Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Związki partnerskie - za i przeciw
Autor Wiadomość
corpse bride 
Marsjanin


Posty: 4085
Skąd: n. huta, krk
Wysłany: 5 Marca 2013, 09:24   

To nie w kwestii targu. Nie wiem, jak to jest popularne w Polsce, ale na zachodzie ludzie, zwłaszcza rodziny i przyjaciele osób homoseksualnych rezygnują z zawierania małżeństw dopóki nie będą one dostępne dla wszystkich, żeby homoseksualnym nie było przykro, że ci mogą, a oni nie. Ja nie zdobyłam się na takie wyrzeczenie, więc też można powiedzieć, że moje poparcie dla sprawy jest słabe.
_________________
blog o życiu, blog o gotowaniu i galeria biżuterii.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 5 Marca 2013, 09:29   

ewentualnie, że masz więcej rozumu
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 5 Marca 2013, 09:35   

heh - brzmi absurdalnie, przynajmniej w naszej rzeczywistości :)

myślisz że w rządzie ktoś się przejmie spadającą liczbą małżeństw cywilnych ??:)
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 5 Marca 2013, 09:46   

Nikt nie będzie umierał za ani przeciw małżeństwom gejów, jeśli sam nie jest gejem albo postrzelony.

O ile jeszcze rozumiem ludzi, którzy gejów mają w rodzinie albo za przyjaciół, to już moralizowanie osób z zewnątrz ( sam to robię) jest tyle warte, co prąd potrzebny na napisanie posta. Widzimisię podpiera się ładnymi hasłami - Równość albo Tradycja, Dobro tych lub tamtych - a tak naprawdę to nas guzik obchodzi, jest palące tylko na potrzeby tej dyskusji. Dlatego warto by wycenić te poglądy:

Jesteś za czy przeciw, za jaką kwotę zmieniłbyś zdanie?

To bardziej uczciwe chyba niż ten zalew hipokryzji, nudny już i przede wszystkim jałowy.
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 5 Marca 2013, 09:55   

jestem za małżeństwami dla homoseksualistów - adopcja dzieci to już bardziej skomplikowana sprawa i potrzebująca dyskusji autorytetów.

bo
a) lesbijki mogą sobie zmajstrować dzieciaka bez większego problemu
b) myślę że w domu dziecka - lub instytucji parapodobnej będzie dziecku znacznie gorzej niż w domu gejów/lesbijek
c) jednakowoż adopcja dzieci przez gejów budzi we mnie jakiś wewnętrzny sprzeciw

jakby się pojawiła jakaś konkretna oferta finansowa, a nie takie tam pitu-pitu to bym się pewnie zastanowił - i moja cena w tej sprawie nie byłaby jakoś specjalnie wygórowana.
dla żadnej ze stron
:D
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 5 Marca 2013, 09:57   

jewgienij napisał/a
Jesteś za czy przeciw, za jaką kwotę zmieniłbyś zdanie?

Zdefiniuj "zmienić zdanie".

Inherentnie zdania zmienić się nie da, można co najwyżej zmienić zewnętrzne przejawy. Cennik musiałby być dostosowany odpowiednio, np. wstrzymanie się od głośnego sprzeciwu - XXX zł. Głosowanie w ewentualnym referendum - YYY zł. Udział w marszu protestacyjnym/popierającym - ZZZ zł. Itd.
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 5 Marca 2013, 10:02   

A więc: odpuścić swój pogląd.
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 5 Marca 2013, 11:34   

jewgienij napisał/a
odpuścić swój pogląd

Niejasne.
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 5 Marca 2013, 11:44   

Dyskusja wchodzi w fazę rozrywkową?
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 5 Marca 2013, 12:14   

A była kiedyś inna?

