Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
UFO
Autor Wiadomość
ocset 
Luke Skywalker

Posty: 237
Skąd: polska
Wysłany: 28 Lipca 2006, 17:01   UFO

Jasny obiekt w biały dzień sunący w żółwim tempie po wielkopolskim niebie. Złudzenie optyczne czy UFO? Niezwykłe zdjęcia wykonano amatorską kamerą wideo w miejscowości Lipki ponad 60 km od Poznania. Obiekt, jak mówią świadkowie, silnie świecił i był znacznie większy, co najmniej pięć razy od jakiegokolwiek samolotu jaki można zobaczyć na niebie. Pozornie ten obiekt przesuwał się po niebie bardzo wolno, świadkowie obserwowali go przez ponad dziesięć minut. W rzeczywistości mógł jednak pędzić z dużą prędkością ale bardzo daleko, kilkaset kilometrów od obserwatorów. Teorię tę potwierdza fakt, że widzieli go również mieszkańcy Poznania. Nikt nie potrafi powiedzieć co to było :mrgreen: :bravo

http://ww2.tvp.pl/tvppl/v.../24737/film.asf







_________________
...
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 28 Lipca 2006, 17:05   

Jak to jakiś obcy to niedługo go dopadniemy... :D
QCF!!!
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 28 Lipca 2006, 17:13   

To pewnie drugi kawalek rakiety od tego silnika, co to spadł w Bydgoszczy, czy innym Grudziądzu :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 28 Lipca 2006, 17:14   

Gdybym nie znał potencjału budżetowego naszego poaństwa, to bym powiedział, że to jakaś tajna wunderwaffe.
Zawsze jednak pozostaje opcja, że użyczyliśmy terytorium powietrznego sujusznikom.
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 28 Lipca 2006, 17:15   

Albo po prostu jakiś kawał niewiadomoczeogo ktoś nam zrzucił, bez naszej wiedzy ;)
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37527
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 28 Lipca 2006, 17:21   

orbita jest strasznie zaśmiecona i czasem coś spada no i różne kamyki też wpadają w atmoserę
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 28 Lipca 2006, 17:22   

Albo po prostu kamycek nas minął o włos. Jesli był na krawędzi atmosfery, to smugi nie zostawial
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 28 Lipca 2006, 17:45   

Niedługo się wyjaśni pewnie dokładniej :)
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 28 Lipca 2006, 17:51   

ale wyglada fajnie
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 28 Lipca 2006, 18:02   

Jak mówi lektor, to w październiku było, znaczy nic się nie wyjaśni, skoro do dzisiaj nie wyjaśnili.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 28 Lipca 2006, 18:08   

Aha.. filmiku nie oglądałem, a w pierwszym poście nic o tym nie pisze ;) myślałem więc, zę to na dniach było.
Skoro więc tak dawno, to faktycznie nic się nie wyjaśni, a wygląda fajnie. Ciekawe, co to w rzeczywistości :)
 
 
ocset 
Luke Skywalker

Posty: 237
Skąd: polska
Wysłany: 28 Lipca 2006, 21:18   

_________________
...
 
 
feralny por. 
Trurl

Posty: 4761
Skąd: garaż hermetyczny
Wysłany: 29 Lipca 2006, 20:16   

Jak dla mnie to podświetlona przez słońce smuga kondensacyjna czterosilnikowego samolotu komunikacyjnego. Patrzcie częściej w niebo, a zobaczycie więcej takich UFO.
 
 
ocset 
Luke Skywalker

Posty: 237
Skąd: polska
Wysłany: 30 Lipca 2006, 12:56   

Fidel-F2 napisał/a
orbita jest strasznie zaśmiecona i czasem coś spada no i różne kamyki też wpadają w atmoserę


Wszystkie śmieci kosmiczne są dokładnie policzone. NORAD śledzi każdy obiekt większy niż 30 cm i publikuje dane gdzie i kiedy wejdą w atmosferę.

