Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Word w akcji
Autor Wiadomość
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 12 Stycznia 2006, 09:32   Word w akcji

W domu piszę w OOffice, ale że siedzę w pracy, puściłem tekst przez Korektor Worda.


Oto efekty

Tutaj też
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
Haletha 
Zielony Ludzik


Posty: 2051
Skąd: Carrodunum
Wysłany: 12 Stycznia 2006, 10:22   

Boże... ;-PP
_________________
Pewien król miał dwóch synów. Jednego starszego, drugiego zaś młodszego.
----------------------------------
Daj się porwać przygodzie! Forumowa powieść w odcinkach czeka na ciebie!
 
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 12 Stycznia 2006, 10:32   

Haletha, bo znowu dostaniesz ostrzeżenie od Logana. Tym razem za bluzganie na forum :mrgreen:
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 12 Stycznia 2006, 10:47   

Nie koniecznie! B... to forma przestarzala! :mrgreen:
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
Duke 
Darth Vader


Posty: 1628
Skąd: Poznań
Wysłany: 13 Stycznia 2006, 11:37   

Już kiedyś pisłaem o tym. Wklepanie "Suwałki" w wordzie i zapuszczenie korekty powoduje zwiechę całego systemu. Dotyczy starszych, nie upgradeowanych wesji Worda.
_________________
Cynizm i sarkazm mam w zakresie standardowych usług. Drobne złośliwosci dla stałych klientów gratis.
Mnie tez dopadl kryzys.. jem splesnialy ser, pije stare wino i jezdze autem bez dachu...
 
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 13 Stycznia 2006, 12:21   

Tak samo wpisanie słowa "oś"! :evil:
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
Haletha 
Zielony Ludzik


Posty: 2051
Skąd: Carrodunum
Wysłany: 13 Stycznia 2006, 12:27   

Dziwne, bo mnie niczego nie podkreśla...

Słyszałam za to o przypadku, w którym automatyczny korektor zmienił "Droga Paulino" w "Droga Padlino" :PP
_________________
Pewien król miał dwóch synów. Jednego starszego, drugiego zaś młodszego.
----------------------------------
Daj się porwać przygodzie! Forumowa powieść w odcinkach czeka na ciebie!
 
 
 
Aga 
Baltazar Gąbka


Posty: 3193
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 19 Lutego 2006, 18:39   

Word zawsze zmieniał mi moje nazwisko na Podręczna... Raz nie zauważyłam i oddałam tak podpisany referat z czegoś tam w szkole. Niezły nauczycielka miała ubaw. Po tym wszystkim wklepałam wyraz do autokorekty i już jest OK. Poza tym, nie wiem dlaczego, przez pewien czas Word podkreślał mi wyraz "dlaczego" na czerwono i nie dało się tego za Chiny Ludowe zmienić. A potem mu przeszło. Ale może Word, podobnie jak Kopernik, była kobietą? A jak wiadomo, kobieta zmienną jest. :mrgreen:
_________________
Amerykańscy naukowcy dowiedli ostatnio, iż niekontrolowana konsumpcja gollumów jest przyczyną wielu groźnych chorób, np. choroby szalonych spamerów. :mrgreen:
Rodion
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 19 Lutego 2006, 18:55   

Word robi różne excesy :) to fakt.
Ale do OOfice mnie chyba nikt nie przekona. Z jednego powodu - OOfice zapisując w standardzie wordowskim (doc) dał mi w efekcei kupę krzeczków, a nie litery, ot, się wkurzyłem niemiłosiernie i wywaliłem bydlaka. Poza tym nie pamiętam dokładnei co, ale coś z wypunktowaniem też mi się nie podobało. Chyba dialogi w opowiadaniu automatycznie w wypunktowanie OO zmieniał, a jak wyłączyłem, to cały dialog się sypał. W efekcie nei dało sie przejść z dialogu do narracj :mrgreen: I tym mnie stracił :)
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 19 Lutego 2006, 20:05   

Przy wszystkich kłopotach i anegdotycznych przygodach z Wordem jestem jego oddanym użytkownikiem :D Może jest jakaś alternatywa, nie wiem, ale nie lubię się "przesiadać", jeśli już coś mi pasuje. Wiele dupereli, któe uprzykrzały mi życie w początkach już rozpracowałem (np. "sypanie się dialogów") i wiem, jakie funkcje trzeba odklikać (inna sprawa, że kiedy ostatnio na nowo instalowałem Worda już nie pamiętałem, co i gdzie trzeba kliknąć - od poprzedniej instalacji minął rok!). A więc dla MS Worda ode mnie wielkie brawa! :bravo :bravo :bravo
 
