Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Prywatny arsenał. Za i przeciw.
Autor Wiadomość
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 9 Stycznia 2015, 13:44   

zdumiewa i irytuje mnie aktywizacja organizacji typu GOA u nas ROMB (Ruch Obywatelski Miłośników Broni) celem zezwolenia/rozpowszechnienia broni palnej w społeczeństwie, przy okazji tego typu (czyt. Francja) wydarzeń....
 
 
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 9 Stycznia 2015, 13:51   

A co w tym takiego zaskakującego?
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 9 Stycznia 2015, 14:01   

Luc du Lac, bandzior i terrorysta zawsze spluwę czy bombę skombinuje, a normalny człowiek nidudu. Cos mi ta Twoja denerwacja ubecką hipokryzją pachnie ;P:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 9 Stycznia 2015, 14:15   

thinspoon napisał/a
A co w tym takiego zaskakującego?


może sama aktywacja nie jest zaskakująca, ale poziom argumentacji urąga inteligencji

dalambercie - posiadanie broni przez całe społeczeństwo, spowoduje tylko tyle że w tak np. Polsce, zamiast kilkuset przypadków przestępstw z użyciem broni, będziemy mieli kilkanaście tysięcy

do tego posiadanie broni, niczego nie zmienia - chodzi o gotowość do jej użycia, posiadanie broni przy sobie w odpowiedniej chwili oraz o umiejętności w jej obsługiwaniu.
we Francji w redakcji był policjant (zakładam że uzbrojony), ta zastrzelona policjantka też zapewne posiadała broń. I co ? nie żyją. Pewnie nawet nie zdążyli pomyśleć o wyciągnięciu broni.
A policjanci - co by nie mowić, raczej potrafią posługiwać się bronią w stopniu znacznie wyższym niż teoretyczny obywatel kupujący chleb i walthera
 
 
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 9 Stycznia 2015, 14:31   

Luc du Lac napisał/a

A policjanci - co by nie mowić, raczej potrafią posługiwać się bronią w stopniu znacznie wyższym niż teoretyczny obywatel kupujący chleb i walthera


Obawiam się, że niespecjalnie. Mam trochę znajomych policjantów, wiem jak wygląda u nich system szkoleń. Wierz mi, pasjonaci są o kilka klas lepiej wyszkoleni strzelecko od policjantów. A ROMB nie postuluje sprzedawania broni w spożywczaku każdemu kto o nią poprosi, trochę przekręcasz fakty.
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 9 Stycznia 2015, 14:38   

thinspoon napisał/a
Luc du Lac napisał/a

A policjanci - co by nie mowić, raczej potrafią posługiwać się bronią w stopniu znacznie wyższym niż teoretyczny obywatel kupujący chleb i walthera


Obawiam się, że niespecjalnie. Mam trochę znajomych policjantów, wiem jak wygląda u nich system szkoleń. Wierz mi, pasjonaci są o kilka klas lepiej wyszkoleni strzelecko od policjantów. A ROMB nie postuluje sprzedawania broni w spożywczaku każdemu kto o nią poprosi, trochę przekręcasz fakty.


raczej mówiłem o francuskich policjantach

no więc o co postuluje ROMB ?:)
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 9 Stycznia 2015, 15:01   

Luc du Lac napisał/a
no więc o co postuluje ROMB ?:)
Przestrzeganie prawa przez organy policji. Jak dotąd policja interpretuje zapisy ustawy dowolnie, naciągając ją na niekorzyść człowieka wnioskującego o zezwolenie na broń. Popatrz w wątek dźwiedzia, tam jakiś czas temu żeśmy gadali o tym.
 
 
feralny por. 
Trurl

Posty: 4761
Skąd: garaż hermetyczny
Wysłany: 9 Stycznia 2015, 15:20   

Żeby tylko naciąga. W zakresie stosowania ustawy o broni i amunicji, policja zwyczajnie łamie prawo oraz podejmuje działania bezprawne, póki nie zostanie spacyfikowana wyrokiem NSA...

