Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Piotr Boruch
Autor Wiadomość
Virgo C. 
Fred Flintstone


Posty: 6481
Skąd: Owczary
Wysłany: 30 Lipca 2010, 15:46   

Świetne, jak nikt nie puści (w co wątpie) to rozsyłaj do wszystkich zainteresowanych :bravo :mrgreen:
_________________
"Ja tam nie wiem o co cała ta wrzawa. U mnie w domu elektryczność jest w gniazdku. Gdyby ten pomysł rozpropagować, niepotrzebne byłyby żadne atomy."
 
 
 
mc 
Luke Skywalker

Posty: 242
Skąd: Brzeg
Wysłany: 30 Lipca 2010, 17:23   

:D

Niebezpiecznie blisko prawdy... :]
 
 
Żerań
[Usunięty]

Wysłany: 30 Lipca 2010, 17:31   

Nie wiem, czy ktoś by to wydał (ja bym radził zacząć od humorystycznej powieści, a dopiero potem - mając nazwisko - wydawałbym leksykony), bo nie wiadomo, jaka byłaby sprzedaż; a i uważałbym z tym naigrawaniem się, bo mogą polecieć pozwy o naruszenie dóbr osobistych, jak ktoś nie będzie miał humoru, ale zaprezentowana demówka mnie się bardzo. :mrgreen: Tak więc - pisz dalej, chłopie. Poproszę wpis o Pynchonie i KTL. :mrgreen:
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 30 Lipca 2010, 21:58   

Żeraniu, sprawa wygląda tak. Jeśli miałbym napisać powieść (nie dziś, nie z tym doświadczeniem) to nie byłaby humoreska, a raczej coś poważnego. Leksykony nie zamierzam publikować za kasę, ot wrzucić na Esensję, albo Creatio – dla mnie to rodzaj zabawy.

Żerań napisał/a
uważałbym z tym naigrawaniem się, bo mogą polecieć pozwy o naruszenie dóbr osobistych, jak ktoś nie będzie miał humoru

staram się uważać. Mam swój kodeks honorowy, wypracowany parę lat temu. Nie śmieję się z ludzi, tylko z czynów. Jeśli ktoś jest urażony – przepraszam (sądzić się to głupota; uraza to cudze uczucie, którego nie mam prawa oceniać, ni nad nim wybrzydzać). Omijam sprawy prywatne, nie używamobraźliwego języka. Bliższy mi jest Kabaret starszych panów niż Family Guy. Tyle powinno wystarczyć, żebym się potem nie musiał wstydzić.

Żerań napisał/a
Tak więc - pisz dalej, chłopie. Poproszę wpis o Pynchonie i KTL.

Obaj chwilowo odpadają, bo ich nie ogarniam. :)

Dzięki za miłe słowa.
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Hubert 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7089
Skąd: Dziki Wschód - Białystok
Wysłany: 30 Lipca 2010, 22:31   

Ziuta, cudo :D
 
 
mBiko 
Кощей


Posty: 17377
Skąd: The Boat
Wysłany: 1 Sierpnia 2010, 09:58   

Ziuta, koniecznie informuj o postępach prac.
_________________
Wcale nie jestem pod wypływem kolaholu niek jaktórzy w zas pogli momyśleć.
Nie niestem jawet wpiłowie tak pojany jak pożecie mymyśleć.
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 2 Sierpnia 2010, 20:20   

Ukończone hasła: Kebab wyobraźni, Zagwozdka estetyczno-ideologiczna wielu autorów fantastyki.
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2 Sierpnia 2010, 20:39   

Cholibka, już by się chciało przeczytać :twisted: Kebab Wyobraźni :lol:
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 2 Sierpnia 2010, 20:57   

Ale to krótkie jest. Tamto drugie jeszcze bardziej. Muszę chyba przejrzeć gazety (i fora) w poszukiwaniu inspiracji. Może na Polconie coś się wykluje.
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2 Sierpnia 2010, 20:58   

To zapodaj to co masz :mrgreen:
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 2 Sierpnia 2010, 21:04   