 
Ullikummi 
Jaskier


Posty: 72
Skąd: Urwelt
Wysłany: 3 Marca 2006, 18:13   

Mój edytor ewidentnie nie przepada za Tomaszem z Akwinu przerabiając go automatycznie za każdym razem na Tomasza z Akwenu. Po pierwszym razie myślałem, że to mnie ogarnęła chwilowa pomroczność jasna, ale później przyłapałem go na oszustwie :twisted: Niestety nie chce zapamiętać słowa Akwin, więc za każdym razem muszę 'ręcznie' poprawiać :) Swoją drogą Gustaw ma rację - baaardzo ułatwia życie.
_________________
Am Anfang war die Tat
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 3 Marca 2006, 18:15   

Dokładnie te same funkcje ma Open office, tak samo można "odkliknąć". Do tego darmowy i po polsku.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 5 Marca 2006, 19:36   

Ale format inny i nie każdy odczyta. A Worda to prawie każdy ma... Nie chcę tu jednak wszczynać dyskusji o wyższości oprogramowania darmowego nad majkrosoftowym. Jak napisałem - przyzwyczaiłem się do Worda i dobrze mi z nim. "If it's not broken, don't fix it", mawiają Anglosasi i ja tak samo wolę nie poprawiać czegoś, co ma się dobrze :)
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 5 Marca 2006, 20:00   

1. W segmencie przedsiębiorstw na skutek nagłośnionych w mediach kontroli oprogramowania OO coraz skuteczniej wypiera M$. Do tego niska cena powoduje, że firmy dystrybucyjne polski OO zaczynają wygywać przetargi publiczne -> vide WGPW.
Także "cywile" przesiadają się na to - zawsze lepiej być "na legalu" przy zerowych stratach funkcjonalności.

2. OO może zapisywać pliki w kilkunastu różnych formatach Microsoftowskich, swoich oraz ogólnych typu .rtf
Również odczytuje pliki w tych wszystkich formatach. To Word nie czyta plików OO.

A podejście "If it's not broken, don't fix it;... Cóż,pozostaje się cieszyć, że są ludzie inaczej patrzący na świat :wink:
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 5 Marca 2006, 21:17   

Cieszę się, że Open Office zapisuje w różnych formatach - nie wiedziałem. Ale czy się mylę, dzejesie drogi, czy Ciebie boli/drażni/śmieszy, że tak obstaję przy Wordzie? Zasady "If it's not broken..." nauczyło mnie doświadczenie - ciągłe szukanie czegoś lepszego zaczęło powoli odbijać się na moim zdrowiu psychicznym :wink: Tak czy owak, w dyskusję o wyższości jednego nad drugim wdawać się nie będę. Niech Ci Open Office służy co najmniej tak dobrze, jak mnie Word :)
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 5 Marca 2006, 21:47   

Jestem jak najdalszy od dyskutowania nad wyższości jednego softu nad innym. Do wypowiedzi wywołała mnie Twoja wypowiedź z wielkimi brawami dla M$. To, co opisałeś, to zwykłe funkcjonowanie produktu, do tego niezbyt intuicyjne, skoro miałeś problemy z odnaleziem potrzebnych funkcji po reinstalu.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 6 Marca 2006, 13:04   

Gustaw G.Garuga napisał/a
Cieszę się, że Open Office zapisuje w różnych formatach - nie wiedziałem.
Tak, ale jak wyciął Alk-owi polskie znaki z mojego .doc-a to przyznam, że przestałam podzielać peany na cześć OO.
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 10 Marca 2006, 16:35   

a ja,że dużo po niemiecku pisac muszę odkryłem jak się robi różne takie "umlałty" co dla mnie było szokiem
więc żeby zrobić ü albo ß albo € albo Ä trzeba wcisnąć lewy alt i potem 0 i trzycyfrowa kombinacja na klawiaturze numerycznej :shock:
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 10 Marca 2006, 17:04   

Tak się wprowadza znaki różne... ale można prościej Iscariote, po prostu pod niektóre klawisze da się podstawić znaki, jakie Word może wstawia. Kumpel na przykład powstawiał sobie wszystkie te umlałty pod znaki <>?:" i tym podobne. Kwestia przyzwtyczajenia się co gdzie jest... albo markerem napisz sobie na klawiaturze ;)
Wtedy żeby takiego umlałta szy szarfes es wstawić dajesz prawego alta i któyś z tych znaczków i masz. Prościej na dłuższą metę :)
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 10 Marca 2006, 17:15   

nie no nie ma problemu. mam wszystkie wypisane i naklejone na monitorze te cyferki więc moge wpisywac kiedy chce. Jednakże Word kryje wiele mozliwości. OStatnio spodobało mi się formatowanie nagłówków... piękna sprawa :)
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 10 Marca 2006, 17:25   

Word wbrew wszystkiemu jest bardzo dobrym programem. Ma bardzo dużo błędów w słowniku chociażby, poza nim pewnie tez kilka, ale program jest bardzo dobry i cholernie przydatny :)
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 10 Marca 2006, 17:32   

