Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Armie na stole
Autor Wiadomość
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 29 Maj 2006, 14:34   

Hm, a może handlarz poprostu? Kupił za 1500 a sprzeda w całości alibo po sztuce i wyciągnie 2500. I tak bywa.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Sergent 
Langolier


Posty: 289
Skąd: Michałowo
Wysłany: 29 Maj 2006, 20:04   

Nie, nie, to zapalony miłośnik niemieckiej broni pancernej z drugiej wojny światowej (architekt więc kasy może sporo zainwestować w hobby). Poza tym, za tyle co sprzedałem, to były ceny normalnie sprzedawanych modeli na giełdach i w Allegro. Więcej nie da się wyciągnąć.
Dziś przyszło do mnie pięć blisterków figurek fantasy. Figurki z końca lat 80-tych XX w., czyli takie małe rarytasiki, bo w oryginalnych opakowaniach. O dziwo, jakichś nieznanych firm. Games Workshop, Grenadiers, Target Games, Confrontation są znane (myślałem do niedawna, że tylko te firmy produkowały figurki), a tu znane mi są tylko dwa loga, które firmują te figurki: Magic The Gathering oraz Advanced Dungeons & Dragons, pozostałe trzy blisterki są mi nieznanych firm. Koszt tego wyniósł mnie 45 zł, czyli wychodzi po 9 zł za blisterek. Myślę, ze jest to cena niewygórowana, zwłaszcza za takie starocie. Blister pojedynczej figurki z nowej edycji Warzone kosztuje 20zł, o Games Workshop już wcześniej wspominałem, około 30zł. Nie mówcie więc, że jest drożyzna. Można spokojnie bez szaleństw kompletować armię. Byle nie gorączkować się, bo wtedy rzeczywiście można obudzić się z ręką w nocniku i bez kasy. Tak więc powolutku.
 
 
Last Viking 
Klapaucjusz


Posty: 988
Skąd: Valhalla
Wysłany: 30 Maj 2006, 08:31   

Istnieją systemy (Warhammer, Lord of the ring) gdzie potrzebna jest duża ilość modeli. :(
Są jednak też systemy (Warzone, Chronopia, Warhammer 40 000) gdzie wystarczy kupić oddział, specjalistę z bronią, sierżanta, dowódcę - ok. 3-4 blisterów i juz mozna sie fajnie bawić, tworząc sceniariusze :D
_________________
http://domagalski.kawerna.pl
 
 
 
Sergent 
Langolier


Posty: 289
Skąd: Michałowo
Wysłany: 30 Maj 2006, 10:50   

Zgadza się. Jeszcze Mordheim i Necromunda to systemy, w których grać można kilkoma figurkami, czyli jednym oddziałem. W Necromundzie można kupić jedno pudełko-oddział, mieć zasady i można grać. W Lorda i WFB można też kupić kilka figurek i rozgrywać potyczki. Nikt nie każe od razu rozgrywać Bitwy o Hełmowy Jar lub Bitwy o Minas Tirith. Z czasem, jak sięwięcej figurek uzbiera, można rozgrywać większe batalie. To jest kwestia jakimi jesteśmy zapaleńcami.
_________________
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
 
 
Vesper 
Sky Captain


Posty: 157
Skąd: Irlandia
Wysłany: 30 Maj 2006, 16:26   

A czy grał ktoś może w nową odsłonę Battletecha? Tą stołowo-figurkową z Mechami kupowanymi w blisterach, gdzie wszystkie współczynniki (i pilotów chyba też) dostaje się w zestawie? Czytałem trochę instrukcję do tegoż, wydawało się ciekawe. No i chyba koszty mniejsze, a ja już dawno nie biegałem 70-100 tonowymi maszynami ;) ...
_________________
Czytane/oglądane: Dan Simmons - The Hyperion Omnibus // BSG 1-4
 
 
 
