Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Kanał Sci-Fi w Polsce?
Autor Wiadomość
Sandman 
Rumburak


Posty: 2079
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 6 Marca 2006, 12:22   Kanał Sci-Fi w Polsce?

Jakiś czas temu ukazały się informacje o planach nadawania w naszym kraju kanału Sci-Fi (odnośnik do informacji prasowej)
Czy ktoś wie coś na ten temat więcej? Czy kanał ten faktycznie będzie emitowany u nas, i czy będzie dostępny na platformie cyfry+, bo tam też jest emitowane HBO a to oni mają być oficjalnym dystrybutorem Sci-Fi
 
 
 
Aga 
Baltazar Gąbka


Posty: 3193
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 6 Marca 2006, 12:28   

Jak znam życie, zakodują wszystko i znowu wielu ludzi będzie musiało obejść się smakiem. Tak, jak to było z szeroko reklamowaną TVP Kultura. Też miała być dostępna dla wszystkich.
_________________
Amerykańscy naukowcy dowiedli ostatnio, iż niekontrolowana konsumpcja gollumów jest przyczyną wielu groźnych chorób, np. choroby szalonych spamerów. :mrgreen:
Rodion
 
 
 
Sandman 
Rumburak


Posty: 2079
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 6 Marca 2006, 12:44   

AXN też jest kodowany, ale cena 5 zł. miesięcznie nie jest ceną zaporową, jeśli abonament będzie na rozsądnym poziomie nie mam nic przeciwko kodowaniu.
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 6 Marca 2006, 13:12   

Sci Fi miało chyba zastąpić AXN, albo miał nastapic podział na dwa kanały tematyczne - sensacja, fantastyka. początkowo mieli statować we wrześniu ub.r. potem w lutym tego roku. ale póki co jest cisza.
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 6 Marca 2006, 20:55   

Przeczytałem "kanaał Sci Fi" i już myślałem, że to będzie TEN The Sci-Fi Channel. Ale tak jak pisze NURS to nie będzie TEN kanał. :( Ale lepszy taki niż żaden. Zwłaszcza, że AXN w swojej kablówce mam, więc sonowskiego Sci Fi też pewnie będę miał.
_________________
GAndrel
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 7 Marca 2006, 08:12   

I znowu do babci trzeba będzie jeździć na co fajniejsze filmy... 8)
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 28 Marca 2006, 07:26   

Wg najnowszego numeru NF, to jednak ma być Sci Fi Channel, w ramach grupy HBO Polska (HBO, Cinemax, AXN) i piszą,że wkrótce - yes, yes, yes.
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 28 Marca 2006, 09:31   

A piszą na jakich platformach? Pewnie płatne będzie :cry: sie znaczy kodowane
 
 
R2R 
Jaskier


Posty: 61
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28 Marca 2006, 11:08   

Niestety nic nie napisali. :( Oby tylko nie zastosowali dziwacznego podejścia jak do AXN. Kanał jest na Cyfrowym Polsacie, na Cyfrze + i w UPS, ale w Aster gdzie jest i HBO i Cinemax, AXN nie uświadczysz.

Chyba zaraz napiszę maila do Aster, żeby się postarali i zawarli w ofercie. Akcja pewno nic nie da, ale jakby było nas więcej..... kto wie.
 
 
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 28 Marca 2006, 12:15   

Cytat
Niestety nic nie napisali. :( Oby tylko nie zastosowali dziwacznego podejścia jak do AXN. Kanał jest na Cyfrowym Polsacie, na Cyfrze + i w UPS, ale w Aster gdzie jest i HBO i Cinemax, AXN nie uświadczysz.

Chyba zaraz napiszę maila do Aster, żeby się postarali i zawarli w ofercie. Akcja pewno nic nie da, ale jakby było nas więcej..... kto wie.


No to kurde fatalnie, bo od soboty przechodzę z Cyfry + na Aster i liczyłem, że AXN będzie.
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
R2R 
Jaskier


Posty: 61
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28 Marca 2006, 12:39   

Odnośnie AXN, to znalazłem jeszcze coś takiego (info z 23/03)
"Operator kablowy Vectra podpisał umowę na dystrybucję programu AXN. Kanał telewizyjnych emitujący filmy i seriale akcji, przygodowe programy reality oraz relacje z wydarzeń sportowych zostanie udostępniony abonentom we wszystkich 96 miejscowościach do 1 kwietnia." Może ktoś z forumowiczów korzysta z Vectry.
 
 
R2R 
Jaskier


Posty: 61
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28 Marca 2006, 12:46   

I jeszcze jedna informacja z 16/03.

"Dwa nowe kanały tematyczne AXN (Sony Pictures Television International) w polskiej wersji językowej mają pojawić się wiosną tego roku. Według pierwotnych planów kanały te miały rozpocząć nadawanie jesienią ubiegłego roku, ale pojawił się poślizg.

