Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Gry strategiczne: turówki, RTS, ekonomiczne, itp.
Autor Wiadomość
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 14 Marca 2006, 17:32   Gry strategiczne: turówki, RTS, ekonomiczne, itp.

Dziwię sie, ze nikt jeszcze nie podjął sie tego tematu?!
Czyli fantastycznych strategii !
Chyba mieliście do czynienia z takimi tytułami jak legendarny Red Alert, Star i WarCraft, Homeworld czy reklamowana w SF Hegemonia?
No, Niepokonani wodzowie, czas i miejsce, by sie pochwlić na jakich polach bitew stawaliście w szranki i jakie niezwykle wybiegi taktyczne zastosowaliście!
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 14 Marca 2006, 18:51   

Kurcze, przeszedłem StarCrafta ludźmi nie tracąć ani jednej jednostki :-) Na normalu. I nie było to specjalnie trudne, może prócz tej mapy gdzie się gluciarze wyroili na końcu, ale tam bunkry i wyrzutnie zrobiły swoje. A strategia prosta. Uzywałem tylko tej laski, albo jednego krażownika. Troche nuków itp, albo wybijanie z niewidzialności i szybkie powroty na naprawy.
 
 
.:CyberCat:. 
Tom Bombadil


Posty: 48
Skąd: CyberSpace
Wysłany: 14 Marca 2006, 19:13   

Nie wiem czy słyszeliście o Earth'cie jeśli nie to tu znajdziecie co nie co, grałam w wszystkie cześci , i tylko 2140 udało mi sę przejśc bez strat w armi :D :D :D .
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 14 Marca 2006, 19:53   

.:CyberCat:. napisał/a
Nie wiem czy słyszeliście o Earth'cie jeśli nie to tu znajdziecie co nie co, grałam w wszystkie cześci , i tylko 2140 udało mi sę przejśc bez strat w armi


Reality pump ma u mnie wielkie brawa za wyobraźnie i pomysly! Klonowanie jednostek w E 2160, to po prostu cos pięknego! Szczególnie statki! Paroma takimi mozna spokojnie oczyścic czła plansze. Choc LC także ma pare fajnych zabawek. Ale ich produkcja ktora wywołała u mie "opad szczęki" to World War III Black Gold, wyobraźcie sobie wojne w Iraku, tlumienie powstania na Kaukazie, przwtót w Rosji i irackich terorystów atakujacych ciężarówkami wypełnionymi materiałem wybuchowym w jednej grze!

( dziewczyna grywająca w strategie? Hymmm..ewenement! )
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
Misiołak 
Jaskier


Posty: 81
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 14 Marca 2006, 22:04   

Gustuję raczej w turówkach typy X-Com (Incubation, ChaosGate, FalloutTactics) czy HoMM3, ale w RTSy także pogrywam. Na przykład w Homeworld - jedynego RTSa, którego darzę szczerą miłością :mrgreen: Godzinami mogę patrzeć na kosmiczne batalie...
Niedawno wpadłem też na bardzo sympatyczną grę - Starship Troopers: Terran Cośtam. Nie ma to jak wojna z robalami. A misja na arktycznej planecie to coś co warto zobaczyć :)
_________________
misiolak.deviantart.com
 
 
.:CyberCat:. 
Tom Bombadil


Posty: 48
Skąd: CyberSpace
Wysłany: 15 Marca 2006, 14:28   

Fajną strategią była Emparior:Dune (chyba dobrze pisze) Ale gra szybko mi się znudziła :/
Najbradziej podobał mi się Wormsiaczek.
 
 
varquez_87 
Jaskier


Posty: 72
Skąd: Goleszów (k.Wisły)
Wysłany: 18 Marca 2006, 22:42   

Starcraft, Warcraft, Red Aler, t..... cudowne gry.... ile to się godzin nad nimi spędziło..... aż się łezka w oku kręci.... ;] btw. teraz mam zamiar się wziąć za Warcrafta 3 :mrgreen:
_________________
"This is the way the world ends.
Not with a bang but a whimper."
 