BTW.
Luc du Lac napisał/a
zamiast kilkuset przypadków przestępstw z użyciem broni, będziemy mieli kilkanaście tysięcy
Ile w Polsce popełnia się, rocznie przestępstw z użyciem legalnie posiadanej broni palnej?
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 9 Stycznia 2015, 17:09   

Ale to w ogóle głupie myślenie. Najwięcej w Europie broni posiadają Szwajcarzy - jakoś nie słyszałem, żeby co chwila dochodziło u nich do masakr. Mało tego statystyki pokazują, że tam, gdzie obywatele mają więcej broni, przestępstw z jej użyciem jest mniej, co jest logiczne - taki jeden z drugim zastanowią się, zanim wyciagną przeciw komuś broń, mając świadomość, że odpowiedź dostaną w tej samej walucie. Ale dziennikarze lubią nagłaśniać te sprawy, gdzie broni użyto, można się zastanawiać komu to na rękę.
Nas rozbroili jeszcze zaborcy. Zadajmy sobie pytanie dlaczego? I dlaczego potem ten stan, aż do dzisiaj, jest utrzymywany. Czy rzeczywiście dla bazpieczeństwa obywateli? Przypomnijmy, ze ci, którzy z bronią w ręku dopuszczają się przestępstw, bardzo rzadko, jeśli w ogóle, przejmują się czymś takim jak pozwolenie na broń.
 
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 9 Stycznia 2015, 17:18   

Mamy rekord światowy w zabójstwach popełnianych za pomocą siekiery. Trzeba koniecznie wprowadzić surowe ograniczenia i egzaminy na posiadanie w.w narzędzia. Jest ŚMIERTELNIE niebezpieczne.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 9 Stycznia 2015, 17:25   

Sporo jest też przestępstw na tle seksualnym. Wprowadźmy zakaz posiadania... oj, chyba się rozpędziłem. :mrgreen: ;P:
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37524
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 9 Stycznia 2015, 17:33   

Adon, dawaj te statystyki
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 9 Stycznia 2015, 17:49   

google Twoim przyjacielem, ale zacznij tutaj (teraz jestem w pracy, więc nie podam tych, o które mi chodzi, może feralny, albo inni w temacie pomogą)
 
 
 
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 9 Stycznia 2015, 17:51   

Porównanie przestępczości w USA i Szwajcarii

To nie broń popełnia przestępstwa.
 
 
feralny por. 
Trurl

Posty: 4761
Skąd: garaż hermetyczny
Wysłany: 9 Stycznia 2015, 17:53   

Z grubsza:


I przy okazji zapytam ponownie. Ile, w Polsce popełnia się rocznie przestępstw z użyciem legalnie posiadanej broni palnej?
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 9 Stycznia 2015, 17:59   

Wszystko ładne, te tabelki, wykresy i mapki - tylko czy ktoś dokonywał jakiś prawdziwych analiz i testów statystycznych?
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 9 Stycznia 2015, 18:05   

Dunadan, a te niby nie prwdziwe są, bo ci pod teze nie pasują ;P:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 9 Stycznia 2015, 18:11   

dalambert, ja nie mam żadnej tezy. Tylko wiem jak baaaardzo łatwo jest sfałszowac wyniki - zasadniczo studiowałem sporo statystyki i wiem że żeby to miało sens to należy przeprowadzić odpowiedni test statystyczny na odpowiednio skonstruowanej "próbie" - a i tak tylko twórca analizy będzie wiedział na ile rzetelny jest wynik :twisted: :twisted: :twisted:

Tak w dużym skrócie: http://pl.wikipedia.org/wiki/Test_statystyczny

A tylko wierzchołek góry lodowej dalambert - do sowjej pracy magisterskiej musiałem znaleźć odpowiedni test, nieco mi zajęło a i sam test nie był takie prosty: http://pl.wikipedia.org/wiki/Test_Kruskala-Wallisa
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 9 Stycznia 2015, 18:28   

Adon napisał/a
Najwięcej w Europie broni posiadają Szwajcarzy - jakoś nie słyszałem, żeby co chwila dochodziło u nich do masakr.


