Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyrywać chwasty czy sadzić na innym gnojowniku

Kara śmierci? Jestem:
Za
62%
 62%  [ 31 ]
Przeciw
38%
 38%  [ 19 ]
Głosowań: 50
Wszystkich Głosów: 50

Autor Wiadomość
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 20 Lipca 2006, 12:39   

Vened otwarcie stwierdzam, że jesteś głupszy niż myślałem. Pytałeś o przykład i dostałeś ale dalej wykręcasz kota ogonem. Co z tego, że nikogo nie zwolniono? Przy tej okazji zginęło kilkanaście osób. Nie potrafisz nic samodzielnie pomyśleć? Mówię teraz wyraźnie: DLATEGO, żE SZYBKO NIE STRACONO ZłAPANYCH TERRORYSTóW ZGINęLI NIEWINNI LUDZIE. tWóJ ARGUMENT JEST FUNTA KłAKóW NIEWART. TWóJ HUMANITARYZM ZABIł LUDZI - JESTEś ODPOWIEDZIALNY ZA ICH śMIERć.
jESZCZE POWIEDZ, żE W TYM WYPADKU MOGłA BYć POMYłKA SąDOWA I MOGLI ZOSTAć STRACENI NIEWINNI LUDZIE.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Vened 
Indiana Jones


Posty: 419
Skąd: Wrocław
Wysłany: 20 Lipca 2006, 13:05   

Fidel-F2 napisał/a
DLATEGO, żE SZYBKO NIE STRACONO ZłAPANYCH TERRORYSTóW ZGINęLI NIEWINNI LUDZIE.


Co znaczy "szybko tracić"? Szybko, to sie wykonuje wyroki w Chinach, albo Iranie. W USA, powtarzam kolejny raz, więzniowie czekaja na egzekucję min. poł roku - rok. A zwykle kilka lat. Dlaczego? Bo jest to państwo prawa, i wszelkie prawne procedury sa tam wykorzystywane. W kazdej chwili ktos tam moze zorganziowac taka akcje. Dlatego uwazam, iż argument, ze ks jest potrzebna bo uniemozliwa odbicie wieznia jest mocno naciagany. Kumple skazancow maja cale miesiace, albo lata na uwolnienie kamratow, a jakos tego nie robią.

Co do Monachium, czy innych tego typu akcji, to owszem, jest to ciekawy przyklad, ale na co?
Terrorysci z czarnego Września zarzadali uwolnienia 234 przetrzymywanych w Izrealu więzniów, a także Andreasa Baadera i Ulrike Meinhof (siedzacych w RFN). Zapewne cześc z tych 236 osob bylaby skazana np przez sad w USA na kś, ale nie wszyscy. I co, Twoim zdaniem oni wszyscy powinni byc rozwaleni natychmiast po aresztowaniu, zeby nie dac palestynczykom szansy na akcje? A jak, niestety nie zostali zabici zaraz po zatrzymaniu, to nalezaloby ich zabic w momencie, gdy zaatakowlai terrorysci?
Teraz Hezbollach porywa izrealskich zolnierzy, zadajac zwolnienia kilku tysiecy palestynskich wiezniow. I co, Izrael ich teraz powienien wszytskich rozwalic, by nie narazac swoich obywateli?
Zgodnie z twoja logika na to wyglada. Przynajmniej w tych przypadkach. Terroryzm to nie jest zwykla przestepczosc i rzadzi sie swoimi prawami. Daltego nie uwazam przykladu monachium za dobry.
_________________
www.rybitzky.salon24.pl
 
