Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyrywać chwasty czy sadzić na innym gnojowniku

Kara śmierci? Jestem:
Za
62%
 62%  [ 31 ]
Przeciw
38%
 38%  [ 19 ]
Głosowań: 50
Wszystkich Głosów: 50

Autor Wiadomość
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 6 Lipca 2006, 08:14   Wyrywać chwasty czy sadzić na innym gnojowniku

Jeśli kto ma ochotę dyskutować o zasadności kary śmierci to można tutaj.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
MrMorgenstern 
Stalowy Szczur


Posty: 1015
Skąd: Solaveria
Wysłany: 6 Lipca 2006, 08:50   

Zagłosowałem na tak.

Pozwolę sobie zacytować mą wypowiedź z innego forum, jakie warunki musiałyby być spełnione, żeby dopuścić wykonywanie kary śmierci:

Jej wykonywanie obwarowałbym następująco: musiałaby istnieć komisja - składająca się z mądrych osób, wybranych np. z wyższych organów władzy - zupełnie niezależnych, którzy jeszcze dodatkowo badaliby każdą zgłoszoną sprawę, która wg. sędziego miałaby zostać zakończona śmiercią sprawcy. Bo wiadomo, że taki prowincjonalny sędzia może się pomylić (to właśnie najczęstszy zarzut przeciwników kary śmierci - pomyłki na niewinnych, jak się okazuje później, osobach). Według mnie w razie takiej pomyłki powinny być karane osoby, które wyrok wydały - nawet jakby np. po 5 latach okazał się błędem. Wyrokami śmierci wtedy by nie szafowano - raczej byłyby wykonywane na wielokrotnych mordercach albo terrorystach, mających na swych rękach krew wielu osób.
_________________
Fragment mojego Sword&Sorcery 8)
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 6 Lipca 2006, 09:01   

Istnieje jeszcze aspekt co powinno karze śmierci podlegać. Ja mam dość szeroki zestaw chyba :D
1. morderstwo
2. gwałt
3. znęcanie się nad dziećmi, wykorzystywanie seksualne dzieci.
4. przestępstwa gospodarcze na wielką skalę.

Oczywiście jest to schemat, zarys który trzeba sprecyzować szczegółowymi przepisami ale chodzi mi o przedstawienie ideii.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 6 Lipca 2006, 09:07   

Co nie zmienia faktu, żę życie każdej osoby jest święte. Nawet tego terrorysty czy wieloktornego mordercy pedofila gwałciciela. To jest jego życie i nie człowiekowi mu je odebrać. Powiecie: a on mógł odebrać życie? Nie mógł, złamał zasadę, stał się mordercą. Zabijamy go - też stajemy się mordercami.
Jestem zdecydowanie przeciwko karze śmierci. Dożywocie w więzieniu o zaostrzonym rygorze bez prawa do zwolnienia warunkowego - to jest najsurowsza kara. I nie więzienie z tv, komputerem czy czym tam jeszcze. Cela, łóżko, może jakieś książki (do tego cenzura). To jest kara. Śmierć? Nie.
 
 
MrMorgenstern 
Stalowy Szczur


Posty: 1015
Skąd: Solaveria
Wysłany: 6 Lipca 2006, 09:10   

Pako, więc Zarkawiego byś oszczędził, gdyby wpadł w ręce sprawiedliwości?
_________________
Fragment mojego Sword&Sorcery 8)
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 6 Lipca 2006, 09:15   

Zacytuję sam siebie


Cytat
Taki chwast popełniając czyn zagrożony karą śmierci podpisuje deklarację: Zrzekam się prawa do życia i wyrażam zgodę na odebranie mi go przez kogokolwiek czyli tak na prawdę sam sobie strzela w łep.
Nikt nie dzieli ludzi na zasługujących lub nie. Oni sami :!: podejmują taką decyzję.


