Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Gry na komóry, tablety i inne iUstrojstwa
Autor Wiadomość
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 25 Wrzeœśnia 2014, 09:50   Gry na komóry, tablety i inne iUstrojstwa

Żeby nie zaśmiecać tematu z grami komputerowymi, dodatkowo zainspirowany niedawnym pytaniem Fidela, pozwoliłem sobie założyć nowy temat. Proponuję weń wrzucać godne polecenia gierki dedykowane urządzeniom mobilnym.

Ode mnie na pierwszy ogień idzie skrzyżowanie erpega i paragrafówki Lone Wolf, bazujący na znanej papierowej serii stworzonej przez Joe Devera. (Jeśli komuś nie chce się czytać całości, wystarczy skoczyć do ostatniej linijki tekstu :mrgreen: ) Wcielamy się w niej w ostatniego mistrza Zakonu Kai - ichniego wiedźmina skrzyżowanego z rycerzem Jedi. W uznaniu za zasługi dla królestwa bohater dostaje we władanie i pod opiekę spłachetek terenu. Akcja rozpoczyna się zimą, gdy naszego protagonistę dochodzą niepokojące wieści z podlegającego mu miasteczka. Jako jednoosobowa armia wyrusza rozeznać się w sytuacji. Bardzo oryginalne.

Parę słów o mechanice.
Na początku przyjdzie nam stworzyć postać. Oprócz wybrania ulubionego sposobu rozwiązywania problemów i ulubionego oręża, trzeba jeszcze wybrać cztery z ośmiu dyscyplin Kai, w których Samotny Wilk będzie się specjalizował. Połączone są w pary, więc wybranie np. Sztuki przetrwania wykluczy Leczenie, itd. I tyle, można zaczynać.

Sama rozgrywka to typowa paragrafówka, tyle że dość mocno rozbudowana i przerywana dynamicznymi walkami oraz minigierkami. Czyli mamy do czynienia ze sporą ilością tekstu, przerywanego koniecznością dokonania wyborów, popychających historię w tę czy inną stronę. Przykładowo zamknięte drzwi można spróbować wywalić z kopa, otworzyć wytrychem albo odsunąć blokujące je zasuwy telekinezą, o ile na początku gry zapewniliśmy sobie dostęp do tej dziedziny mocy. Niektóre wybory mocno przekładają się na dalsza fabułę, inne mogą ostarczyć nieco przydatnego ekwipunku lub ułatwić/utrudnić nadchodzącą walkę. Same starcia, przynajmniej na najwyższym poziomie trudności, są dość wymagające. Mamy do wyboru trzy podstawowe ataki bronią, trzy dodatkowe, uzależnione od tego, co trzymamy w lewej łapie, cztery ataki/obrony magiczne, trzy dystansowe i możliwość przywalenia dwuręcznym magicznym mieczyskiem. A to wszystko do ogarnięcia w ograniczonym czasie, wskazywanym przez kurczący się szybko pasek akcji, na którego naładowanie trzeba trochę poczekać. Oprócz tego ataki bronią zużywają energię, ataki mocą manę, cięgi zbierane od wrogów - życie (bez niespodzianek) i te trzy parametry trzeba kontrolować.
Z pozostałych, wartych wspomnienia, elementów mamy dość rozbudowany ekwipunek, podstawowy crafting pozwalający ulepszać posiadany sprzęt i erpegowy rozwój postaci - współczynniki rosną zależnie od wyborów podejmowanych podczas rozgrywki.

Całość jest bardzo klimatyczna - mamy do czynienia z ilustrowaną księgą, której stronice zapełniają się w miarę postępów w rozgrywce. W dowolnym momencie wrócić do czytania wcześniejszych rozdziałów. Kiedy nadchodzi starcie lub próba otwierania zamka wytrychem, następuje płynne przejście ze statycznej, monochromatycznej ilustracji do kolorowej animacji.