Początkowo HBO Polska planowała uruchomienie AXN Sci-Fi i AXN Adventure, a faktycznie pojawią się AXN Sci–Fi i AXN Crime. Do tego emisja tych kanałów miała być łączona z podziałem pasma np. w ciągu dnia jeden AXN, a nocą drugi). Doszło więc do istotnych zmian, bo teraz AXN Sci–Fi i AXN Crime będą nadawać po 16 godzin na osobnych kanałach.

Na kanale AXN Sci-Fi mają być pokazywane filmy i programy science–fiction. Kanał AXN Crime jak sama nazwa mówi, zaprezentuje programy o tematyce kryminalnej. Niestety na początku oba nowe kanały będą pokazywać filmy i seriale z głównego kanału AXN. W AXN Crime: ”CSI: Kryminalne zagadki”, ”Zabójcze umysły”, ”Tajne akcje CIA”, a AXN Sci-Fi - ”Charlie Jade”,”Star Trek Next Generation”. Dopiero jesienią będą premiery na obu kanałach AXN

AXN Sci–Fi i AXN Crime powinny pojawić w ofercie platform cyfrowych (których na razie nie podano!) i sieci kablowych. HBO Polska planuje uruchomienie dwóch nastepnych kanałów AXN Max i AXN Adventure"
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 4 Kwietnia 2006, 09:32   

Ja z UPC korzystam i AXN mam niekodowany bezpłatnie. Może i Sci-Fi dadzą? :mrgreen: :bravo
 
 
R2R 
Jaskier


Posty: 61
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23 Maj 2006, 09:50   

Ruszył AXN Sci-Fi :D :D :D Może w niektórych kablówkach dadzą, ja w Aster chyba się nie doczekam :cry:
 
 
Duke 
Darth Vader


Posty: 1628
Skąd: Poznań
Wysłany: 23 Maj 2006, 10:31   

Od 1 czerwca mam miec ten kanał w ramach cyfrowej oferty Yuupikaiey M#$F%^*ers!
(proszę nie miec mi za złe tego okrzyku radości) W ogole to jeszcze maja mi dorzucic dwa inne kanaly że zacytuję mojego cable guya (pozdrowienia i szacun dla pana Zbysia) "że Panu szanownemu oko zbieleje, a ta ślicznotka nawet w najlepszej bieliznie Pana od TV nie oderwie". Ale poczekajmy zobaczymy.
_________________
Cynizm i sarkazm mam w zakresie standardowych usług. Drobne złośliwosci dla stałych klientów gratis.
Mnie tez dopadl kryzys.. jem splesnialy ser, pije stare wino i jezdze autem bez dachu...
 
 
 
Sandman 
Rumburak


Posty: 2079
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 23 Maj 2006, 10:34   

Mam nadzieję, że wejdzie do pakietu Cyfry +.
_________________
"Życie to taki dziwny teatr, gdzie tragedia miesza się z farsą, scenariusz piszą sami aktorzy, suflerem jest sumienie i nigdy nie wiadomo, kiedy otworzy się zapadnia."
Andrzej Majewski
 
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 23 Maj 2006, 12:01   

Uh oh! UPC wierze w UPC :D
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Duke 
Darth Vader


Posty: 1628
Skąd: Poznań
Wysłany: 6 Czerwca 2006, 09:08   

Od 01 czerwca wystartował testowo AXN Sci Fi oraz AXN Crime. Jak ktoś ma satkę to może sobie poogladać bo nie zakodowali na czas testu. Reszta musi uzbroic się w ciewrpliwośc do października - do tego czasu odroczyłem krwawą egzekuję pana Zbysia cableguya. Za to cholera włączyli mi Polsaty Sport zeby miał mundial live - mam ma gdzieś mundial ja chce moje AXN Sci Fi :!: :evil:
_________________
Cynizm i sarkazm mam w zakresie standardowych usług. Drobne złośliwosci dla stałych klientów gratis.
Mnie tez dopadl kryzys.. jem splesnialy ser, pije stare wino i jezdze autem bez dachu...
 
 
 
Sasori 
Nekroskop


Posty: 706
Skąd: Poznań
Wysłany: 6 Czerwca 2006, 12:01   

Będziesz miał Sci-Fi jak wiślanie do finału dojdą :D
_________________
Hey don't stop now, you're just getting to the good parts!
 
 
 
Duke 
Darth Vader


Posty: 1628
Skąd: Poznań
Wysłany: 6 Czerwca 2006, 12:54   

Sasori, czy aż tak źle życzysz kolesiowi co mi kablówkę założył? Jak się dowiedzialem że Sci Fi mi nie włączyli 1 czerwca, to poczekałem do 01 w nocy i kloesiowi na prywatną komórkę zadwoniłem i zbluzgałem go za to. Wcześniej zaklinał sie na wszystko że kablówka ten kanał właczy - w ten sposób wydębiłem od gościa prywatny numer komórki :evil:
_________________
Cynizm i sarkazm mam w zakresie standardowych usług. Drobne złośliwosci dla stałych klientów gratis.
Mnie tez dopadl kryzys.. jem splesnialy ser, pije stare wino i jezdze autem bez dachu...
 