Słownik faktycznie sprawia problem. Z przecinkami zdarza mi się wiele wpadek jak pisze w Wordzie. Plusem worda jest jeszcze skalowanie obrazków. Nie wyskakują tak wielkie piksele jak w paincie. Wszystko jest wyraźniejsze. Dlatego jak chce coś zmniejszyć to korzystam z 3 programów. Gimp, Paint i Word... :P
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 10 Marca 2006, 21:48   

Pako napisał/a
Tak się wprowadza znaki różne... ale można prościej Iscariote, po prostu pod niektóre klawisze da się podstawić znaki, jakie Word może wstawia.

Rzecz w tym, że nie wszędzie wsadzisz Worda, a alt+numeryczna jest uniwersalny :P
Poza tym to raczej dział humoru, więc zarzućcie coś ontopicznego, a nie że kącik techniczny robicie ;P
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11 Marca 2006, 13:22   

Iscariote napisał/a
a ja,że dużo po niemiecku pisac muszę odkryłem jak się robi różne takie umlałty co dla mnie było szokiem
więc żeby zrobić ü albo ß albo € albo Ä trzeba wcisnąć lewy alt i potem 0 i trzycyfrowa kombinacja na klawiaturze numerycznej :shock:

Jedno wyjście, to zapamiętać te kombinacje, bo czasem się przydają w innych programach. Drugie, to jak ktoś już napisał, podstawić je sobie pod Ctrl + inne klawisze. A trzecie, to zamontować sobie niemiecką klawiaturę (to się robi w ustawieniach komputera), wypisać sobie pod jakimi klawiszami są umlauty i przerzucać się na nią w razie potrzeby. Ja na swojej maszynie mam klawiaturę polską i rosyjską, korzystałam też z ukraińskiej, gdy chciałam pochodzić po tamtejszych stronach. Można sobie te klawiatury potem przestawiać tajemniczą kombinacją klawiszy (np. Ctrl + alt), albo myszą na pasku w dole ekranu.

Przepraszam za offtop!
 
 
Argael 
Yoda


Posty: 901
Skąd: Wrocław
Wysłany: 11 Marca 2006, 14:09   

Godzilla napisał/a
Można sobie te klawiatury potem przestawiać tajemniczą kombinacją klawiszy (np. Ctrl + alt), albo myszą na pasku w dole ekranu.

Z tego, co wiem, to domyślna kombinacja klawiszy to Alt + Shift. Często używam, kiedy przełączam między polskim i japońskim, a nie chce mi się jeździć myszą za każdym razem.
_________________
今という時は二度と戻らないんだから。一期一会だぞ。
 
 
 
gabriel 
Tom Bombadil


Posty: 29
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13 Marca 2006, 02:35   

Cóż... wielu osobom OO nie podoba się, bo nie jest MSO :) i boją się często innego (obciach się przyznać)
Tak naprawdę wiele spraw to kwestia przyzwyczajenia.
Całe studia jadę na OO (na linuksie) - od referatów, po prezentacje i naukę matmy, statystyki etc. i jest bardzo dobrze.
Ciekawostka: sporo złego o OO u mnie na uczelni mówiły osoby, które nigdy go nie używały. To dotyczy wielu aplikacji.
Nie ma to jak otwarte umysły :p :p
_________________
Hello Kitty
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 17 Marca 2006, 12:16   

gorat napisał/a
Poza tym to raczej dział humoru, więc zarzućcie coś ontopicznego, a nie że kącik techniczny robicie ;P

O, to ja przypomnę, jak to było za starego, dobrego Worda 6.0. Np. "Word zakończył wyszukiwanie w przypisycie" albo "w nagłówek/stopkacie". Cóż, chyba ktoś to tłumaczył pod sznurek i było "w dokumencie", więc analogicznie... :lol:
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 17 Marca 2006, 15:48   

A teraz nie wiem czy znana ciekawostka ze świata Worda.

1. Otwórz pusty dokument "Worda"

2. Wpisz:
=rand(200,99)
(nie zapomnij o znaku równości)

3. Naciśnij "Enter"

4. Poczekaj ..
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17 Marca 2006, 15:56   

Zażółć gęślą jaźń, czy coś takiego...
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 17 Marca 2006, 16:02   

Iscariote napisał/a
A teraz nie wiem czy znana ciekawostka ze świata Worda.

1. Otwórz pusty dokument Worda

2. Wpisz:
=rand(200,99)
(nie zapomnij o znaku równości)

3. Naciśnij Enter

4. Poczekaj ..

Chyba od tego się ten wątek zaczął? Jeśli nie ten, to sąsiedni.
I brakuje informacji, że musi być włączone automatyczne zamienianie.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group