Sergent 
Langolier


Posty: 289
Skąd: Michałowo
Wysłany: 2 Czerwca 2006, 15:26   

A nie chodzi ci o MechWarrior? Bo Battletech znam, ale nie wiedziałem, że wydana jest nowa edycja.
_________________
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
 
 
Vesper 
Sky Captain


Posty: 157
Skąd: Irlandia
Wysłany: 6 Czerwca 2006, 12:24   

No właśnie ostatnio w Empiku patrzę na półkę RPG, a tam: MechWarrior: Mroczny Wiek. Takoż dziękuję za naprowadzenie na temat, Sergent. Wracając do pytania - czy ktoś w to może miał okazję zagrać? Instrukcję, jak już mówiłem, przeczytałem (chociaż nie miała tytułu :roll: - skąd ja biorę te instrukcje?), figurki niby też widziałem, ale wiadomo - kaloryfer może ładnie wyglądać, ale ważniejsze jest, żeby dobrze grzał ;)
_________________
Czytane/oglądane: Dan Simmons - The Hyperion Omnibus // BSG 1-4
 
 
 
Stoniu 
Vampirella


Posty: 550
Skąd: Lubliniec/Rabka/Opole
Wysłany: 10 Czerwca 2006, 11:16   

Ja powiem tyle że Warhammer jest fajny, lecz bardziej podoba mi się Mordheim. Wymaga mniej figurek a zabawa rónież fajna. Chodź nie ma tu starć po 100-300 figórek, ponieważ walczymy gangami. I to mis się właśnie podoba. Najlepszy gang "Łowcy czarownic".
_________________
Death is Only The Beginning...
The Last Cycle
Art must hurt-Mr. Doctor
 
 
 
Sergent 
Langolier


Posty: 289
Skąd: Michałowo
Wysłany: 11 Czerwca 2006, 01:03   

Nie grałem w MechWarrior (nie mówię tu o komputerowym). Przejrzałem dokładnie instrukcję i widzę, że gra zacna. Dużo statystyk mechów, dużo możliwych wariantów rozgrywki, ciekawy temat i wykonanie. Jest jednak dla mnie duży minus. Gdyby figurki mechów nie były gotowe, ale trzeba je było sklejać i malować, to byłbym w siódmym niebie.
Jeżeli chodzi o Warhammera. Jeżeli ktoś lubi wielkie bitwy, z dużą ilością jednostek, to proponuję Epica. Tu można rozgrywać naprawdę duże batalie, z udziałem sporej ilości jednostek, za niewygórowaną cenę.
_________________
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
 
 
Argael 
Yoda


Posty: 901
Skąd: Wrocław
Wysłany: 11 Czerwca 2006, 09:25   

Sergent
Cytat
Jeżeli ktoś lubi wielkie bitwy, z dużą ilością jednostek, to proponuję Epica

Albo Warmastera, jeśli ktoś woli klimaty Warhammera Fantasy (Epic to WH40K). Podobno ma całkiem ciekawe i rozsądne zasady.
_________________
今という時は二度と戻らないんだから。一期一会だぞ。
 
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 5 Sierpnia 2006, 11:38   

Tak, co do żon, to muszę się pochwalić, że moja ciągle, przy różnych okazjach, kupuje mi coś nowego do moich "czterdziestkowych" orków. Ostatnio dostałem np. nowych komandosów i big meka. Właściwie, większość mojej armii, wraz z gadżetami i akcesoriami do gry, dostałem od żony. Fajnie, nie? :D
 
 
Argael 
Yoda


Posty: 901
Skąd: Wrocław
Wysłany: 5 Sierpnia 2006, 12:22   

Fajną masz żonę :)
_________________
今という時は二度と戻らないんだから。一期一会だぞ。
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 5 Sierpnia 2006, 18:31   

Też bym chciał taką ;) Od biedy może kupować ksiązki nawet... też przeżyję ;)
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 5 Sierpnia 2006, 22:11   

Pako napisał/a
Też bym chciał taką ;) Od biedy może kupować ksiązki nawet... też przeżyję ;)