A tam nie ma jakiegoś myku że możesz mieć broń, ale gorzej z amunicją?
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37524
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 9 Stycznia 2015, 18:58   

feralny por., te Twoje mapki można wyrzucić na śmieci. Są bezwartościowe. Są tak tendencyjne, że szkliwo się samo na zębach kruszy od patrzenia. Źle wyskalowane, skupiają się na różnicach kulturowych, nie na dostępności broni. Nie widać z nich, np. że w USA ilość zabójstw jest kilkukrotnie wyższa niż w podobnie cywilizowanych krajach europejskich. W Europie liczba zabójstw oscyluje w okolicach 1/100 000. W USA, w zależności od badanych lat to od kilku do kilkunastu zabójstw na 100 000 mieszkańców.

Poza tym te mapki pokazują broń legalną? nielegalną? jedną i drugą? broń palną czy jakąkolwiek?

chłopie, po co ta gadka?
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
feralny por. 
Trurl

Posty: 4761
Skąd: garaż hermetyczny
Wysłany: 9 Stycznia 2015, 19:03   

Rzeczywiście bez sensu. Wrzucisz coś lepszego? Odpowiesz na pytanie, które już dwa razy zadałem? Śmiało...
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37524
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 9 Stycznia 2015, 19:07   

feralny por. napisał/a

I przy okazji zapytam ponownie. Ile, w Polsce popełnia się rocznie przestępstw z użyciem legalnie posiadanej broni palnej?
odpowiedź na to pytanie jest pozbawiona sensu, nie niesie ze sobą żadnych treści mogących być argumentem, w którąkolwiek stronę, w dyskusji o możliwej powszechnej dostępności broni palnej w Polsce

_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
feralny por. 
Trurl

Posty: 4761
Skąd: garaż hermetyczny
Wysłany: 9 Stycznia 2015, 19:22   

No tak w dyskusji o legalnym posiadaniu broni (nie o powszechnym dostępie do broni przecież, bo to w cale nie to samo) odpowiedź na to pytanie jest bezwartościowa, oczywiście.

O powszechnym dostępie do broni (ulubionym chochołem przeciwników broni w ogóle, z którym dzielnie i bohatersko walczą już tyle lat) dyskutować nie zamierzam. Ani ja, ani nikt normalny tego nie postuluje. Pewni ludzie nie powinni mieć broni, ta samo jak nie każdy powinien mieć prawo jazdy.

Jest tylko jeden mały haczyk. W Polsce jest dostępna bez żadnych pozwoleń i ograniczeń broń palna (czarnoprochowa), nawet nie trzeba jej rejestrować. Nic, masz 18 lat, wchodzisz do sklepu, kupujesz, masz. Nikt nawet nie wie ile takiej broni jest w rękach Polaków (ocenia się, że co najmniej kilkaset tysięcy sztuk). I co? Ano nic, zupełnie. Nikt nie pada na banki, nie pojedynkuje się, nie strzela zza węgła. Przez 10 lat dokonano dwóch przestępst z użyciem takiej broni...

I w zasadzie z mojej strony to już wszystko. Więcej się na ten temat nie wypowiem, ani tu, ani w ogóle...
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37524
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 9 Stycznia 2015, 19:38   

Cytat
No tak w dyskusji o legalnym posiadaniu broni (nie o powszechnym dostępie do broni przecież, bo to w cale nie to samo) odpowiedź na to pytanie jest bezwartościowa, oczywiście.
oczywiście, że bezwartościowa; znasz jakiś aspekt w którym byłaby istotna? daj znać, to wytłumaczę dlaczego się mylisz
feralny por. napisał/a
legalnym posiadaniu broni (nie o powszechnym dostępie
semantyka, mało mnie interesuje jak to nazwiesz
feralny por. napisał/a
w zasadzie z mojej strony to już wszystko. Więcej się na ten temat nie wypowiem, ani tu, ani w ogóle...
w sumie mnie tez się nie chce i mało mnie to interesuje, trochę mnie tylko zirytowały te głupoty z obrazka
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 9 Stycznia 2015, 22:06   

Bardziej obawiałabym się wypadków z bronią typu dzieciaki i inni nieletni niż napadów. Ale może przeceniam niefrasobliwość Polaków.
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 9 Stycznia 2015, 22:28   

chciałbym mieć w domu rewolwer i strzelbę - śrutówkę na włamywaczy :omg:
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
dziko 
Yoda


Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: 9 Stycznia 2015, 23:22   

ihan napisał/a
Bardziej obawiałabym się wypadków z bronią typu dzieciaki i inni nieletni niż napadów.