Nie ma takiej siły, która mnie przekona, że życie gwałciciela dzieci jest święte. Życie pchły na moim psie jest więcej warte. I na takim osobniku wykonywał bym wyrok nie przez powieszenie, krzesło, farmakologię czy inne humanitarne metody. Ja bym mu w tyłek rozgrzany do czerwoności pogrzebacz wsadził. I pokręcił.

Ogólnie jestem wyznawcą prawa które mówi: dwoje oczu za oko, dwa zęby za ząb. Jeden jako rekompensata, drugi jako kara.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
MrMorgenstern 
Stalowy Szczur


Posty: 1015
Skąd: Solaveria
Wysłany: 6 Lipca 2006, 09:19   

Fidel-F2:
Cytat

Nie ma takiej siły, która mnie przekona, że życie gwałciciela dzieci jest święte. Życie pchły na moim psie jest więcej warte. I na takim osobniku wykonywał bym wyrok nie przez powieszenie, krzesło, farmakologię czy inne humanitarne metody. Ja bym mu w tyłek rozgrzany do czerwoności pogrzebacz wsadził. I pokręcił.


Myślę, że to dobra kara w niektórych przypadkach.
_________________
Fragment mojego Sword&Sorcery 8)
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 6 Lipca 2006, 09:22   

A ja upraszam o NIESTOSOWANIE ANALOGII. To jest zbyt poważna sprawa, by bawić się w porównania do chwastów itd. To tylko zaciemnia obraz sytuacji, chociaż na pozór tak ładnie go klaruje...
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 6 Lipca 2006, 09:26   

Fakt, trzeba przeprosić chwasty.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 6 Lipca 2006, 09:27   

A ja ciągle będe uważał, że życie każdego człowieka, każdej istoty nawet, jest święte. Z tym, że zwierzęta mają swoje przeznaczenie, przez co je się zabija. Człowieka się nie zabija.
Zarkawiego bym oszczędził. Do więzienia wrzucił o zaostrzonym rygorze, dożywocie bez możliwości zwolnienia, zero wygód, tylko ciasna klitka. I tyle. Niech siedzi i cierpi. Zabicie go niczego nie zmienia. Czy odkupia w jakiś sposób swoją winę dlatego, żę ginie? Nie. To jest tylko czysta zemsta. Niech w więzieniu ponosi zasłużoną karę.
Nigdy nie wziąłbym na swoje ręce życia innego człowieka. Nie powiedziałbym: zabić go.
Gwałciciel dzieci też człowiek. Zwierzę, którym się brzydzę, którego prawie nienawidzę.... ale tez człowiek. I fakt, że gwałcił dzieci, zabijał je czy coś, niczego nie zmienia. Człowiek nie może przestac być człowiekiem. A ludzi się nie zabija.
Samo spędzenie reszty życia w więzieniu jest dla takiego człowieka karą. Kiedy współwięźniowie dowiedzą się, za co siedzi, już i tak nie będzie miał lekkiego życia.

Nie. Tyle razy już się taka dyskusja przewijała, a ja ciągle nie zmieniłem zdania. Kara śmierci - Nie.
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 6 Lipca 2006, 09:36   

W dyskusji o karze śmierci trzeba wyzbyć się emocji. Wybacz fidelu, ale zdyskwalifikowałeś się tym pogrzebaczem. Gdyby prawo miało kierować się emocjami, jakie wyzwala zemsta, wciąz nie wyszlibyśmy poza kodeks Hammurabiego.
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
MrMorgenstern 
Stalowy Szczur


Posty: 1015
Skąd: Solaveria
Wysłany: 6 Lipca 2006, 09:41   

Cytat
Z tym, że zwierzęta mają swoje przeznaczenie, przez co je się zabija.


Obiektywne to to nie było, Pako.

