Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Serenity
Autor Wiadomość
Nexus 
Dragon Slayer


Posty: 1815
Skąd: Wrocław
Wysłany: 25 Sierpnia 2006, 22:17   

Whedon by chciał. Fani by chcieli. Ja bym chciał :) Ekipa serialu też byłaby chętna. Ale nie sądzę. Nie pozbyłby się dwóch kluczowych postaci serialu. Chyba, że byłyby to odcinki przed Serenity.
Firefly oparty był na nietuzinkowym pomyśle, serialem trochę za inteligentnym jak na amerykańskiego widza. Za dużo dialogów (świetnych zresztą i trudnych do tłumaczenia ze względu na niuanse językowe), za mało akcji. Nie miał szans.
Pozostaje tylko cieszyć się tym co jest...
_________________
"- Have you ever retired a human by mistake?
- No.
- But in your position that is a risk."
 
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 25 Sierpnia 2006, 23:26   

Heh, wszyscy mają cichą nadzieję...
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
krisu
[Usunięty]

Wysłany: 23 Wrzeœśnia 2006, 00:43   

Oglądałem film i serial. Jaka szkoda że nie będzie ciągu dalszego... Tyle wątków można by pociągnąć, aż szkoda.
Ale niestety mamy tutaj z syndromem amerykańskich producentów. Joss Whedon jest znakomitością samą w sobie, jakby chciał nakręcić film o zmutowanych słoniach z Andromedy, to też by się zgodzono i dano kasę. Pech Firefly'a polega na tym, że serial stał się nietuzinkowy, nieprzewidywalny, a tego amerykańscy producenci nie znoszą. Wolą pozwolić Whedonowi produkować gnioty jak Buffy albo Angel.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 23 Wrzeœśnia 2006, 00:48   

miłośnicy podręczników fizyki zapewne zjechaliby Firefly za brak logiki, i słusznie... ale faktem jest, że seria ta miała w sobie coś co pozwalało zaakceptować każdą nielogicznośc. klimat, feeling, jak chcesz to nazwać...
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Nexus 
Dragon Slayer


Posty: 1815
Skąd: Wrocław
Wysłany: 23 Wrzeœśnia 2006, 01:00   

NURSie, ale przyznasz, że to był serial w którym takich baboli było jakby mniej... mnie urzekła cisza w jakiej poruszały się statki w przestrzeni :D
I te pokłony w stronę filmowej klasyki SF... ciekawe czy ktoś widział ścigacz pustynny z IV GW? :D
_________________
"- Have you ever retired a human by mistake?
- No.
- But in your position that is a risk."
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 23 Wrzeœśnia 2006, 01:04   

a z drugiej strony przewożenie stada krów z planety na planetę :-)
to było proste przeniesienie westernu w kosmos, nawetszefo miał rewolwer laserowy :-) daj mi jakikolwiek przykład potrzeby bębenka dla tego rodzaju broni ;-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Nexus 
Dragon Slayer


Posty: 1815
Skąd: Wrocław
Wysłany: 23 Wrzeœśnia 2006, 01:13   

Możnaby podywagować - jednorazowe ładunki? przywiązanie do tradycji? Teraz też mamy rewolwery, mimo, że technika zna duże lepsze rozwiązania.
Oczywiście w serialu zostało to trochę przejaskrawione, bo tam praktycznie każda broń była żywcem wzięta z westernu (niech żyje poczciwy Winchester). Brakowało mi tylko plasmowych łuków ;)
Ale tak widocznie miało być... To jest właśnie urok fantastyki i za to ją właśnie kocham. Nie muszę mieć wyjaśnień do wszystkiego.
_________________
"- Have you ever retired a human by mistake?
- No.
- But in your position that is a risk."
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 23 Wrzeœśnia 2006, 01:16   

