Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Jestem za maksymalną swobodą wypowiedzi...
Autor Wiadomość
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 24 Stycznia 2009, 21:34   

Ambioryks napisał/a
Lunx zdawał mi się to przypisywać. W zawoalowany sposób, ale jednak.


Po pierwsze Lynx, po drugie zdawała . W jednym zdaniu dwa razy sprawiasz przykrość Koleżance
 
 
Lynx 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7038
Skąd: znad morza
Wysłany: 24 Stycznia 2009, 21:45   

Ambioryks, to proste.. uderz w stół... ja uważam siebie za wredną i nieurodzoną kaszubkę. Poza tym jestem kobietą.

Fidel-F2, dygam :)
Pamiętaj o wolności słowa i nie odbieraj jej innym poprzez swoje. Tylko tyle i aż tyle. Obrażając się za trafną uwagę ograniczasz swobodę wypowiedzi. Czasami krytyka bywa bolesna. A słowo"polaczek" padło w kontekście żydów, semitów, czarnuchów... oni i my? A definicja tolerancji?
edytka: literówki
_________________
http://zrozumiecswiat.pl/7.html
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 25 Stycznia 2009, 00:55   

Ambioryks napisał/a
I w konsekwencji tego, wolno głosić poglądy wściekle antyniemieckie, antyrosyjskie i antyamerykańskie i nie być za to potępianym ani gromionym przez merdia, ale nie wolno głosić poglądów wściekle antyżydowskich ani antymurzyńskich, bo jest się od razu oskarżanym o rasizm i antysemityzm.


Byłeś kiedyś w księgarni "Antyk"?
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25 Stycznia 2009, 11:20   

O ile mi wiadomo już tej księgarni nie ma? Była zwalczana długo i namiętnie, i w końcu się udało?

No chyba że zmienili siedzibę, ale tam gdzie byli, nie ma śladu. Blisko pracuję więc wiem.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 25 Stycznia 2009, 13:06   

Zawsze można ich odwiedzić internetowo.

I nawet nie o samą księgarnię mi chodziło, co o biadolenie bezkompromisowego obrońcy wolności słowa. Nie do końca je rozumiem i chciałem, by doprecyzował - skoro ktoś głosi radykalnie antymurzyńskie poglądy - to to nie jest rasizm? Jeśli ktoś powie o tym "rasizm" to to nie jest wolność słowa? Czy zamienianie słowa "rasizm" wyrażeniem "radykalnie antymurzyńskie poglądy" nie jest jakąś formą poitycznej poprawności?
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 25 Stycznia 2009, 13:34   

dzejes, popatrzyłem pod linka i nie widzę tam literatury, czy prac "faszystowskich" czy fanatycznych, głównie o. Bochenski, a ten to wcale zacną i ciekawą osobą był. Coż i narodowcom sie cóś od życia nalezy :wink:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 25 Stycznia 2009, 13:45   

Cóż, nie twierdzę, że akurat tam takie rzeczy sprzedają, ale w stacjonarnej można (było?) kupić wszelkie możliwe paszkwile.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
Ambioryks 
Yoda

Posty: 893
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 25 Stycznia 2009, 15:16   

Agi napisał/a
Po pierwsze Lynx

Literówka - bo na tych durnych klawiaturach qwerty "y" leży tuż obok "u" - i paluch mi się omsknął.
Agi napisał/a
po drugie zdawała

Nie wiem, dlaczego wczoraj wieczorem szlag trafił oznaczenie płci przy profilach na tym forum.
Lynx napisał/a
słowopolaczek padło w kontekście żydów, semitów, czarnuchów... oni i my? A definicja tolerancji?

Jak to "oni i my"? Niby gdzie ja coś takiego pisałem? Nie jestem ani antysemitą, ani rasistą - po prostu zwracałem uwagę na niekonsekwencję - że o ile antyżydowskie i antymurzyńskie poglądy uważa się za rasistowskie i godne potępienia, o tyle poglądów antyniemieckich, antyamerykańskich czy antyrosyjskich nie uważa się ani za rasizm, ani za coś godne potępienia - i pisałem o tym w kontekście "politycznej poprawności".
dzejes napisał/a
Byłeś kiedyś w księgarni Antyk?