 
 
JohnDoe 
Langolier


Posty: 298
Skąd: ten pomysł?
Wysłany: 19 Marca 2006, 01:40   

A czy Heroes of Might & Magic sie zalicza do tematu? :P
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 19 Marca 2006, 10:53   

JohnDoe napisał/a
A czy Heroes of Might & Magic sie zalicza do tematu?

Jako turówka a nie RTS to chyba nie... Ale nic to, bo HoMM3 rządzi i rządzić będzie. A co sądzicie o Homm4? Ja w to grać nie potrafiłam, moim zdaniem całą cudowną grywalność trójki diabli wzięli.
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 19 Marca 2006, 10:55   

W czwórkę nie grałem, ale brat grał - narzekał często i mocno... Ja tak patrzyłem, poczytałem troszeczkę i jakoś mi to nie siedziało. Ot, parę przydatnych rzeczy, ale całość jakoś tak nie podeszła...
Podobno ma być piątka teraz jakoś.. ciekawe co z tego bedzie...
Ale fakt -> homm 3 rox :)
 
 
feralny por. 
Trurl

Posty: 4761
Skąd: garaż hermetyczny
Wysłany: 19 Marca 2006, 11:22   

Grałem w HoMM3 i 4. O ile do 3 ciągle wracam, to 4 omijam szerokim łukiem.
Miria napisał/a
Jako turówka a nie RTS to chyba nie

A gdzie jest napisane, że temat dotyczy tylko RTS?
_________________
Trust me, I'm a doctor...
 
 
Argael 
Yoda


Posty: 901
Skąd: Wrocław
Wysłany: 19 Marca 2006, 12:24   

Właśnie, nigdzie nie jest napisane, że temat dotyczy tylko RTSów.
A lubi tu ktoś, oprócz mnie, Medieval: Total War? Spędziłem przy tej grze mnóstwo czasu.
_________________
今という時は二度と戻らないんだから。一期一会だぞ。
 
 
 
feralny por. 
Trurl

Posty: 4761
Skąd: garaż hermetyczny
Wysłany: 19 Marca 2006, 12:39   

No pewnie, mnie się bardzo podoba. Polska od morza do morza heh :) . Bardzo lubie grać w trybie, w którmy o zwycięstwie decydują osiągnięcia danej nacji (gloroius achievements), a nie dominacja militarna na kontynencie. Pytanie tylko czy jest to, czy jest to strategia "fantastyczna"? No chyba, że potraktujemy to jako historię alternatywną.
 
 
fonsztyk 
Alien


Posty: 356
Skąd: Wyspa Mgieł?
Wysłany: 19 Marca 2006, 12:45   

Miria napisał/a
JohnDoe napisał/a
A czy Heroes of Might & Magic sie zalicza do tematu?

Jako turówka a nie RTS to chyba nie... Ale nic to, bo HoMM3 rządzi i rządzić będzie. A co sądzicie o Homm4? Ja w to grać nie potrafiłam, moim zdaniem całą cudowną grywalność trójki diabli wzięli.


Do czwórki trzeba się po prostu przyzwyczaić. Ja też wolę trójkę ale po pewnej reinstalacji nie mogłem jej zainstalować to wrzuciłem czwórkę i już zostało. Przyzwyczaiłem się a trójki nadal nie mogę wrzucić :cry: :evil:
_________________
Pierwsze prawo rozwoju systemów dynamicznych:
Po otwarciu puszki z robactwem, jedynym sposobem ponownego zamknięcia go, jest użycie większej puszki.
 