 
Urbaniuk 
Indiana Jones


Posty: 404
Skąd: Kraków
Wysłany: 20 Lipca 2006, 13:09   

1. Kurde bele, hardcorowa się robi ta dyskusja.
2. Co do tego w jaki sposób działa niewykonana kara śmierci i jakie może mieć skutki pokazuje przzykład przywódców RAF. Po ich aresztowaniu, czyli w praktyce rozłożeniu grupy do akcji wkroczyli palestyńczycy. Porwano niemmiecki samolot pasażerski (antyterroryści odbili go w Mogadiszu), tej samej nocy terroryści "popełnili samobójstwo" w więzieniu. W najbardziej spektakularny sposób "popełnił samobójstwo" sam Baader: " "w nocy z 17 na 18 października, między 23.00 a 7.00 w celi nr 719 Baader wyciąga swój starannie schowany pistolet FEG kalibru 7,65 mm, oddaje jeden strzał w ścianę, drugi w poduszkę, aby sprawić wrażenie walki i następnie celuje sobie w tył głowy, kciukiem naciskając spust.”. Mózgi terorystów zaginęły. Od tego czasu postulat uwolnienia szefów RAF-u już się nie pojawił.
Oczywiście problemu by nie było gdyby zostali kulturalnie powieszeni (kara śmierci w niemczech była wtedy zawieszona). W imie humanizmu uniemozliwioo społeczeństwu wymierzenie sprawiedliwości tylko po to żey później bocznymi drogami szukać mozliwości wyeliminowania tych, nie boję się użyć tego określenia, zwierząt.
_________________
"Pies i klecha - Tancerz" - ejndżels ar kaming.

http://urbietorbi.zbiorkom.net/
http://urbaniuk.blox.pl/
http://www.orbitowski.pl/
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 20 Lipca 2006, 13:15   

Vened oczywistym jest, że jeśli wszyscy byli odpowiedzialni za śmierć ludzi to wszyscy powinni być straceni. Bez względu na to czy było ich 2, 200 czy 20 000.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 20 Lipca 2006, 13:15   

A jak to było z wykonaniem KS na bodajże Eichmanie w Izraelu? Tym porwanym z Argentyny naziście. Wówczas w Izraelu nie było w prawodastwie KS, wieczorem zebrał się kneset, uchwalił KS, wyrok wykonano, a rankiem kneset ponownie uznał KS za "niehumanitarną". Nie pamiętam szczegółów, ale historia prawdziwa.
 
 
Vened 
Indiana Jones


Posty: 419
Skąd: Wrocław
Wysłany: 20 Lipca 2006, 13:19   

Urbaniuk napisał/a
Co do tego w jaki sposób działa niewykonana kara śmierci i jakie może mieć skutki pokazuje przzykład przywódców RAF.
Urbaniuk napisał/a
Co do tego w jaki sposób działa niewykonana kara śmierci i jakie może mieć skutki pokazuje przzykład przywódców RAF.


Ulrike Mainhof zostala skazana na 8 lat wiezienia, a proces Baadera ciagnal sie przez wszystkie lata, kiedy byl w wiezieniu. Trudno wiec powiedizec, iz dotyczyl ich problem "niewykonanej kary śmierci". Akcja terrorystow nastapila kilka miesiescy po aresztowaniu Baadera, rownie dobrze, mogliby byc oni skazani na 3 lata wiezienia. Byli tylko pretesktem do przeprowadzenia widowiskowej akcji. Jakby nie bylo ich, to by sie domagano zwolnienia kogo innego.
Powtarzam - terroryzm to temat oddzielny, moim zdaniem, i nie ma co go wlaczac do tej dyskusji.
_________________
www.rybitzky.salon24.pl
 
 
Urbaniuk 
Indiana Jones


Posty: 404
Skąd: Kraków
Wysłany: 20 Lipca 2006, 13:23   

Rafał: Skazanie Eichmanna w Izraelu to przerażający prawniczy skandal, który przeszedł tylko dlatego ze ktokolwiek kto by się odezwał na ten temat zostałby "antysemitą i obrońcą hitlerowców" (jak zawsze). Oczywiście eichmann zasłuzył na stryczek, ale powinien zostać powieszony w polsce (skutki jego zbrodni były głównie na terenie polski realizowane z tego co pamiętam) lub w niemczech. Na pewno nie w izraelu, choćby dlatego że kiedy popełnianio te zbrodnie izrael nie istniał, ale izrael jest państwem plemiennym, nie państwem któym rządzi prawo rozumiane tak jak w naszej grecko - rzymsko- chrześcijańskeij cywilizacji i kara śmieri nie ma tu niestety nic do rzeczy.
_________________
"Pies i klecha - Tancerz" - ejndżels ar kaming.

