Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Dyskusja o regulaminie
Autor Wiadomość
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 14 Marca 2007, 16:40   

Dobra, rezygnuję w tym momencie z kłótni (bo miałam już ochotę :twisted: :wink: ) i czekam na listę powieści i opowiadań. Z niecierpliwością, chętnie sprawdzę trafnośc swoich typowań. :mrgreen:

NURS napisał/a
Więcej powiem, jesli nie określę w regulaminie przed głosowaniem, kryteriów przyznania nagród (a moge to tak sformułować, żeby nie było dostepne), to szansa, że ktoś sobie bedzie kombinował, jest zerowa.


No i fajnie, trzeba było tak od razu, faktycznie. :wink:
 
 
Locke 
Luke Skywalker

Posty: 208
Skąd: Bahamy
Wysłany: 14 Marca 2007, 23:49   

Pozwolę sobie się wypowiedzieć w temacie "głosujemy na pewniaki".

Moim zdaniem, o ile dość trudno jest wskazać absolutnego pewniaka do tytułu, to jest spora szansa trafienia "grupy wysokiego ryzyka", na przykład 6-7 utwórów z których najpewniej trzy będa na pierwszych miejscach.

To sa bardzo często utwory z nazwiskami. Jak napisał NURS
Cytat
Chcesz powiedzieć, że ktoś traktuje poważnie głosowanie uznając się za lepszego od Grzędowicza, Huberatha, Dukaja? To chcesz powiedzieć? Przy aktualnym rozłożeniu głosów, gdzie kilkanaście tekstów zebrało zdecydowany odsetek punktów (bo ludzie faktycznie głosowali za dobrymi tekstami)


Innymi słowy, da się wyobrazic sobie grupę faworytów, i nawet jeżeli najbardziej podoba mi sie powieść Janka Kowalskiego, to wiem, że ludzie zagłosuja raczej tak jak napisałeś - na Dukaja, Huberatha, Grzędowicza...

To tak, jakbym zaglosował na. dajmy na to, romans (bo -na przykład - uwielbiam romanse, a ten mi akurat podszedł), chociaż wiem, że głosów więcej zgarni dynamicznie i wartko napisana opowieść o zmaganiach napakowanego barbarzyńcy.

I wydaje mi się, że to mieli na myśli count i Miria, a nie absolutnych pewniaków na 3 pierwsze miejsca.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 15 Marca 2007, 00:01   

Locke, dzieki za poparcie.
Masz racje, da sie wytypowac grupę wiodącą, to żadna sztuka. Tyle że wybór grupy 6, 7 pewniaków nie daje absolutnie żadnej gwarancji wygrania nagrody, bo ta jest za pełne (najpełniejsze) trafienie. Czyli nawet jeden pewniak 100%, jakiego mozna pokazac nie zalatwi sprawy.
A to, że głosy padaja na teksty uznane, to akurat żadne nowina, na tym polega głosowanie na najlepsze teksty :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Locke 
Luke Skywalker

Posty: 208
Skąd: Bahamy
Wysłany: 15 Marca 2007, 00:07   

Istotnie trudno sie nie zgodzić z takim ujęciem sprawy. Wybór z 5-6 tekstów, które zgarniaja 90 procent głosów nie gwarantuje nagrody.
Zagłosowanie na mało znanego Jasia Kowalskiego za to praktycznie gwarantuje eliminację z grona nagrodobiorców.

Innymi słowy - problemem nie jest wytypowanie pewniaków na dostanie nagrody, problemem jest - niestety - możliwość wytypowania pewniaków, którzy jej nie dostaną.

Choc oczywiście zawsze jest druga strona - domyślam się, że gdyby Jasio napisał naprawdę świetny tekst, pewnie by wygrał i zmienił uklad sił na wierchuszce.
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 15 Marca 2007, 08:11   

NURSie - ja nie mam zamiaru się bawić w zgadywanie. To nie jest argument w rozmowie, bo ja nigdy nie twierdziłem, żę ktoś zgadnie kolejność, a że ludzie mogą zgadywać - co wpłynie na zafałszowanie wyników.

