Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Prison Break
Autor Wiadomość
Cardano 
Tom Bombadil


Posty: 25
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 23 Stycznia 2006, 01:34   Prison Break

Czy któyś z forumowiczów oglądał serial "Prison Break" ?
Serial może nie do końca związany z fantastyką, ot historia młodego człowieka, który idzie do więzienia by wyciągnąć stamtąd brata, skazanego na karę śmierci za zbrodnię której tak naprawdę nie popełnił. Plan ma mu ułatwić fakt, iż brał udział w projektowaniu budynku oraz tatuaż pokrywający całe ciało, przedstawiający drogę do opuszczenia więziennych murów. Szybko okazuje się, iż kraty to nie jedyny problem z jakim przyjdzie borykać się głównemu bohaterowi. Orientuje się on, iż jego brat jest wrabiany i komuś bardzo zależy na jak najszybszej egzekucji...
Już od pierwszego odcinka akcja nabiera niesamowitego tempa i zapieprza niczym pociąg TGV. Kolejne wątki przeplatają się i krzyżują, zaś każdy rozwiązany problem stawia kilka kolejnych. Wszystkie 13 odcinków pochłonąłem w 2 dni - dosłownie nie mogłem się oderwać od monitora.
Po obejrzeniu ostatniego odcinka mam nowe określenie dla lubianego przeze mnie serialu "Lost"... Mianowicie: przeciętność.. Oczywiście to moje prywatne odczucie i właśnie moim zdaniem "Prison Break" znaaaacznie przewyższa "Zagubionych" (choć uważam, że tych seriali do końca nie można porównać).
Polecam każdemu :D
_________________
"-Miłość nie powstrzyma pocisków i noży.
-Nie.
-Co więc daje dobrego?
-Odmienia serca i umysły."
 
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 23 Stycznia 2006, 11:04   

Ciekawe, kiedy w polskiej telewizji sie pojawi? W tym samym czasie, co Prison Break w USA pojawil sie serial Rome. Od marca bedzie w Polsce na HBO. Kto ma moze obejrzec, podobno fajny. Ja nie wiem, nie widzialem, zobacze sobie pierwszy odcinek, moze sie spodoba?
_________________
5 zdań na temat
 
 
Ariah 
Yoda


Posty: 896
Skąd: Sopot
Wysłany: 23 Stycznia 2006, 11:09   

I znou się przyda kolezanka z HBO... Ech. No cóż, ja jej Lost'a drugi sezon podrzucam.
_________________
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
Oscar Wilde
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 23 Stycznia 2006, 11:30   

Prison jest strasznie przekombinowany. ogląda się świetnie, ale logiczna konstrukcja kupy sie nie trzyma. Scenarzysci okazali sie głupsi od postaci, którą stworzyli :-)
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 23 Stycznia 2006, 14:04   

kurcze i tu ubolewam nad tym, ze mam tylko pare podstawowych kanałów :cry:
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 23 Stycznia 2006, 14:05   

satelite sobie kup :-) znaczy antene :-)
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 23 Stycznia 2006, 14:10   

chciałbym... oj nawet nie wiesz jak bardzo ale to nie ja rządze w domu niestety :|

chociaż... nie no... jak uzbieram to sobie kupie i tylko ja bede oglądał 8) :mrgreen:
 
 
Cardano 
Tom Bombadil


Posty: 25
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 23 Stycznia 2006, 16:54   

NURS napisał/a
Prison jest strasznie przekombinowany. ogląda się świetnie, ale logiczna konstrukcja kupy sie nie trzyma. Scenarzysci okazali sie głupsi od postaci, którą stworzyli :-)


Zgadzam się z Tobą, choć dla mnie nie stanowiło to żadnego problemu... W ogóle, główny bohater to taki "mały McGyver". Niektóe problemy rozwiązują się zbyt łatwo, ale kolejne odcinki (mimo tego iż odczuwa się, że wszystko dobrze się skończy) ogląda się z zapartym tchem :) :P
_________________
"-Miłość nie powstrzyma pocisków i noży.
-Nie.
-Co więc daje dobrego?
-Odmienia serca i umysły."
 