Nie wiedziałem w ogóle, że jest taka księgarnia - wiedziałem tylko, że jest w necie wysyłkowa.
Poza tym - co mi chcesz udowodnić przez to pytanie?
dzejes napisał/a
skoro ktoś głosi radykalnie antymurzyńskie poglądy - to to nie jest rasizm?

Nie - to jest idiotyzm. Bo nie istnieje coś takiego, jak "rasy ludzkie" - jest tylko jeden gatunek człowieka - homo sapiens sapiens. Ludzie to nie psy, żeby można było mówić o nich jako o "rasach".
dzejes napisał/a
Jeśli ktoś powie o tym rasizm to to nie jest wolność słowa?

Oczywiście, że jest.
dzejes napisał/a
Czy zamienianie słowa rasizm wyrażeniem radykalnie antymurzyńskie poglądy nie jest jakąś formą poitycznej poprawności?

Ja napisałem "antymurzyńskie" i "antyżydowskie" poglądy, żeby podkreślić ich analogię do poglądów antyniemieckich, antyamerykańskich itd. - czyli tych, których politpoprawnościowcy jednak nie uważają za rasistowskie - a nie wiadomo, czemu.
Zwłaszcza, że Żydzi są tak samo biali, jak Polacy, Rosjanie czy Niemcy.
 
 
Toudisław 
Mothra


Posty: 859
Skąd: Myślenice
Wysłany: 25 Stycznia 2009, 16:04   

Ambioryks napisał/a
Zwłaszcza, że Żydzi są tak samo biali, jak Polacy, Rosjanie czy Niemcy.

Żydzi ...
Naród żydowki to Semici. Czyli to samo plemię co Arabowie właściwie. Nie są więc biali ( indo Europejczycy ) Jednak tysiące lat tułaczki po Europię na pewno wtłoczyło w ten naród wiele indo Europejskiej krwi. Byli jednak dość zaknięci na nowych a w krajach Arabskich ostało się troszkę żydów.
To takie wtrącenie antropologiczne
Ambioryks napisał/a
jest tylko jeden gatunek człowieka - homo sapiens sapiens. Ludzie to nie psy, żeby można było mówić o nich jako o rasach.

To Gatunek. Rasa jest innym niższym oznaczeniem i nie stosuje się jej tylko do psów.
_________________
http://toudi.bloog.pl/
Zajrzyj bo Warto !
http://www.zaginiona-biblioteka.pl
 
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25 Stycznia 2009, 16:40   

Toudisław, o ile pamiętam, rozróżnia się trzy zasadnicze rasy, białą, czarną i żółtą. Zgodnie z tym podziałem Semici są biali, podobnie jak mieszkańcy Etiopii, Hindusi itd. Dziwni ci Etiopczycy, skóra czarna, a twarze pociągłe, całkiem nie murzyńskie. Język semicki, bardzo fajny ma alfabet, sylabariusz właściwie, wyglądający jak takie pozakręcane okularki. Rasa to nie tylko kolor skóry, to kształt twarzy, czaszki czy czegoś tam. W każdej rasie są duże rozbieżności koloru.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Lynx 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7038
Skąd: znad morza
Wysłany: 25 Stycznia 2009, 17:43   

Ambioryks, nie chce mi się gadać, jestem za swobodą wypowiedzi w granicach nie obrażających innych ludzi, niezależnie od ich rasy, koloru skóry, światopoglądu, preferencji seksualnych itp. Zgodnie z przykazaniem : miłuj bliźniego swego jak siebie samego. Skoro nie szanujesz drugiego to i siebie nie szanujesz. Wsio.

Dodam tylko, że fajnie jest być radykałem mając zaledwie lub aż dwadzieścia kilka lat doświadczenia życiowego. Też byłam. Do czasu. Życie mnie skorygowało.

Temat wrzucam do ignorowanych.
_________________
http://zrozumiecswiat.pl/7.html
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group