Byle nie za dużo, bo spalisz! Ale dobrze, że ogłosiłeś projekt publicznie. Nie ma lepszej muzy niż żądni dalszego ciągu czytelnicy :mrgreen:
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 3 Sierpnia 2010, 19:00   

Wydawnictwo Czarownik, Helix Nerd i Nika oraz ogólne obrzydlistwo, Kozik Katarzyna, Kozik Rafał, Miesięcznik Neofantazja, White Power Graph.
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 3 Sierpnia 2010, 21:20   

:lol: :bravo
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 6 Sierpnia 2010, 15:29   

Jestem hardkorem 44 – film wojenno-fantastyczny w reżyserii Tomka Hobbickiego, na podstawie scenariusza Łukasza Torbielowskiego i Tobiasza Czwartkowskiego, szczytowe osiągnięcie polskiej kinematografii, powód do dumy filmowców, patriotów i ludzi co rano przeszukujących YouTube pod kątem nowych trailerów. Ponieważ film nie został jeszcze ukończony, autor niniejszego opracowania wsiadł do wehikułu czasu (w końcu to fantastyka) i skoczył pół wieku do przodu. Zakupiwszy autobiografię Torbielowskiego „Życie moje arcypolskie”, można zacytować stosowne ustępy: >>największym problemem była jak zwykle kasa. Poszliśmy we trójkę do Instytutu Sztuki filmowej. Daliśmy dokumentacje, kwity od sponsorów, scenariusz, nawet umowy z aktorami mieliśmy. Pani urzędniczka przejrzała to i odparła, że nic z tego. Żadnego dofinansowania. Tomek wtedy, że w zeszłym miesiącu był ten, no, znany reżyser, i dostał dokładnie taką sumę, o jaką prosimy. Urzędniczka odpowiedziała: „okej, bardzo lubimy produkcje historyczne, ale przepisy mówią, że aby dostać więcej niż 150zł, trzeba mieć ukończone 80 lat i zaświadczenie od oficera prowadzącego. To i tak duże ustępstwo ze strony Komisji Europejskiej, we Francji wymagają, żeby mieć na nazwisko Luc Besson”. Masakra, projekt leży. Wtedy Tobiasz woła: „mam! Jedziemy do TVP”. Wbijamy się do samochodu i prujemy na Woronicza. Po drodze ustaliliśmy szczegóły. Miniserial, dużo efektów i flaków, HBO nad Wisłą. Ale w telewizji powiedzieli, że owszem, dadzą kasę, nawet takim małolatom jak my, ale musimy mieć zaświadczenie, iż to nie jest fantastyka. Jak nie jest, jak jest? Telewizja odpadła. Pragnę nadmienić, że nie dało się nic więcej zrobić. Zaraz po nas przyszli kolesie z miniserialem o przygodach pilota Pirxa, jakiś polonista z UJ dał im papier, że rakiety to taka metafora. Wtedy prezes się zgodził, lecz zaraz wyszło, że standardem jest, że w umowie zamieszcza się obowiązek pisania scenariusza przez Łepkowską. Ani Tomek, ani Tobiasz, a tym bardziej ja, w życiu nie poszlibyśmy ta taki układ.<< Dalsze przygody ze zdobywaniem funduszy nie mogą być podane, gdyż wiąże się to szczegółami fabuły, które nie powinny być ujawniane przed premierą. Autor pragnie dodać tylko, że podczas pobytu w przyszłości kupił wersję reżyserską w platynowym pudełku i chętnie odsprzeda każdemu, kto ma dość pieniędzy (i sprzęt do odtwarzania płyt super-HD 2060).


będę to chyba redagował godzinami
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 6 Sierpnia 2010, 15:42   

Hehehe, :bravo

Ta encyklopedia to będzie coś, na co nawet taki sknera i centuś jak ja wyjmie portfel :D
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 16 Sierpnia 2010, 22:14   