Natomiast co do Twojej kary: zwróć uwagę, że takie postępowanie jest możliwe w czasach pokoju. Natomiast terroryści wywołują w świecie wojnę. Czy podczas wojny można karać mordercę np. pozbawieniem praw publicznych? Niestety nie można sobie na to pozwolić. Jest to przykre, ale prawdziwe: terroryści atakując wprowadzają własne zasady gry. I liczą, że będzie się grało z nim cywilizowanymi metodami :idea:
_________________
Fragment mojego Sword&Sorcery 8)
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 6 Lipca 2006, 09:46   

Cytat
Pako, więc Zarkawiego byś oszczędził, gdyby wpadł w ręce sprawiedliwości?

Widzisz, MrMorgensternie, no i wpadłeś we własne sidła. Co to za kara, na którą ktoś czeka? Bo widzisz, Zarkawi (zakładając, że był wierzącym muzułmaninem), gdyby został schwytany żywcem (hańba) podziękowałby Ci za umożliwienie śmierci z rak niewiernych, które przetransportowałoby go wprost pod bramy Raju. Tymczasem osadzenie go w więzieniu i zapewnienie, że umrze ze starości skazałoby go na wiele lat męki bezsilności i upokorzenia.

Dla mnie to oczywiste - dlaczego dla Ciebie nie? Z prostego powodu - kara śmierci tylko z nazwy jest karą, podczas gdy w istocie jest prostą (prostacką) zemstą i służy wyłącznie wyżyciu się emocjonalnemu jej postulatorów. A emocje zaśmiewają rozsądek.
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 6 Lipca 2006, 09:48   

Pako rzekł

Cytat
Kiedy współwięźniowie dowiedzą się, za co siedzi, już i tak nie będzie miał lekkiego życia.


tyle pocieszenia

Cytat
A ja ciągle będe uważał, że życie każdego człowieka, każdej istoty nawet, jest święte. Z tym, że zwierzęta mają swoje przeznaczenie, przez co je się zabija


Widzę tu pewną niekonsekwencję.

Cytat
To jest tylko czysta zemsta


Jasne, że zemsta. Do głowy by mi nie przyszo resocjalizować. Aspekt zemsty jest niedoceniany a resocjalizacji przeceniany.

Cytat
Nigdy nie wziąłbym na swoje ręce życia innego człowieka. Nie powiedziałbym: zabić go.


Myślę, że to trochę z braku wyobraźni (bez urazy Pako), i małego życiowego bagażu. Jeśli kiedyś będziesz miał dziecko , kilkuletnią córką dajmy na to, i wyobrazisz sobie jak taki zwyrodnialec ją gwałci a potem morduje to myślę, że zrewidujesz swoje poglądy. I ciekaw był bym tychże poglądów gdyby coś takiego stało się w rzeczywistoci (od czego uchowaj boże). Polecam Czas zabijania Joela Schumachera z Samuelem L. Jacksonem i Matthew McConaughey'em.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
MrMorgenstern 
Stalowy Szczur


Posty: 1015
Skąd: Solaveria
Wysłany: 6 Lipca 2006, 09:50   

Chwileczkę, śmierć to konkret... a mrzonki o raju po śmierci? Je trza wyplenić, Gustawie N. Garugo! :P
_________________
Fragment mojego Sword&Sorcery 8)
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 6 Lipca 2006, 09:52   

Ostatni Twój argument Fidelu wobec Pako jest poniżej pasa (że niby jest młody i naiwny) i nieprzekonujacy (bo przeciwników kary śmierci znajdziesz i pośród ludzi starszych i z większym bagażem życiowym od Ciebie). Ale przywykłem, że argumenty zwolenników kary śmierci tak właśnie wyglądają.
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 6 Lipca 2006, 09:53   

Gustaw rzekł

Cytat
Widzisz, MrMorgensternie, no i wpadłeś we własne sidła. Co to za kara, na którą ktoś czeka? Bo widzisz, Zarkawi (zakładając, że był wierzącym muzułmaninem), gdyby został schwytany żywcem (hańba) podziękowałby Ci za umożliwienie śmierci z rak niewiernych, które przetransportowałoby go wprost pod bramy Raju. Tymczasem osadzenie go w więzieniu i zapewnienie, że umrze ze starości skazałoby go na wiele lat męki bezsilności i upokorzenia.


