Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
MUDy
Autor Wiadomość
Słowik 
Cynglarz

Posty: 4931
Skąd: Kraków
Wysłany: 6 Lutego 2006, 12:55   MUDy

W dobie Ogame'a i MU czy World of Warcraft i innych online'owych zjadaczy czasu chciałem przypomnieć o starych dobrych tekstowych MUDach. Grałem kiedyś namiętnie w Cygnusa, który zresztą działa dalej.
Zajmowało mi to bardzo dużo czasu, ale porzuciłem granie bez żadnych problemów, oddałem postać i mam się dobrze. Pamiętam jednak, że dla niektórych granie i rozwijanie postaci to było całe życie, czasem wręcz, czytając wypowiedzi graczy, włos się jeżył na głowie co poświęcali dla MUDa.
Ale nie o to, nie o to, nie o to.
Ciekawi mnie czy ktoś grał, może teraz jeszcze wpatruje się w przelatujący przez ekran tekst, liczy gwiazdeczki, procenciki życia klepanego właśnie potworka albo innego gracza w sparingu czy na wojnie klanowej...kurcze fajne to było :D
_________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
 
 
 
Vykosh 
Mechagodzilla


Posty: 673
Skąd: Cahtice
Wysłany: 6 Lutego 2006, 15:28   

Gralem owszem w Genesis - taki szwedzki MUD po angielsku. Sporo ludzi w to gralo, sporo oblalo egzaminy i nie skonczylo studiow. Sam pamietam jak sie w wkacje przez caly miesiac wstawalo rano i jezdzilo do labu grac. Dzis z prespektywy wydaje sie to chore.

Z tego co wiem sporo ludzi gra nadal na Arkadii.
_________________
The more people I meet, the more I love my battleaxe.
 
 
varquez_87 
Jaskier


Posty: 72
Skąd: Goleszów (k.Wisły)
Wysłany: 6 Lutego 2006, 19:44   

Ja próbowałem coś w to grać ale jakoś niewyszło... Jak widze do tego typu gier trzeba mieć naprawde serce (alebo duże zaparcie :D ), czega ja chyba niemam...
_________________
"This is the way the world ends.
Not with a bang but a whimper."
 
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 6 Lutego 2006, 19:48   

Jezu... zainstalowałem to... i ni cholere nie wiem o co chodzi :lol: :lol:
 
 
Słowik 
Cynglarz

Posty: 4931
Skąd: Kraków
Wysłany: 6 Lutego 2006, 20:43   

Nie wiem Iscariote co ty tam zainstalowałeś :mrgreen: Wystarczy połączyć się z serwerem albo przez telnet, albo przez SSH. Jakby nie było, to wszystko jest napisane co dalej. O to właśnie w tym chodzi, że wszystko jest pisane, zero grafiki :mrgreen:
Po prostu czytaj, czytaj, czytaj :D
_________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
 
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 6 Lutego 2006, 21:51   

a nie wiem... :D
 
 
Heglana 
Tom Bombadil


Posty: 33
Skąd: z 8mego piętra
Wysłany: 8 Lutego 2006, 21:15   

Lata całe grałam na Cygnus Division, podobno to polski mud, wg mnie polskawy. Zawaliłam przez to studia, złapałam anemię, ale też poznałam sporo ciekawych ludzi. Ogólnie zabawa dla zdesperowanych, którzy nie mają dostępu do terminali graficznych ;)
 
 
Słowik 
Cynglarz

Posty: 4931
Skąd: Kraków
Wysłany: 8 Lutego 2006, 22:22   

Heglana napisał/a
Ogólnie zabawa dla zdesperowanych, którzy nie mają dostępu do terminali graficznych Wink

Teraz na pewno tak. Kiedy zaczynałem grać w Cygnusa, nie było żadnej gry rpg online z grafiką, rozwijaniem bohatera, możliwością łaczenia się w grupy, rozmawiania itp.

Heglana napisał/a
Lata całe grałam na Cygnus Division, podobno to polski mud, wg mnie polskawy. Zawaliłam przez to studia, złapałam anemię, ale też poznałam sporo ciekawych ludzi.

Trochę przerażające... Fajnie, że mówisz teraz o tym z takim dystansem. Gratuluję ;)
_________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
 
 
 
Vivaadeal 
Gollum


Posty: 19
Skąd: Ełk
Wysłany: 15 Lutego 2006, 19:08   

Swego czasu grałem w Arkadię. Nawet wciągało, ale początki były cholernie trudne. A tak poza tym: nie wie ktoś przypadkiem co się dzieje z MUDem Fallouta? Miał wyjść, a potem jakoś ucichlł chyba (albo to ja przestałem się interesować...)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group