Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Grafomańskie początki...
Autor Wiadomość
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 4 Maj 2006, 22:01   

Z przyjemnością przyjmę :) Jak tylko zaczniesz publikować :twisted:
A nie zgadujesz? Już czekam, żeby twórcę kolejnego przepytać :)
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 4 Maj 2006, 22:05   

Wpierw muszę przeczytać; a inne sprawy mi teraz po głowie chodzą :D
PS: Zostanie wybitnym Tfurcą to niegłupia idea. Te milijony fanek :wink:
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 4 Maj 2006, 22:07   

Ziuta - czuj się usprawiedliwiony :)
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 9 Maj 2006, 12:08   

I co? Nikt nie chce spróbować przeczytać i zgadnąć? A kolejny autor czeka na wywiad u mnie :mrgreen:
 
 
Haletha 
Zielony Ludzik


Posty: 2051
Skąd: Carrodunum
Wysłany: 9 Maj 2006, 12:36   

Strzelę sobie ślepakiem: Lahkoona?
_________________
Pewien król miał dwóch synów. Jednego starszego, drugiego zaś młodszego.
----------------------------------
Daj się porwać przygodzie! Forumowa powieść w odcinkach czeka na ciebie!
 
 
 
Słowik 
Cynglarz

Posty: 4931
Skąd: Kraków
Wysłany: 9 Maj 2006, 13:24   

Przeczytałem, na początku przeszło mi przez myśl, że pasażerowie grają w jakiegoś RPGa ;)
To ja też strzelę w płot ------> hmm, spojrzę na listę forumowiczów...może Yeri ? heh
_________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 9 Maj 2006, 13:31   

Nie, no, panie i panowie :) Lahakoona nie.
A Yeri chyba w ogóle nie publikował jeszcze :)
 
 
joe_cool 
Babe - świnka z klasą


Posty: 4817
Skąd: wrotzlaff
Wysłany: 10 Maj 2006, 17:00   

to może to nasz Horrorman? Orbitoski?
_________________
"Work is the curse of the drinking classes." O.Wilde
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 10 Maj 2006, 17:20   

Nie...
W ogóle to opko to horror jakiś jest? Bo nie czytałem, ja czasu nie miałem, 24 godziny pod tym zegarem... Wysoki sądzie, ja maturę zdaję.
A *beep*, i tak się nie uczyłem.. ale co tam bedę narzekał. Zgadujcie dalej :D
 
 
Aga 
Baltazar Gąbka


Posty: 3193
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 10 Maj 2006, 20:37   

Kula leci w płot. Łukasz Śmigiel!
_________________
Amerykańscy naukowcy dowiedli ostatnio, iż niekontrolowana konsumpcja gollumów jest przyczyną wielu groźnych chorób, np. choroby szalonych spamerów. :mrgreen:
Rodion
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 11 Maj 2006, 18:36   

Iście w płot ta kula. I pół płota urwało... ;)
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 13 Maj 2006, 19:59   

pako, poganiaj ludzi :) bo ci temat zasypia a ja nie mam gdzie spamowac :)
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 13 Maj 2006, 20:32   

A jak ich mam poganiać? Nagdory oferuję!
Hamburger dla leworęcznych! Dla tego, kto zgadnie!
No.. zgadywać, bo elam grozi ;)
 
 
Lu 
Marsjanin


Posty: 2253
Skąd: z kanapy
Wysłany: 13 Maj 2006, 23:06   

Ojejku, nie wiem :)
Ale to chyba ktoś kto studiował w Krakowie :)
_________________
Tym, co odróżnia nas od zwierząt, jest lodówka.
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 14 Maj 2006, 14:09   

Nu... To myśleć i próbować :) Bo nikt za to nie zabije ;)
 
 
Lu 
Marsjanin


Posty: 2253
Skąd: z kanapy
Wysłany: 14 Maj 2006, 16:06   

Urbaniuk ?
_________________
Tym, co odróżnia nas od zwierząt, jest lodówka.
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 14 Maj 2006, 16:08   

Nie, niestety Urbaniuk nie :) Ale kto wie, co w przyszłości nas czeka ;)
 
 
Aga 
Baltazar Gąbka


Posty: 3193
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 14 Maj 2006, 22:31   

Czy ja wiem? Nie wiem, kto studiował w Krakowie, ale może to Dębski będzie?
_________________
Amerykańscy naukowcy dowiedli ostatnio, iż niekontrolowana konsumpcja gollumów jest przyczyną wielu groźnych chorób, np. choroby szalonych spamerów. :mrgreen:
Rodion
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 14 Maj 2006, 22:36   

Nie, nie Dębski :)
 
 
Lu 
Marsjanin


Posty: 2253
Skąd: z kanapy
Wysłany: 14 Maj 2006, 23:13   

To ktoś kto studiował w Krakowie i słuchał metalu - idę rozejrzeć się po wątku muzycznym ;)
_________________
Tym, co odróżnia nas od zwierząt, jest lodówka.
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 15 Maj 2006, 12:46   

To może to ktoś, kto po kniei bryka i imię władców śląskich nosi?
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 15 Maj 2006, 13:00   

gorat:
Cytat
To może to ktoś, kto po kniei bryka i imię władców śląskich nosi?