 
 
Merigold 
Frodo Baggins


Posty: 131
Skąd: z obczyzny
Wysłany: 23 Stycznia 2006, 17:19   

U mnie w tv dziś wieczorem pierwszy odcinek, więc sprawdzę na własnej skórze. Recenzje które czytałam w gazetach raczej pochlebne. Ciekawa jestem co to bedzie.
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 23 Stycznia 2006, 17:31   

Farciarze... :cry:
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 23 Stycznia 2006, 19:21   

Cardano napisał/a
NURS napisał/a
Prison jest strasznie przekombinowany. ogląda się świetnie, ale logiczna konstrukcja kupy sie nie trzyma. Scenarzysci okazali sie głupsi od postaci, którą stworzyli :-)


Zgadzam się z Tobą, choć dla mnie nie stanowiło to żadnego problemu... W ogóle, główny bohater to taki mały McGyver. Niektóe problemy rozwiązują się zbyt łatwo, ale kolejne odcinki (mimo tego iż odczuwa się, że wszystko dobrze się skończy) ogląda się z zapartym tchem :) :P


Fakt, oglada sie zacnie, byle nie myslec o szczegółach :-) A co do bledów, to myslalem o takich bardziej zasadniczych dla akcji. popatrz na dziurawienie diabla :-) po co, skoro w ktoryms tam odcinku musieli dotrzec do tego miejsca inna droga? :-) BTW w momencie poszukiwan straznicy wchodza do tych korytarzy z tylu cel, tam gdzie byla dziura. i co? nie zauwazyli przekopu? :-) to naprawde boli, jak zaczynasz myslec.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 24 Stycznia 2006, 13:41   

Ja mam satelite. Ale co to daje? Mozna ogladac amerykanskie programy, jak Fox, ABC, czy inne z serialami? Bo kiedys szukalem, ale nie udalo sie znalezc. Cos mi sie wydaje, ze u nas i tak nie da rady odbierac programow z USA, a to o to chodzi przy serialach jak Prison Break, czy Lost, zeby byc na biezaco.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 24 Stycznia 2006, 13:55   

ja miałem satelite zanim sie popsuła i miałem 3 programy po angielsku i 66 po niemiecku i jeden po włosku. wiec nic mi to nie dawało. Ale to stara satelita była niemiecka :mrgreen: teraz może jest inaczej...
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 24 Stycznia 2006, 14:55   

Ja przegladalem kiedys liste satelit w Europie z dostepnymi programami i nie znalazlem tego, co by mnie zainteresowalo, czyli kanalow amerykanskich. Byc moze jakos mozna je odbierac, ale nie mam pojecia jak. Jak ktos wie, to moze sie podzielic wiedza. Bede wdzieczny.
_________________
5 zdań na temat
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 24 Stycznia 2006, 18:24   

sporo seriali leci na platnych kanalach angielskich i to przed USA.
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 24 Stycznia 2006, 22:08   

NURS napisał/a
sporo seriali leci na platnych kanalach angielskich i to przed USA.


"płatnych" - kocham to słowo... :?
 
 
Lu 
Marsjanin


Posty: 2253
Skąd: z kanapy
Wysłany: 25 Stycznia 2006, 00:49   

count napisał/a
Ciekawe, kiedy w polskiej telewizji sie pojawi? W tym samym czasie, co Prison Break w USA pojawil sie serial Rome. Od marca bedzie w Polsce na HBO. Kto ma moze obejrzec, podobno fajny. Ja nie wiem, nie widzialem, zobacze sobie pierwszy odcinek, moze sie spodoba?


Obejrzałam już 6 odcinków ROME (cztery następne czekają na moje wolne popołudnie) i muszę powiedzieć że jestem pod wrażeniem tego serialu. Polecam wszystkim, którzy interesują się historią, także pasjonatom historii tła.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 25 Stycznia 2006, 01:24   

Iscariote napisał/a
NURS napisał/a
sporo seriali leci na platnych kanalach angielskich i to przed USA.


płatnych - kocham to słowo... :?


a widziales coś za darmo? wbrew pozorom piractwo też kosztuje. :-)
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 25 Stycznia 2006, 10:29   

Jak to sie mówi, za darmo to tylko kopa może ci ktoś zasadzić :D A Bóg kazał sie przecież dzielić 8)
 
 
Ariah 
Yoda


Posty: 896
Skąd: Sopot
Wysłany: 27 Stycznia 2006, 15:05   

No i udało mi się zdobyć pierwsze odcinki (reszta w trakcie zdobywania :mrgreen: ).

Wciąga, muszę się zgodzić. Niewiara na kołek i można oglądać, na wszelki wypadek jakby za piractwo wsadzili do więzienia i trzeba było wiać... :twisted:

A główny bohater ciekawy, nie powiem. Z wielu względów ciekawy... (No co? Zawsze miałam słabośc do panów z niebanalnymi... tatuażami...)
_________________
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
Oscar Wilde
 
 
Merigold 
Frodo Baggins


Posty: 131
Skąd: z obczyzny
Wysłany: 27 Stycznia 2006, 17:29   

A mnie jakoś w ogóle nie wciągnął. Nie wiem czemu. Na pierwszym odcinku zasnęłam w połowie.
 