Kończę rozmowę w temacie, powiedziałem, co chciałem :)
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 15 Marca 2007, 08:30   

No, mi tez juz wystarczy, bedzie co bedzie. Nie chce mi sie dalej argumentowac, Nurs wie, o co mi chodzilo od poczatku, a zrobi jak uzna za sluszne.
_________________
5 zdań na temat
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 15 Marca 2007, 11:40   

dzejes, ja chcę to przeprowadzic empirycznie, ludzie moga wszystko, ponoc nawet na księzycu byli :-) Ja naprawdę nie sądzę, żeby istniało duże prawdopodobieństwo, że wyniki sa wypaczane w jakis sposób istnieniem, nagród, jakie ludzie dostają. BTW w zeszłym roku nagród nie było, a układ był identyczny, jak poprzednio. Wąska grupa liderów i morze zerowego poparcia.
rozmawiamy zatem o odczuciach pewnej grupy osób, podejrzewam, że do pewnego stopnia sugerowanych - wiesz, jak to wygląda, ktoś rzuca pomysł, inni zaczynaja się nad tym zastanawiac i przyznają racje. Ale, jak zauważyłeś, nikt praktycznie nie stwierdził, że zagłosuje tendencyjnie, tylko, że inni moga tak zrobić. znaczy, że istnieje jakaś bariera.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 15 Marca 2007, 15:24   

NURS napisał/a
do pewnego stopnia sugerowanych - wiesz, jak to wygląda, ktoś rzuca pomysł, inni zaczynaja się nad tym zastanawiac i przyznają racje. Ale, jak zauważyłeś, nikt praktycznie nie stwierdził, że zagłosuje tendencyjnie, tylko, że inni moga tak zrobić. znaczy, że istnieje jakaś bariera.


No nie bardzo tak było, ale ok, nie ma się juz co kłócić. Decyzja jest tylko Twoja, NURSie, a my tylko decydujemy, na co głosować, no i czy w ogóle to zrobić. :wink:
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 15 Marca 2007, 15:30   

miria, dlatego napisałem "do pewnego stopnia".
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 16 Marca 2007, 15:05   

A ja mam takie pytanie: czy pod ustawę o grach losowych podpada np. kwestia, że nagrodę dostanie pierwsza osoba, która przyśle SMS-a np. 20. maja o godzinie 16:30? Taki układ premiuje może nie wiedzę, ale refleks, szybkość, bo ja wiem? W gazetach często są ogłoszenia: 2 bilety do kina dla czytelnika, który zadzwoni w piątek o 12:00 - hm, czy te gazety bawią się w tony zezwoleń? :?:
A w tym momencie nieważne, na kogo się głos oddaje. A datę można ustalić tak, żeby już wtedy była ostateczna lista (a nie gdzieś w pierwszym miesiącu, kiedy wciąż dochodzą nowe pozycje i lepiej się wstrzymać, żeby nie musieć głosu korygować) - ale też nie na sam koniec, bo spóźnialscy oddaliby głosy nieważne, a po co im kłopot.

NURS napisał/a
proponuje prostą próbę.
niech każdy, kto uważa, że jest w stanie wytypowac trójki zwycięzców, według kryteriów faworytów i przesle mi je na priv. Tak przy powieściach, jak i opowiadaniach. Jak tylko uzupelnione zostaną listy tytułów.
Hmm, dla czystego sportu i nawet nie dla żadnej nagrody spróbuję, a co mi tam. Przynajmniej w powieściach - mniej pozycji, łatwiej trafić. :) Już mi po głowie chodzą 3 takie szałowo kultowe nazwiska, jeszcze na listę czekam, co by sprawdzić, co te nazwiska w tym roku wypuściły. :D Hmm, niech mi ktoś przypomni o sprawie, jak już pełna lista będzie. ;)
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 16 Marca 2007, 15:07   

No ja juz sie przejechalem na tym wysylaniu, Nurs wie. Poczekam na oficjalna liste, przejrze jeszcze raz i najwyzej jeszcze jedna wersje wysle.
_________________
5 zdań na temat
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 16 Marca 2007, 15:42   

Anko to jest niestety losowe w rozumieniu przepisów. Decyduje bowiem przypadek i nie falandyzujmy tego, że przeciez ktos ma szybszy refleks itp. bo tak naprawdę decyduje to, jak załapie ramka. Zresza te konkursy sms-owe na pełne godziny, to wlasnie pod ustawę podpadają.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 16 Marca 2007, 15:56   

NURS napisał/a
Anko to jest niestety losowe w rozumieniu przepisów.
No cóż, chciałam pomóc, się nie udało. :(
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 16 Marca 2007, 16:05   

Uwierz mi, ze ja nie ide po najmniejszej linii oporu. sporo juz pomyslów było, ale nie moge zrobic czegoś, co zostanie zakwestionowane, bo dostane tak po dupsku, że i was zaboli :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 16 Marca 2007, 18:56   

NURS napisał/a
Uwierz mi, ze ja nie ide po najmniejszej linii oporu.


