Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Tekst numeru 03

Który tekst uważasz za najlepszy?
Piotr Rogoża - Rock'n'roll bejbi!
19%
 19%  [ 13 ]
Wojciech Piechota - Coś niezwykłego
0%
 0%  [ 0 ]
Tomasz Pruski - Proszę wstać, Sąd Boży idzie!
19%
 19%  [ 13 ]
Marek Żelkowski - Zmierzch bogów
12%
 12%  [ 8 ]
Sławomir Dzieniszewski - Paradoks bliźniaczek
0%
 0%  [ 0 ]
Robert J. Szmidt - Pola dawno zapomnianych bitew
48%
 48%  [ 32 ]
Głosowań: 66
Wszystkich Głosów: 66

Autor Wiadomość
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 5 Stycznia 2006, 16:13   Tekst numeru 03

Zgodnie z nową świecką tradycją rozpoczynam głosowanie na najlepszy tekst numeru 3. Oceniajcie, chwalcie i gańcie. Wasz głos, w przeciwieństwie do wyborów politycznych, nie bedzie stracony!
Ostatnio zmieniony przez NURS 11 Marca 2006, 13:51, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 5 Stycznia 2006, 16:41   

wwrrrrggghhh.....
 
 
andre 
Szninkiel


Posty: 1343
Skąd: Często Hau
Wysłany: 5 Stycznia 2006, 16:51   

NURS musi sam zagłosować najpierw.Przecież zawartość już dobrze zna :D
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 5 Stycznia 2006, 17:59   

Ja nie głosuję, nie dość, że jestem zainteresowany, to jeszcze sam to wybierałem :-)
 
 
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 5 Stycznia 2006, 18:26   

Ja zagłosuję, ale uzasadniał nie będę. :mrgreen: A co, przywilej admina, tym bardziej, że każdy z tych tekstów czytałem po kilka razy... I przejadły mi się bardzo. To chyba pierwszy numer SFFH w którym nie przeczytam publikowanych opowiadań.

Mój głos na "Zmierzch Bogów" Marka Żelkowskiego.
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 5 Stycznia 2006, 18:31   

Jak na razie mam jednego "pewniaka'.
Zweryfikujemy z całym tekstem i zobaczymy. :) :wink:
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 5 Stycznia 2006, 18:52   

obiecanki macanki. No to zagłosuj loganie:-)
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 5 Stycznia 2006, 19:07   

Logan napisał/a
Mój głos na Zmierzch Bogów Marka Żelkowskiego.

Widzę, że trzyma wysoką formę. "Zyskać na czasie" jest wyśmienite! (Właśnie czytałem.)
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Aquilion 
Jaskier


Posty: 68
Skąd: Łódź
Wysłany: 6 Stycznia 2006, 09:31   

Yyy... Jako autor jednego z wymienionych tekstów nie bedę sie wypowiadał, coby stronniczym nie byc :)
_________________
9Tails
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 6 Stycznia 2006, 10:42   

A dlaczego. Po prostu nie głosuj na siebie (załóżmy, że to nieprzyzwoite) i masz pełne pole do popisu.
 
 
Słowik 
Cynglarz

Posty: 4931
Skąd: Kraków
Wysłany: 6 Stycznia 2006, 11:15   

Kurczę, siedze w pracy i właśnie zastanawiałem się co robić a tu proszę...idę sprawdzić czy w kiosku na dole jest już "trójeczka" :D
_________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
 
 
 
Aquilion 
Jaskier


Posty: 68
Skąd: Łódź
Wysłany: 6 Stycznia 2006, 11:19   

Ja wieczorem w Empiku zerknę
_________________
9Tails
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 6 Stycznia 2006, 11:21   

Dzisiaj trafia do magazynów, zatem do jutra macie wolne. Chyba, że ktos mieszka we Wrocku, tam zapraszam na Rynek, pod plafon. Od wczoraj, od 12 mozna tam nabyć nowy numer.
 
 
Słowik 
Cynglarz

Posty: 4931
Skąd: Kraków
Wysłany: 6 Stycznia 2006, 11:26   

No właśnie, w kiosku na razie jest, a jakże, ale numer 02.
Zbieram się do tej prenumeraty i zbieram...muszę to zrobić w tym miesiącu :)
_________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 9 Stycznia 2006, 22:52   

Prenumeratorzy juz mają, co widac w innych watkach na forum. I tak udało sie przypadkiem spełnic inna obietnicą. Prenumerata dociera zanim numer pojawia sie w kioskach.
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 10 Stycznia 2006, 08:13   

Zabieram się za czytanie... jak skończę to zagłosuję...
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 10 Stycznia 2006, 19:01   