Dobre, ale trochę już rozsadza ramy leksykonu/encyklopedii. Musisz albo przykrócić sobie cugli i jednak trzymać się formatu (praca w warunkach takiego ograniczenia formalnego może przynieść świetne efekty, pamiętam. np. bodaj Tuwima parodię przypisów naukowych do wiersza - rewelacja), albo przemyśleć koncepcję na nowo.
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 17 Sierpnia 2010, 13:33   

Masz rację, Gustawie. Dlatego ostatnio zrobiłem sobie przerwę. Tyle do przekazania, forma ogranicza, ale o to właśnie chodziło. Zobaczym, co się wykluje. Ewentualnie przerzucę się na fanfiki do Zmierzchu :D
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 17 Sierpnia 2010, 13:33   

Ziuta napisał/a
Ewentualnie przerzucę się na fanfiki do Zmierzchu :D


:lol: :lol: :lol:
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 16 Maj 2011, 21:33   

Kochani!
Przypomniało mi się właśnie, że trwa w najlepsze sezon nagród fantastycznych. Między innymi można zgłaszać propozycje do Nagrody im. Janusza A. Zajdla.Klik. Dlatego proszę Was — kochani moi najmilejsi — o oddanie głosu na moją skromna osobę. Zgłoszenia wysyła się na adres mejlowy zajdel@fandom.art.pl, podając dane osobowe, propozycję mojego utworu oraz propozycje utworów czworga autorów innych niż ja.
Ktoś mógłby zarzucić, że niczego od lat nie napisałem. Dla takich synów wyłożę zajdlowską filozofię Ziuty.

Primo — fakt, niczego nie napisałem. Ale Zajdla 2010 dla Ziuty należy traktować jako zachętę dla autora. Wzorem sceny z kultowego filmu "Miś".Klak.. Mam od dłuższego czasu wyjątkowo parszywy nastrój. Zajdlowska statuetka na pewno wyciągnęłaby mnie z depresji i przekonała, bym wreszcie uwierzył w siebie.

Secundo — mimo, że nie opublikowałem żadnego tekstu, wiele mam na etapie 3xK (koncept/kontekst/kilka stron). Dostawszy nagrodę, dostanę również impuls od otoczenia, by je ukończyć. Przy publikacji poproszę wydawcę o wydrukowanie daty wydania "2010", zatem regulaminowi stanie się zadość.

Tertio — głosując na mnie, oddajesz głos senzsowny. Głos sensowny łatwiej jest oddać (bo sumienie nie ciąży). Im więcej głosów, tym wyższa frekwencja, a frekwencja jest widomym znakiem niewidocznej świadomości obywatelskiej. Każdy głos na mnie to krok bliżej Europy.

Quatro — opublikowałem dwa opowiadania, trzecie wrzuciłem na forum. Do tego doszły w międzyczasie dwa teksty satyryczne oraz szkic trzeciego. Możecie więc — kochani, rybki wy, moje złote halibuty — łacno wyekstrapolować, jakie doskonałe utwory bym napisał. Więcej nawet. Sporo moich tekstów musiałem zarzucić, bo w międzyczasie napisał je i wydał Jacek Dukaj. Właściwie wszystkie utwory Jacka od Lodu włącznie byłyby moje, gdybym miał więcej czasu. Dlatego możecie wejść na Stronice Dukaja i ocenić moją prozę, mimo że nikt jej na oczy nie widział, nawet ja. Klok.

Quinto — wszyscy wiemy, że podejrzewano, iż niektórzy głosują na ulubionych autorów bez namysłu, a nawet lektury. Ja tę praktykę ukrócę raz dwa. Użytkownikom forum, którzy na mnie zagłosują (za dowód wystarczy, żeby mejla zaadresowali też do mnie – szybko potem sprawdzę na skrzynce) opowiem, o czym prawi moja proza przy najbliższej piwnej okazji.

Sexto — Jarosław Kaczyński.Ptiong!

AKCJA ZIUTA—ZAJDEL—2010 ROZPOCZĘTA!!!111!!
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Żerań
[Usunięty]

Wysłany: 16 Maj 2011, 21:34   

Nie zapominaj o Facebooku. Tam też trzeba się lansować.
 