NURS napisał/a
Albo po prostu kamycek nas minął o włos. Jesli był na krawędzi atmosfery, to smugi nie zostawial


Dokładnie. Najprawdopodobniej był to meteoryt.

feralny por. napisał/a
Jak dla mnie to podświetlona przez słońce smuga kondensacyjna czterosilnikowego samolotu komunikacyjnego.


"obiekt był znacznie większy, co najmniej pięć razy od jakiegokolwiek samolotu" Poza tym jeśli to był samolot to dlaczego tak powolutku sobie leciał? Widoczny był ponad dziesięć minut.
Jeśli ten obiekt znajdował się na wysokości kilkuset kilometrów to nie mogła powstać smuga kondensacyjna. Jest to możliwe najwyżej na wysokości 20 km. No i dlaczego ta twoja smuga jest taka krótka? Skończyły się promyczki słoneczne a może słonko za mocno przygrzało? :)

feralny por. napisał/a
Patrzcie częściej w niebo, a zobaczycie więcej takich UFO.


No właśnie dlaczego samolotów z takimi smugami nie obserwuje się nad lotniskami? :)
_________________
...
 
 
Haletha 
Zielony Ludzik


Posty: 2051
Skąd: Carrodunum
Wysłany: 30 Lipca 2006, 14:19   

Też widziałam coś podobnego dwa razy. Nawet fajniejsze, bo duże i idealnie okrągłe, a jedna kula była krwistoczerwona. Ale nie zaczęłam po tym fruwać i widzieć w ciemności, nie złożyli mi też wizyty faceci w czerni. Więc nie mogło to być Ufo;)
_________________
Pewien król miał dwóch synów. Jednego starszego, drugiego zaś młodszego.
----------------------------------
Daj się porwać przygodzie! Forumowa powieść w odcinkach czeka na ciebie!
 
 
 
Tomcich 
Tigana


Posty: 6557
Skąd: Ino
Wysłany: 30 Lipca 2006, 14:40   

Haletha:

Cytat
Też widziałam coś podobnego dwa razy. Nawet fajniejsze, bo duże i idealnie okrągłe, a jedna kula była krwistoczerwona.


A nie było to w okolicach burzy, bo wtedy mógłby to być piorun kulisty.. :)
_________________
- Jak tam życie?
- Muchom by się spodobało..
 
 
 
Haletha 
Zielony Ludzik


Posty: 2051
Skąd: Carrodunum
Wysłany: 30 Lipca 2006, 14:54   

Absolutnie nie:)
_________________
Pewien król miał dwóch synów. Jednego starszego, drugiego zaś młodszego.
----------------------------------
Daj się porwać przygodzie! Forumowa powieść w odcinkach czeka na ciebie!
 
 
 
Tomcich 
Tigana


Posty: 6557
Skąd: Ino
Wysłany: 30 Lipca 2006, 14:58   

To absolutnie nie wiem co to mogło być. :D
_________________
- Jak tam życie?
- Muchom by się spodobało..
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 30 Lipca 2006, 15:03   

To były moherowe berety podrzucane na cześć ojca dyrektora :-)

A wracając do tematu NORAD to akurat nie to liczy a żeby być precyzyjnym mamy namierzone ok 1 procenta obiektow tego typu. Nie tak dawno, ale nie w październiku :-) widziałem podobne zjawisko, aczkolwiek z dłuższym nieco ogonkiem.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 30 Lipca 2006, 15:12   

Raz Tata widział, jak na niebie sunęło "cygaro". Z wyglądu jak samolot pasażerski (mieszkamy nad korytarzem powietrznym, bliskośc lotniska), ale bez skrzydeł. Co ciekawe, kumpel z miejscowości odległej o 50km widział dzień wcześniej coś podobnego. Kosmitów nie podejrzewaliśmy, ale Amerykanie testujacy nową zabawkę są możliwi. Na początku lat 90 w Belgii i Holandii widziano mnóstwo UFO, typ trójkątny. Koniec końców okazało się że to były amerykańskie niewidzialne dla radaró samoloty*.
* Pojazd obcych z któregoś odcinka X Files to właśnie model tego samolotu, pozbawiony okien i z kilkoma bajerami na skrzydłach. Wygląd ma w sam raz.
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 30 Lipca 2006, 17:01   