Książki też mi ciągle kupuje; oczywiście fantastyka i różne historyczne ciekawostki, jak np. "Medycyna III rzeszy" (!). Właściwie, to nie nadążam czytać, a góra sprezentowanych książek rośnie od kilku lat. Za chwilę zabieram się za "Zakon Krańca Świata" - oczywiście prezent od żony :D
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 6 Sierpnia 2006, 09:58   

Ty, a nie planowaliście adopcji dziecka może? :mrgreen:
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 6 Sierpnia 2006, 11:18   

Pako napisał/a
Ty, a nie planowaliście adopcji dziecka może? :mrgreen:


Mamy własne :D
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 6 Sierpnia 2006, 11:29   

Damn... szkoda ;)
Znaczy nie szkoda, ze macie wlasne... ale jakby co, to możecie mnie przygarnąć, wrocław fajne miasto, fajni ludzie, książki i figurki... możnaby się pobawić ;)
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 6 Sierpnia 2006, 12:29   

Pako napisał/a
Damn... szkoda ;)
Znaczy nie szkoda, ze macie wlasne... ale jakby co, to możecie mnie przygarnąć, wrocław fajne miasto, fajni ludzie, książki i figurki... możnaby się pobawić ;)


Będziemy to mieli na uwadze :wink:
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 6 Sierpnia 2006, 17:06   

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ale dość offa ;)
 
 
Vened 
Indiana Jones


Posty: 419
Skąd: Wrocław
Wysłany: 16 Sierpnia 2006, 23:16   

Ja się w dzieciństwie uwilbialem żołnierzykami bawic, teraz gram tylko na kompie w gry strategiczne, a militariami sie bardzo interesuje, ale "figurkowe" gry mnie nigdy nie pociagały. To de facto zabawa dla kolekcjonerow i modelarzy, ale nie dla kogos zainteresowanego taktyka walki. Zwykle stracia figurek i modeli w niczym nie przypominaja prawdziwego starcia. Przygladalem sie duzo graczom na konwencie we Wrocławiu, i im dluzej patrzylem to tym mniej rozumialem. Np: ustawiaja dziesiatki figurek pogrupowanych na kartkach (zapewne zeby latwiej bylo przestawiac cale oddzialy) i tak ida do ataku pod ostrzalem przeciwnika (to byl Warhammer 40 000). W koncu nie wytrzymale i pozwolilem sie wtracic:
Gracz nr 1 [nad kostkami - Vened]: Haha, walę w twoich z mojego pocisku [nie pamietam nazwy] i rozwalam tą dziesiątkę [wskazuje palcem]
Gracz nr 2: No niestety [zabiera figurki]
Ja: Zaraz, zaraz, jesli tu jest bron palna, to dlaczego nie stosujecie tyraliery, tylko rzucacie wasze jednostki taka kupa?
Gracz nr 1 i 2: Co?? [patrza na mnie jak na glupiego i nic nie wyjasniaja]
Moze mi ktos wyjasnic czym zawinilem?
_________________
www.rybitzky.salon24.pl
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37527
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 17 Sierpnia 2006, 06:59   

Nie chciało im się tłumaczyć, że takie są zasady w podręczniku i kropka. :D ALe fajne są takie gierki gdy do sprawy podchodzisz z rozsądkiem. Lata temu, jako fascynaci morskiej historii IIwś., zrobiliśmy morską grę bitewną USA-Japs. Grywaliśmy w nią, z różnym natężeniem, blisko 10 lat. I w zasadzie prawie po każdej rozgrywce wprowadzaliśmy jakieś zmiany w zasadach ciągle je ulepszając. Pod koniec tej historii, gdy z racji naszego wieku i nadmiaru innych obowiązków gra poszła na dno szafy, była świetną grą bardziej chyba taktyczną niż strategiczną. I wciąż mieliśmy kilka pomysłów na poprawki. :D
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Manowar 
Jaskier


Posty: 62
Skąd: Imperial City
Wysłany: 25 Czerwca 2007, 12:46   

Właśnie jeśli chodzi o przerabianie gier lub tworzenie własnych to napomknę tu o Pirates of Spanish Main, które nie wiadomo dlaczego znalazło się w dziale karcianym. Do tego systemu należy wprowadzić własne zasady bo gra sama w sobie jest głupia, albo zupełnie zmodyfikować używając zasad choćby do Full Thrusta. Małe poprawki i mamy znakomitego bitewniaka morskiego z czasów napoleońskich.
 
