Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Kapryfolium Podcast
Autor Wiadomość
Jezebel 
Klapaucjusz


Posty: 954
Skąd: Kraków
Wysłany: 2 Listopada 2013, 14:29   Kapryfolium Podcast

O podcaście, który mam przyjemność współtworzyć pisałam już co prawda w innym miejscu, ale pomyślałam sobie, że warto utworzyć nowy wątek. Po pierwsze by w innych miejscach nie śmiecić reklamami, a po drugie by w jednym miejscu zebrać Wasze ewentualne opinie, które zawsze (te pozytywne i te negatywne) są dla nas bardzo cenne.
A więc słuchajcie i piszcie! Wszystkie odcinki znaleźć można oczywiście na stronie http://kapryfolium.pl/, a tymczasem pragnę wkleić info o zawartości ostatniego, pierwszorocznicowego:



Wiecie, co się stało rok temu w okołohalloweenowym czasie? Tak, światło dzienne ujrzał pierwszy odcinek naszego podcastu! Aż trudno uwierzyć, że minął już calutki rok. 12 odcinków to może nie jest niesamowite osiągnięcie, ale może to dobry moment na postanowienia i obietnic.

Od razu się przyznajemy, że nie przygotowaliśmy jakichś specjalnych atrakcji z okazji urodzin. Na takie przyjdzie może czas, gdy będziemy świętować jakieś bardziej znaczące i okrągłe rocznice. Za to poruszamy, jak zwykle, wiele ciekawych tematów! Tym razem możecie usłyszeć kilka słów między innymi o naszych wrażeniach odnośnie spektaklu Preludium Słowiańskie, filmów Peaky Blinders, Gravity, Obecność, gry Beyond: Two Souls, seriali Vikings i Dracula oraz Święty Chaos. Natomiast w ramach głównego tematu odcinka zamierzamy uciąć sobie spacer po różnych ciekawych zaświatach, które znaleźć można w popkulturze.

No i mała niespodzianka dla wytrwałych ? dzięki Artifex Mundi mamy dla Was również kody na dwie gry w klimatach posępnych zagadek ? Enigmatis: Duchy Maple Creek oraz Nightmares from the Deep: Wyspa Czaszki.

Rozpiska:

1:56 - Preludium Słowiańskie
6:24 - Komentarze
10:07 - Peaky Blinders
13:33 - Gravity (spoiler! 20:54)
25:17 - Obecność
29:10 - wspominka o Beyond: Two Souls
30:27 - serial Vikings
37:42 - serial Dracula
44:08 - Święty Chaos

51:37 - TEMAT PODCASTU: Przenikanie zaświatów
1:07:40 - spoiler! zakończenia Beyond: Two Souls
1:16:14 - spoiler! do drugiego tomu Pana Lodowego Ogrodu
1:19:45 - spoiler! do Fringe s03e14





_________________
Wiedźmia chatka

Kapryfolium
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 11 Listopada 2013, 12:37   

Chciałem przesłuchać ale skoro są spoilery do dwóch rzeczy, które planuję kiedyś nadrobić to dałem sobie spokój i zabrałem się za odcinek pierwszy. Sympatyczna sprawa, bardzo spodobało mi się nakładanie "spoiler spoiler spoiler" w miejscu spoila :) Ale domyślam się, ze w 13 tak nie jest, bo po co byś o tym pisała :wink: Ale może w wolnej chwili ogarnę więcej. W aucie, w trasie słuchało się bardzo dobrze
 
 
Jezebel 
Klapaucjusz


Posty: 954
Skąd: Kraków
Wysłany: 11 Listopada 2013, 14:52   

Iscariote napisał/a
Ale domyślam się, ze w 13 tak nie jest, bo po co byś o tym pisała :wink:

Zawsze wyraźnie ostrzegamy o spoilerach w odcinku (a przynajmniej się staramy). Więc się nie bój, nie wyskakują znienacka ;) Cieszę się niezmiernie, że ten pierwszy, kompletnie nieporadny odcinek Ci się spodobał. Dalej jest tylko lepiej :P

A już jutro kolejny ;)
_________________
Wiedźmia chatka

Kapryfolium
 
 
Magnis 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7011
Skąd: Okolice Wawa
Wysłany: 11 Listopada 2013, 19:03   