http://urbietorbi.zbiorkom.net/
http://urbaniuk.blox.pl/
http://www.orbitowski.pl/
 
 
Vened 
Indiana Jones


Posty: 419
Skąd: Wrocław
Wysłany: 20 Lipca 2006, 13:26   

Fidel-F2 napisał/a
Vened oczywistym jest, że jeśli wszyscy byli odpowiedzialni za śmierć ludzi to wszyscy powinni być straceni. Bez względu na to czy było ich 2, 200 czy 20 000.


Heh, ale jak nie są odpowiedizalni, to nie? Ale Hezbollach, na przyklad, chce uwolnienia wszystkich (zreszta, podobno wsrod tej rzeszy wiezniow sa kobiety i dzieci, podejrzane tylko o wspieranie terrorystow).
To co teraz? Izrealeczycy wyprowadzaja ich na plac, wychodzi oficer i mowi:
- Terrorysci porwali naszych ludzi! Ale my nie oddamy im mordercow naszych dzieci! Wprawdzie sprawy niektorych z was sa jeszcze w toku, ale nie mamy czasu na te prawnicze bzdety. Dlatego stancie pod murem...
_________________
www.rybitzky.salon24.pl
 
 
MrMorgenstern 
Stalowy Szczur


Posty: 1015
Skąd: Solaveria
Wysłany: 20 Lipca 2006, 13:26   

Vened:
Cytat

Powtarzam - terroryzm to temat oddzielny, moim zdaniem, i nie ma co go wlaczac do tej dyskusji.


To co: terroryści to nie mordercy? :o

Prawda jest taka: chcesz wykluczyć temat niewygodny do Twej teoryjki 8)
_________________
Fragment mojego Sword&Sorcery 8)
 
 
Urbaniuk 
Indiana Jones


Posty: 404
Skąd: Kraków
Wysłany: 20 Lipca 2006, 13:27   

Vened: 1. Z tego co wiem akcje ustały.
2. Sprawiedliwość nakazywała powiesić tych morderców (to ze akurat byli to terroryści rzeczywiście nie ma nic do rzeczy).
3. Akurat ci mordercy, wbrew temu co mówią lewacy kochali życie bardzo (luksusowe hotele, szybkie samochody, drobgie alkohole), przestano zabijać na wielką skalę właśnie wtedy kiedy okało się że nie będą bohaterskimi smbolami w więzieniu, tylko zimnymi trupami w grobach.
_________________
"Pies i klecha - Tancerz" - ejndżels ar kaming.

http://urbietorbi.zbiorkom.net/
http://urbaniuk.blox.pl/
http://www.orbitowski.pl/
 
 
Vened 
Indiana Jones


Posty: 419
Skąd: Wrocław
Wysłany: 20 Lipca 2006, 13:35   

MrMorgenstern napisał/a
Prawda jest taka: chcesz wykluczyć temat niewygodny do Twej teoryjki 8)


Alez nie, mozemy kontynuuować :mrgreen: Mnie to akurat pasuje.

Urbaniuk napisał/a
. Z tego co wiem akcje ustały.


No trudno, zeby sie dalej walczyli o zwolnienie komapnow, ktorzy juz nie zyli. A akcje RAF trwaly w najlepsze az do poczatku lat 90., poki sie nie rozpadl ZSRR.

