Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Płytoteka
Autor Wiadomość
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 4 Czerwca 2014, 11:16   Płytoteka

Przeglądając domową bibliotekę znalazłem nureczkowe zbiory płyt. Okładki opisane cyrylicą z lekka zniechęcają. Jednak, gdy je przejrzałem okazało się, że oprócz dużych ilości muzyki poważnej (w znakomitych wykonaniach), Wysockiego i Okudżawy są takie kwiatki jak:
Black Sabbath, Duran Duran, Deep Purple, Peter Gabriel. Perełki. Niestety na przestrzeni lat zagineły głośniki od sprzętu (Artur Unitra Fonica) a i igłe szlag trafił, ale to jest do odrobienia. Poszukam.

A wy? Macie jakieś kolekcje analogów?
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 4 Czerwca 2014, 11:45   

Mam płyty analogowe począwszy od lat 60-tych ubiegłego wieku.
Uchowały się nawet "pocztówki dźwiękowe".
Z ciekawostek, mam płytę "czwórkę" Połomskiego z jego zdjęciem na okładce gdzie prezentuje mocno zaawansowaną łysinę, mam płytę z nagraniami pierwszego festiwalu, który odbył się w Sopocie, czyli z 1964 r. Łącznie przechowała się ponad setka płyt.
Gramofon też mam, ale nie bardzo chce współpracować.
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 4 Czerwca 2014, 12:08   

Szkoda, posłuchałbym przy następnej wizycie. Ja mam jeszcze u mamy płyty na 78 obrotów sprzed II wojny i tuż powojenne. Ale nie ma na czym ich odtwarzać.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 4 Czerwca 2014, 12:24   

Tak wstydliwie się podpytam: temat jest tylko o analogach, czy przypadkiem od nich się zaczęło?

(Rodzina się chyba wszystkiego już pozbyła, może dalsza ma, więc nie udzielę się w pierwszym przypadku.)
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 4 Czerwca 2014, 12:31   

Myślałem o analogach, bo jest w tym szlachetne szaleństwo i pewna hihi elitarność. CD to masówka, lecz i te płyty odchodzą w przeszłość, czyli jeśli masz coś ciekawego to podziel się z nami informacją.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 4 Czerwca 2014, 12:34   

Kruk Siwy napisał/a
Ja mam jeszcze u mamy płyty na 78 obrotów sprzed II wojny i tuż powojenne.

Też mam dwie takie: Sewastopolski walc, Podmoskiewskie wieczory, naturalnie po rosyjsku.
Kruk Siwy napisał/a
Szkoda, posłuchałbym przy następnej wizycie.

Zamierzam kupić jakiś odtwarzacz, chyba znowu są modne.
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 4 Czerwca 2014, 12:45   

Aż zerknąłem do sieci. Jest spory wybór i wcale nie tak drogo, w końcu nie trzeba kupować Maranza. No i widzę, że są sprzęty do odtwarzania także 78 obrotów.
Musze to przemyśleć.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 4 Czerwca 2014, 13:33   

najlepszy stosunek jakość- cena ma pro-ject, sam grajek to nie wszystko, jesze potrzeba przed wzmacniacz dopasowany do typu wkładki (nie wszystkie wzmacniacze mają odpowiednie wejścia).
wkładka na początek wystarczy z kompletu,jak będzie przeszkadzać to można kupić inną.
imo rozsądna kwota na początek to 1.5 kPLN.

http://www.project-audio....nfo=turntables&
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 6 Czerwca 2014, 15:13   

Jeśli nie będę reanimować Artura to może kupi się takie coś:
http://www.electronic-sta...CFUbkwgodFbcAXA
albo takie:
http://www.electronic-sta...zowy_i35394.htm
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 6 Czerwca 2014, 17:40   

Nie znam się na takich kombajnach, nawet nie wiedziałem, ze takie wynalazki są jeszcze dostępne.

