamy materiały odp już do sabotów ale prędkości są kłopotliwe. Próbowano rozwiązać to za pomocą płynnych ładunków wybuchowych. By nie rozpisać sie długo proponuje poczytać o sabotach przeciwczołgowych. I właśnie taki gauss teoretycznie (bardzo) jest rozwiązaniem. Tylko trzeba odp nadprzewodniki wynaleźć które szybko koncentrują potrzebną energię i nie wymagają tony chłodziwa :D I kłopotu nie ma z wybuchajacą amunicją. A przy odp szybkości to nawet strata procenta jej nie ma zbyt dużej różnicy. W końcu energia pocisku to ciężar razy prędkość do kwadratu :P Pocisk pistoletowy jest lekki ale czy masz róznice jak trafi ciebie z 10 m czy 40 ? :D
_________________
"We will be like a cat in the night. Fast, silent, and deadly!"
Darth Cateus
 
 
 
feralny por. 
Trurl

Posty: 4761
Skąd: garaż hermetyczny
Wysłany: 25 Marca 2012, 17:43   

Khorne_S napisał/a
proponuje poczytać o sabotach przeciwczołgowych
A ja proponuję dowiedzieć się co to tak naprawdę jest sabot.
_________________
Trust me, I'm a doctor...
 
 
Khorne_S 
Stalowy Szczur


Posty: 1036
Skąd: Duxun
Wysłany: 25 Marca 2012, 22:52   

Feralny Skrót myślowy użyłem. Chodziło mi dla nie wiedzących o pociski podkalibrowe. No ale jak trzeba aż tak dokładnie to poroszę bardzo.
_________________
"We will be like a cat in the night. Fast, silent, and deadly!"
Darth Cateus
 
 
 
feralny por. 
Trurl

Posty: 4761
Skąd: garaż hermetyczny
Wysłany: 26 Marca 2012, 09:11   

Trzeba, bo jak się używa, takich skrótów myślowych, to się tylko miesza ludziom w głowach (jeszcze ktoś pomysli, że faktycznie sabotami się do czołgów strzela). Z resztą caly Twój poprzedni post jest jednym wielkim skrótem myślowym. Ja to się jszcze domyślam o co Ci chodzilo, ale dla większości czytających pozostaje on niezrozumiały. Można i tak, tylko po co?
_________________
Trust me, I'm a doctor...
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 26 Marca 2012, 09:54   

"Sabot", to jest, przepaństwa, but drewniany, rodzaj chodaka, i używanie go w innym kontekście to skrót myślowy i podważanie autorytetu wojska. Przeciętny cywil pomyśli, że MON podupadł zupełnie i go już nawet na butelki z benzyną nie stać, więc żołnierze walą w czołgi obuwiem. ;P:
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Khorne_S 
Stalowy Szczur


Posty: 1036
Skąd: Duxun
Wysłany: 26 Marca 2012, 22:46   

feralny por. napisał/a
Trzeba, bo jak się używa, takich skrótów myślowych, to się tylko miesza ludziom w głowach (jeszcze ktoś pomysli, że faktycznie sabotami się do czołgów strzela). Z resztą caly Twój poprzedni post jest jednym wielkim skrótem myślowym. Ja to się jszcze domyślam o co Ci chodzilo, ale dla większości czytających pozostaje on niezrozumiały. Można i tak, tylko po co?


Bo należę do ludzi którzy skoro piszą w danym temacie maja jakieś pojęcie. No chyba że dana osoba wprost powie że się nie orientuje ;P:
Np dlaczego piszemy Silnik Jądrowy ? Przecież to również skrót myślowy. Tak samo jak Działko Gaussa a nie Działko Elektromagnetyczne lub Akcelracyjno Magnetyczne ?

Ziuta Takie głupoty piszesz dla statystyk czy dorabiasz jako Clown ?
_________________
"We will be like a cat in the night. Fast, silent, and deadly!"
Darth Cateus
 
 
 
feralny por. 
Trurl

Posty: 4761
Skąd: garaż hermetyczny
Wysłany: 26 Marca 2012, 23:06   

dzejes napisał/a
Ale tego wątku nie będę ciągnął, bo nie jestem kompetentny, akurat poczytałem o działach elektromagnetycznych kiedyś.
To powinno dać Ci do myślenia. Mnie tam za jedno, możesz pozostać niezrozumianym jeśli taka Twoja wola.
 
 
Khorne_S 
Stalowy Szczur


Posty: 1036
Skąd: Duxun
Wysłany: 26 Marca 2012, 23:36   

Ok. Chodź niekompetencja nie oznacza od razu niewiedzy. Ale rozumiem twój punkt widzenia.
_________________
"We will be like a cat in the night. Fast, silent, and deadly!"
Darth Cateus
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 27 Marca 2012, 08:49   

Khorne_S napisał/a
Chodź
dokąd?
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Khorne_S 
Stalowy Szczur


Posty: 1036
Skąd: Duxun
Wysłany: 27 Marca 2012, 17:13   

Do przodu. Spałem już ;P:
_________________
"We will be like a cat in the night. Fast, silent, and deadly!"
Darth Cateus
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group