Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Mroczna Wieża
Autor Wiadomość
Angelus 
Han Solo


Posty: 804
Skąd: z Germanii
Wysłany: 20 Lutego 2006, 10:35   Mroczna Wieża

Nie znalazłam takiego tematu, ale jesli gdzieś mi umknął to z góry przepraszam. :wink:
Jeśli jednak dotychczas nikt nie założył tematu tegoż dzieła Kinga, to czas najwyższy naprawić ów niewybaczalny błąd. :wink: No właśnie. Czytacie? Znacie Rolanda i jego ka-tet? Wczoraj wieczorem zakończyłam lekturę i wędrówkę z Rolandem do Wieży, więc odczuwam smutek i samotność. Towarzyszyłam bohaterom Kinga przez ostatnie miesiące, potem oczekiwałam na ostatni VII tom cyklu i wreszcie stało się. Wszystko się skończyło. :( Nie chcę pisać spoilerów i zdradzać czegokolwiek, ale chętnie podyskutuję na ten temat z osobami, którzy jak ja pokochali Mroczną Wieżę. Pierwszy raz fikcja literacka oddziałała na mnie w taki sposób i to jest dla mnie fenomen tej opowieści. Jest to moim zdaniem największe i najwspanialsze dzieło Kinga i chwała mu za to, że doprowadził tę podróż do końca; a może do początku? :wink: :bravo
_________________
Nie wylewaj wacpan piwa.:)
 
 
 
Angelus 
Han Solo


Posty: 804
Skąd: z Germanii
Wysłany: 22 Lutego 2006, 13:37   

Żeście mnie bardzo zmartwili.Tyle osób zajrzało w ten temat i nikt nawet słówka nie napisał. :cry: Nie znacie tego fantastycznego dzieła Kinga? :shock: Nie podobał Wam się? :shock: To straszne. :cry: Idę sobie popłakać w kąciku... :cry: :cry: :cry:
_________________
Nie wylewaj wacpan piwa.:)
 
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 22 Lutego 2006, 13:41   

No to ja cos napiszę. Otóż ja swoją edukacje w tym temacie zakończyłem na 3 tomach. Pierwszy tom do mnie nie przemówił jakoś zbytnio ale kupiłem drugi. Motyw z drzwiami baardzo mi się spodobał. Trzeci tom był świetny. Inteligentny pociąg na koncu mnie zaskoczył. No i tutaj nie wiem co było dalej bo czwartego tomu nie kupiłem. Musze nadrobic zaległości bo ponoc w czwartym dopiero akcja sie rozwija. Tylko skąd wytrzasnąć 40 zł?? :?
 
 
Angelus 
Han Solo


Posty: 804
Skąd: z Germanii
Wysłany: 22 Lutego 2006, 14:09   

No nareszcie ktoś odpowiedział na mój apel.Dziękuję! :wink: A kupić polecam i przeczytać koniecznie.Pierwszy tom jest najsłabszy gdyż został napisany przez 22-letniego Kinga.Wprawdzie potem wprowadził poprawki ale i tak widać różnicę. :wink: Drugi tom jest świetny!Zresztą kolejne też.A ostatni mnie powalił na kolana i nie mogę przestać myśleć o Wieży. :wink:
_________________
Nie wylewaj wacpan piwa.:)
 
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 22 Lutego 2006, 14:39   

A ja nie przeczytałem... nie lubię Kinga, a na horrorach zasypiam najczęściej... Angelus: przekonaj mnie...
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 22 Lutego 2006, 16:43   

mawete - King nie napisał teraz horrora, ale powieść science-fiction, czy wręcz postnuklearną. Do tego bardzo dobrą poweiść. Piewrszy tom ciężko przełknąć, ale następne idą bez oporu - od książki nie można się oderwać. Drugi tom w dwa dni załatwiłem, na mnie to nieludzko szybko. Skończyłem na piątym - a biblioteka kolejnego nie ma na razie :( Kuipć nie kupię - strasznie drogie... trzeba będzie bibliotekarki przymusić.
ogólnie powieść polecam - bardzo ciekawa, różne historie, kazdy tom to jakby osobna historia w większej całości. Bardzo fajna osobna historia.
 
 
Aga 
Baltazar Gąbka


Posty: 3193
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 22 Lutego 2006, 19:32   

Ja jakieś dwa lata temu zatrzymałam się w połowie pierwszego tomu. Wiem, że trzeba przeczytać więcej, żeby się wciągnąć, ale ja nie mogłam, choć język bardzo mi się podobał. Wiem, że wrócę do tej serii najprawdopodobniej w wakacje, kiedy będę miała dużo czasu i przeczytam wszystko za jednym zamachem. Zwłaszcza, że mam wszystko w domu, bo mama ma na punkcie Mrocznej Wieży hopla. Tak więc w wakacje - mocne postanowienie poprawy - czytam Mroczną Wieżę.
_________________
Amerykańscy naukowcy dowiedli ostatnio, iż niekontrolowana konsumpcja gollumów jest przyczyną wielu groźnych chorób, np. choroby szalonych spamerów. :mrgreen:
Rodion
 
 
 
Angelus 
Han Solo


Posty: 804
Skąd: z Germanii
Wysłany: 23 Lutego 2006, 14:01   

mawete napisał/a
A ja nie przeczytałem... nie lubię Kinga, a na horrorach zasypiam najczęściej... Angelus: przekonaj mnie...


Czy mam użyć siły perswazji? :twisted:
Jeśli chodzi o Kinga to mnie jego horrory tez znudziły i miałam sporą przerwę w kontaktach z nim.MW zaczęłam kupować zachęcona opiniami ludzi na forum.To zupełnie inny King!To piękna opowieść pisana przez 30-lat, to jego dzieło zycia.Motywy oraz postaci z MW przewijają sie przez całą twórczośc Kinga w innych jego powieściach pisanych w międzyczasie.MW wciąz w nim tkwiła, domagała sie historii o sobie, ponaglała do pisania.King mówi o sobie, ze był tylko narzędziem, przez które Wieża mogła wyśpiewać swoją pieśń. :D Uważam, ze to najlpesze co King stworzył.Chylę przed nim czoła choć po wczesniejszych doświadczeniach sądziłam, ze sie skończył i zaczął pisac tylko dla kasy.Nudził mnie.Ale świat MW jest tak bogaty, tak realny, ze wciąga coraz głębiej i każe iść dalej z Rolandem i jego ka-tet, zniewala i nie pozwala zejść ze szlaku promienia! :bravo :mrgreen:
Powiem Ci, ze poza MW, nic mnie tak nie wciągnęło ostatnio, no moze z wyjatkiem Pana Lodowego Ogrodu Grzędowicza.Działa tak samo.To magia! :mrgreen:
Czujesz sie zachęcony?mam nadzieję, ze choc troszeczkę. :wink:
_________________
Nie wylewaj wacpan piwa.:)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group