 
Ariah 
Yoda


Posty: 896
Skąd: Sopot
Wysłany: 28 Stycznia 2006, 10:26   

Merigold napisał/a
A mnie jakoś w ogóle nie wciągnął. Nie wiem czemu. Na pierwszym odcinku zasnęłam w połowie


Nie powiem, że dziwne, bo przecież każdemu podoba się co innego :)

Ja pokazałam koleżance pierwszy odcinek (miałam dwa na płytce ze sobą), a kiedy skończyłyśmy oglądać ona bez słowa przełączyła na drugi.

Z drugiej strony jednak mogę zrozumieć dlaczego serial bardziej może wciągać panów niż panie... (Ja zawsze byłam wyjątkiem... :mrgreen: ).
_________________
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
Oscar Wilde
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 16 Marca 2007, 09:57   

No więc moi kochani obejrzałem 2 sezony Prison Break w 3 dni. Uzależniło mnie cholerstwo ;P: Serial faktycznie ma niedociągnięcia i coś, gdzieś tam nie pasuje, ale jakoś mi to nie przeszkadzało włączać odcinek za odcinkiem. W drugim sezonie już nie ma pana McGyvera, i wątek tatuażu znika, ale jak ktoś polubi bohaterów to nadal mu się będzie podobać. A bohaterowie i niektóe akcje powalają :mrgreen: Np. z Patoshikiem albo T-Bagiem
Polecam :)
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 17 Marca 2007, 18:38   

Ciciałeś rzec - "Niepełne dwa sezony". Drugi jeszcze trwa.
 
 
Koniu 
Zombie Lenina


Posty: 491
Skąd: Kraków
Wysłany: 17 Marca 2007, 19:32   

Fakt, drugi (trwający) sezon nie rozczarowuje, a "wątek z tatuażem" właśnie nie znika wraz z opuszczeniem miejsca rogrywania się pierwszej serii tak do końca i to jest fajne. Nie wiem jak Was, ale mnie osobiście wybitnie irytują rozterki moralne jakie Majkel przeżywa w drugim sezonie.
_________________
Paranoid: A Chant
 
 
 
Aga 
Baltazar Gąbka


Posty: 3193
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 17 Marca 2007, 23:19   

Ariah napisał/a
Z drugiej strony jednak mogę zrozumieć dlaczego serial bardziej może wciągać panów niż panie... (Ja zawsze byłam wyjątkiem... :mrgreen: ).

No nie wiem... Wśród moich znajomych oglądają głównie panie. Popatrz sobie na Scoffielda i jego błękitne oczęta :mrgreen:
Aha, uzależniłam się od tego serialu.
_________________
Amerykańscy naukowcy dowiedli ostatnio, iż niekontrolowana konsumpcja gollumów jest przyczyną wielu groźnych chorób, np. choroby szalonych spamerów. :mrgreen:
Rodion
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 17 Marca 2007, 23:45   

ale powiem Wam jedno, trzeciego sezonu to sobie nie wyobrażam.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Aga 
Baltazar Gąbka


Posty: 3193
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 18 Marca 2007, 10:58   

Powinni wiedzieć, kiedy przestać, bo zrobi się drugi LOST. Dwa sezony byłyby IMO całkiem wystarczające, powinni zgrabnie zakończyć wszystkie wątki i finito. Ale nie zabija się kury znoszącej złote jaja. Ze szkodą dla widzów.
_________________
Amerykańscy naukowcy dowiedli ostatnio, iż niekontrolowana konsumpcja gollumów jest przyczyną wielu groźnych chorób, np. choroby szalonych spamerów. :mrgreen:
Rodion
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 18 Marca 2007, 11:10   

Ja mam nadzieję, że drugi sezon zakończy te ucieczkę, wiele na to wskazuje, pytanie tylko czy nie bedzie potem jakiegoś spinu i kolejnych cudów.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Aga 
Baltazar Gąbka


Posty: 3193
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 18 Marca 2007, 11:18   

Jak znam życie, to będą. Skoro PB zaczął przynosić takie zyski, to producenci sobie nie odpuszczą...
_________________
Amerykańscy naukowcy dowiedli ostatnio, iż niekontrolowana konsumpcja gollumów jest przyczyną wielu groźnych chorób, np. choroby szalonych spamerów. :mrgreen:
Rodion
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group