 
Argael 
Yoda


Posty: 901
Skąd: Wrocław
Wysłany: 19 Marca 2006, 12:55   

Za parę miesięcy będzie HoMM V. Pooglądałem trailery i zapowiada się rewelacyjna gra. Połączenie grywalności Trójki ze wspaniałą trójwymiarową grafiką.
_________________
今という時は二度と戻らないんだから。一期一会だぞ。
 
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 19 Marca 2006, 13:09   

feralny por. napisał/a
A gdzie jest napisane, że temat dotyczy tylko RTS?


RTS
Strategie turowe, ekonomiczne i inne.
Symulacje ( czy zatopienie polskich niszczycieli w Silent Hunterze, to nie czysta fantastyka?).

Podobnie jak w literaturze, linia podzialu jest bardzo plynna.
Więc jeśli tylko ciekawie Wam sie gralo i chcecie o tym pogadac to piszczie. :D
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
fonsztyk 
Alien


Posty: 356
Skąd: Wyspa Mgieł?
Wysłany: 19 Marca 2006, 14:26   

Argael napisał/a
Za parę miesięcy będzie HoMM V. Pooglądałem trailery i zapowiada się rewelacyjna gra. Połączenie grywalności Trójki ze wspaniałą trójwymiarową grafiką.


Ja słyszałem że pod koniec marca już w sklepach!
_________________
Pierwsze prawo rozwoju systemów dynamicznych:
Po otwarciu puszki z robactwem, jedynym sposobem ponownego zamknięcia go, jest użycie większej puszki.
 
 
fonsztyk 
Alien


Posty: 356
Skąd: Wyspa Mgieł?
Wysłany: 19 Marca 2006, 14:33   

Rodion napisał/a

Symulacje ( czy zatopienie polskich niszczycieli w Silent Hunterze, to nie czysta fantastyka?).

Podobnie jak w literaturze, linia podzialu jest bardzo plynna.
Więc jeśli tylko ciekawie Wam sie gralo i chcecie o tym pogadac to piszczie. :D


O tak tak Silent Hunter III, super gierka tylko ostatnio mało czasu mam by w nią grać bo wciąga maksymalnie i jak już wypłynę w rejs to choćbym miał noc zawalić muszę wrócić do portu :lol:
Żona się patrzy i kręci z niedowierzaniem głową co ja w tych kreskach na mapie widzę wspaniałego :lol:
_________________
Pierwsze prawo rozwoju systemów dynamicznych:
Po otwarciu puszki z robactwem, jedynym sposobem ponownego zamknięcia go, jest użycie większej puszki.
 
 
Argael 
Yoda


Posty: 901
Skąd: Wrocław
Wysłany: 19 Marca 2006, 14:58   

fonsztyk napisał/a
Ja słyszałem że pod koniec marca już w sklepach!

Tak miało być, ale wg. strony CD Projektu będzie dopiero w maju.
_________________
今という時は二度と戻らないんだから。一期一会だぞ。
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 19 Marca 2006, 17:33   

RTS
Real Time Strategy to chyba znaczy, co nie :> ? czyli strategie w czasie rzeczywistym... Wtedy HoMM odpada :) Ale nie czepiajmy się szczegułów :) jest dobrze tak jak jest... Zobaczymy co z tą piątką będzie... oby była dobra...
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 19 Marca 2006, 18:09   

fonsztyk napisał/a
O tak tak Silent Hunter III, super gierka tylko ostatnio mało czasu mam by w nią grać bo wciąga maksymalnie i jak już wypłynę w rejs to choćbym miał noc zawalić muszę wrócić do portu


Ostrze sobie ząbki na SH3, porównam ją sobie z dwójką. :D Ale to niestety dopiero za czas jakis. :(
Pako napisał/a
Real Time Strategy to chyba znaczy, co nie :> ? czyli strategie w czasie rzeczywistym... Wtedy HoMM odpada


Pako, a gdzie napisałem że tylko RTS i żadna inna strategia sie nie łapie?
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 20 Marca 2006, 10:09   

