Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Disciples II
Autor Wiadomość
Sasori 
Nekroskop


Posty: 706
Skąd: Poznań
Wysłany: 7 Grudnia 2006, 09:04   Disciples II

Chyba nie pomyliłem się, zakładając, że na niniejszym forum jest choćby kilku fanów tej wspaniałej gry? Niedawno zaliczyłem powrót w chwale do tej szpili, skończyłem każdą z kampanii (zostawiając sobie elfy "na później"), odstawiłem grę na miesiąc i kupiłem sobie "Powrót Galleana".

Wczoraj chciałem pociorać i stało się coś, czego nie rozumiem. Dotychczas grałem na "Disciples II: Bunt Elfów", wczoraj zainstalowałem "Powrót Galleana" i... eee, no, nic się nie stało. W wyborach pojedyńczych misji pojawiło się (chyba) kilka nowych pozycji. Gdzie są nowe kampanie? Mam niby mieć wybór po wskazaniu rasy, którą chcę grać. Nigdzie takiego wyboru nie widziałem...

Mam wszystko przeinstalować w innej kolejności czy co? A może jestem ślepy i nie zauważyłem jakiejś ikonki?

A tak badełej to niezły bigos zrobili z tą dwójką, dodatki, pakiety dodatków, wersje gold, z elfami, bez elfów, podstawki, odstawki, blablabla...
_________________
Hey don't stop now, you're just getting to the good parts!
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 7 Grudnia 2006, 11:43   

a co to takiego to disciples?
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21971
Skąd: Szmulki
Wysłany: 7 Grudnia 2006, 11:45   

Fajna gierka. Można porównać do Hirołsów. Może bardziej mroczna. Znakomity pomysł na awansowanie jednostek.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 7 Grudnia 2006, 11:50   

Hmmm..do Hirołsów mówisz...trzeba się przyjżeć bliżej.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 7 Grudnia 2006, 11:51   

Ooo, Kruk dobrze mówi. Chyba ja sobie odświeżę. :twisted: Ale nie mam pojęcia, jak rozwiązać opisany przez Sasoriego problem. :?
 
 
gorim1 
Mała Mi


Posty: 2124
Skąd: Marki
Wysłany: 7 Grudnia 2006, 17:18   

Miria, kiedyś grałem niezbyt przepadam za hirołsami i tym nudzi mnie w miarę szybko
_________________
Otyli żyją krócej. Ale jedzą dłużej.
Lec myśli nieuczesane
 
 
 
Sasori 
Nekroskop


Posty: 706
Skąd: Poznań
Wysłany: 7 Grudnia 2006, 17:53   

Wypowiedź roku normalnie.
_________________
Hey don't stop now, you're just getting to the good parts!
 
 
 
Sandman 
Rumburak


Posty: 2079
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 7 Grudnia 2006, 22:04   

Gra jest genialna, zdecydowanie jedna z naj w gatunku.
_________________
"Życie to taki dziwny teatr, gdzie tragedia miesza się z farsą, scenariusz piszą sami aktorzy, suflerem jest sumienie i nigdy nie wiadomo, kiedy otworzy się zapadnia."
Andrzej Majewski
 
 
 
agrafek 
Stalowy Szczur


Posty: 1024
Skąd: z Podgórza
Wysłany: 8 Grudnia 2006, 09:13   

Heroes nigdy mnie nie pociągało. Spróbowałem ze dwa razy i odkładałem na półkę. Całą kampanię - ale tylko jedną, bo przy drugiej dostałem kolki ze śmiechu, gdy nekromanta mi się zakochał - przeszedłem jedynie w niesławnej "czwórce". Mnie akurat kupiła, bo spodobał mi się rozwój bohatera i jego udział w bitwach - krótko mówiąc wszystko to, co fanów serii doprowadzało do szału :twisted: .
W efekcie do Disciples podchodziłem z ostrożnością, a właściwie prawie wcale. Aż w końcu, pod wpływem chwili kupiłem Disciples II.
Jak dla mnie - cudo. Chociaż system walki jest, jaki jest, okazało się, że można stoczyć w nim całkiem spore bitwy, w których trzeba trochę pokombinować, żeby wyjść cało. Ale najważniejszy jest mrok wypełniający tą grę. Ponury i zły nekromanta z Heroes to zabawka w porównaniu z "wesołymi" elfami z Disciples. Kiedy, w bodaj pierwszej odsłonie, ta wesoła ekipka weszła do wioski neutralnych ludzi i wyrżnęła wszystkich w pień, bo tak, opadła mi szczęka.
A potem było już tylko lepiej... tj. mroczniej :twisted:
Wielbiciele Heroes mogą być zawiedzeni ograniczeniami w rozbudowie miast, obawiam się. Natomiast rozwój jednostek to sama przyjemność.
 
 
Sasori 
Nekroskop


Posty: 706
Skąd: Poznań
Wysłany: 8 Grudnia 2006, 09:45   

To jest właśnie niesamowite, gra na pierwszy rzut mózgu prosta jak konstrukcja smerfa ("no jak to, jednostkami NIE MOŻNA SPACEROWAĆ PO POLU BITWY?!"), a po bliższym poznaniu okazuje się, że opcji, taktyk, zagrywek i strategii jest multum a zwycięstwo wcale nie przychodzi łatwo.

Już sam początek nowej mapy to odlot, kiedy wchodzę sobie do stolicy i przez kilka do kilkunastu minut móżdżę jaką armię skonstruuję.

A pierwsze spalenie wrogiej stolicy? Priceless.

Nadal nie wiem o co chodzi z tym "Powrotem Galleana"... Zrobię chyba tak, że skończę kampanię Legionów, w której aktualnie wesoło sobie masakruję to i owo, potem odinstaluję wsio i polecę z Galleanem... Słyszałem że misje zawarte w tym dodatku to twardy orzech do zgryzienia, zacieram więc kończyny górne na jakieś konkretne wyzwania :]
_________________
Hey don't stop now, you're just getting to the good parts!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group