Z czystym sumieniem polecam.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 25 Wrzeœśnia 2014, 11:28   

To jeszcze jakbyś linka podał do sklepu, to by w ogóle było super.
Bo ja na ten przykład znalazłem dwie gry o tym samym tytule:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bulkypix.lonewolf
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.GDVGames.LoneWolfBiblio

Przy pierwszej z nich piszą w komentarzach, że kolejne epizody dużo kosztują (bo nie są za darmo), więc jeśli to ta, to daj znać, po ile są.

Swoją drogą mam 4 części Samotnego Wilka na półce, całkiem niedługo nadejdzie czas, żeby synowi to pokazać. I Wehikuły Czasu. Tylko Dreszcz mi się gdzieś zgubił...
_________________
5 zdań na temat
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 25 Wrzeœśnia 2014, 11:32   

czyli to po prostu stara dobra komputerowa tekstówka
 
 
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 25 Wrzeœśnia 2014, 11:33   

To ten pierwszy link. W chwili obecnej do pobrania są trzy epizody za darmo, pojęcia nie mam na ile zabawy starczą. A co do papieru, to też mam cztery części, czas uzupełnić braki. No i skończyć wreszcie Wojownika Autostrady :)
 
 
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 25 Wrzeœśnia 2014, 11:34   

Luc du Lac napisał/a
czyli to po prostu stara dobra komputerowa tekstówka


No właśnie nie do końca, bo walki są w 3D, z animacjami i wodotryskami.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 25 Wrzeœśnia 2014, 11:45   

Piszą, że jest Summer Sale na Season Pass - czyli wszyskie epizody (nawet te, co jeszcze w ogóle się nie ukazały).

No dobra, ściągnę i zobaczę.

Btw. Pomerdoliło mi się. Od Joe Devera na półce stoi Wojownik Autostrady, a nie Samotny Wilk. Ten ostatni wyszedł w ogóle w Polsce jako książka papierowa?
_________________
5 zdań na temat
 
 
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 25 Wrzeœśnia 2014, 11:47   

hrabek napisał/a

Btw. Pomerdoliło mi się. Od Joe Devera na półce stoi Wojownik Autostrady, a nie Samotny Wilk. Ten ostatni wyszedł w ogóle w Polsce jako książka papierowa?


No jasne. Na rebel.pl szukaj. Do tej pory bodaj 10 części. O, tutaj
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 25 Wrzeœśnia 2014, 12:21   

qurde, a mi z play stora angielska wersje pobrało, najpierw klienta gry a potem trzeba dociągnąć dane, jaszcze nie grałem
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 25 Wrzeœśnia 2014, 12:25   

A miało być po polsku? Ja od początku wiedziałem, że będzie po angielsku.
_________________
5 zdań na temat
 
 
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 25 Wrzeœśnia 2014, 12:29   

hrabek napisał/a
A miało być po polsku? Ja od początku wiedziałem, że będzie po angielsku.


E, chyba tylko angielska wersja jest.
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 25 Wrzeœśnia 2014, 12:35   

w tym sklepie jest zaznaczone, że " Wydanie polskie"
ale skoro wersja po angielsku za darmo to nie widzę sensu płacenia za polską

zaraz, o ja niemądry, oni sprzedają wersję książkową, nie elektroniczną, tak?
:fp:
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 25 Wrzeœśnia 2014, 12:45   

konopia napisał/a
w tym sklepie jest zaznaczone, że Wydanie polskie
ale skoro wersja po angielsku za darmo to nie widzę sensu płacenia za polską

zaraz, o ja niemądry, oni sprzedają wersję książkową, nie elektroniczną, tak?
:fp:


hrabek podał link do elektronicznej. Ja podałem link do Rebela, w odpowiedzi na jego pytanie o papierową. Wybacz zamieszanie.
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 25 Wrzeœśnia 2014, 13:30   

nie, to ja jestem wśród tej części ludzkości która nie rozumie tego co czyta :oops:
i na to nie ma żadnego wytłumaczenia.
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 10 Października 2014, 13:38   

Humble Bundle na Androida

Wziąłem głównie dla Neuroshimy Hex, świetnej gry taktycznej autorstwa Michała Oracza. Wersja tu dostępna zawiera 13 mocno zróżnicowanych armii, można grać przeciwko AI, można zasiąść do komóry/tabletu w czwórkę. O pozostałych tytułach powiem coś więcej po weekendzie, mam nadzieję. Devil's Attorney zapowiada się nieźle :)
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 10 Października 2014, 13:42   