Czyli KŚ była by wyjściem humanitarnym. Niech idzie do tego swojego raju. Półksiężyc na drogę.

Cytat
bo przeciwników kary śmierci znajdziesz i pośród ludzi starszych i z większym bagażem życiowym od Ciebie




pewnie tak, ale dla mnie oni są bez wyobraźni

Cytat
Ostatni Twój argument Fidelu wobec Pako jest poniżej pasa


Nie miałem zamiaru poniżać Pako jedynie złożyłem domysł, skąd wynika różnica między naszymi poglądami (przynajmniej częściowo)
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
Ostatnio zmieniony przez Fidel-F2 6 Lipca 2006, 09:58, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 6 Lipca 2006, 09:54   

Morgensternie, emotkami nie nadrobisz słabości argumentacji.

Edit: Fidelu, ironia też słabo się sprawdza.
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 6 Lipca 2006, 09:57   

Dla mnie liczy się jeszcze jedna sprawa. W naszych warunkach najgorsi gwałciciele i mordercy, skrzywieni psychicznie, po iluś latach wychodzą. Nawet nie po wielu latach. I wracają do swoich ulubionych zajęć. Bardziej mnie obchodzi życie ich nowych ofiar, niż ich własne. Prawnicy dyskutując o wyrokach są bardzo uczeni, europejscy i humanistyczni. I cholernie teoretyczni. Zboczeniec z nikim nie dyskutuje o wyroku śmierci i tortur, jaki wydaje na swoją ofiarę. On ten wyrok wykonuje, nie przejmując się żadnymi normami humanistycznymi. Pozostawiając takiego człowieka przy życiu i pozwalając mu pewnego dnia odzyskać wolność, wydajemy wyrok na niewinnych ludzi. Kobiety, dzieci, kogokolwiek. Nie wierzę w dożywotnią izolację takich osobników. To czysta teoria. Wolałabym, żeby władza praktycznie chroniła nas przed zwyrodnialcami.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
MrMorgenstern 
Stalowy Szczur


Posty: 1015
Skąd: Solaveria
Wysłany: 6 Lipca 2006, 10:11   

Gustaw G.Garuga:

Cytat
Morgensternie, emotkami nie nadrobisz słabości argumentacji.


Hmm, to Ty czytaj wypowiedzi a nie emotki :wink:

Otóż słyszałem wypowiedź pewnego islamskiego duchownego, że święta wojna kłóci się z zasadami Koranu :idea:
_________________
Fragment mojego Sword&Sorcery 8)
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 6 Lipca 2006, 10:12   

Fidelu - może kiedyś zrewiduję poglądy. Nie wiem, przede mną jeszcze wiele lat życia. ale dyskusję toczę teraz, z moim teraźniejszym doświadczeniem.
Sprawy takie nie są mi obce. Po sąsiedzku, dosłownie dom tuż obok mojego, mieszkał taki zwyrodnialec. Dużo możnaby o nim gadać, złego nic nie zdążył zrobić, bo dostał po pysku od ludzi tak, że przez parę dni bał się z domu wychodzić. Sprawa więc nie jest mi obca. Jest to za przeproszeniem Skurw... na potęgę. Ale i tak nie wziąłbym na siebie jego życia. Bo nie mnie oceniać, czy człowiek ów się poprawi. Nie mnie brać jego krew na ręce.
Mówisz mi o niekonsekwencji w stosunku do zwierząt. Żeby tematu nie ciągnąć zbędnie: zwierzęta mają człwoiekowi służyć. A człowiek z natury jako wszystkożerny, żywi się też mięsem. Ojciec hoduje i kurczaki i świnie. Nie jsetem za mordowaniem zwierząt, ale za ich uśmiercaniem i godziwymi warunkami życia dla nich. I tyle o zwierzętach.