No to mam, kupiłem dziś w Empiku.
Aaaaaale *beep* na okładce...
To na razie tyle wrażeń, więcej jutro napiszę.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
saumel 
Gollum


Posty: 6
Skąd: Bruneaa
Wysłany: 10 Stycznia 2006, 19:03   

Z przyjemnością bym zagłosował gdyby nie mały problem. Do dzisiaj nie ma jeszcze nowego numeru w żadnym napotkanym kiosku
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 10 Stycznia 2006, 19:25   

Będzie, musi być :-)
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 10 Stycznia 2006, 20:20   

a ja a ja a ja?? ja tez chce przeczytac i zaglosowac, no!
kiedy dojdzie? :)
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Taclem 
Alien


Posty: 395
Skąd: Frei Stadt
Wysłany: 11 Stycznia 2006, 09:30   

Zagłosowałem na opowiadanie NURSa bo bardzo mi przypadlo do gustu. Ale jakby się dało, to drugi raz zagłosowałbym na Piotrka, bo bardzo sympatyczny tekst popełnił :)
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 11 Stycznia 2006, 10:21   

Jeszcze nie zagłosuje, bo jestem w połowie konsumpcji ale przypadł mi do gustu kawałek rock&roll bejbi z czysto prywatnych powodów. Jakbym czytał o sobie do pewnego momentu. Była też piwnica w domu kultury, gitara przemycona z b.ZSRR, lampowe piece, a nade wszystko piwo z kanistra po benzynie. Ten aromat piwa pozostanie mi w pamięci na zawsze. Wąchasz - beznyna, pijesz - piwo, rzygasz - benzyna. Moje spotkanie z R&R nie zakończyło się może tak spektakularnie jak w opowiadaniu ale dyscyplinarnie zostaliśmy wyrzuceni z klubu. To już coś.
Opowiadanko Nursa całkiem zgrabne, ubodła mnie tylko scenka skaptowania młodego do ekipy starych. Jakieś to takie niewiarygodne mi się wydało, tak bez powodu dzielić się kasą? I to z zielonym, niepewnym nowym? Ot tak z sympati? Bez wyrachowania? Ale może przesadzam, bo ogólnie, bez podlizywania się czytało się OK.
Reszta czeka na swoją kolej.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 11 Stycznia 2006, 12:17   

Lepiej z madrym zgubić, niz z głupim znaleźć :-)
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 11 Stycznia 2006, 13:09   

No, to zestaw opinii o literaturze tego numeru z panną w lateksowym body (przeklejam z FF, jakby się ktoś pytał, bo nie chce mi się tego samego dwa razy pisać).

Najgorsze, co stwierdzam ze smutkiem, są teksty science. W obu jest fajny pomysł naukowy. I w obu nie ma nic więcej. To zaledwie początek koncepcji kreatywnej - bo nie tylko nie ma fictionw tych tekstach, w znaczeniu literackiej fikcji, ale w ogóle fabuły mi brak wyraźnej, formy. Jestem na oba utwory mocno wkurzona - bo teksty to z dużym potencjałem są. Gdyby zrobić z nich opowiadania, pewnie wychwalałabym pod niebiosa. Znaczy: wqur...zają mnie takie utwory ogromnie. I oceniam negatywnie, bo uważam, że autorzy nie popracowali nad koncepcją kreatywną, machnęli jedynie szkic i poszli do domu. Czyli: Piechoty Coś niezwykłego i Dzieniszewskiego Paradoks bliźniaczek - do odstrzału. I szkoda mi. NURS powinien obu autorów przykuć do komputerów i wymusić przy pomocy wymyślnych tortur rozwinięcie obu tekstów w pełne opowiadania :) )))))