Miałem coś napisać i jakoś tak :roll: .
Jezebel to Ciebie chłopaki rozbawili z nazwiskiem Czeczota. Nie mogłem jak tylko jego nazwisko wypowiadali to czekałem na twój śmiech :wink: hehe.
Czekałem na opinie o filmie Obecność (nie pamiętam kto jeszcze był oprócz Ciebie i Rufusa), ale właśnie bardzo ładnie było powiedziane i zachęcająco. Choć z pewnym zaznaczeniem, że ze standardowymi chwytami straszenia. Z tego co pamiętam wspominałaś jeszcze, ze lubisz horror Sierociniec i na przykład Szkołę przy cmentarzu. Sierociniec naprawdę porządnie zrealizowany thriller/horror i takie pytanie do Ciebie czy oglądałaś Zemstę po latach (ghost story).
Co do serii Szkoła przy cmentarzu to ją uwielbiałem za młodu i teraz również przez sentyment czasami czytam co mam z tej serii. Takie opowieści grozy dla młodego czytelnika i szkoda, ze nie są teraz wznawiane, a wydaje się romanse paranormalne :( .
Podcast podobał mi się i czekam na następny.
_________________
Stefan Grabiński

Wielcy Przedwieczni : Dagon, Wielki Cthulhu i Wielki Staruch.
 
 
Jezebel 
Klapaucjusz


Posty: 954
Skąd: Kraków
Wysłany: 11 Listopada 2013, 19:49   

Magnis napisał/a
Jezebel to Ciebie chłopaki rozbawili z nazwiskiem Czeczota. Nie mogłem jak tylko jego nazwisko wypowiadali to czekałem na twój śmiech :wink: hehe.

Tu w sumie nie chodziło o samo nazwisko. Tak się czasem dzieje, że jak coś nagrywasz i się przejęzyczysz, to dostajesz głupawy i już nie jesteś w stanie tego powiedzieć poprawnie bez wybuchania śmiechem :D

Zemsty po latach nie widziałam. A co do książek z serii Szkoła przy cmentarzu, niby szkoda, że nie pojawiają się ani nowe tytuły, ani wznowienia starych, ale pamiętam, że kiedy to jeszcze wychodziło, od pewnego momentu ukazywały się same gnioty, jakby się pomysły pokończyły, więc może dobrze się stało ;)
_________________
Wiedźmia chatka

Kapryfolium
 
 
Jezebel 
Klapaucjusz


Posty: 954
Skąd: Kraków
Wysłany: 12 Listopada 2013, 18:03   

Jak obiecywałam - dziś ukazał się kolejny odcinek! ;) A w nim:

Cytat
Czternasty odcinek Kapryfolium Podcast przynosi kilka zmian. Rzeczą, którą od razu zauważycie jest czas trwania podcastu, który skróciliśmy do godziny. To wystarczająco wiele by wyczerpać do końca kilka tematów, zamiast zajmowania się wszystkim naraz w ograniczonym (i rozwleczonym) czasie. Głównym tematem odcinka będzie recenzja filmu Gra Endera na motywach powieści Orsona Scotta Carda, oprócz tego pomówimy też o serialach, książkach Przystań Wiatrów i Igrzyska Śmierci, a także o znakomitych komikach, których standupy bardzo Wam polecamy. Miłego słuchania!

Rozpiska:

0:58 – Przywitanie i komentarze
3:44 - Boardwalk Empire i Walking Dead
8:33 - Spaced
9:55 - Louis C.K. vs Tim Minchin
13:33 - Przystań Wiatrów – George R.R. Martin i Lisa Tuttle
20:23 – Igrzyska Śmierci – Suzanne Collins

TEMAT PODCASTU: Gra Endera
22:42 - Bezspoilerowe wrażenia z filmu
37:16 - Loki, Prosiaczki i wybuchy, czyli spoilery! na maksa
_________________
Wiedźmia chatka

Kapryfolium
 
 
Magnis 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7011
Skąd: Okolice Wawa
Wysłany: 12 Listopada 2013, 19:33   

Jezebel napisał/a

Tu w sumie nie chodziło o samo nazwisko. Tak się czasem dzieje, że jak coś nagrywasz i się przejęzyczysz, to dostajesz głupawy i już nie jesteś w stanie tego powiedzieć poprawnie bez wybuchania śmiechem :D


Co prawda to prawda. Nieraz tak się dzieje. że można zapomnieć tekstu. Zwykłe wpadki :wink: . Ale ta wpadka mnie rozweseliła :wink: :mrgreen: .

Jezebel napisał/a

Zemsty po latach nie widziałam.


Nadrobić koniecznie (świetne aktorstwo, zaj..bista muzyka, klimat oraz zakończenia) :omg: :omg: .

