Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Książki mało znane
Autor Wiadomość
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 12 Stycznia 2006, 19:05   Książki mało znane

W temacie tym ma być mowa o książkach wydawanych gdzieś-tam przez niszowe wydawnictwa i w rezultacie mających kiepską dystrybucję (lub jej brak), także informacji.

Na liście powieści oficjalnych znalazłem wzmiankę o nowej książce Trepki. Czy ktokolwiek wie o niej coś więcej (wydawnictwo, możliwość zamówienia itd.), albo nawet czytał i może ocenić?

Edit: ale sobie narobiłem w Liście do Nautilusa :shock: :oops:
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 12 Stycznia 2006, 19:31   

gorat napisał/a
Czy ktokolwiek wie o niej coś więcej (wydawnictwo, możliwość zamówienia itd.)


Będę złośliwy - jak byk na liście oficjalnej jako wydawnictwo widnieje ŚLĄSK. Po więcej informacji uderzaj do NURSa, on to wyszperał.
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 12 Stycznia 2006, 19:35   

No dobrze, ale jak dotrzeć do tego wydawnictwa :P - w sieci tego wydawnictwa w ogóle nie widzę (ślepota albo co ;) ).
Zwracam się zatem do NURSa z prośbą o wyżej wymienione informacje :)
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 12 Stycznia 2006, 20:38   

Dostałem info o tej książce od znajomych, ponoć niziutki nakład i rozpowszechnianie wąskie. Jak dostane w łapki, to przedstawie dokładniej.
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 13 Stycznia 2006, 11:10   

NURS napisał/a
Dostałem info o tej książce od znajomych, ponoć niziutki nakład i rozpowszechnianie wąskie. Jak dostane w łapki, to przedstawie dokładniej.


Z tego co wiem, Śląsk w tej chwili beletrystykę wydaje w nakładach 500-1000 egz, i bardzo często tylko wtedy, kiedy autor zasponsoruje. Rozpowszechniania - zero. Chociaż wiem, gdzie można kupić :P w księgarni tuż obok "wydawnictwa".
Z drugiej strony, poprzednie książki Trepki - te z lat 90 - były baaardzo dziwne, takie "ekologiczne".
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 13 Stycznia 2006, 20:27   

Romek P. napisał/a
Chociaż wiem, gdzie można kupić w księgarni tuż obok wydawnictwa.

Jeśli masz dostęp do tej księgarni lub wydawnictwa, to wyduś kontakt oraz informacje o ostatnio wydanych książkach fantastycznych (w tym Trepki).

I czytał ktoś "Oddajcie mi moją magię" oraz Domolewskiego "Chmurkę pod stołem"? Zastanawiam się, czy są to książki fantastyczne.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 13 Stycznia 2006, 22:25   

gorat napisał/a
Romek P. napisał/a
Chociaż wiem, gdzie można kupić w księgarni tuż obok wydawnictwa.

Jeśli masz dostęp do tej księgarni lub wydawnictwa, to wyduś kontakt oraz informacje o ostatnio wydanych książkach fantastycznych (w tym Trepki).


Nie, ja tam nie mam żadnych kontaktów, a nawet wręcz przeciwnie :) Ale o ile Śląsk nie zmienił siedziby i nadal ma ją kawałek za Spodkiem, to tam jest ksiegarnia, gdzie zawsze książki Śląska były, nawet te rzadkie... Ja tam bywam raz na rok, bo mi zupełnie nie po drodze... ale jak będę kiedyś, to z ciekawości zajrzę...
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 23 Lutego 2006, 09:48   Robert Muster

Mam! Znalazłem! Zauważyłem w jednym antykwariacie książki Roberta Mustera. Ponieważ brak było informacji o np. tłumaczu czy tytule oryginalnym, wywnioskowałem, że to polski autor. No i znalazłem - Wojciech Zbigniew Próchniewicz :D
(Skacze.)
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 5 Marca 2006, 21:29   

mawete: czekam na informacje o "Ostatnim nieśmiertelnym" :P
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 16 Marca 2006, 14:08   

Oj, widzę, że mawete się pojawia, lecz nie chce napisać :cry:
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
andre 
Szninkiel


Posty: 1343
Skąd: Często Hau
Wysłany: 16 Marca 2006, 14:13   

To Gabrieli Górskiej?Seria wydawnictwa GLOB ze szczecina,koncowka lat 80-tych.W tej serii poszlo te coś Jabłońskiego M.,chyba "Schron".
 
 
Bin Laudan 
Jaskier

Posty: 76
Skąd: ze wschodu
Wysłany: 16 Marca 2006, 22:35   

andre napisał/a
To Gabrieli Górskiej?Seria wydawnictwa GLOB ze szczecina,koncowka lat 80-tych.W tej serii poszlo te coś Jabłońskiego M.,chyba Schron.