Urbaniuk napisał/a
Sprawiedliwość nakazywała powiesić tych morderców (to ze akurat byli to terroryści rzeczywiście nie ma nic do rzeczy)


Pewnie tak, ale sam kilka komow temu zauwazyles roznice miedzy panstwem plemiennym, a prawnym. Nikt by ich na drzwie od razu nie powiesil, jaki wyrok by im nie grozil. A kilka miesiecy straczy, by zorganziowac taka akcje, prawda?
_________________
www.rybitzky.salon24.pl
 
 
Urbaniuk 
Indiana Jones


Posty: 404
Skąd: Kraków
Wysłany: 20 Lipca 2006, 13:43   

Vened: No trudno, zeby sie dalej walczyli o zwolnienie komapnow, ktorzy juz nie zyli. No właśnie :mrgreen:

Vened: A akcje RAF trwaly w najlepsze az do poczatku lat 90., poki sie nie rozpadl ZSRR.

Tak ale nigdy juz nie powtórzyła się tzw. niemiecka jesień.

Vened: Pewnie tak, ale sam kilka komow temu zauwazyles roznice miedzy panstwem plemiennym, a prawnym. Nikt by ich na drzwie od razu nie powiesil, jaki wyrok by im nie grozil. A kilka miesiecy straczy, by zorganziowac taka akcje, prawda?

Tak wystarczy ale jeśli morderców się nie powiesi to akcje będą trwały i nie jest to podstawa do tego zeby ich nie wieszać, prawda?
_________________
"Pies i klecha - Tancerz" - ejndżels ar kaming.

http://urbietorbi.zbiorkom.net/
http://urbaniuk.blox.pl/
http://www.orbitowski.pl/
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 20 Lipca 2006, 13:44   

Vened ale pomijasz inny aspekt sprawy. Mnie nie interesuje czy zabójca mojej żony albo dziecka się poprawi, będą go odbijać, zerżną mu dupę w więzieniu albo ugryzie go w nią komar. Ja chcę bydlaka zabić!
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 20 Lipca 2006, 13:58   

Panowie, panie, mam prośbę, w ogniu dyskusji nie wyzywajcie się od głupców itd. Fidelu, ja mam pogląd podobny do twojego, też myślę, że Vened się myli, ale to nie jest oznaka głupoty. To jest jego pogląd. Dlatego prosze o nie obrzucanie go epitetami. Zmiejszccie troche ogien pod tym paleniskiem.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Duke 
Darth Vader


Posty: 1628
Skąd: Poznań
Wysłany: 20 Lipca 2006, 14:07   

Fidel-F2, w tym momencie widzę że Ty i ?Hauer nie mówicie o prawie jako systemie, ale o prawie do zemsty. Cóż nie życzę Wam tego, ale już pisałem ze etat Franka Castle w tym kraju jest wolny, a za parę tysięcy będziecie mógi nabyć całkiem fajny zestaw "zabawek". Hulaj dusza piekła nie ma.
Ja pisze o systemie jako takim, który uważam za w pełni wystarczający. Uważam że postulaty dotyczące zaostrzenia kar w KK są bezpodstawne. Należy wreszcie usamodzielnić prokuratury i podnieść poziom wyszkolenia sędziów. Jedyna rzecz która powinna być zmieniona to rozdział Min Sprawiedliwości od Prokuratora Generalnego (w chwili obecnej to ten sam polityk). Cały czas powtarzam że istniejące maechanizmy wystarczą tylko trzeba ich uzywać z głową.
Co do postualtów na temat teroryzmu, to fakt że teroryści mogą porwać autobus aby wypuszczono ich kompanów, ale również mogą wysadzić wodociąg z zemsty za zabicie ich - i to jest primo. Secundo - a kto według Was jest terrorystą? Członek Hezbollachu który walczy o wolna Palestynę, Czeczeniec walczący z Rosją, Irańczyk broniący swojego domu przed inwazją. Pamiętajcie że 50 lat tem też wieszano "polskich bandytów".
Ponoć miarę poziomu rozwoju cywilizacyjnego mierzy się stosunkiem danego społeczeństwa do skazanych.
I na koniec specjalnie dla Hauera. NURS dał Ci bana na 14 dni. Bez odwolania, bez zawiasów, bez ostrzeżenia - nieuchronnie. Pokazał Ci że natym forum nikt nikogo nie będzie obrażał bezkarnie. Nastepnym razem zanim kogoś nazwiesz debilem zastanowisz się czy warto. Tak samo zastanowią się inni którzy się o tym dowiedzą. I na koniec ciesz się że NURS jest zwolennikiem nieuchronności kary, anie surowaości bo inaczej dstałbyś bezterminowego bana, a ja dostałbym namiary na Ciebie żeby Ci osobićie bejzbolem kompa rozwalić, a potem jeszcze łokcie połamać zebyś już więcej mnie nie obrazał.
_________________
Cynizm i sarkazm mam w zakresie standardowych usług. Drobne złośliwosci dla stałych klientów gratis.
Mnie tez dopadl kryzys.. jem splesnialy ser, pije stare wino i jezdze autem bez dachu...
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 20 Lipca 2006, 14:07   