Żubr? :D
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 15 Maj 2006, 13:10   

Jak znasz jakiegoś Henryka Żubra, to zaproś go tutaj migiem :D :mrgreen:
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 15 Maj 2006, 13:20   

O, to ja bardzo pardon, bo wydawało mi się, że Hansag już dawno coś dał, a nie miałem zamiaru żartować z jego nazwiska :)
Takie skojarzenie...
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 15 Maj 2006, 14:24   

Hehe... kiedy właśnie też nei Żubr, a Tur :) Chociaż Tury już podobno wyginęły ;)
Zaproszę go do tablicy jeszcze dziś... jak tylko chwilę odpocznę :)
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 15 Maj 2006, 14:58   

Romek P. napisał/a
wydawało mi się, że Hansag już dawno coś dał, a nie miałem zamiaru żartować z jego nazwiska

Ależ ja się wcale nie gniewam :

Pako napisał/a
Zaproszę go do tablicy jeszcze dziś... jak tylko chwilę odpocznę

Siedzę przy komputerze do18tej.
A dziś dla mnie szczególny dzień. Praktyczie chyba jeden z najważniejszyh w życiu...
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 15 Maj 2006, 15:26   

O.. widzicie? Moc jest w nas :) Henryk sam się zjawił :)
to parę pytań :)
Najpierw ogólne: co to za szczególny i ważny dziś dzień dla ciebie? Pozwolisz, że strzelę? Żenić się nie żenisz. A może dziecko w drodze już jest?
Drugie - pisałeś mi, że to twoje pierwsze opowiadanie, a drugie od razu do czasopisma poszło (SF chyba). W jakim wieku zacząłeś pisać?
Ile tekstów do dziś opublikowałeś? I jak je oceniasz? Jako dobre, czy że genialne dzieła jeszcze przed Tobą i na razie to tylko liche wprawki?
Zajmujesz sie też grafiką komputerową i muzyką. To tak z wyboru, że jak być artystą, to takim renesansowym, we wszystkim palce maczać, czy po prostu tak to lubisz?
Jak się miewa żona? Ona chyba z Tobą coś pisała, albo pisała sama. Albo mi się coś o uszy/oczy takiego obiło.
Wydałeś jakieś książki? A może masz coś w planach teraz?
Wiesz, ja na razie jestem grafomanem. I to czasem zaawansowanym. Ale z grafomanią trzeba skończyć. Jedna złota myśl dla ludzi, którzy chcą zacząć Pisać, a nie pisać.
Jak mi się coś przypomni, o co chciałem zapytać, to jeszcze dopiszę ;)
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 15 Maj 2006, 15:49   

Pako napisał/a
Najpierw ogólne: co to za szczególny i ważny dziś dzień dla ciebie? Pozwolisz, że strzelę? Żenić się nie żenisz. A może dziecko w drodze już jest?


Na 99,9 %. Trzeba tylko jeszcze, żeby potwierdził to lekarz, a nastąpi to ok. 18-tej.
I tu kolejny zakręt zyciowy, bo kiedyś zaplanowałem, że jeśli zdarzy się taka sytuacja, to wracamy do Irlandii. I teraz doprawdy nie wiem, co robić, tym bardziej, że jest kilka innych planów. Tak czy owak - cieszę się z tego faktu bardzo !

Pako napisał/a
pisałeś mi, że to twoje pierwsze opowiadanie, a drugie od razu do czasopisma poszło (SF chyba). W jakim wieku zacząłeś pisać?

He, he - sześciu lat. Rysowałem masę komiksów. Było pełno wojny, krwi i walk. W piśmie Świat Młodych była taka rubryka do oceniania nadsyłanych przez ochotników obrazków. Posłałem kilka swoich (był to 1988 rok). Odpowiedź na łamach gazety była miej więcej taka :
Henryk Tur (Przemyśl) : niestety, nie wiemy o co chodzi w twoich pełnych krwi i przemocy rysunkach. :twisted: I TO AUTENTYCZNA ODPOWIEDŹ. Jak ktoś ma gdzies na strychu tą gazete, proszę dac mi znać !
Potem zacząłem pisac coś, co do dziś jest nieukończone. Nazywa się Czarna Armia, dzieje na kilkudziesiętu planetach, jest 199 (słownie : sto dziewięćdziesiąt dziewięć ) głownych bohaterów. Pisałem to od 1991 do 2001. I wiecie co ? Wziąłem ostatnio do łapy, przejrzałem - po kilku poprawkach nadaje się do przepisania. Ale najpierw świat Jold. A drugim opowiadaniem, jakie napisałem w zyciu był "Zmierzch" - SF 9/2002.
Pako napisał/a
Ile tekstów do dziś opublikowałeś? I jak je oceniasz? Jako dobre, czy że genialne dzieła jeszcze przed Tobą i na razie to tylko liche wprawki?