Też o tym kiedyś pisałem w recenzji/ zero logiki ale klimat pikny (btw broń laserowa nie mymaga komór obrotowych, jakbyś na to nie patrzył. koszt przewiezienia krów z planety na planete (zwłaszcza w tej ilości, przekraczałby klonowanie na miejscu ;-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Nexus 
Dragon Slayer


Posty: 1815
Skąd: Wrocław
Wysłany: 23 Wrzeœśnia 2006, 01:24   

Myślę, że dałbym radę wymyślić projekt rewolweru laserowego. I tak jakoś mi się właśnie przypomniał Fallout. Czy tam nie było przez przypadek laserowego gatlinga?
Ale jeśli chodzi o krowy... chyba próbówkowa metoda byłaby zdecydowanie tańsza :D
Za to scena zapędzania krów na statek... miodzio!
_________________
"- Have you ever retired a human by mistake?
- No.
- But in your position that is a risk."
 
 
 
hjeniu 
Wilq


Posty: 3913
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 23 Wrzeœśnia 2006, 10:22   

NURS, po dziś dzień jest kilka, kilkanaście firm które produkują broń skałkową, repliki starych Coltów SAA, karabinów Henry'ego na współczesną amunicję i nieźle z tego żyją dlaczego w przyszłości miało by być inaczej? Wystarczy odpowiednie zapotrzebowanie i znajdzie się ktoś kto wyprodukuje karabin plazmowy wyglądający jak kołowy arkebuz. :)
_________________
Idioci są świetni. Nic dziwnego, że każda wioska chce mieć swojego by Dr. House
 
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 23 Wrzeœśnia 2006, 11:19   

Chciałem zwrócić uwagę, że ten rewolwer bynajmniej nie był laserowy :roll:

Broń laserowa jest w tym świecie bardzo droga i trudno dostępna, poza Sojuszem praktycznie niespotykana. Nie bez powodu jednym ze zleceń była kradzież pierwszego prototypu broni laserowej, ocalonego ze starej Ziemi.
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Ariah 
Yoda


Posty: 896
Skąd: Sopot
Wysłany: 23 Wrzeœśnia 2006, 11:46   

Coś mi się też zdawało, że czymkolwiek ten kolt strzelał, nie był to laser...

A jeśli idzie o łuki, to Inara w filmie używała kuszy. Zresztą całkiem, całkiem.

Reguł fizyki w serialu bronic nie będę, bom filolożka. Ale pamiętam, ze zgrzytów typu 'ping!' i 'wizg!' w próżni kosmicznej udało się szczęśliwie uniknąć... (choć w filmie chyba juz nie, ale musze sobie odświerzyc scenę bitwy na końcu).
_________________
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
Oscar Wilde
 
 
Nexus 
Dragon Slayer


Posty: 1815
Skąd: Wrocław
Wysłany: 23 Wrzeœśnia 2006, 12:06   

Zmusiliście mnie do szybkiego przewinięcia serialu :) I macie rację :)
Nawet spluwa Reynoldsa nie za bardzo wygląda jak rewolwer. Przynajmniej bębenka nie widać. (scena z odcinka Trash podczas kradzieży Lassitera).
Małą ilość broni laserowej najlepiej widać w odcinku Heart Of Gold podczas obrony "domu uciech" :mrgreen:
_________________
"- Have you ever retired a human by mistake?
- No.
- But in your position that is a risk."
 
 
 
hjeniu 
Wilq


Posty: 3913
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 23 Wrzeœśnia 2006, 12:42   

Poza tym broń energetyczna jest przereklamowana :) Jeżeli jesteśmy w stanie wyprodukować źródło energii do zasilania broni ręcznej to znamy też sposoby na przechwytywanie (osłabienie) tej energii - lusterka, pryzmaty itp. Kawałek pędzącego ołowiu zatrzymać jest trudniej.
_________________
Idioci są świetni. Nic dziwnego, że każda wioska chce mieć swojego by Dr. House
 
 
 
krisu
[Usunięty]

Wysłany: 24 Wrzeœśnia 2006, 14:48   

Czepiacie się panowie. A Resnick i stworzone przez niego multiwersum z książek Kły, Santiago? (To też mi przypominało western,mój ulubiony gatunek filmów po sf. Zresztą jestem wielbicielem Johna Wayne'a.) To było zgodne z fizyką jaką znamy? To jest space opera!! Tam mają być statki, planety, akcja, fabuła, strzelaniny, a fizyka stoi na miejscu drugim jak nie na trzecim. Grunt, że wszystko jest logiczne i spójne.
 