NURS, nie nazwałem Veneda głupcem za poglądy lecz za trudności w rozumowaniu.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
MrMorgenstern 
Stalowy Szczur


Posty: 1015
Skąd: Solaveria
Wysłany: 20 Lipca 2006, 14:15   

Duke napisał/a
Secundo - a kto według Was jest terrorystą? Członek Hezbollachu który walczy o wolna Palestynę, Czeczeniec walczący z Rosją, Irańczyk broniący swojego domu przed inwazją.


Tyś prawnik i pytasz? Terrorystą każdy, kto niezależnie od sprawy celowo zabija bezbronne kobiety i dzieci.


Cytat
I na koniec ciesz się że NURS jest zwolennikiem nieuchronności kary, anie surowaości bo inaczej dstałbyś bezterminowego bana, a ja dostałbym namiary na Ciebie żeby Ci osobićie bejzbolem kompa rozwalić, a potem jeszcze łokcie połamać zebyś już więcej mnie nie obrazał.


Co to za poziom, koleżko? NURS jest obiektywny.

Co Cię opętało, chłopie!? Tobie bana!
_________________
Fragment mojego Sword&Sorcery 8)
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 20 Lipca 2006, 14:20   

sorry, przypadek
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Tomcich 
Tigana


Posty: 6557
Skąd: Ino
Wysłany: 20 Lipca 2006, 14:22   

Na razie wychodzi, że przeciwnicy KS (w oczach jej zwolenników) to niedojrzałe głupki będące odpowiedzialnymi za śmierć potencjalnych ofiar zbrodniarzy. :mrgreen:

Fidel-F2 napisał/a
A jeśli ktokolwiek będzie bronił mi tego to mam prawo go zabić ponieważ bierze na siebie współodpowiedzialność.


Jeżeli będziesz kogoś próbował zabić z zemsty, gdy nie będzie stanowił bezpośredniego zagrożenia, to będziesz musiał zabić i mnie. Podać adres cobyś mógł mnie odwiedzić i wyeliminować potencjalne zagrożenie dla społeczeństwa w mojej skromnej osobie
Bądź co bądź to przecież mój
Fidel-F2 napisał/a
HUMANITARYZM ZABIł LUDZI - JESTEś ODPOWIEDZIALNY ZA ICH śMIERć.
:mrgreen:
_________________
- Jak tam życie?
- Muchom by się spodobało..
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 20 Lipca 2006, 14:25   

Fidelu, chodzi po prostu o sformułowania, o polityce dyskutowaliśmy spokojniej, niż o Kś. Wyluzujcie, bo się złej krwi narobi. co chwile ktoś mi na priva pisze, że jest przegięcie w tym temacie. nikt nikogo nie przekona, co widac.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 20 Lipca 2006, 14:32   

Widzisz Tomcich bawi Cię śmierć ludzi za którą jesteś odpowiedzialny. Pogratulować.