Czego bym nie napisał, zawsze będę miał nadzieję, że najlepsze dopiero przede mną. Pisuję teksty rozrywkowe, ani wielkie ani wspaniałe, ale za to na pewno nie gnioty. Kiedyś marzyłem, żeby być wydrukowanym.
Obecnie mam za sobą występ w Sf, Mf, paru magazynach netowych i zmieniłem podejście. Pisuję wyłącznie dla swojej przyjemności, a jesli ktoś chce to opublikować - proszę bardzo. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, żeby mi sprawiało przyjemność.
Oczywiście konstruktywna krytyka jak najbardziej pożądana. Pisać zawodowo bym nie chciał ; ja po prostu nie potrafię usiedzieć dłużej przy jednym zajęciu :) Kiedy wróciłem do Polski, miałem 3 miesiące, kiedy absolutnie nic nie musiałem robic. Zanim
wróciłem cieszyłem się, że będę mógł pisac, ile chcę. Ale więcej niż 2 godziny dziennie mnie po prostu męczy.
Pełen wykaz tekstów w moim wątku. Najbardziej cieszę się z publikacji "Bob Crane", ponieważ po raz pierwszy pojaiwłem się w wydaniu ksiązkowym.

c.d. za moment
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 15 Maj 2006, 16:00   

Pako napisał/a
Zajmujesz sie też grafiką komputerową i muzyką. To tak z wyboru, że jak być artystą, to takim renesansowym, we wszystkim palce maczać, czy po prostu tak to lubisz?

He, dla mnie to naturalny stan rzeczy :twisted: I lubię to.
Przy okazji - słowo "artysta" zawsze kojarzy mi się z wiecznie zapijaczonym łachudrą, który odcina kupony od jednego sukcesu. :D

Pako napisał/a
Jak się miewa żona? Ona chyba z Tobą coś pisała, albo pisała sama. Albo mi się coś o uszy/oczy takiego obiło.

Ewa pisuje, ale ma mjakiegoś cholernego pecha do wydawcow. Dwa razy gościła w SF, raz w MF. Problem w tym, że pisuje bardzo długie teksty. Za długie jak na wychodzące gazety o tematyce fantastycznej.

Pako napisał/a
Wydałeś jakieś książki? A może masz coś w planach teraz?

Jak już napisałem - byłem w antologii Bez Bohatera z tekstem Bob Crane. Ciekawostka - 80% tego, co jest w tym tekście, przyśniło mi się pełnej nocy podczas pełni księżyca. Dwa lata później, dokładnie tego samego dnia, miałem podobny sen, ale dział się w jakiejś zatoce, zaś jakaś mackowata istota tkwila pod wodą.
Zapowiedziana była moja ksiąza DROGA HONORU, ale wydawca nie dotrzymał słowa. A szkoda.

Pako napisał/a
Wiesz, ja na razie jestem grafomanem. I to czasem zaawansowanym. Ale z grafomanią trzeba skończyć. Jedna złota myśl dla ludzi, którzy chcą zacząć Pisać, a nie pisać.

Dużo czytać.
Choć zdaje mi się, że to jak z talentem do piłki nożnej. Jesli masz dryg, będziesz grał dobrze. Jesli nie masz drygu, nauczysz się, jak kopać, ale będziesz jednym z wielu podobnych.
No i co najważniejsze - nie powielać schematów i nie iśc przez otwarte drzwi. Jeśli coś napiszesz, przeczytaj to po jakimś miesiącu i jeśli Ci się spodoba - jest o.k.
No i pisz to, co sam chciałbyś czytać.

Pako napisał/a
Jak mi się coś przypomni, o co chciałem zapytać, to jeszcze dopiszę

O.k. Jak na razie dziękuję za wywiad (czwarty w moim życiu, ale dopiero drugi jako z piszącym).
Ach, wrócę jeszcze do pytania o pisanie. Fantastykę pisuję d 2001 roku, w latach 1997-2001 pisałem wiersze. I to na tyle niezłe, że jedna krakowska poetka (z trzema tomikami w dorobku) chce mnie przedstawić w jakimś znacznym bractwie poetyckim w Krakowie. To może być kolejna dziedzina, do jakiej wrócę. (Pierwsza to powrót do muzyki, tworzyłem w latach 1998-2001, potem 5 lat przerwy).
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 15 Maj 2006, 16:11   

Henryk Tur
Cytat
Jeśli coś napiszesz, przeczytaj to po jakimś miesiącu i jeśli Ci się spodoba - jest o.k.

Dlaczego zatem Jacek Dukaj kontynuuje pisanie? :D

Czy Twoje wiersze były gdzieś publikowane? To samo z grafiką - czy można gdzieś obejrzeć?

Kiedy wreszcie ktoś uczynny zapewni FTPa dla Twojej muzyki? (Z maila tak duże pliki to mi nie pójdą, oj...) :mrgreen:

Czy i co studiowałeś?
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group