"Schron". I "Nieśmiertelny z Oxa" tegoż autora - bardzo dobre, lepsze od "Schronu". Było jeszcze "Wahadło" Sawaszkiewicza, całkiem niezłe.

Pozdrawiam
BL
 
 
Myrtille 
Langolier


Posty: 284
Skąd: Pabianice
Wysłany: 16 Marca 2006, 22:42   

Bin Laudan napisał/a
Było jeszcze Wahadło Sawaszkiewicza, całkiem niezłe.

Ja czytałam "Katharsis" Jacka Sawaszkiewicza,świetna książka.
Czytał ktoś?? :)
_________________
W zatraceniu wolność jest
 
 
Bin Laudan 
Jaskier

Posty: 76
Skąd: ze wschodu
Wysłany: 16 Marca 2006, 22:55   

Myrtille napisał/a
Bin Laudan napisał/a
Było jeszcze Wahadło Sawaszkiewicza, całkiem niezłe.

Ja czytałam Katharsis Jacka Sawaszkiewicza,świetna książka.
Czytał ktoś?? :)


Ja czytałem. Fakt, niezłe. Jeśli spodobało Ci się, przeczytaj kontynuację, czyli "Eskapizm". Jest jeszcze trzecia część, "Anastasis", ale już sporo słabsza. Wszystkie trzy w jednym tomie wydał KAW w 1988.
Jeśli chodzi o Sawaszkiewicza, to poleciłbym jeszcze "Stan zagrożenia" oraz pierwszy tom "Kronik Akaszy" (kolejne tomy, a było ich w sumie czyery, wykazują dramatyczną tendencję spadkową - im dalej, tym gorzej).

Pozdrawiam
BL
 
 
Piech 
Hieronim Berbelek


Posty: 3569
Skąd: Poznań
Wysłany: 16 Marca 2006, 23:06   

Mało znany jest chyba Aleksander Grin. Mam zbiór jego opowiadań wydany jeszcze w latach 70. Niedawno kupiłem drugi zbiorek za symboliczną złotówkę, z jakiegoś starego wydania, które widać nie schodziło. Grin, to taki rosyjski Poe, z polskimi korzeniami. Polscy tłumacze odwalili na nim straszną fuchę. Jednak jego "Szczurołap", to moim zdaniem Klasyka. Niesamowite wrażenie zrobił na moim młodym wówczas umyśle.
_________________
Nie wyrabiam psychicznie, gdy skarpetki są nie do pary.
 
 
Sergent 
Langolier


Posty: 289
Skąd: Michałowo
Wysłany: 16 Maj 2006, 15:16   

Obecnie kończę czytać powieść "Ostateczni" Henryka Wiatrowskiego. Autor nie należy akurat do nurtu fantastów, ale powieść czyta się fajnie. Z tego co pamiętam, to słyszłem reklamy tej powieści w naszym regionalnym radiu. Nie wiem jak było w reszcie Polski. Powieść ta dotyczy ludzi-mutantów po wojnie, w której zniszczona została część Ziemi. Ludzie ci żyją w schronach podziemnych i polują na ogromne zmutowne owady. Temat oczywiście dosyć znany, ale to nie wszystko. Dowiadujemy się jednak potem, że nie są to jedyni mieszkańcy Ziemi. Tak więc dalsza część powieści ma już nietypowy pomysł. Nie będę mówił co się stanie, bo może ktoś znajdzie tę powieść i zechce ją przeczytać. Zachęcam do przeczytania jej (przypomina mi ona mocno grę Fallout).
_________________
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 16 Maj 2006, 16:03   

Sergent, miałem to kiedyś w rękach. Okładkę robił mój znajomy - Grzesiek Komorowski.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Sergent 
Langolier


Posty: 289
Skąd: Michałowo
Wysłany: 16 Maj 2006, 17:32   

Trzeba było przeczytać. Ja co prawda trzy razy próbowałem strawić i teraz dopiero wyszło przeczytanie do końca. Stwierdzam więc, że jest do przeczytania.
_________________
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 17 Maj 2006, 10:17   

To jakaś marna reklama - dopiero za trzecim podejściem? Ja tak miałem z Robotem Snerga...
A autor Ostatecznych zdaje się wydał też coś w zeszytowej serii Iskier. Ale nie pomnę już co to było.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 17 Maj 2006, 11:14   

"Czas oczyszczenia" i "Rycerza światłości" popełnił. Wala się to jednak w każdym antykwariacie na pęczki, więc nie należy do tego tematu :)
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Piech 
Hieronim Berbelek