 
 
Tomcich 
Tigana


Posty: 6557
Skąd: Ino
Wysłany: 6 Czerwca 2006, 13:16   

Ja to o takich kanałach mogę pomarzyć. Kablówka w moim mieście ma swoich abonentów w du...żym poważaniu. jedynie co to się kanały muzyczne mnożą, ostatnio wstawili jakiś MCMTop (chyba francuski), brak TVN24, o AXN o nawet nie wspominali, nie mówiąc o przerwach w transmisji i dostępie do netu (a te przerwy to oczywiście dla mego dobra, żeby odbiór lepszy był- tylko dlaczego w środku dnia). Nawet forum na swojej stronie zamknęli, bo ludzie mówili co o nich myślą - a jako powód podali, że nie spełnia swoich założeń :evil:
Ech zazdroszczę wam :(
_________________
- Jak tam życie?
- Muchom by się spodobało..
Ostatnio zmieniony przez Tomcich 6 Czerwca 2006, 13:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Sasori 
Nekroskop


Posty: 706
Skąd: Poznań
Wysłany: 6 Czerwca 2006, 13:21   

Duke - nikomu nic nie życzę, robię sobie jaja z potencjału naszej reprezentacji :]
_________________
Hey don't stop now, you're just getting to the good parts!
 
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 6 Czerwca 2006, 13:36   

Duke:
Cytat
Za to cholera włączyli mi Polsaty Sport zeby miał mundial live - mam ma gdzieś mundial ja chce moje AXN Sci Fi :!


Nie kracz, bo wyłączą PS, a i tak nie włączą AXN...
To kuiedy właściwie ma sie pojawić w UPC ten cudowny kanał? :)
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 6 Czerwca 2006, 16:11   

Wlasnie, tez chcialbym wiedziec. Chyba czas pomeczyc zautomatyzowany system obslugi klienta :D
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Aixen 
Gollum

Posty: 5
Skąd: Wwa
Wysłany: 8 Sierpnia 2006, 11:16   

Czarny napisał/a
to jednak ma być Sci Fi Channel, w ramach grupy HBO Polska (HBO, Cinemax, AXN)


tak ma byc właśnie... start juz jesienią (wrzesień/październik)...
widze że sporo osób na to czeka :)
oby było lepsze niż 'zwykły' AXN...
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 8 Sierpnia 2006, 11:39   

Miał być jesienią, ale zeszłego roku :-0
Pożyjemy, zobaczymy.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Duke 
Darth Vader


Posty: 1628
Skąd: Poznań
Wysłany: 8 Sierpnia 2006, 11:57   

Z tego co piszą w branżowej prasie to mają powstać dwa kanały tematyczne AXN Crime, AXN Sci Fi. Dotychczasowy AXN ma prezentować filmy przygodowe, reality showy i sporty ekstremalne. Testy obu kanałów maja się skończyć w pazdzierniku. Zatem oczekuje, ze w październiku ruszy emisja.
http://www.satkurier.pl/?...at=150&id=31749
http://www.axnscifi.pl/Nyito
_________________
Cynizm i sarkazm mam w zakresie standardowych usług. Drobne złośliwosci dla stałych klientów gratis.
Mnie tez dopadl kryzys.. jem splesnialy ser, pije stare wino i jezdze autem bez dachu...
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 8 Sierpnia 2006, 21:39   

Finally, jak to mawiali starozytni Rosjanie :-)
Takie same informacje miałem w lecie ubiegłego roku. miał być start we wrześniu :-) potem w lutym. Ale szczerze życze im, żeby wystartowali bo to w końcu fantastyka.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 8 Sierpnia 2006, 21:44   

Well, może, może... :D

HBO już dawno powinno kolejną serię Gwiezdnych Wrót puścić, może trzymają na start Sci-Fi?
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Sandman 
Rumburak


Posty: 2079
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 9 Sierpnia 2006, 11:52   

Kanał AXN SciFi z tego co wiem wystartował na razie próbnie w marcu, gdzieś tam na satelicie można go znaleźć. Na razie trwają rozmowy co do jego dalszych losów. Poszły propozycję do Cyfry i Polsatu coby kanał znalazł się na platformach cyfrowych. Odpowiedzi z platform AXN jeszcze nie dostał - dane przesłane mi mailem przez przedstawiciela AXN Polska.
_________________
"Życie to taki dziwny teatr, gdzie tragedia miesza się z farsą, scenariusz piszą sami aktorzy, suflerem jest sumienie i nigdy nie wiadomo, kiedy otworzy się zapadnia."
Andrzej Majewski
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group