Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Tekst numeru 08

Wybierz dwa najlepsze teksty
Rafał Kosik - Vertical, wyprawa szaleńców
43%
 43%  [ 42 ]
Jacek Inglot - Cień Tezcatlipoki
1%
 1%  [ 1 ]
Janek Rudziński - Stać cię na więcej
14%
 14%  [ 14 ]
Monika Sokół - Axis Mundi
15%
 15%  [ 15 ]
Wojciech Świdziniewski - Trzy pieczenie
20%
 20%  [ 20 ]
Andrzej Kozakowski - Shorty
4%
 4%  [ 4 ]
Głosowań: 53
Wszystkich Głosów: 96

Autor Wiadomość
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 21 Czerwca 2006, 17:53   Tekst numeru 08

Zapraszam do głosowania. dwa głosy, sześć tekstów. Wybierzcie najlepszego.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 21 Czerwca 2006, 20:46   

No kupiłem ale zacznę od publicystyki (właściwie to już zacząłem) :D
QCF
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 22 Czerwca 2006, 09:03   

A ja już mam Kosika i Inglota za sobą :)
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 22 Czerwca 2006, 11:12   

Nie mów tylko, że siedzisz właśnie w pewnym ustronnym miejscu :wink:
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 22 Czerwca 2006, 11:15   

A czemu ? Inglot bardzo mi sie spodobał. Może nawet na punkt.
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
Haletha 
Zielony Ludzik


Posty: 2051
Skąd: Carrodunum
Wysłany: 22 Czerwca 2006, 11:16   

Numeru 8 jeszcze nie kupiłam, ale już widzę kolejną forumowiczkę, która zarobiła na miejsce w "Mistrzach i Małgorzatach":)
_________________
Pewien król miał dwóch synów. Jednego starszego, drugiego zaś młodszego.
----------------------------------
Daj się porwać przygodzie! Forumowa powieść w odcinkach czeka na ciebie!
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 22 Czerwca 2006, 11:19   

Faktem jest...
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 22 Czerwca 2006, 11:19   

hu ?
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 22 Czerwca 2006, 12:24   

ju? (you :D )
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22 Czerwca 2006, 12:42   

Już się wyjaśniło, to Mara.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 22 Czerwca 2006, 12:45   

mawete napisał/a
ju? (you )

ar ( are )

Mara ? Jaka Mara ? Ta Mara ? Tamara ? Ta-mara ? Ta-Mara ?
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
Mara 
Luke Skywalker


Posty: 210
Skąd: Z Drugiej Strony
Wysłany: 22 Czerwca 2006, 13:00   

Henryk Tur napisał/a
Ta Mara ?

Tak, TA Mara. Dokładnie ta sama ;-)
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 22 Czerwca 2006, 13:29   

To zawijaj do swojego kącika, Maro.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 22 Czerwca 2006, 13:42   

O tak, tak, tak - właśnie czytam :D
 
 
Soulless 
Jaskier


Posty: 72
Skąd: Gdynia
Wysłany: 22 Czerwca 2006, 18:28   

Hehh no piękny wybór szortów :P
Tak zwłaszcza pierwszy... znowu bez spoilerów może być niejasny... a ludzie zwykle na czytanie krótkiego tekstu przeznaczają mało czasu :P
_________________
Za jakie winy ktoś nas tu zesłał, okaleczając nas i zostawiając tylko te marne siedem, czy osiem zmysłów?
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 22 Czerwca 2006, 18:53   

To spoileruj w swoim wątku :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
kruczywiatr 
Alien


Posty: 375
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 22 Czerwca 2006, 19:17   

Soulless, jak się znowu minimalnie rozminiesz z IMO dobrym pomysłem, to Cię ugotuję na twardo 8)
_________________
FORTI ET FIDELI NIHIL DIFFICILE
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 22 Czerwca 2006, 20:52   