Posty: 3569
Skąd: Poznań
Wysłany: 17 Maj 2006, 11:37   

De Revolutionibus Orbium Coelestium
Podobno mało kto, nawet wśród współczesnych uczonych, przeczytał książkę Kopernika. Została ona określona jako "książka, której nikt nie czytał". Właśnie o tym jest książka, którą aktualnie czytam: "The Book Nobody Read: Chasing the Revolutions of Nicolaus Copernicus" by Owen Gingerich. Autor postanowił zbadać wszystkie istniejące kopie De revolutionibus... pierwszej i drugiej edycji. Zadanie w sumie bardziej interesujące niż by się wydawało, ze względu na notatki, które ludzie robili na marginesach.
_________________
Nie wyrabiam psychicznie, gdy skarpetki są nie do pary.
 
 
Sergent 
Langolier


Posty: 289
Skąd: Michałowo
Wysłany: 17 Maj 2006, 12:29   

Kruku, chodziło mi o to, że książka ma ciekawą fabułę, ale jest trudna w czytaniu. Z Władcą Pierścieni też tak miałem. Dopiero za trzecim podejściem strawiłem ją całą. Nie wiem, może dopiero z czasem się dorasta do niektórych książek?
_________________
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 17 Maj 2006, 12:35   

Sergent, więc poszukam. Zresztą rysownik pewnie ma egz archiwalny. A - na marginesie - Robot jest the best. Tylko po pierwszym razie głowa boli... W kwestii dorastania, pewnie tak. Ale raczej chodzi o sumę doświadczeń literackich i życiowych niż wiek. Ja tam nie dorosłem hihi.
A, czy wiesz może co się stało z autorem Ostatecznych? Bo te wszystkie historie są dość stare...
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Sergent 
Langolier


Posty: 289
Skąd: Michałowo
Wysłany: 17 Maj 2006, 13:43   

Ja też nie dorosłem, dalej bawię się żołnierzykami (tylko teraz mają blastery i lasery) i lubię oglądać kreskówki (Asterixy). O autorze nic nie wiem. Miałem 15-letnią przerwę w zajmowaniu się tylko fantastyką (zeszła na dalszy plan, poprzez inne hobby, ale teraz wróciłem do jedynego słusznego). Gorat ma rację , Iskry wydały te dwa dziełka w zeszytowej formie. Do Snerga chyba jeszcze nie dojrzałem, wydaje mi się, że jego styl pisarski jest ciężki. Ale jak wpadnie mi jego książeczka, to na pewno spróbuję.
_________________
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 20 Maj 2006, 01:50   

malo znana, a swietna imho jest ksiazka Larry'ego Niven'a - park marzen. plecam wszystkim, krzycze, ze polecam ! ! :)
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 22 Maj 2006, 11:04   

Niestety znana mi; trzeba się przyzwyczaić, że autor opisuje fikcję w fikcji. Taka podwójna zakładka. No, ale czytałem ze dwa razy. Myślę, że ma dodatkowy smaczek dla RPG-owców.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 10 Stycznia 2007, 13:37   

W sumie ten temat pasuje...
"Taki, co przyszedł z góry" - faktycznie sporo o nim w sieci. Tylko trzeba tytuł pamiętać, bo nie jest powiązany z autorem czy rokiem wydania :shock:
Trepka - no cóż - można skorzystać z tego, co jest napisane na forum (czyli że powieść została wydana przez Śląsk i w Katowicach jest księgarnia firmowa podobno, choć trzeba się o tym dowiadywać na miejscu, bo w sieci wydawnictwo dawno padło).
A popularność "Dzieci Hildora" jest... bombastyczna :mrgreen: :twisted: :bravo Aż dziw, że przy pewnej zgodności co do tego, że książka powstała, jeszcze nie została opublikowana. Skoro tyle chętnych do nabycia się ogłasza w sieci to chyba ma szansę się sprzedać...
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 10 Stycznia 2007, 13:41   

gorat, ale ona nie powstała. Ech ja też mam parę niezłych nie powstałych ksiązek. Kupisz?
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 10 Stycznia 2007, 13:44   

Najpierw napisz i wydaj :mrgreen: :bravo
Wątpię, byś miał złe informacje, więc może je rozpowszechnić? Parę serc czytelniczych się złamie, ale przynajmniej nie będą brnąć dalej...
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 10 Stycznia 2007, 13:57   

Gorat, ale to jak z "Historią świata. cz2." Brooksa. Ciągle się wyjaśnia, że nie pwostała, a i tak ciągle ktoś opowiada dyrdymały, że oglądał :D
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group