W USA jest więcej śmiertelnych utonięć dzieci w przydomowych basenach niż śmiertelnych wypadków dzieci z bronią palną. Basen niebezpieczna rzecz.

Fidel-F2 - na mapce, którą przytoczyłeś, widać właśnie doskonale, że to nie broń jest decydującym czynnikiem dla liczby morderstw. Najbardziej uzbrojonym stanem w USA jest stosunkowo "jasne" na mapce Kentucky (więcej niż jeden egzemplarz broni palnej na głowę, wliczając kobiety, starców i dzieci) a drugim kolejno jaśniutkie Utah. Kentucky wypada lepiej niż Dystrykt Kolumbia, gdzie broni nosić nie wolno. A dlaczego prawy dół mapki jest taki ciemny... tu, niestety, dochodzimy do bardzo niepoprawnie politycznie prawdy - połowę morderstw z użyciem broni palnej w USA popełnia 4-procentowa mniejszość czarnoskórych mężczyzn :roll:
_________________
pozdrawiam - Bartek
Dzikopis
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 10 Stycznia 2015, 00:35   

Jako ze mam podobny stosunek do statystki jak dundan i zdecydowanie wolę twarde cyfry to troszkę pogrzebałem w necie, i tak:
w 2013 w Polsce zabito coś kolo 590 osob w tym 30 !!! zastrzelono z broni palnej
w 2013 w USA zabito ok. 13 000 - 15 000 w tym 11 000 z haczykim zastrzelono (skąd rozrzut - w usa takimi statystykami zajmują się trzy instytucje : FBI, ichni odpowiednik GUS i pomocniczo OBOP, ale FBI ma inicjatywę. Wg danych FBI w 2013 był spadek przestępstw a wg. GUS wzrost)
Od lat prym w tej statystyce dzierży Luizjana a najmniej Iowa
aha i od 20 lat liczba zabójstw spada. W 1990 w samym NY (miast) zzabito/zastrzelono (nie pamiętam które ) 2283 osoby
w usa żyje ok 300 mln a w Polsce ok mlnie
najpewniej prawdą jest info o czarnych i latynosach.
z ciekawostek - znalazłem taki fajny graficzny wykres o "ukradzionych " latach (wykop) - czyli średni życia minus wiek zastrzonek osoby. Jak komuś się chce to jest tam (w ty wykresie) tez parę ciekawych filtrów.
w Indiach w 2013 zabito 40+ tys. ludzi. W Rosji tez kilkanaście ale ponoć dane niewiarygodne.
Trafiłem tez na jakieś forum libertynow czy jakoś tak os - sporo ciekawych statystyk mieli choć mocno tendecyjnych. Wiadomo, dużo odnośników rasowych. Bylem tez w jakiś statach FBI
Aha. W Luizjanie nie ma kary śmierci.
no i w Polsce też spada ilosc zabójstw. Jakoś w '90 mieliśmy 1000

Trochę chaotycznie i bez linków ale tablet 9
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 10 Stycznia 2015, 01:12   

dziko napisał/a
Najbardziej uzbrojonym stanem w USA jest stosunko
syosunko co ?
Cytat
niż Dystrykt Kolumbia, gdzie broni nosić n
że co ?
Cytat
dochodzimy do bardzo niepoprawnie politycznie prawdy - połowę morderstw z użyciem broni palnej w USA popełnia 4-procentowa mniejszość czarno
ale to prawda :D :!:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 10 Stycznia 2015, 01:20   

Ale w naszym poprawnym politycznie świecie takie rzeczy się pomija.
Żeby nie było, obserwacja nie o broni, ale z życia - często bywam na różnych conach, spotkaniach autorskich itp. w Londynie i jak sobie obserwuję ludzi, to 99.9% to biali. Pojawia się odrobinka Azjatów, a czarnego widziałem tylko jeden jedyny raz.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group