Na razie nie zamierzam zmienic zdania co do kary śmierci. Człowiek nie dał życia, człowiek nie powinien go zabierać, bo nie ma do tego prawa. Ani Zarkawi nie ma do tego prawa, ani ja, ani sędzia, ani ty Fidelu. Śmierć nie może sie stać karą.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 6 Lipca 2006, 10:20   

Gustaw rzekł


Cytat
W dyskusji o karze śmierci trzeba wyzbyć się emocji. Wybacz fidelu, ale zdyskwalifikowałeś się tym pogrzebaczem.


Naturalnie, że gdy myślę o gwałcie i morderstwie dziecka podlegam emocjom. I nie widzę w tym nic niestosownego, nie zamierzam też tego zmieniać. Dyskusja o KŚ zwykle toczona jest w kontekście spraw wzbudzających emocje. Powiedz matce zamordowanego dziecka, żeby się wyzbyła emocji i obiektywnie spojżała na to bydle, niewiedzieć czemu, aspirujące do miana człowieka.

Gdybym chwilę po takim przestępstwie wykonał wyrok na sprawcy będąc w stanie rozpaczy i wściekłości każdy sąd by mnie uniewinnił. I co złego w emocjach?

Nie widzę powodu wyzbywać się emocji. I uznaję to za niestosowne.

Pako rzekł

Cytat
Bo nie mnie oceniać, czy człowiek ów się poprawi


Mnie zupełnie nie interesuje czy on się poprawi czy nie. To nie ma znaczenia.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
Ostatnio zmieniony przez Fidel-F2 6 Lipca 2006, 10:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sandman 
Rumburak


Posty: 2079
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 6 Lipca 2006, 10:22   

Humanitaryzm, wybaczanie, to wszystko pięknie brzmi kiedy dotyczy problemów innych ludzi, kiedy dotknie to nas osobiście niewiele osób jest w stanie zapanować nad własnymi emocjami. Kara śmierci w aspekcie zasadności jest problemem dyskutowanym od lat przez różnych ludzi i tak jak w przypadku eutanazji każdy ma jakieś swoje preferencje. Gdyby więzienia wyglądały jak więzienia a nie jak hotele, więźniowie pracowali na swoje utrzymanie to w części przypadków można by mówić o spłaceniu długu w stosunku do społeczeństwa, ale szlag mnie trafia jak pomyśle sobie, że państwo ich utrzymuje z moich podatków, i stawka na wyżywienie więżnia jest dwókrotnie większa niż stawka na wyżywienie chorego w szpitalu. Uważam, że potrzebna w tym kraju jest reforma całego systemu sądownictwa, za drobiazgi - obroża na nogę i areszt domowy, za sprawy cięższe zaostrzenie kar, szczególnie dla kierowców po kilku głębszych, pedofili, gwałcicieli i morderców. Osobiście jestem za KŚ.
_________________
"Życie to taki dziwny teatr, gdzie tragedia miesza się z farsą, scenariusz piszą sami aktorzy, suflerem jest sumienie i nigdy nie wiadomo, kiedy otworzy się zapadnia."
Andrzej Majewski
 
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 6 Lipca 2006, 10:26   

Pako, jeżeli jakakolwiek władza kiedyś sprawi, że zwyrodnialec zostanie raz na zawsze, do końca życia, bez zwolnień i przepustek odizolowany od społeczeństwa, może i ja się zastanowię. Teraz jednak w to nie wierzę, bo co i rusz się słyszy, że różni tacy są zwalniani za dobre zachowanie... i podrzynają gardło jakiemuś dzieciakowi, ledwie na powietrze wyjdą.