Chciałem jeszcze zauważyć, że w przypadku niezbyt dużej płytoteki, taniej niż zakup gramofonu może wyjść skorzystanie z usług studia kopiującego płyty (na cd czy do plików). I słuchanie ich z kopii. Trzeba sobie przeliczyć, dodatkowo płyty jeszcze można sprzedać.
Niby mozna kupować nowe vinyle z muzyką, ale IMO kupowanie nowych vinyli bez odpowiedniego zaplecza sprzętowego do odtwarzania ich (i odpowiednio zaadaptowanego pokoju do odsłuchów) mija się z celem, bo i tak nie usłyszy się zajefajności vinylu, taniej wyjdzie kupowanie muzyki na cd czy w zwykłych plikach (poprzez zwykłe uważam takie o jakości CD).

Zajefajność (jakość) muzyki z vinyli też jest dyskusyjna, bo o płyty trzeba dbać, czyścić, przechowywać w odpowiedni sposób itp. IMO lepiej kupować muzykę w plikach o wysokiej rozdzielczości ( zazwyczaj 24 bit/192 kHz). Niestety odtwarzanie takich plików też wymaga specjalnego sprzętu który sobie z tym poradzi, minimum do to DAC z wejściem USB, który podepniemy do kompa, a potem z DAC pod klasyczny wzmacniacz stereo, czy na słuchawki. Może tez yć dac z wbudowanym wzmacniaczem słuchawkowym. Słuchafony sa o tyle fajne że odpadają zagadnienia związane z adaptacja akustyczną pokoju odsłuchowego.
Ostatnio najwięcej słucham w słuchafonach :mrgreen:
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 6 Czerwca 2014, 18:13   

konopia, zajefajność winyli polega na ich winylowatości, a nie na jakości nagrania :) Innymi słowy na karmieniu staruszkowych sentymentów.
Z moim słuchem zwykła mp3 na smartfonie jest o trzy klasy za dobra.
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 7 Czerwca 2014, 08:59   

konopia, puknij sie w swój słuchafonowy organ. Rzecz w tym, że mam ochotę słuchać kolekcji zgromadzonej przez przodków lubo nureczkę, . Mogę to robić nawet na sprzęcie mono, bo znaczna część płyt tak właśnie jest zapisana (nawet nie są z winylu a z ebonitu, albo szelaku). A sprzedawanie pamiątek rodowych to już herezja.
Podane przeze mnie przykłady sprzętów mają tę zaletę, że można na nich skopiować płyty czarne na dowolny nośnik. Co pewnie zrobię, bo kiedyś analogi zjechane do cna odejdą do krainy Wielkiego Gramofonu.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 7 Czerwca 2014, 10:55   

Bardzo ładne te gramofoniki, zwłaszcza czerwony. Aż mnie wewnętrznie podkusiło, żeby zainwestować, ale zdusiłem.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 7 Czerwca 2014, 13:40   

nureczka, Kruk Siwy, ok, już rozumiem o co chodzi.

Tylko szkoda, myślałem, że pogadamy sobie o różnych technikach ustawiania wkładki, o tym jak dobrać siłę nacisku ramienia gramofonu, czy o tym dlaczego i czy wkładki MC są faktycznie lepsze od MM :(
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 7 Czerwca 2014, 14:30   

To sprawy techniczne i jako takie - drugorzędne. Choć jeśi znajdziesz kogoś tym zainteresowanego to przecież spokojnie możesz o tym gędzić.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 7 Czerwca 2014, 15:09   

konopia napisał/a
Tylko szkoda, myślałem, że pogadamy sobie o różnych technikach ustawiania wkładki, o tym jak dobrać siłę nacisku ramienia gramofonu, czy o tym dlaczego i czy wkładki MC są faktycznie lepsze od MM :(

Ale my nie rościmy sobie prawa wyłączności do tego wątku. Kto chce, pisze o sentymentach, kto chce - o technikaliach.
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group