Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Poszukiwana pomoc. Wymagane umiejętności językowe.
Autor Wiadomość
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 24 Października 2006, 19:21   Poszukiwana pomoc. Wymagane umiejętności językowe.

Witajcie ludziska i inne potworki.
Sprawa wygląda tak: razem z ziomami z forum takiego jednego, przetłumaczyliśmy swojego czasu podręcznik do Fallouta PnP RPG. Przetłumaczyliśmy i... i nic. Miał być wydany rok temu. Ale nam się poślizg wydawniczy robi i organizacja w teamie jest taka, że jej nie ma.
Cóż.. jak człowiek nie weźmie czegoś w swoje ręce, to nie zdziałą za wiele. Więc postanowiłem wziąć bata i was... znaczy wziąć i was poprosić do pomocy :)
Trzeba podręcznikowi zrobić korektę na picuś glancuś. Znaczy błędy powyłapywać, poprawić (część tłumaczy była na bakier z językiem polskim jakby ;) ). Szyk zdania poprawić (nie zmieniając treści ;) ), poprawić orty, inty i tym podobne rzeczy.
Jest ktoś chętny?
Roboty trochę jest, ale jak się zbierze grupka ludzi to damy radę niskim kosztem pracy zdziałać to.
Jak ktoś uważa, żę umie po polsku dobrze (nie genialnie, ale dobrze) ma trochę czasu (bo ja wiem, dwie godzinki tygfodniowo to i tak byłoby super!) i chciałby się przyczynić - wpis w podziękowaniach będę starał się załatwić. Ba... załatwię, a jak nie to szefa zagryzę.
To co? Będzie ktoś?

Black list :)
Ziemniak
Ixolite
Count
Hjeniu
Miria
Sandman
Godzilla
Joe_cool
Ostatnio zmieniony przez Pako 25 Października 2006, 18:47, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Ziemniak 
Agent dołu


Posty: 5980
Skąd: Kraków
Wysłany: 24 Października 2006, 19:32   

Ja jestem chętny, na ortografię jestem dość wyczulony, także myślę że dam radę :) . podeślij jakąś próbkę i zobaczymy.
_________________
Starzejesz się gdy odgłosy, które wydawałeś kiedyś w trakcie seksu wydajesz obecnie wstając z łóżka
 
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 24 Października 2006, 19:38   

Tyż mogę spróbować :roll:
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 24 Października 2006, 19:47   

Spoko. To dwie osoby mam. Jest gut :) Jeszcze ktoś? Poczekam do weekendu. Potem postaram się podesłąć próbki tekstu - rozdział jeden albo coś, na razie muszę uzgodnić z resztą teamu. czy raczej postawić ich przed faktem dokonanym.
Aha... trzebaby spisywać w notatniku wszystkie zmiany jakie się dokonało - żeby byłą dokumentacja. Rozdział, podrozdział, część, zdanie pierwotnie - zdanie poprawione. ale to też raczej nie problem ;)
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 25 Października 2006, 08:18   

Word ma historie poprawek, ale trzeba by to wtedy wlasnie w Wordzie robic.

Dwie godziny tygodniowo to pewnie i ja bym mogl, ale najwczesniej po weekendzie.
_________________
5 zdań na temat
 
 
hjeniu 
Wilq


Posty: 3913
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 25 Października 2006, 09:23   

Open Office też, i odpada problem z niezgodnością wersji. Jak dwie godziny to chyba dam radę. Przysyłaj Pako
_________________
Idioci są świetni. Nic dziwnego, że każda wioska chce mieć swojego by Dr. House
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 25 Października 2006, 09:31   

Ziemniak
Ixolite
Count
Hjeniu
Miria

No na razie jest nieźle. Dzięki :)
Listę poprawek wolałbym w osobnym pliku jednak, nie lubię strasznie wordowego systemu poprawek, a poza tym lista będzie potrzebna potem do innych celów.

Edit:
Pierwsze materiały pójdą do was prawdopodobnie koło weekendu.
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25 Października 2006, 11:23   

Możesz mi jakiś kawałek podesłać, najlepiej razem z angielskim, żeby było z czym porównywać. Dużego tekstu nie wezmę, ale z paroma stronami sobie poradzę.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Sandman 
Rumburak


Posty: 2079
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 25 Października 2006, 12:51   

Z mojej strony nie ma problemu, nawet chętnie mogę się tym zająć.
_________________
"Życie to taki dziwny teatr, gdzie tragedia miesza się z farsą, scenariusz piszą sami aktorzy, suflerem jest sumienie i nigdy nie wiadomo, kiedy otworzy się zapadnia."
Andrzej Majewski
 
 
 
Ziemniak 
Agent dołu


Posty: 5980
Skąd: Kraków
Wysłany: 25 Października 2006, 13:07   

Pako mnie też podeślij wersję angielską, żebym nie odjechał za daleko od oryginału.
_________________
Starzejesz się gdy odgłosy, które wydawałeś kiedyś w trakcie seksu wydajesz obecnie wstając z łóżka
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 25 Października 2006, 13:33   

Nie ma sprawy. Godzillę i Sandmana też dopisuję do swojej "czarnej listy" ;)
Puszczę wam całość angielskiego podręcznika i polskie fragmenty, żebyście mogli porównać. W angielskim raczej bez problemu znajdziecie odpowiednie fragmenty.

Edit
Swoją drogą... chętni do współpracy niech skrobną do mnie maila, żebym mógł podesłać im odpowiednie adresy ;) Mój emil, to jporwol@wp.pl
 
 
joe_cool 
Babe - świnka z klasą


Posty: 4817
Skąd: wrotzlaff
Wysłany: 25 Października 2006, 18:36   

to ja w sumie też mogę... i też wersję angielską do porównania poproszę... a mejla zaraz wyślę :D
_________________
"Work is the curse of the drinking classes." O.Wilde
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 25 Października 2006, 18:46   

To i dopisuję do listy :) Dzięki za chęć pomocy :)
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 10 Listopada 2006, 17:51   

Drogie koleżanki i koledzy...
Minął mi tydzień absolutnego zapieprzu, w którym nie wiedziałem, kiedy za co się poważniej złapać, mogę więc teraz napisać tu parę słów.
Otóż, jak może wam i wiadomo, komp odmawiał mi posłuszeństwa tak skutecznie, żę w pył poszło trochę danych.
Między innymi książka adresowa z mailami, a także oryginalny podręcznik, fragmenty, któe wam porozsyłałem i masa innych rzeczy ;)
Chodzi o to: mam do was prośbę. Moglibyście skrobnąć do mnie maila, w którym przedstawilibyście się ponownie, żebym miał z wami kontakt i podesłali pliki, które puściłem wam do poprawy? Byłbym strasznie zobowiązany.
Sorka za zamieszanie, ale komp to maszyna nieczuła jest...
Z góry dzięki :)
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2 Grudnia 2006, 09:21   

No i jak wam idzie? Ktoś już skończył, ktoś skończyć nie może, jak wam idzie? Ślijcie info na maila.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group