Jezebel napisał/a

A co do książek z serii Szkoła przy cmentarzu, niby szkoda, że nie pojawiają się ani nowe tytuły, ani wznowienia starych, ale pamiętam, że kiedy to jeszcze wychodziło, od pewnego momentu ukazywały się same gnioty, jakby się pomysły pokończyły, więc może dobrze się stało ;)


Autor Tom B. Stone to pseudonim pisarza pisujące właśnie takie opowieści. Akurat mam inne wspomnienia, ale może przez sentyment, a z drugiej strony lubiłem takie opowieści o duchach. Zresztą wtedy na przykład wydawano Przygód trzech detektywów, Krąg ciemności, Gęsia skórka czy Ulice strachu. Trochę tego było :wink: .
_________________
Stefan Grabiński

Wielcy Przedwieczni : Dagon, Wielki Cthulhu i Wielki Staruch.
 
 
Jezebel 
Klapaucjusz


Posty: 954
Skąd: Kraków
Wysłany: 27 Listopada 2013, 16:24   

Kolejny odcinek! Tym razem poimladrisowy:

Cytat
2:00 – Nadchodzące kontynuacje seriali
3:25 – Almost Human
14:51 – Jarosław Grzędowicz - Pan Lodowego Ogrodu – tom 4 (spoilery od 20:50) || O pierwszych tomach rozmawialiśmy w drugim odcinku podcastu
26:09 – Paolo Bacigalupi - Złomiarz
20:24 – Anna Kańtoch – Przedksiężycowi

38:48 – TEMAT PODCASTU: Imladris
45:27 – Piątek
48:30 – Sobota
1:04:33 – Games Room, czyli nowości planszówkowe
1:14:10 – Niedziela


http://kapryfolium.pl/201...ast-odcinek-15/
_________________
Wiedźmia chatka

Kapryfolium
 
 
Jezebel 
Klapaucjusz


Posty: 954
Skąd: Kraków
Wysłany: 12 Grudnia 2013, 18:22   

W szesnastym odcinku trochę o tym, skąd się w ogóle wzięło u nas zainteresowanie fantastyką, czyli o geekowskich korzeniach ;)

Cytat
1:37 - Komentują ludzie
3:13 - Właściwie to o VGX mówimy gdzie indziej
6:51 - Pierwszy sezon Orange is the new black
Kącik minirecenzji filmowych Rufusa
13:43 - Logan’s Run
16:57 - Man of Steel
18:29 – Elysium
20:45 – Mike Resnick – Starship: Bunt
27:14 – Andrzej Ziemiański – Pułapka Tesli
32:57 – TEMAT PODCASTU: Miłe złego początki, czyli jak kiełkował mały geek
59:44 – Pożegnanie i bloopersy


http://kapryfolium.pl/201...ast-odcinek-16/

Wszelkie opinie oczywiście mile widziane :)
_________________
Wiedźmia chatka

Kapryfolium
 
 
Jezebel 
Klapaucjusz


Posty: 954
Skąd: Kraków
Wysłany: 6 Lutego 2014, 10:02   

Dawno nie informowałam o nowych odcinkach ;) Wczoraj ukazał się 19, a w nim:

Cytat
Newsowo
1:07 – Nowy serial Ghibli
2:41 – Zapowiedzi Transcendence

Filmowo
5:46 - Aningaaq
9:26 – Perfect Sense
15:35 – Saving Mr. Banks

Serialowo
23:09 – 3 sezon Sherlocka (spoiler 30:21 do końca tematu)
32:45 – Black Sails
36:45 – Prawdziwi
40:28 – Dr. Horrible’s Sing-Along Blog

Komiksowo
45:54- Justice League: WAR
51:11 – Noe
57:54 – Ghost World (komiks i film)
1:04:10 – Swamp Thing

Książkowo
1:15:33 – Alchemia Zbrodni skończona
1:16:39 – Tysiąc Jesieni Jacoba de Zoeta rozpoczęte
1:17:24 – Metro 2033
1:22:47 – Metro 2034
1:25:16 – Sezon Burz

Społecznościowo
1:35:00 – Komentarze użytkowników
1:39:13 – Co na stronie
1:41:23 – Wspomnienie z koncertu Fields of the Nephilim


http://kapryfolium.pl/201...ast-odcinek-19/
_________________
Wiedźmia chatka

Kapryfolium
 
 
Jezebel 
Klapaucjusz


Posty: 954
Skąd: Kraków
Wysłany: 16 Marca 2014, 11:30   

Tym razem odcinak mocno monotematyczny, głównie o True Detective. Co nie znaczy, że mniej ciekawy czy godny uwagi ;) Zapraszam do słuchania.

http://kapryfolium.pl/201...ast-odcinek-21/

_________________
Wiedźmia chatka

Kapryfolium
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group