No to już.
Muszę przyznać, że numer był wyjątkowo udany, zaś dobór tekstów niemal wyśmienity.
Kosik - jak zwykle nie zawiódł. Szalony, dziwny, obcy świat. Lubię to. Dramat człowieka. Też dobr. Kosik jak wino, im dłużej pisze, tym lepiej smakuje.
Inglot - zaskoczył mnie totalnie in plus. Świetny język, zaś konstrukcja taka, że mimo iż nie wiedziałem, o co tak włąściwie chodzi, to jednak zrobił na mnie ten fragment na tyle wielkie wrażenie, że może zainwestuję w książkę.
Sokół - yeah, dobry kop prosto między oczy. Pojawienie się tej starowniki... miam, mniam... Moje uznanie ( a jestem cholernie wybredny )
Świdziniewski - genialne. Nic dodać, nic ując.
Bezduszny - niestety, sorry... Nie pasują mi te szorty. :(

Miałem wielki problem, ponieważ wszystkie opki stoją na wysokim poziomie i myślałem dłuższy czas (czyli wczorajszej nocy), że nie zdecyduję się na danie komukolwiek punktu, bo jak dla mnie są równorzędne. Ale w połowie lektury Świdziniewskiego już wiedziałem, że tego nie zrobię.
PUNKT dla tego pana.
A co do reszty - miejsce ex aequo.
Danke schon.
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 22 Czerwca 2006, 21:22   

Bitte, herr Tur. może wojtek da się nakłonić na to forum. Kto nastepny?
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 23 Czerwca 2006, 00:41   

dal sie naklonic :mrgreen: a teraz to bym chciala moc przeczytac jego opowiadanie.... :mrgreen:
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 23 Czerwca 2006, 10:31   

Aj, jakoś tak rozpędziłem się i pominąłem Rudzińskiego. A tekst podobał mi się również, tym bardziej, że miesiąc temu czytałem "Ludzie jak bogowie". Również moje uznanie. No i te narodowosocjalistyczne akcenty :bravo :mrgreen:
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
janek 
Frodo Baggins


Posty: 139
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23 Czerwca 2006, 10:46   

Cytat
miesiąc temu czytałem Ludzie jak bogowie.


No to się zgłaszam i potwierdzam, że wszystkich czytelników mojego tekstu zachęcam do zapoznanie się ze znakomitymi Ludzie jak bogowie Wellsa.

Chętnie odpowiem na pytania i zarzuty, a zwłaszcza na problem, czy nie sponiewierałem zbytnio staruszka, imputując różne nieładne rzeczy jego wspaniałemu światu.
Mam nadzieję że NURS utworzy stosowny kącik we właściwym sektorze tego forum?
_________________
Pozdrowienia
Janek
Niech mnie diabli porwą!
Niech diabli porwą? To się da zrobić...
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 23 Czerwca 2006, 10:53   

ooOO, Warszawiak nie wie, gdzie nalezy sie przywitac :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :bravo (ach jak ja lubie zapach zlosliwosci o poranku.. :mrgreen: ) Nursie, tresuj lepiej autorow, bo ci sie rozpanosza na forum jak... jak...
jak ja :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 23 Czerwca 2006, 11:06   

Jankowi wątek otwieram, skoro zagościł na forum.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 24 Czerwca 2006, 11:24   