 
Szenute 
Zombie Lenina


Posty: 482
Skąd: Warszawa
Wysłany: 1 Lipca 2007, 17:24   

Mmmmm widzę sporą rzeszę maniaków bitewniaków :)
Grałem w WFB i LoR fajne ale drogie, wiec mnie nie wciągnęły. Jakis czas temu chorowałem na Warmastera ale szybko padł wiec i z tego nic nie wyszło :wink: Teraz od czasu do czasu pogrywam w Piratów ale ciekawi mnie ten nowy system z Mechami ale na razie cienko z flotą :wink: wiec póki co popatrzymy :)
[do Manowara] czemu zdecydowany jesteś obrzydzać wszystkim Piratów? myślę, że w poprzednim wątku wszyscy poznali Twoje zdanie podobnie jak i moje więc sie nie powtórzę. Niech każdy spróbuje to zobaczy czy mu się podoba czy nie. czy tak nie będzie najlepiej??
Jeśli chodzi o Wawę to miłosnicy Piratów, o ile nic sie nie zmieniło, spotykaja się w sklepie Gryf w Landzie, jak kogoś interesują dokładne namiary dniowo-czasowe-miejscowe :lol: służę uprzejmie, można wpaść popatrzeć a może i zagrac bo ludzie mają spore floty i zawsze coś można pożyczyć.
Można się bez wydatkowo przekonac czy kogos to rusza czy nie bardzo. Tyle w temacie Piratów :twisted:
_________________
True Blood fan
Postapokalipsa fan
Zombie fan
 
 
Manowar 
Jaskier


Posty: 62
Skąd: Imperial City
Wysłany: 5 Lipca 2007, 18:02   

Dlaczego myślisz, że obrzydzam? Przecież napisałem niewielkie poprawki i może być doskonałym bitewniakiem morskim. Zatem gra ma przyszłość... albo raczej te tanie i fajnie wykonane okręty. Powracając do standardowych zasad to dla mnie raczej dwie karteczki zasad na papierze formatu A6 ciężko nazwać solidnymi zasadami, co innego planszówki, które nie wymagają, a nawet wręcz nie powinny wyróżniać się nawałnicą zasad. Pogrywałem sobie w Chronopię, Warzone, stare Star Wars Miniatures, WFB, WH40k, LOTR, Mordheim, Full Thrust, czy obecnie wojny napoleońskie i z reguły jest tak, że dobre opracowanie, zgodność, wymaga wielu zdań i omówienia wszystkiego, najdrobniejszych szczegółów. W Pirates jest wiele niejasności, które należy rozstrzygać samemu. Albo tak jak już wspominałem dodać własne domowe zasady, albo w ogóle zmienić je od podstaw, a na pewno gra zostanie urozmaicona, a nawet stanie się bardziej realistyczna. Nie mówię, że Pirates jest słaby, jest po prostu ograniczony. Co innego LOTR, który mimo tak zacnej firmy, jest bardzo przeciętnym bitewniakiem. Jest dobrą grą przygodową czy skirmishem, a z przepisów i zasad można złożyć z niego dobrą planszówkę. Na miano bitewniaka niestety nie zasługuje. Jest po prostu przykry, a z tego co widywałem na turniejach grają w niego tylko ludzie z przedziału wiekowego poniżej 15 lat. Na pierwszy rzut oka wygląda dobrze, a figurki dobrze wykonane dodają smaczku. Mimo wszystko ten prostacki i zbyt przewidywalny system bitewny jest dobry raczej tylko dla początkujących batlomaniaków. Trzeba przyznać, że na półeczce wyglądają elegancko i Gondoru raczej się nie pozbędę.
 