ED
Przecież to tylko piłeczka, którą większość sobie odbija dla rozrywki - jestem za, jestem przeciw.
Jestem lepszy niż pedały, a ja lepszy niż mohery.
Nikt z nas z powodu tej kwestii nie miewa bezsennych nocy, a gejów na forum nie ma. Zaraz zamiast o związkach homoseksualistów będzie ping-pong o Krzyżach w szkole albo o Islamie, równie lekkie, niezobowiązujące tematy, gdzie można się wykazać zgrabnym serwisem albo podcinką.
 
 
merula 
Pani z Jeziora


Posty: 23494
Skąd: przystanek Alaska
Wysłany: 5 Marca 2013, 15:05   

jewgienij napisał/a
a gejów na forum nie ma


a skąd pewność, że nie ma?

bo ja jestem gotowa postawić dużego pieniążka, że jest taki nie jeden.
_________________
Kobiety dzielą się na te, które nie wiedzą czego chcą i na te, które chcą, ale nie wiedzą czego.
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 5 Marca 2013, 15:22   

jewgienij, trywializujesz, zakładam, że specjalnie, w ramach prowokacji.

Mówimy o ważnej kwestii społecznej. To, że kogoś ona bezpośrednio nie dotyczy, nie znaczy, że przestaje być dla tego kogoś istotna.
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
nimfa bagienna 
Beastmaster


Posty: 2196
Skąd: z bagna
Wysłany: 5 Marca 2013, 17:55   

jewgienij napisał/a
a gejów na forum nie ma

O dwóch wiem. Ale mają chłopaki poczucie humoru, bicie piany im nie przeszkadza, a nawet dość ich bawi.
_________________
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 6 Marca 2013, 09:26   

Jeśli są anonimowo, to jakby ich w dyskusji nie było.

Gustaw G.Garuga napisał/a


Mówimy o ważnej kwestii społecznej. To, że kogoś ona bezpośrednio nie dotyczy, nie znaczy, że przestaje być dla tego kogoś istotna.


Ale przy tym dla znakomitej większości dyskutantów jest na tyle abstrakcyjna, że przypomina to przelewanie z pustego w próżne, w dodatku z wielkimi pretensjami. Bo tu nie o swojej rodzinie mówimy, ale o Rodzinie w ogóle, każdy ma jakiś moralny podkład i dużo frazesów, sami geje natomiast jako ta piłeczka latają nad siatką to na jedną, to na drugą stronę stołu. Gdyby ich zamienić na in Vitro, byłoby równie przyjemnie.

Istotne sprawy inaczej się załatwia niż grając w ping-ponga.
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 6 Marca 2013, 21:33   

Żeby zakończyć ten temat, warto zacytować Dalamberta, który kiedyś przy okazji jakiegoś tego typu sporu zwrócił uwagę, że wszyscy jesteśmy dziećmi Boga, i tylko Jemu przypada ocena
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 6 Marca 2013, 22:02   

"Koniec świata!" jak mawiał Popiołek. jewgienij, cytuje dalamberta. :shock:
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 8 Marca 2013, 10:34   

Luc du Lac napisał/a
heh - brzmi absurdalnie, przynajmniej w naszej rzeczywistości :)

myślisz że w rządzie ktoś się przejmie spadającą liczbą małżeństw cywilnych ??:)


Przeciwnie, może to byłby nawet przejaw patriotyzmu, wyższe podatki na przykład, jeśli wspólnego rozliczania nie ma, kasa za spadek itp.

I jeszcze wrócę, sporo osób jest przeciwko małżeństwom dla homoseksualnych, a danie praw osobom tej samej płci które ze sobą nie sypiają i są heteroseksualne (ale sypiają z kimś innym)? Zawarcie małżeństwa przez homoseksualistów różnych płci dla korzyści wynikających z małżeństwa (podatki, dziedziczenie itp), białe małżeństwa osób heteroseksualnych? Bo żeby argumenty przeciwko małżeństwom homoseksualnym miały sens, należałoby uzależnić prawa dla heteroseksualnych od uprawiania seksu, utworzyć urząd nadzorców sprawdzających jak tam naprawdę jest z pożyciem. Inaczej to naprawdę bezsensowne.
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 8 Marca 2013, 14:39   

ihan napisał/a

należałoby uzależnić prawa dla heteroseksualnych od uprawiania seksu, utworzyć urząd nadzorców sprawdzających jak tam naprawdę jest z pożyciem. Inaczej to naprawdę bezsensowne.


gdzieś już to widziałem :D
 
 
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 12 Marca 2013, 14:40   

KK zmienia stanowisko w sprawie związków partnerskich :wink:

 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 12 Marca 2013, 15:50   

Słodkie :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group