 
MLEKO 
Sky Captain


Posty: 159
Skąd: Kraków
Wysłany: 1 Października 2006, 00:43   

No! To wracając do tematu, jakby ktoś coś widział lub słyszał o kontynuacji - może być świeża plotka - nie jestem wybredny.
Myślę że wcześniej lub później ktoś wróci do tematu, Firefly za dużo zarobiła w sprzedaży DVD, a gdzie się kopie kasę tam się górnicy kręcą :)
Byleby to było wcześniej niż później, i bez straty dla serii. A jeżeli chodzi o Washa i Booka to znajdzie sie sposób na ich zgony, zawsze się znajdują... :twisted:
_________________
Lets be bad guys!
 
 
Christof 
Frodo Baggins


Posty: 117
Skąd: Bridgetown/Wawa
Wysłany: 9 Października 2006, 09:48   

Jeden z lepszych seriali jakie widzialem, straszna depreche ze to juz koniec zlapalem po Serenity.
_________________
Let joy fill every Britain's heart
for now our country is going to make it!
At least a king who looks the part,
at least w queen who looks good naked.
 
 
 
Słowik 
Cynglarz

Posty: 4931
Skąd: Kraków
Wysłany: 9 Października 2006, 10:13   

Kuuurde, dopiero wczoraj zasiadłem do Firefly'a. Machnąłem dwa pierwsze odcinki :D
W kolejce po serialu czeka film.
Pewnie już wszystko zostało powiedziane ;)
Mmmmniam.
 
 
 
MLEKO 
Sky Captain


Posty: 159
Skąd: Kraków
Wysłany: 27 Października 2006, 20:52   

do wszystkich fanów reynoldsa zobaczcie to może was zainteresuje...
_________________
Lets be bad guys!
 
 
Ariah 
Yoda


Posty: 896
Skąd: Sopot
Wysłany: 27 Października 2006, 21:05   

Jako fan Lost, słyszałam juz o tym :mrgreen:

Nathan będzie grał męża Kasi. :wink:
_________________
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
Oscar Wilde
 
 
Słowik 
Cynglarz

Posty: 4931
Skąd: Kraków
Wysłany: 11 Stycznia 2007, 11:24   

Poznałem wczoraj pana Jubala Early'ego.
Jakże przypadł mi do gustu humor tej serii, szkoda, że to ostatni odcinek.
Jeszcze tylko film pełnometrażowy i pozostaną słodkie wspomnienia...

EDIT: "That seem right to you ?" :lol:
 
 
 
Angelus 
Han Solo


Posty: 804
Skąd: z Germanii
Wysłany: 2 Stycznia 2008, 13:15   

Właśnie oglądam serial Firefly i nie będę oryginalna jeśli powiem, ze to jest super, prawda? :twisted: Serenity obejrzę sobie na końcu.;)
Kurcze!Jak coś jest dobre to krotko trwa.To nie fair!:( Tylko jeden sezon.:( Ech...życie jest takie niesprawiedliwe... :(
_________________
Nie wylewaj wacpan piwa.:)
 
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2 Stycznia 2008, 14:59   

Jeden sezon i to niepełny. :(

Przed obejrzeniem Serenity polecam wpisanie w youtube hasła "R. Tam Sessions". :)
_________________
GAndrel
 