Ja wiem, ze nie napisałes.. ale potem napisałeś, że RTS to też HoMM :) Ale mniejsza z tym, bo offtop się robi niepotrzebnie. Ważne, że stategie są fajne :) I to niezależnie, czy HoMM czy Age Of Empires. Właśnie - grał ktoś? Jedynka bardzo dobra, ale jeszcze nie to. A dwójka to już mega jest... normalnie porządna kampania, fajna cała gra :) Podobała mi sie :) Trójka mi będzie cięła na kompie :/
Co za czasów człowiek dożył, żeby mu strategie na kompie nie chodziło :/
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 20 Marca 2006, 10:12   

Pako napisał/a
Co za czasów człowiek dożył, żeby mu strategie na kompie nie chodziło


Nawet nie wspominaj bo zacznę ziać ogniem! :evil:

Czy zna ktos z Was taki tytuł jak "Orginal War"?
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 20 Marca 2006, 10:13   

Never heard of it... a powinienem?
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 20 Marca 2006, 10:17   

Hymmm. ... nie koniecznie. :D Jest to po prostu jegna z moich ulubionych gier. Moze dla tego ze ma fajny kilmat poarty na pomyśle z "Ostatniego dnia stworzenia" Jeschkego. :D
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 20 Marca 2006, 10:21   

A coś więcej poweidz.. bo książki też ie czytałem, a może wartoby zagrać :> ?
z moich ulbionych to red alert i age of empires.. wymiatają.. no i HoMm ale o tym wspominać nie trzeba chyba :P
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 20 Marca 2006, 10:27   

Intryga jest prosta ( podobnie jak w ksiażce ), aby zapewnić sobie supremacje i zdobyć minerał niezbedny w procesie zimnej fuzji (syberyt, a w kampanii rosyjskiej alaskit) przenosisz sie przypomocy artefaktu obcych 2 milony lat wstecz, z zadaniem przeniesienia odkrytych złóż na wlasne terytoium, iestety inni takze wpadaja na ten pomysl i zaczynaja sie "schody" :D
W sumie sypatyczna strategia z elementami RPG. :D
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 20 Marca 2006, 10:30   

Ja tam uwielbiam jedną grę - Diablo, teraz wciągam się w drugą - Sacred, a reszta (szczególnie RTS-y) mnie nudzą. Poza tymi dwoma, to tylko jakiś Mahjongg czy Pool dla chwili relaksu.
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 20 Marca 2006, 10:36   

Hehe... ze strategicznych top diablo sie nie łapie.. Ale mimo to wolę dwójkę :) Rtsy są fajne też.. trzeba się przyzwyczaić :) Ale reszta to kwestia gustu jeszcze.. jak ktoś nie lubi to cięzko mu będzie polubić...
 
 
McQueen 
Frodo Baggins


Posty: 125
Skąd: Białystok
Wysłany: 3 Kwietnia 2006, 19:10   

RTS sa fajne Warcraft Starcraft Red alert jak pomysle ile czasu przy nich stracilem. Niestety maja jedna przykra wade, za malo tam Strategy a za wiele Time czyli zawody w klikaniu mysza, kto pierwszy bedzie w satnie zbudowac jakis budynek/jednostke i tym samym rozniesc wroga zanim ten zorientuje sie o co chodzi (znane ze starcrafta "rush")

Dlatego strasznie spodobal mi sie Warhammer:Dark omen, tam ilosc i jakosc wojsk jest ustalona i to od twojego lebka zalezy jak ci pojdzie misja. A ze zlota na uzupelnienia po bitwie nowych wojakow tez wiele nie ma wiec kazdy czlowiek sie liczy. Do tej pory pamietam jak w ostatniej misji TombKinga(chyba tak sie zwal) zabilem Bernhardem bo tylko on mi zostal reszta armii gryzla juz piach :) Gdyby jeszcze mozna bylo zaczac gre od nowa a doswiadczenie oddzialow pozostawalo
_________________
Malkontent z zamilowania
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group