NURS obiecuję porawę. Mam bardzo emocjonalne podejście do tej sprawy a na dodatek nie ma we mnie szacunku do przeciwników KŚ. Nie będę pisał dlaczego bo dostanę bana.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Duke 
Darth Vader


Posty: 1628
Skąd: Poznań
Wysłany: 20 Lipca 2006, 14:47   

MrMorgenstern,
Cytat
Tyś prawnik i pytasz? Terrorystą każdy, kto niezależnie od sprawy celowo zabija bezbronne kobiety i dzieci


Jako prawnik ma skłonności do powstrzymyawnia się od ocen bez zapoznania się z racjami obu stron, oraz do nieangażowania się emocjonalnie w takie spory. Codziło mi o ten dziwny dualizm towarzyszący dyskusjom o teroryźmie. Irakijczyk, który w myśl prawa miedzynarodowego jest ofiarą agresji (przypominam, że broni masowego rażenia nie znaleziono, a teroryści przyjechali po inwazji) i "zwykłym" partyzantem walczącym z najeźcami, jest wrzucany do jednego worka z najemnym samobójcą wysadzającym się w Izraelu. Czeczeńców wszedzie po za Polską (bo walczą z Ruskimi) nazywa się terorystami (zauważcie jak sie o Czeczenach mówi w BBC i CNN).
Co do dalszej częsci mojej wypowiedzi - Hauer z Fidelem postuluja prawo do zemsty, ja postuluje prawo jako system norm. Gdybym też żądał zemsty i czuł zaangażowanie emocjonalne do tego sporu to chciałbym uszkodzić Haurea tak aby juz nigdy nikogo nie mógł obrazić na żadnym forum. Nie czasowo odizolować banem, bo przecież to nic nie da. Rozwalić kompa i połamac łapy w drobny mak. Tego samego chłopaki żądaja w stosunku do innych poprzez Karę Śmierci, a idąc za postualtami Fidela chcę to zrobic osobiście.
I co nadal zasługuje na bana? Jeśli tak to przyjmuję go z pokorą NURSIE, czyń swoją powinność :twisted:
_________________
Cynizm i sarkazm mam w zakresie standardowych usług. Drobne złośliwosci dla stałych klientów gratis.
Mnie tez dopadl kryzys.. jem splesnialy ser, pije stare wino i jezdze autem bez dachu...
 
 
 
Tomcich 
Tigana


Posty: 6557
Skąd: Ino
Wysłany: 20 Lipca 2006, 15:06   

Bo niestety Fidelu, ta dyskusja doszła do takiego poziomu, że albo śmiać się można, albo płakać. Wybrałem to pierwsze, choć może to jest śmiech przez łzy. Pokazałem tylko twoją argumentację z mojego punktu widzenia. Piszę to po raz kolejny, mam swoje poglądy i nie ma w nich miejsca na zabijanie z powodu zemsty. I w przeciwieństwie do Ciebie ja staram się mieć szacunek dla zwolenników kary śmierci (dla niektórych ciężko go mieć), choć się z nimi nie zgadzam. Twoja argumentacja jest podobna jak w Pisie - kto nie z nami ten przeciwko nam. Kto nie jest zwolennikiem KS, ten ma na rękach krew potencjalnych ofiar. Proszę bardzo, możesz tak uważać, to Twoje zdanie. I właśnie dochodzimy do konkluzji, że w myśl Twoich poglądów moja skromna osoba stanowi zagrożenie dla tego społeczeństwa, ponieważ jestem przeciw KS. :mrgreen: I, wybacz, ale to mnie właśnie śmieszy. :mrgreen: A ja uważam tak jak Duke, są przepisy w Kodeksie Karnym - tylko trzeba je odpowiednio stosować.
_________________
- Jak tam życie?
- Muchom by się spodobało..
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 20 Lipca 2006, 15:19   

I wielce uszlachetnionym można się położyć spać.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
ocset 
Luke Skywalker

Posty: 237
Skąd: polska
Wysłany: 20 Lipca 2006, 15:23   

Duke napisał/a
Cały czas powtarzam że istniejące maechanizmy wystarczą tylko trzeba ich uzywać z głową.


Te mechanizmy nie zapewniają spełnienia podstawowego warunku prawa - sprawiedliwości.
Prawo przede wszystkim musi być sprawiedliwe a bez KŚ to jest niemożliwe.
_________________
...
 