Żelkowskiego Zmierzch bogów rozminął się z "Deszczami niespokojnymi". Niech sobie FS pluje w brodę - gdyby zamiast "Lazaretu" zamieścili "Zmierzch...", antologia zyskałaby z całą pewnością, bo utwór znalazłby się w czołówce zapewne. (Tak na marginesie, czy mi się zdaje, czy jakaś moda nastała, żeby pisać fantastykę II-wojenną?). Oczywiście, nie jest tak, że nie można się przyczepić - ano można. Bo zakończenie nie dorównuje, niestety, początkowi, łatwe jest do przewidzenia. Fabuła trochę porwana, miejcami zbyt dygresyjna. Ale ogólnie - tekst dobry, wart przeczytania.
NURSa Pola dawno zapomnianych bitew - najdłuższy tekst numeru, space opera came back. Fajne, czyta się z uśmiechem. Może nazbyt rozbudowany wstęp do wydarzeń, nieco nadprodukcji w wątkach z Numerami, ale specjalnie nie przeszkadzają, bo sympatycznie się odbiera. Utwór z ewidentnym błędem komunikacyjnym - błędną sugestią odbioru w zastosowaniu zmodyfikowanego zwrotu frazeologicznego (znane przysłowie o miłości i rozliczeniach). Jak na profesjonalistę, to dla NURSa powód do wstydu, IMAO, choć drobiazg.
Rogoży Rock'n'roll, bejbi jest fajne i po zajawce na stronie już było moim faworytem. Niestety, coś się przy końcówce rozjechało, dynamika zmalała. Niemniej, to nadal jest dobry utwór - zabawny, groteskowy, z dowcipem. Krzywdę robi zajawka na stronie SF&literki - eliminuje z odbioru opowiadania element zaskoczenia. Tak nie wolno, protestuję! To jest ten sam typ zajawkowania, który robią w amerykańskich produkcjach niektórych => najlepsze kawałki wstawiają do trailera, a potem nie ma co oglądać. Nie twierdzę, że nie ma co czytać w "Rock'n'roll...", ale fragment do promocji tekstu zdecydowanie źle dobrany jest, bo odbiór opowiadania na tym traci.
Debiut Pruskiego Proszę wstać, sąd boży idzie - jest treść, jest forma, a nawet jest pointa. Czysta struktura, fajny pomysł, dowcip z powagą. Kanoniczne dogmaty potraktowane zostały z uroczą dowolnością. Proszę wstać, proszę państwa, debiutant wkroczył z przytupem. Bo to jest, IMAO, tekst numeru. :bravo

Tak na marginesie: NURSie, gdzie był korektor, literówki są nawet w spisie treści?
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 11 Stycznia 2006, 13:37   

Margot napisał/a
błędną sugestią odbioru w zastosowaniu zmodyfikowanego zwrotu frazeologicznego


Mam prośbę ....
ona duża ...
ta prośba ...
można by tak ....
po Polsku???
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 11 Stycznia 2006, 13:40   

Lepiej po ludzku, bo obawiam się, że to właśnie jest po polsku :mrgreen:
 
 
Piotrek Rogoża 
Lyterat


Posty: 822
Skąd: inąd :)
Wysłany: 11 Stycznia 2006, 14:13   

Tega tam. Czy nie byłoby lepszym rozwiązaniem, w miejsce głosowania na jeden utwór, umożliwić forumowiczom ocenę każdego opowiadania - w skali 1-10 na przykład? Wtedy również nie byłoby kłopotu z wyborem najpopularniejszego tekstu numeru, a zniknęłyby sytuacje typu "dwa znakomite opka, rzucam monetą, na które zagłosować". Tak tylko myślę sobie na głos...
_________________
Moje życie to Truman Show. W reżyserii Koterskiego.
www.piotrrogoza.wordpress.com
 
 
Piech 
Hieronim Berbelek


Posty: 3569
Skąd: Poznań
Wysłany: 11 Stycznia 2006, 14:27   

Margot napisał/a
bo błąd komunikacyjny, bo zmienia znaczenie przysłowia.

Nie można zmieniać? :?
Można.
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 11 Stycznia 2006, 18:18   

Romek P. napisał/a
Margot napisał/a
NURS napisał/a
(ciach!)to nie miejsce na tego typu dyskurs (ciach!).

No, to skończmy już (chlast!):

Uffffff, dobrze, że zakopaliście macki i topory, bo już wisiała nowa Wojna klonów :P

I taka jatka się zmarnowała!
Cholerny pacyfizm... :mrgreen:

Romek, a Twoim zdaniem, najlepszy tekst numeru???
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
Piech 
Hieronim Berbelek


Posty: 3569
Skąd: Poznań
Wysłany: 11 Stycznia 2006, 18:25   

Margot napisał/a
Jestem na oba utwory mocno wkurzona - bo teksty to z dużym potencjałem są. Gdyby zrobić z nich opowiadania, pewnie wychwalałabym pod niebiosa. Znaczy: wqur...zają mnie takie utwory ogromnie. I oceniam negatywnie, bo uważam, że autorzy nie popracowali nad koncepcją kreatywną, machnęli jedynie szkic i poszli do domu.

Dzięki za uwagi. Nie "machnąłem", nawet sporo popracowałem. Chciałem krótko, a w krótkich formach, wiadomo, nie ma miejsca na rozwijanie wielkiej akcji. Za to dość starannie cyzelowałem formę, żeby było w miarę estetycznie.

Dobra, w następnym będzie akszyn i suspens, i trupa gorącokrwistych Cyganów. :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group