Mnie też Devil's Attorney zachęcił. Ale do niego nie trzeba kupować Humble Bundle :D
_________________
5 zdań na temat
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 16 Października 2014, 07:35   

Przeszedłem Devil's Attorney. W sumie na poziomie Normal zajęło mi to ze 4 godziny grania. Sympatyczna gra, choć bardzo krótka.
_________________
5 zdań na temat
 
 
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 16 Października 2014, 07:41   

hrabek napisał/a
Przeszedłem Devil's Attorney. W sumie na poziomie Normal zajęło mi to ze 4 godziny grania. Sympatyczna gra, choć bardzo krótka.


Bardzo krótka, ale w sumie sensownie gra się dopiero na hardzie, bo przynajmniej trzeba trochę wysilić się przy rozwoju postaci i zdarza się, że sprawy trzeba powtórzyć. Spodziewałem się więcej, przyznaję.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 16 Października 2014, 07:47   

Ja na normalu też musiałem kilka razy powtórzyć, bo źle taktykę dobrałem. Ale spoko, fajne są dialogi przedsądowe, choć niektórzy prokuratorzy strasznie męczyli. No i jedno z trzech zakończeń. Ale mimo to nie ciągnie mnie, żeby jeszcze raz przechodzić. Może kiedyś druga część powstanie, to powrócę do przygód Maxa.
_________________
5 zdań na temat
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 19 Października 2014, 17:59   

thinspoon napisał/a
Humble Bundle na Androida

Wziąłem głównie dla Neuroshimy Hex, świetnej gry taktycznej autorstwa Michała Oracza. Wersja tu dostępna zawiera 13 mocno zróżnicowanych armii


Poważnie? To nie goła wersja? Mam podstawkę z dodatkowymi 6 armiami, chętnie skorzystałbym z całej reszty.
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 19 Października 2014, 18:22   

ketyow napisał/a
thinspoon napisał/a
Humble Bundle na Androida

Wziąłem głównie dla Neuroshimy Hex, świetnej gry taktycznej autorstwa Michała Oracza. Wersja tu dostępna zawiera 13 mocno zróżnicowanych armii


Poważnie? To nie goła wersja? Mam podstawkę z dodatkowymi 6 armiami, chętnie skorzystałbym z całej reszty.


Jest całość. Gierka wymiata.
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 19 Października 2014, 21:27   

Ja sobie pykam w Elder Sign, czyli elektroniczną wersję planszówki "Znak Starszych Bogów". W jednej i drugiej wersji wciąga. Na tyle, że dokupiłem już dwóch Przedwiecznych. :omg:

Edit. Zmieniłem płeć na właściwą.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 20 Października 2014, 23:03   

Chal, w przerwie od gry dopasuj sobie znaczek przy nicku. Sporo się u Ciebie zmieniło!
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 21 Października 2014, 07:24   

Albo jest wcześnie rano, albo głupieję, bo przyznam, że nie do końca zrozumiałem?
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 21 Października 2014, 07:31   

Chal-Chenet napisał/a
Ja sobie pykam w Elder Sign, czyli elektroniczną wersję planszówki Znak Starszych Bogów. W jednej i drugiej wersji wciąga. Na tyle, że dokupiłam już dwóch Przedwiecznych. :omg:

Drugie pogrubienie moje...
_________________
5 zdań na temat
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 21 Października 2014, 07:39   

Skoro nie zauważyłem, jest jednak wcześnie rano. ;)
Thx.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Iwan 
Żona astronauty


Posty: 7255
Skąd: Radlin
Wysłany: 18 Listopada 2015, 16:22   

Gra ktoś w Ingress?
coś ostatnio o tym czytałem i ciekawym jakie opinie
_________________
...i oplata mnie jedwabnymi rzemykami przydymionych swoich spojrzeń... [JHB]

wymień się książkami i nie tylko:
http://www.finta.pl/ref/iwan
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group