Popierajac Ojca Dyrektora, nalezy tez stwierdzic, ze obecnie nie sa nawet namierzone wszystkie sztuczne satelity, umieszczane na orbicie przez czlowieka. Co jakis czas slychac o spektakularnej klapie jakiegos satelity, z ktorym tracony jest kontakt i nastaja goraczkowe poszukiwania :roll:
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
feralny por. 
Trurl

Posty: 4761
Skąd: garaż hermetyczny
Wysłany: 30 Lipca 2006, 18:26   

Cytat
obiekt był znacznie większy, co najmniej pięć razy od jakiegokolwiek samolotu

Smuga zawsze jest większa od samolotu

Cytat
Poza tym jeśli to był samolot to dlaczego tak powolutku sobie leciał

Samolot lecący na wysokości 10 km przesuwa się po niebie "powoli" i jest widoczny przez wiele minut

Cytat
No i dlaczego ta twoja smuga jest taka krótka
Wszystko zależy od warunków, czasem ciągnie się przez cały nieboskłon, a czasem jest krótka jak na tych zdjęciach.

Cytat
No właśnie dlaczego samolotów z takimi smugami nie obserwuje się nad lotniskami?
A na jakim pułapie latają samoloty nad lotnisakami? Bo widzisz smuga kondensacyjna to tak powyżej 5000 m.

Popatrz czasem w niebo, a przekonasz się jak różne formy przybierają smugi kondensacyjne, no chyba że to zbyt duży wysiłek w te upały.

Cytat
Raz Tata widział, jak na niebie sunęło cygaro. Z wyglądu jak samolot pasażerski (mieszkamy nad korytarzem powietrznym, bliskośc lotniska), ale bez skrzydeł
To prawdopodobnie był samolot, w odpowiednich warunkach skrzydeł "niewidać", albo raczej widać je bardzo słabo (biały kadłub silnie odbijający promienie słoneczne, skrzydła szare, zlewające się z błękitem nieba). Widziałem podobne zjawisko, gdyby ojciec miał ze sobą lornetkę, z pewnością stwierdziłby, że to samolot.
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 30 Lipca 2006, 19:26   

jej, chyba widze zadeklarowanego anty-ufofca :mrgreen:
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
feralny por. 
Trurl

Posty: 4761
Skąd: garaż hermetyczny
Wysłany: 30 Lipca 2006, 19:59   

Też, ale przede wszyskim, najlepsze są rozwiązania najprostrze.
"Jak słyszysz tętent kopyt to spodziewaj się konia, a nie zebry"
Poza tym lotnictwo to moje hobby. Lubię patrzeć na samoloty, i niejakie doświadczenie w obserwacji mam. W pracy zawsze mam z lornetkę pod ręką i o ile jest taka możliwość, a przeważnie jest, to z niej korzystam. Napatrzyłem się na samoloty komunikacyjne i twierdzę, że to co widać na zdjęciach w tym wątku to właśnie smuga kondensacyjna takiego właśnie samolotu, który oddala się od fotografującego. Smugi kondesacyjne przybireają różne formy i utrzymują się przez różny okres czasu. Czasem jest to długa wąska kreska, która szybko znika, czasem smuga zostaje na dłużej i przechodzi w szerokie pasmo upodabniając się do cirrusa, a czasem to tylko krótka kita, jak na zdjęciu. Słońce robi czasem różne sztuczki zwłaszcza kiedy znajdzie się nisko nad horyzontem i podświetla smugę od spodu (na zdjęciu mamy właśnie coś takiego) W dodatku pomalowany jasnymi kolorami samolot porafi zlać się z niebem i z dużej odległości będzie widoczna tylko smuga.