 
Virgo C. 
Fred Flintstone


Posty: 6481
Skąd: Owczary
Wysłany: 17 Maj 2011, 11:50   

Zapomniałeś podać tytuł opowiadania, na jaki mamy głosować. Najlepiej jeden, żeby się głosy po różnych przyszłych tekstach bez sensu nie rozeszły ;)
_________________
"Ja tam nie wiem o co cała ta wrzawa. U mnie w domu elektryczność jest w gniazdku. Gdyby ten pomysł rozpropagować, niepotrzebne byłyby żadne atomy."
 
 
 
illianna 
Nathan Never


Posty: 4658
Skąd: z kazka ;-)
Wysłany: 17 Maj 2011, 11:53   

Ziuta, ja bym chętnie zagłosowała na to co powyżej napisałeś :bravo
_________________
"Nie tylko nie ma Boga, ale spróbujcie w weekend złapać hydraulika", "Moja filozofia", Woody Allen
 
 
Piotrek Rogoża 
Lyterat


Posty: 822
Skąd: inąd :)
Wysłany: 17 Maj 2011, 13:08   

Co tam Zajdel. Ziuta królem Polski!
_________________
Moje życie to Truman Show. W reżyserii Koterskiego.
www.piotrrogoza.wordpress.com
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 17 Maj 2011, 13:14   

O! :idea: :bravo
 
 
Nina Wum 
King Kong


Posty: 840
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21 Maj 2011, 19:33   

Ziuta rzecze:
Użytkownikom forum, którzy na mnie zagłosują [...] opowiem, o czym prawi moja proza przy najbliższej piwnej okazji.

Ziuta,
ujmę to tak: gdzie i kiedy można się z Tobą napić? :lol:
_________________
www.ninawum.com
A tu moja biżuteria: https://www.etsy.com/shop...rty?ref=si_shop
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 21 Maj 2011, 20:57   

Nina Wum napisał/a
ujmę to tak: gdzie i kiedy można się z Tobą napić? :lol:

Najczęściej w Krakowie, ale jak głosów na mnie będzie wystarczająco dużo, to uruchomię serwis SMS "Ziuta zbiera na bilet PKP" :mrgreen:

Virgo C. napisał/a
Zapomniałeś podać tytuł opowiadania, na jaki mamy głosować. Najlepiej jeden, żeby się głosy po różnych przyszłych tekstach bez sensu nie rozeszły :wink:

Fakt, trzeba coś wybrać. Myślałem o Stroicielu luster, bardzo mi się podoba ten tytuł, ale bądźmy uczciwi, JD plagiatuje mnie nienaumyślnie, więc i ja nie zniżę się do pospolitej kradzieży. :wink:
Co sprawia, że na gwałt muszę wybrać jakiś tytuł z tych, które mam. Tylko który?
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
merula 
Pani z Jeziora


Posty: 23494
Skąd: przystanek Alaska
Wysłany: 23 Maj 2011, 19:21   

ten trzeci.
_________________
Kobiety dzielą się na te, które nie wiedzą czego chcą i na te, które chcą, ale nie wiedzą czego.
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 15 Czerwca 2011, 20:42   

Uwadze P.T. czytelników (raju, zawsze chciałem to P.T. napisać, chociaż nie wiem, co znaczy; jeżeli coś brzydkiego — przepraszam) polecam dwa moje teksty, które pojawiły się na Szortalu:
znane już wszystkim Tak, jak powinno być
oraz
premierowe Ostatnie godziny młodości.
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 15 Czerwca 2011, 20:46   

Ziuta napisał/a
(raju, zawsze chciałem to P.T. napisać, chociaż nie wiem, co znaczy; jeżeli coś brzydkiego — przepraszam)

PT- pleno titulo - z zachowaniem należnych tytułów
Znaczy, z wszelkimi wyrazami :mrgreen:
A teksty świetne!
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 9 Stycznia 2012, 14:31   

Z kronikarskiego obowiązku i dla podbicia wątku.
Na Szortalu pojawił się Almaryk przeklęty.
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group