 
Angelus 
Han Solo


Posty: 804
Skąd: z Germanii
Wysłany: 14 Stycznia 2008, 20:57   

No i kurcze stało sie.Odwlekanie nie miało sensu i niestety skończyło się oglądanie Firefly. :evil: Nawet gdybym sie chciała do czegoś przyczepić, to nie mam do czego.Każdy odcinek miał coś w sobie.Nie było złych odcinków.Nigdy się nie nudziłam ani chwili.Dobre pomysły, wyraziste postaci, dobre aktorstwo, humor i dialogi chwilami zwalające z nóg,interesujący świat, TAKI potencjał i tyle możliwości na rozwinięcie serii i ZMARNOWANE! :evil: :evil: :evil: No i chodzę teraz wkurzona na maksa na tych głupich Amerykanów, którzy zadecydowali o przerwaniu serii. :twisted: Jak można było zabić taki świetny pomysł?! W głowie się nie mieści... :?
Smutno mi. :cry: Niech mnie ktoś przytuli! :cry: :cry: :cry:
_________________
Nie wylewaj wacpan piwa.:)
 
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 14 Stycznia 2008, 23:18   

Ehh, po sesji chyba od jeszcze raz sobie obejrzę...
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Angelus 
Han Solo


Posty: 804
Skąd: z Germanii
Wysłany: 28 Stycznia 2008, 20:25   

Kupiliśmy! :mrgreen: Mamy! :mrgreen: Wydanie dwupłytowe! :mrgreen: Jupi!
Obejrzałam sobie dodatki i uśmiałam się do łez. Co tam się wyprawiało na planie filmowym! :shock: No i był Jayne...wiadomo! :wink:
" Jakim cudem twój mózg nauczył się ludzkiej mowy?" :twisted:
_________________
Nie wylewaj wacpan piwa.:)
 
 
 
zvezda 
Tom Bombadil

Posty: 33
Skąd: Varsovia
Wysłany: 21 Lutego 2008, 09:43   

My food is problematic 8)
 
 
MLEKO 
Sky Captain


Posty: 159
Skąd: Kraków
Wysłany: 25 Lutego 2008, 17:17   

What did y'all order a dead guy for? :D :bravo
_________________
Lets be bad guys!
 
 
Hobbit 
Tom Bombadil

Posty: 26
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 28 Lipca 2011, 14:06   

Widzę, że wątek już mało popularny, ale co tam.
Dość późno odkryłam Firefly i Serenity, ale muszę szczerze przyznać, że zakochałam się bezgranicznie. Chociaż pewnej rzeczy Whedonowi nigdy nie wybaczę. I z tego powodu wolę serial. :wink:

Przeczytałam wcześniejsze posty i powiem szczerze, że nie interesują mnie w ogóle te ich różne tam wpadki i niedociągnięcia, dla mnie ten projekt liczy się jako całość, a całość pomyślana była rewelacyjnie. Zaczynając od westernowych wątków, które bardzo mi się podobały, poprzez zestaw bohaterów/charakterów, po efekty specjalne, statek Serenity i rewelacyjne wprost dialogi. I oczywiście gościa którego uwielbiam i kupuje z całym dobrodziejstwem inwentarza, czyli Jayne'a Cobb'a.

Shiny. Let's be bad guys.:)
Ostatnio zmieniony przez Hobbit 28 Lipca 2011, 14:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ozzborn 
Naznaczony Ortalionem


Posty: 8409
Skąd: z krainy Oz
Wysłany: 28 Lipca 2011, 14:14   

Spoiler alert!

Hobbit, staraj się tak poważne elementy fabuły wrzucać w zacznik
Gdybym Twojego posta przeczytał przed obejrzeniem, wytropiłbym Cię i nakramił Twoją własną wątróbką :wink:

Wyedytuj szybko!
_________________
Czerwony Prorok i Najwyższy Kapłan Ortalionowego Boga

'Irony is wasted on some people.'-T.Pratchett

"Ozzborn, pogódź się z tym. Twoja uroda jest Twoim przekleństwem." (c) baranek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group