Poza tym, czy zemsta zawsze jest godna potępienia? Ona swoją rolę może spełnić. Ktoś mi mówił, że w krajach arabskich (tych, gdzie panuje pokój, bo w czasie wojny wszystko jest możliwe) jest mało gwałtów, w każdym razie na miejscowych kobietach, bo każdy zdaje sobie sprawę, że ojciec, mąż czy bracia ofiary dopadną delikwenta i poderżną mu gardło. I to daje do myślenia znacznie więcej niż sądy i więzienia. Konsekwencja: nabroiłeś, zapłacisz. Prowadzi to czasem do wieloletnich wojen między klanami, gdzie w końcu nikt nie pamięta o co poszło. Ale czy bezkarność i wypuszczanie na wolność psycholi nie jest większą niesprawiedliwością?

Ja tam się nie dziwię tym ludziom z pewnej wsi, którzy zlinczowali niebezpiecznego sąsiada-wariata. Bo państwo nic nie zrobiło, żeby mu przeszkodzić. To kto miał ich bronić?
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 6 Lipca 2006, 10:31   

Humanitaryzm jest dobry gdzy niesiemy pomoc ofiarom powodzi czy innego trzęsienia ziemi albo pomagamy niepełnosprawnym albo oddajemy nerkę umierającemu. Ale nie w stosunku do zbrodniaży. Powinien być ustawowy zakaz używanie tych pojęć w jednym kontekście (to oczywiście żart, uprzedzam bo może ktoś chciałby to komentować :D :D )
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 6 Lipca 2006, 10:34   

Jestem za KŚ, ale tylko w wyjatkowych przypadkach. Tam gdzie nie ma cienia wątpliwości. Aktualny system jest tak dziurawy, jak zęby Wędrowycza. Przypomnę ostatni blamaz ze spraa tego niedorowziniętego chłopaka skazanego za zabicie dziecka. Gdyby nie złapano prawdziwego mordercy odsiedziałby cały wyrok. A wedle Fidela dostałby już dawno czapkę.
Zgadzam się z Godzillą, kolonia karna dożywotnia, albo śmierć dla takich.
BTW, Pako, jak ten twój sąsiad nic nie zrobił, to jaki z niego zwyrodnialec? Sukinsyn, jakich miliony. My mówimy o ludziach, którzy zabijają dla zabawy albo na zimno. Takich jak ekipa z Kredytbanku.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 6 Lipca 2006, 10:37   

Fidel-F2 napisał/a
Istnieje jeszcze aspekt co powinno karze śmierci podlegać. Ja mam dość szeroki zestaw chyba
1. morderstwo
2. gwałt
3. znęcanie się nad dziećmi, wykorzystywanie seksualne dzieci.
4. przestępstwa gospodarcze na wielką skalę.

:bravo :bravo :bravo

Pako napisał/a
Co nie zmienia faktu, żę życie każdej osoby jest święte. Nawet tego terrorysty czy wieloktornego mordercy pedofila gwałciciela. To jest jego życie i nie człowiekowi mu je odebrać. Powiecie: a on mógł odebrać życie? Nie mógł, złamał zasadę, stał się mordercą. Zabijamy go - też stajemy się mordercami.

Jeśli ów gwłaciciel dzieci myje ręce przed jedzeniem, to czy ty myjąc je również stajesz się taki jak i on ? To pokrętna, ślepa analogia. My go zabijamy, ponieważ udowodnił, że nie potrafi żyć między ludźmi i jest zagrożeiem dla innych.

Pako napisał/a
Dożywocie w więzieniu o zaostrzonym rygorze bez prawa do zwolnienia warunkowego - to jest najsurowsza kara. I nie więzienie z tv, komputerem czy czym tam jeszcze. Cela, łóżko, może jakieś książki (do tego cenzura). To jest kara. Śmierć? Nie.

A ja nie życzę sobie, żeby taki osobnik był utrzymyany na mój koszt do końca życia. Zresztą - jaki z niego pozytek dla świata i społeczeństwa ?