Sami możecie się o tym wszystkim przekonać, wystarczy patrzeć w niebo, zamiast w monitor. Ruch lotniczy jest nad naszym krajem intensywny i kazdy dzień to kolejne obseracje, wystarczy odrobina chęci.
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 30 Lipca 2006, 20:19   

Blisko lotniska mieszkam wiec samolotow i smug sporo widuje, ale takego czegos nie widzialem, nawet podobnego. Podswietlone zachodzacym sloncem smugi takze obserwowalem, ale nigdy tak intensywne i hmm... skoncentrowane.

Widzialem za to kiedys nocne cwiczenia mysliwcow, trzy albo cztery maszyny manewrowaly niemal dokladnie nad tym miejscem, w ktorym sie znajdowalem - wrazenia kapitalne, bo widac bylo tylko swiatla pozycyjne :)
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
ocset 
Luke Skywalker

Posty: 237
Skąd: polska
Wysłany: 30 Lipca 2006, 20:47   

feralny por. napisał/a
Smuga zawsze jest większa od samolotu


Świadkowie pod pojęciem "obiekt" mieli z pewnością na myśli całe to świecące zjawisko.

Cytat
Samolot lecący na wysokości 10 km przesuwa się po niebie powoli i jest widoczny przez wiele minut


Hahaha przecież smuga na tej wyskości wygląda jak niteczka. Widziałeś ten film? Dlaczego to zjawisko nie jest znane? Przecież zdjęć samolotów wraz ze smugami zrobiono już setki tysięcy. Poważny jesteś? :)
_________________
...
Ostatnio zmieniony przez ocset 30 Lipca 2006, 20:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ocset 
Luke Skywalker

Posty: 237
Skąd: polska
Wysłany: 30 Lipca 2006, 20:50   

feralny por. napisał/a
najlepsze są rozwiązania najprostrze.

najprostsze... ten świat naprawdę nie jest taki prosty :)
_________________
...
Ostatnio zmieniony przez ocset 30 Lipca 2006, 20:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
feralny por. 
Trurl

Posty: 4761
Skąd: garaż hermetyczny
Wysłany: 30 Lipca 2006, 20:50   

Ja mieszkam daleko od lotniska i wszystko co u mnie lata, idzie powyżej 5000 m. Widziałem bardzo podobne efekty, "same kadłuby" też widziałem (przez lorntkę skrzydła było widać), widzałem też samolot który wydawał się nie mieć sliników, były pomalowane na taki kolor, który idealnie zlewał się z barwą nieba nawet przez lornetkę. Widać było kadłub skrzydła, smugi, które wskazywały że na skrzydłach są silniki, ale same silniki (turbowentylatorowe więc spore) były ledwie widoczne przez lornetkę. W specyficznych warunkach wszystko potrafi wyglądać dziwnie.
_________________
Trust me, I'm a doctor...
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 30 Lipca 2006, 20:57   

Ale opierajac sie tylko na tym filmie, nie mozesz z cala stanowczoscia i niezachwiana pewnoscia powiedziec, ze to byl samolot.
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
feralny por. 
Trurl

Posty: 4761
Skąd: garaż hermetyczny
Wysłany: 30 Lipca 2006, 21:05   

Cytat
Ale opierajac sie tylko na tym filmie, nie mozesz z cala stanowczoscia i niezachwiana pewnoscia powiedziec, ze to byl samolot
Pewność , nie, ale przekonanie graniczące z pewnością, tak.
Za dużo jest cech które świadczą o tym że mamy doczynienia z samolotem. Jestem przekonany, że to był czterosilnikowy samolot i jest to przekonanie graniczące z pewnością.
Nie upierałbym się, gdyby to rzeczywiście nie wyglądało jak zjaiwska, które widziałem i które z pewnościa były samolotami.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group