Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie można kupić konkurencję? /Nie chodzi o NF,oczywiście/
Autor Wiadomość
Łodzianin 
Frodo Baggins

Posty: 100
Skąd: Cardiff
Wysłany: 20 Marca 2006, 17:29   Gdzie można kupić konkurencję? /Nie chodzi o NF,oczywiście/

Czytam tu o kilku innych periodykach. W mym zaściankowy "mieście Łodzi" coś nie widuję. A po Empikach latam rzadko. Kiedyś tam pracowałem i mam ich dośc na całe życie. Może jakaś dobra dusza podpowie gdzie bywają?
Oczywiście, proponuję giełdę wymiany informacji, tak jak przy adresach kiosków SF. Tak w ramch działalności antymonopolistycznej :D
_________________
"W obliczeniach był błąd..."
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 20 Marca 2006, 18:03   

Obawiam się, że spóźniłeś się, z wymienianych tytulów pozostał tylko MF rozprowadzany przez sieć Ruchu i Empiki. Reszta splajtowała.
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 20 Marca 2006, 20:08   

A to może przy okazji spytam się o fanziny - jak je dostać? I czy znacie miejsca (antykwariaty), gdzie dostępne są stare numery? Osobiście wiem, że w Pałacu Książki (Działdowska 8a, Warszawa) są sterty Fantastyki. Coś jeszcze?
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 20 Marca 2006, 20:26   

Musisz goracie popytac po klubach, teraz juz niewiele wychodzi.
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 20 Marca 2006, 20:35   

NURS napisał/a
Musisz goracie popytac po klubach, teraz juz niewiele wychodzi.

A jakieś starsze? Chodzi mi szczególnie o takie, w których zawarte są treściwe informacje (np. spisy klubówek czy fanzinów, wywiady z raczej mało od tej strony znanymi twórcami czy masy recenzji).
A i chyba zaraz temat o klubach założę, bo rzecz mnie bardzo intryguje - czy istnieją jeszcze jakieś...
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 20 Marca 2006, 20:44   

Kluby istnieja, sporo starych fanzinow mozna dostac na niektórych konwentach - na pyrkonie z pewnościa coś trafisz, ja tam znalazłem moje conany na przykład.
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 21 Marca 2006, 11:00   

MF można dostać wysyłkowo. Informacje na stronie magazynu. Adresu nie podaję, bo nie będe NURSowi konkurencji reklamował :twisted:
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
Łodzianin 
Frodo Baggins

Posty: 100
Skąd: Cardiff
Wysłany: 21 Marca 2006, 18:15   

Podaj adres na prywie plis! Co do fanzinów. Na jastrzębiogórskim Nordconie, który bądź co bądź, jest konwentem klubów, bywają w księgarni. Głównie jednak te duże: Czerwony Karzeł, zjawiskowy "Brainstorm" z Łodzi / kiedy to było-10 lat temu :wink: / . Wydawane przez GKF lub ŚKF, bądź też przez kluby stowarzyszone. Fanziny PSMF to już dzisiej białe kruki w cenie cinquecento w niezłym stanie.
Aha. Skąd wy do cholery bierzecie te obrazki z lewej strony. Te które działają. Już ze dwadzieście próbowałem wstawić/malutkich!!!/ i ciągle za duże!!!
_________________
"W obliczeniach był błąd..."
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 21 Marca 2006, 18:29   

musisz mieć jakis program, który pokazuje wielkośc. dajesz rozdzielczość 72 dpi i wymiary nie większe, niż podane.
 
 
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 21 Marca 2006, 19:31   

Łodzianin napisał/a
Podaj adres na prywie plis! Co do fanzinów. Na jastrzębiogórskim Nordconie, który bądź co bądź, jest konwentem klubów, bywają w księgarni. Głównie jednak te duże: Czerwony Karzeł, zjawiskowy Brainstorm z Łodzi / kiedy to było-10 lat temu :wink: / . Wydawane przez GKF lub ŚKF, bądź też przez kluby stowarzyszone. Fanziny PSMF to już dzisiej białe kruki w cenie cinquecento w niezłym stanie.
Aha. Skąd wy do cholery bierzecie te obrazki z lewej strony. Te które działają. Już ze dwadzieście próbowałem wstawić/malutkich!!!/ i ciągle za duże!!!


Rozmiary avatarów to 100 na 100 pikseli, a wielkość to 10 kb.

Kolor zielony zarezerwowany jest dla moderatorów, czerwony dla Ojca Redaktora. Warto o tym pamiętać aby uniknąć kłopotów w przyszłości.
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
Łodzianin 
Frodo Baggins

Posty: 100
Skąd: Cardiff
Wysłany: 21 Marca 2006, 22:08   

A różowy w ciapki dla wegetarian? A sino-koperek-brąz dla pacyfistów? FORMALIŚCI!!! :mrgreen:
_________________
"W obliczeniach był błąd..."
 
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 21 Marca 2006, 22:27   

Łodzianin napisał/a
A różowy w ciapki dla wegetarian? A sino-koperek-brąz dla pacyfistów? FORMALIŚCI!!!