Linii najmniejszego oporu. :twisted:
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 16 Marca 2007, 19:01   

fakt, juz padam na nos...
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 19 Marca 2007, 19:00   

NURS napisał/a
Uwierz mi, ze ja nie ide po najmniejszej linii oporu.
A czy ja coś takiego napisałam? :shock:

NURS napisał/a
A to, że głosy padaja na teksty uznane, to akurat żadne nowina, na tym polega głosowanie na najlepsze teksty
No i nadal nie przemawia do mnie, że uznane=najlepsze. Za często widywało się w szkole, że za odpowiedź na podobnym poziomie uczeń "piątkowy" dostawał 4+, a "dwójkowy" - trójczynę. :P
Ale co tam, nie ma sprawiedliwości na tym świecie, więc chyba tylko naiwność swoją obnażam... :roll:
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 19 Marca 2007, 20:01   

Od jutra na poważnie przysiądę do składania list, przedstawię też zamknięty regulamin. no i jedziemy z koksem przez prerię.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 15 Kwietnia 2007, 15:04   

Regulamin zamknięty, z pewnościa kilka rzeczy was zaskoczy :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 15 Kwietnia 2007, 16:26   

Przeczytałam. Podoba mi się wyeliminowanie sms-ów z głosowania.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 15 Kwietnia 2007, 17:45   

T%rzeba iść z duchem czasów.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Nivak 
Auratog


Posty: 1009
Skąd: Lublin
Wysłany: 16 Kwietnia 2007, 07:07   

O, ciekawe W takim razie fajnie, że udało się dogadać detale z adminami Ja jakby co, nic o tym nie wiem
_________________
Nie czuję jak offtopuję.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 16 Kwietnia 2007, 15:03   

Jeszcze nic sie nie udało. dopiero dwa dni temu wyszło, jak to ostatecznie robimy. podesłałabyś mi jakis numer telefonu, to pogadamy, bo pisanie to marność.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 16 Kwietnia 2007, 15:05   

Tako rzecze Red. Nacz. magazynu literackiego... słuchajcie narody i zapłaczcie w cichości swoyey...
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 16 Kwietnia 2007, 15:07   

pisanie na pw. to godziny zabiera.
Pisanie Kruka to marność, nad marnościami, dodam skromnie, by go wywyższyć!
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 16 Kwietnia 2007, 15:11   

Uch, uch a więc NAPRAWDĘ nas nie kochacie?

To najbardziej wstrząsająca recenzja z mojej trzydziestoletniej pracy u podstaw.
Zdaje mi się wystarczającym powodem by się upić. W trupa, w drzazgi a nawet na biedronkę.
Marność...
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 16 Kwietnia 2007, 15:17   

Pij w trupa, Kruku, wszak wiadomo, ostatni pierwszymi będą ;)
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 16 Kwietnia 2007, 15:45   

Kruk Siwy napisał/a
Uch, uch a więc NAPRAWDĘ nas nie kochacie?

To najbardziej wstrząsająca recenzja z mojej trzydziestoletniej pracy u podstaw.
Zdaje mi się wystarczającym powodem by się upić. W trupa, w drzazgi a nawet na biedronkę.
Marność...


nad marnościami, czyli chyba lepiej....
I jak mawiał śp. mistrz kocham was, wy sucze syny.
Cześc jego pamięci
I bynajmniej nie zamierzałem nikogo obrazić tą cycatą. :mrgreen:
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 16 Kwietnia 2007, 15:46   

Zacznę już stepować, ciąg dalszy nastąpi.
Ech dziwny jest ten świat i regulamin Nautiliusa takoż.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 16 Kwietnia 2007, 15:47   

dlaczego dziwny?
coś spipcyłem w pisaniu?
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group