ha! znów bardzo fajny numer!:
Rafał Kosik Vertical - tekst numeru. Opko mnie zaintrygowało i gdybym tylko miał więcej czasu i kasy kupiłbym knigę bo jestem niezmiernie ciekaw przedstawionego świata. Bo to świat zupełnie nowy, jedyny w swoim rodzaju - a o coś takiegociężko w dzisiejszych czasach! łeh, robię sobie zaległości u Rafała :/
Jacek Inglot Cień Tezcatlipoki - początkowo sceptycznie odnosiłem się do czytania wyciętego fragmentu z ksiązki o której nawet nie słyszałem ( ot, jakoś mi umknęła... ). Ale przeczytałem i bardzo się z tego powodu cieszę :) Rzadko poruszany temat mitologii Inków/Azteków ( nie znam się, sory za ignorancję ) został tu ciekawie przedstawiony. Fragment znów ( podobnie jak w przypadku Vertical ) mnie zaintrygował, choć już nie tak bardzo - ot, ciekaw jestem dalszych losów...
Janek Rudziński stać cię na więcej - hmm, chyba niestety najgorszy tekst numeru. Niestety bo po wstępniaku miałem nadzieję przeczytać jakiegoś hiciora niesłusznie odrzuconego przez NUMPa ( swoją drogą cała ta wzmianka o odrzuceniu tekstu jest ciut nie na miejscu... rozumiem, można pogadac o tym na forum albo cóś ale żeby od razu we wstępniaku? IMHO takie przedrzeźnianie się NURSie ). W zasadzie tekst mógłby być hiciorem - bardzo ciekawy świat choć chyba nieco wtórny. NIetsety gdzies od połowy było naprawdę kiepsko - wydarzenia przedstawiane w tekście nie miały jakiego sensu czy związku - autor po prostu pisałw stylu: "poszedłem tam, nie zauwazyli mnie, wziąłem paczkę, ale mnie oszukano. Potem mnie złapali ale uciekłem i spotkałem się z nią" - jakoś tak bez łądu i skłądu, jakby autorowi nie chciało się posiedzieć dłuzej i pomysleć, albo jakby musiał bardzo, bardzo okroić tekst... no, ale jakieś tam podsatwy do dobr3ego tekstu były...
Monika Sokół Axis Mundi - NURS, czy jak pojadę do Finlandii i stamtąd ci wyslę tekst i ty o zamieścisz to będzie import? ;p ja chcę prawdziwego importu... no ale wróćmy do tekstu, bardzo ciekawego zresztą. Opko czytałęm już wcześniej i o dziwo utkwiło TYLKO w mojej podświadomości. MOja świadomość przypomniała sobie o nim po przeczytaniu kilku fragmentów. Ciekawa historia i świat - znowu coś innego, świeżego - mój drugi głos w tym numerze.
Wojtek Świdziniewski Trzy piezenie - jak na Wojtka średnio. Cała intryga nie zaskoczyła mnie zbytnio ( zaraz po ataku mój tata powiedział że to amerykanie zrobili bo w WTC była siedziba kosmitów - móił to pół żartem pół serio ), choć bardzo mi się spodobał watek nazistów i tych wszystkich artefaktów. Coś ludzi w tym kierunku pociąga ( w kierunku takich artefaktów, nie nazistów :D ) - weźmy takiego CAstle of wolfenstein albo Poszukiwaczy zaginionej arki... mnie też pociągnęło. Gotów byłbym poznać dlasze losy świata...
Andrzej Kozakowski Szorty - szorty jak szorty. Miło się czyta ( dla mnie mogą być w takich ilościach w każdym SFFH ) ale cięzko coś napisac o nich. Na mnie wrażenie zrobił "Stopień do Piekła" - oto szort mistrzowski - przynajmniej jak dla mnie.

Komiks - Gajowy Nikitycz w genialnej formie!; Forum Fantasticum - mam jedno zastrzeżenie - IMHO trochę za dużo szczegółów czasem cieżko zrozumieć co jest narysowane ( zwłaszcza w drugim "okienku" )
Szkoda ze tak mało recenzji filmów. Wiem, ostatnio jakoś ich nie za dużo... ale mimo wszystko - może znajdzie się jakiś mało znany a dobry filmik który jest jednej/pół strony?