Pako napisał/a
A ja ciągle będe uważał, że życie każdego człowieka, każdej istoty nawet, jest święte. Z tym, że zwierzęta mają swoje przeznaczenie, przez co je się zabija.

Amigo, ty mnie zaskakujesz. Zwierzęta przeznaczone do zabijania ??? Człowiek jest również zwierzęciem, tyle że myślącym. Fizjologicznie jesteśmy tacy sami.

Gustaw G.Garuga napisał/a
Gdyby prawo miało kierować się emocjami, jakie wyzwala zemsta, wciąz nie wyszlibyśmy poza kodeks Hammurabiego.

Ale to prawo doskonale działało. I dotyczyło wszystkich, wolnych i niewolnych.

Fidel-F2 napisał/a
Aspekt zemsty jest niedoceniany a resocjalizacji przeceniany

Fidel - coraz bardziej Cię lubię :bravo

Fidel-F2 napisał/a
Nie widzę powodu wyzbywać się emocji. I uznaję to za niestosowne.

Emocje towrzą osobowość i są naturalną częścią człowieka. Wyzbycie się emocji stanie się zdehumanizowaniem.
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 6 Lipca 2006, 10:40   

NURSie, zwyrodnialcy różni bywają. U nas pojawił się kiedyś osobnik, który zapraszał dzieci w krzaki, po czym kazał im, żeby go głaskały po hmmm... W sumie fizycznej krzywdy nie zrobił żadnemu, ale odsiadka za takie pomysły należy się jak nic. A kto zagwarantuje, że pewnego dnia takiemu nie przyjdzie do łba ciekawszy pomysł? Poza tym, jak mi się wydaje, leczenie pedofilii jest bardzo mało skuteczne. To zostaje na całe życie.

No i co do kary śmierci, oczywiście że mówię nie o zwykłych przestępcach, lecz o potworach w ludzkiej skórze. Wina musi być bardzo ciężka, i stwierdzona ponad wszelką wątpliwość. Rozumiem, że żadnemu sędziemu nie spieszy się do wydawania wyroków w takich sprawach. Bo możliwość pomyłki nie daje spać po nocach. Ale przedwczesne wypuszczanie różnych wariatów jakoś nikomu spać nie przeszkadza, a powinno.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 6 Lipca 2006, 10:41   

NURS ja rozumiem te omyłki itd., ale jaki jest stosunek omyłek sądowych w tak ciężkich sprawach które potencjalnie mogły by być zagrożone KŚ do liczby zgwałconych , zamordowanych, itd przez uwolnionych bandytów? Oczywiście też chciałbym , żeby KŚ była stosowana wyłącznie w stosunku do rzeczywistych sprawców i postulowałbym odstąpienie od niej w przypadku jakichkolwiek wątpliwości.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 6 Lipca 2006, 10:46   

NURSie, nie zdążył nic zrobić, dlatego teraz za to siedzi. 5 lat chyba dostał, bo nie zdążył niz zrobić. Ale skur... jakich mało :/

Hernyku, widzisz, sprawa jest taka, że nie idzie o to, co ów człowiek może zrobić dla społeczeństwa. Widzisz, ja karę śmierci po części odbieram jako przyznanie się społeczeństwa do niemożności poradzenia sobie z tak wielkimi problemami. I jest tak jak już ktoś wyżej pisał, nie hotele a więzienia, nie podatki, a praca dla więźniów. Niech odrobią to, za co żrą. Też jestem zwolennikiem zupełnego przebudowania systemu kar, ale bez kary śmierci.

Czemu tak się upieram? Nie zabijaj, powiedziano, a ja w to wierzę. I przy tym pozostanę.

Zdaniem Fidela kara śmierci jest rozwiązaniem problemów. A mi sie wydaje, że ona problemów nie rozwiązuje, ona daje od nich ucieczkę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group