Oj, nie przesadzaj. Było powiedziane: zielony i czerwony dla moderatorów, czerwony dla NURSa. Reszta do użytku wolnego, aczkolwiek radziłbym ostrożnie...
Aha, i jak znowu użyjesz zielonego lub czerwonego, może być ostrzeżenie.
Jeśli chcesz kontynuować, to są od tego odpowiednie wątki w Zadomowieniu.

A znacie miejsca, gdzie można dostać, poza konwentami? Jakieś tajne miejsca czy co... :P
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Łodzianin 
Frodo Baggins

Posty: 100
Skąd: Cardiff
Wysłany: 21 Marca 2006, 22:35   

Kiedyś u "bukinistów" na stadionie dziesięciolecia/W-wa/ i na bazarze przy stadionie ŁKS/ Boatcity /. Ale nie wiem co dostępne jest teraz. Próbujcie na Allegro, ostatnio handlowałem kolejkami H0 i byli chętni. A co to są kolejki H0, to wiedzą właśnie rówieśnicy klasycznych fanzinów :D Potencjalnych kolekcjonerów Piko H0 zapraszam do mailowania.
_________________
"W obliczeniach był błąd..."
 
 
 
Łodzianin 
Frodo Baggins

Posty: 100
Skąd: Cardiff
Wysłany: 21 Marca 2006, 22:37   

To jest niby brazowy?! :shock:
_________________
"W obliczeniach był błąd..."
 
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 21 Marca 2006, 22:46   

Oj, nie przejmuj się, chyba można używać, byle nie za wiele :P Wyjaśnij tylko,co to "Piko H0" :twisted:
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Łodzianin 
Frodo Baggins

Posty: 100
Skąd: Cardiff
Wysłany: 21 Marca 2006, 22:54   

Enerdowskie modele kolejek szynowych. Naprawdę dobrze wykonane. H0 to sklala wielkości, PIKO to firma, o przepraszam, zakład produkcyjny w Deutche Dramatische Republik. Historia! :D
_________________
"W obliczeniach był błąd..."
Ostatnio zmieniony przez Łodzianin 22 Marca 2006, 13:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 21 Marca 2006, 23:30   

Piekne były te kolejki...
A co do kolorów. Po prostu ich nie nadużywaj, kolor nie nada twoim słowom wiekszego sensu, a nam słuzy do wyróznienia informacji technicznych i ostrzeżeń.
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 22 Marca 2006, 11:14   

Łodzianin napisał/a
Kiedyś u bukinistów na stadionie dziesięciolecia/W-wa/

Wrócę jeszcze do tego. Czy nadal tam są i gdzie konkretniej?
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Łodzianin 
Frodo Baggins

Posty: 100
Skąd: Cardiff
Wysłany: 22 Marca 2006, 11:33   

Niestety nie jestem w stanie udzielić zadnej konkretnej informacji. Rynek wtórny prawie zanikł. Podejrzewam, że ilośc fizycznie dostępnych egzemplarzy zmniejszyła się na tyle, iż zainteresowani posiadają i jak nie maja noza na szyi, to się nie pozbędą. Można trochę liczyć na nieświadomych. Ostatnio dowiedziałem się, że rodzice mojego znajomego wyrzucili wszystkie- WSZYSTKIE!!! - egzemplarze F i NF do smieci. Łącznie z numerem pierwszym w idealnym stanie! Byłem okrutny. powiedziałem im za ile mogli to sprzedać. Dziś już mnie lubią. :roll:
_________________
"W obliczeniach był błąd..."
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 22 Marca 2006, 11:36   

Dzisiaj to chyba za grosze. Ktos niedawno mocno się zdziwił po ile chodzi pierwszy numer na allegro. Ale w masie może by pare stówek zebrali. Ja niedawno kupowalem F ze swoimi kawałkami po 1-2 zł u stolikarzy.
 
 
Łodzianin 
Frodo Baggins

Posty: 100
Skąd: Cardiff
Wysłany: 22 Marca 2006, 11:58   

Byłem świadkiem jak na licytacji, na Polconie, bodajże w roku 2000. Numer 1 F poszedł za trzy i pół tys. PLN. Za komplet w idealnym stanie chieli sześć. Pamiętam bo kupił to zdaje się Kowalski z SN i Parowski śmiał się z niego, że jak by poprosił toby dostał za darmo.
_________________
"W obliczeniach był błąd..."
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 22 Marca 2006, 12:09   

To spójrz na aukcje w necie albo tutaj
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 22 Marca 2006, 12:12   

Popatrz Łodzianin teraz na ceny na Allegro, tamto to historia.
 
 
Łodzianin 
Frodo Baggins

Posty: 100
Skąd: Cardiff
Wysłany: 22 Marca 2006, 13:37   

Niewątpliwie macie rację. Ale takich co tego nie wiedza, jak ja, jest wielu. Można leszczy naciągać. No nie? :D
_________________
"W obliczeniach był błąd..."
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group