Podsumowując - wygrł Vertical i Axis mundi a sam numer był mocny - przeczytałem nawet jakoś strasznie szybko...
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
Ostatnio zmieniony przez Dunadan 24 Czerwca 2006, 11:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 24 Czerwca 2006, 11:44   

Dzięki Dunadanie. Jedna tylko uwaga, taka wzmianka, jak ta o tekście Janka, to reklama, zabieg marketingowy, żeby przyciągnąc uwagę do pisma. Zapraszam do głosowania, zapraszam!
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Haletha 
Zielony Ludzik


Posty: 2051
Skąd: Carrodunum
Wysłany: 25 Czerwca 2006, 13:48   

Ja chyba zagłosuję podobnie, jak Dunadan. Wszystkie przedstawione teksty podobały mi się, te dwa jednak wywarły chyba największe wrażenie. Rafałowi przyznaję punkt za szaleńczą fantasmagorię, psychologiczne portrety bohaterów i subiektywnie za wątek marynistyczny, który coś od jakiegoś czasu jest mi potrzebny:) Marze równeż subiektywnie za zakończenie - spodziewałam się (sama bym tak sfinalizowała), ale to mi się właśnie podoba. I ładny język. Jedyne, czego bym się czepiła, to strasznie krótki wstęp i IMHO za szybkie przejście do meritum. Kompozycyjnie pasowałoby tak z parę zdań prologu więcej... Maro, czy Shan-ya i spółka to twoja licentia poetica, czy też jakiś konkretny ukłon w stronę nieznanej mi azjatyckiej mitologii?

Cień Tze... Tza... Nieważne;) Naprawdę fajnie mi się czytało. Książki nie znam i co gorsza w ogóle o niej nie słyszałam (ale teraz chętnie się rozejrzę). Jeżeli w pełnym wydaniu ów bardzo chyba znaczący fragment nie został zastąpiony jakąs alternatywną wersją, to już jestem ciekawa w jaki sposób można tę całość zrozumieć. Z redaktora chyba jakiś dziwny człowiek jest;)

Stać cię na więcej - całkiem ciekawe, aczkolwiek bardziej od fantastycznych wizji wciągnął mnie zwyczajny ziemski wątek obyczajowy. Dar wydał mi się jakiś taki... mało ciekawy.

Trzy pieczenie - dałabym trzeci głos, gdyby było można. Wciąga, a poszukiwane przez nazistów artefakty robią klimat. Od razu przyszedł mi na myśl tekst Urbi&Orbi o hitlerowcach na dachu świata, oraz mój postulat o opowiadanie:) Ciekawy pomysł z WTC.

Shorty - ładnie napisane obydwa. Drugi - w porządku. Aczkolwiek w wypadku pierwszego nie wykazałam się zdolnością wnikliwej analizy tekstów, bo nie zrozumiałam... :(
_________________
Pewien król miał dwóch synów. Jednego starszego, drugiego zaś młodszego.
----------------------------------
Daj się porwać przygodzie! Forumowa powieść w odcinkach czeka na ciebie!
 
 
 
Mara 
Luke Skywalker


Posty: 210
Skąd: Z Drugiej Strony
Wysłany: 25 Czerwca 2006, 14:06   

Shan-ya i spółka to mój pomysł. Chociaż przepadam za miologią i kulturą Wschodu, to tym razem starałam się ograniczyć jej wpływ na moje opowiadanie do minimum :-)
Dunadan i Haletha - dziękuję za głos :-)
 
 
Haletha 
Zielony Ludzik


Posty: 2051
Skąd: Carrodunum
Wysłany: 25 Czerwca 2006, 14:11   

Acha, zapomniałabym: czytając "Axis Mundi" doznałam uczucia deja vu;-))
_________________
Pewien król miał dwóch synów. Jednego starszego, drugiego zaś młodszego.
----------------------------------
Daj się porwać przygodzie! Forumowa powieść w odcinkach czeka na ciebie!
 
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 25 Czerwca 2006, 14:19   

Może w poprzednim wcieleniu byłaś białym, grubym bogaczem :)
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group