Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Festiwal Fantastyki "Portal Północny Wschód" 2013
Autor Wiadomość
Zgaga 
Nerwus


Posty: 5716
Skąd: Grochów
Wysłany: 6 Wrzeœśnia 2013, 10:10   Festiwal Fantastyki "Portal Północny Wschód" 2013

Festiwal Fantastyki Portal Północny Wschód Suwałki 13-15 września.

Tyle się Nieświeć napluł. a tu proszę, jak najbardziej dochodzi do realizacji.
Patrząc na niektóre punkty programu, zwłaszcza te dotyczące etnologii, zaczynam żałować, że żadnym cudem się nie wyrwę.

Sporo japońszczyzny. Ciekawe, kto będzie prowadził? Znaczy się laicy czy też udało się zaprosić kogoś "naukowego".

Spotkanie z Tomkiem Bochińskim...

Nieświeć, jakąś grę prowadzisz?

PS. Mam na dzieję, że nie zdublowałam wątku. Jeśli tak, proszę modów o podłączenie do właściwego
_________________
Posiadanie książki jest formą lektury
- J. Pilch
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 18 Wrzeœśnia 2013, 20:47   

Napluł nie napluł, ale można by rzec, że wykrakałem ;)

Frekwencja była mizerna (poza gamesroomem, który był pełniutki - rzekłbym nawet, że było tyle samo graczy, co na ostatnim Falkonie). Nie wiem, na ile to słaby marketing, na ile cena wejściówki (15 pln za dzień to nie na kieszeń zwykłego suwalskiego dzieciaka), na ile kiepska pogoda (a pewnie z połowa programu była pod gołym niebem), a na ile zbytnie przesycenie mangą, anime i ogólnie japońskowatościowatością, którą zwiedzający olali (może i słusznie, bo były ciekawsze rzeczy, niż w kółko klepane na wszystkich imprezach malowanie gejszy - zwłaszcza, że to wciąż jedna i ta sama gejsza...).

Z drugiej strony, na spotkaniu Kruka Siwego było kilkanaście osób - na tle ogólnej liczby zwiedzających to jakby nie było sukces ;P

Co do punktów programu, to byłem na dwóch ;P Przy czym na drugi - herbatkę u Szalonego Kapelusznika - zostaliśmy odprowadzeni siłą ;P Co prawda nie żałuję, bo dziewczyny od herbatki były naprawdę mniamuśne ;) Ominęliśmy niestety punkt o lokalnych wierzeniach, który prowadził prawdziwy naukowiec - autor opracowań na ten temat, a nie jakiś nawiedzony małolat, bratanek wójka Gógla, ale zrobiliśmy to z tej przyczyny, że czekały na nas kartacze i mrożona śliwowica ;P

Enyłej, władze miasta i SOKu były zadowolone, i już zapowiedziano kasę na następny rok. Mam tylko nadzieję, że zostanie zmieniony termin, bo wrzesień to porażka. I że trochę lepszy będzie marketing. I że następnym razem nie będzie takich obsuw z pisarzami, jakie miałem w tym roku. Przy okazji - nigdy już nie uwierzę w narzekania pisarzy fantastyki na kiepskie zyski z pisania :evil:

I to chyba tyle...
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 18 Wrzeœśnia 2013, 21:02   

ilcattivo13 napisał/a
Mam tylko nadzieję, że zostanie zmieniony termin, bo wrzesień to porażka


W ten sam weekend było chyba z sześć różnej wielkości konwentowych imprez: Opolcon (Opole), ChDF (Chrzanów), Asucon (Katowice), Rabkon (Rabka), Polaris (Gdańsk) i Copernicon (Toruń). Niektóre bardziej fantastyczne, niektóre bardziej mangowe, ale mrowie ich.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 19 Wrzeœśnia 2013, 09:19   

Nie mówiąc o fantastycznej imprezie w wątku moderatorskim :omg:
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 20 Wrzeœśnia 2013, 21:58   

Martva - bogiem (dowolnym) a prawdą, to ogromna większość z tych konkurencyjnych imprez albo ogłosiła terminy już po FF (np. Polaris wyskoczył dopiero w wakacje i w ostatniej chwili podebrał mi prawie ugadanego Darka), albo zmieniła go potem (jeszcze w lutym/marcu Copernikon miał być pierwotnie tydzień po nas), ale mimo wszystko... Normalny zdrowy pech.

Enyłej, akurat najmniej bym winił konkurencyjne imprezy, a najbardziej ogólnie zły termin, zawalony marketing i ceny.
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group