 
MrMorgenstern 
Stalowy Szczur


Posty: 1015
Skąd: Solaveria
Wysłany: 20 Lipca 2006, 15:58   

Duke:
Cytat
Gdybym też żądał zemsty i czuł zaangażowanie emocjonalne do tego sporu to chciałbym uszkodzić Haurea tak aby juz nigdy nikogo nie mógł obrazić na żadnym forum. Nie czasowo odizolować banem, bo przecież to nic nie da. Rozwalić kompa i połamac łapy w drobny mak.


Ale co Ty porównujesz? Słowa (za które grozisz uszkodzeniem ciała) z okrutnymi morderstwami (o które nam chodzi, aby za nie karano)? Śmieszny jesteś.

Cytat

Tego samego chłopaki żądaja w stosunku do innych poprzez Karę Śmierci, a idąc za postualtami Fidela chcę to zrobic osobiście.


Po co kłamiesz? Żądają kary śmierci za morderstwa a nie za to, że kogoś nazwano debilem (zresztą są gorsze przekleństwa). Przecież dziecko może zbić Twoją argumentację :lol:

Jeśli masz zamiar się mścić to też powyzywaj interlokutorów, najlepiej w nowym wątku :lol:
_________________
Fragment mojego Sword&Sorcery 8)
 
 
Sasori 
Nekroskop


Posty: 706
Skąd: Poznań
Wysłany: 20 Lipca 2006, 16:53   

Przecież to Hauer ze swoją "prowokacją" pierwszy zrównał morderstwo z wyzywaniem innych od debili, Duke poszedł tylko tropem analogii zbanowanego. Ktoś inny jest tutaj śmieszny, Morgen.
_________________
Hey don't stop now, you're just getting to the good parts!
 
 
 
MrMorgenstern 
Stalowy Szczur


Posty: 1015
Skąd: Solaveria
Wysłany: 20 Lipca 2006, 17:22   

Sasori, jeśli zwrazcasz się do mnie to pełnym nickiem proszę.

Pokaż gdzie Hauer zrównał wyzywanie z karą śmierci, bo Twoja teza jest dla mnie niezrozumiała.

Jaka analogia? Do prawa Hammurabiego? Chyba nie, bo za wyzywanie powinno być zwyzywanie, prawda? :lol:
_________________
Fragment mojego Sword&Sorcery 8)
 
 
Sasori 
Nekroskop


Posty: 706
Skąd: Poznań
Wysłany: 20 Lipca 2006, 18:50   

Pomimo twojego irytujacego sposobu rozmowy i kretyńskiej emotikonki na końcu, śpieszę pomóc ci w czytaniu, Morgen:

Hauer
Cytat
Ban uważam za nieprawny, nie było poprzedzajacego go systemu ostrżeżeń. Tym banem NURS pokazął jednka, ze wierzy w odstraszajacy efekt surowości kary (bo liczy że za 14 dni już nie nazwe nikogo debilem).
Taki ban to faktycznie surowa i odstraszajaca kara i nie zamierzam nikogo wiećej wyzywać. Myśle, zę nawet nie bedize tkaiej potrzeby. Po takim pokazie, ktoś naprawde musiałby byc debilem, zęby utrzymywać, ze surowośc kary nie ma znaczenia.
_________________
Hey don't stop now, you're just getting to the good parts!
 
 
 
MrMorgenstern 
Stalowy Szczur


Posty: 1015
Skąd: Solaveria
Wysłany: 20 Lipca 2006, 19:09   

Ja to czytałem. Nadal nie widzę, gdzie zrównał on wyzywanie z karą śmierci...

Poza tym prosiłem Cię, żebyś zwracał się do mnie pełnym nickiem (ew. możesz zrezygnować z Mr :wink: ) Oczywiście to nie jest żaden przymus, raczej zwracam się niejako do Twojej kultury osobistej 8)
_________________
Fragment mojego Sword&Sorcery 8)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group