 
Szenute 
Zombie Lenina


Posty: 482
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18 Lipca 2007, 17:29   

Hy czas wyruszać na mały bój w Piratów :)
Dwie-trzy godzinki luzu po pracowitym dniu. Jakby ktoś był ciekaw jak wyglada rozgrywka wrzucę opis dzisiejszego pojedynku.
Hej ho pozdrowienia dla wszytskich miłosników i malkontentów :wink: :lol:
_________________
True Blood fan
Postapokalipsa fan
Zombie fan
 
 
Sergent 
Langolier


Posty: 289
Skąd: Michałowo
Wysłany: 18 Lipca 2007, 23:54   

Zakupiłem sporo figurek do Starship Troopers. Nie znam zasad gry i nie mam na razie z kim grać, ale figurki są świetnie zrobione (szczególnie arachnidy). Szkoda, że system się rozkraczył.
_________________
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
 
 
Szenute 
Zombie Lenina


Posty: 482
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19 Lipca 2007, 10:39   

Słyszałem o tym systemie sporo dobrego ale nie było mi dane pograć.

Co do Piratów to w sklepie Gryf odbyły sie wczoraj dwa pojedynki jeden na jeden. Naprzeciw siebie stanęli: Piraci i Przeklęci.
W pierwszym pojedynku potwory Przekletych: morski smok i wąż morski pokonały nie bez oporu piracki 4 i 5 masztowiec( Wężowi została sama głowa :wink: ).
Drugi pojedynek zwycięski dla takiego samego zestawu Piratów a pokonane z pola walki spłynęły: kraken i morski wąż, który tym razem nie przeżył spotkania z Piratami.
Piraci zgromadzili ponad połowę złota dostępnego na planszy i dzięki temu zwycięzyli bez strat własnych.
Przeklęci-Piraci 1-1.
Pozdrawiam.
_________________
True Blood fan
Postapokalipsa fan
Zombie fan
 
 
Fenris 
Tom Bombadil


Posty: 41
Skąd: Dębno
Wysłany: 20 Lipca 2007, 08:51   

Niestety, moja jedyna styczność z figurkami to gapienie się na nie w sklepie specjalistycznym we Francji (ile tego było!!!!!!!!! :shock: ). Nigdy nie stać mnie było na takie wydatki, a po prtawdzie nie miałem gdzie kupić i z kim grać :cry: (małe miasto, kiepski dostęp do neta). potem poszedłem na studia i było za póżno. Ale podziwiam i gorąco pozdrawiam graczy. A dla tych mniej zamożnych polecam (może trochę nietaktownie) zakup gierki Warhammer 40.000: Dawn of War (to się nazywa substytucja potrzeb ludzkich w moim wykonaniu :D ).
 
 
Manowar 
Jaskier


Posty: 62
Skąd: Imperial City
Wysłany: 23 Sierpnia 2007, 11:09   

Od razu kupować metalowe Games Workshopowe figurki. Wiadomo, że GW jest najbardziej zdzierającą firmą na rynku, a ich systemy nie są wcale rewelacyjne, no może oprócz Warhammer Fantasy Battle, który jeszcze ładnie wygląda na stole. Opracowano już kilka lepiej dopracowanych systemów i na bazie tychże zasad można pobawić się własnymi zabawkami, jak chociażby wargamming według wojen historycznych. W tym celu wystarczy nakupować sobie tanie figurki z Italeri, Hat'a czy Zvezdy z odpowiedniej epoki. Następnie wyciąć odpowiednie podstawki z listwy, tektury czy z czegokolwiek i tani system bitewny gotowy.
 
 
Manowar 
Jaskier


Posty: 62
Skąd: Imperial City
Wysłany: 15 Wrzeœśnia 2007, 01:27   

Link prawdę o tych diabelskich grach powie.
http://www.piotrskarga.pl/rycerz_10_02.php3
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group