Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Związki partnerskie - za i przeciw
Autor Wiadomość
Nina Wum 
King Kong


Posty: 840
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29 Stycznia 2013, 11:12   

Śliczne obrazeczki.

Wkur*iają mnie homofobowie. Nie doceniałam skali zjawiska.
Żeby chociaż jakieś sensowne argumenty wysuwali.
Ale nie, w kółko te same bajędy wyssane z palca u nogi.
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 29 Stycznia 2013, 11:32   

No nie? Zdziwiło mnie ostatnio bardzo nieprzyjemnie co z ludzi potrafi wyjść w tej kwestii. I to takich normalnych ludzi, a nie publicystów Frondy.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29 Stycznia 2013, 11:40   

Czytam co piszecie, i to wy, a nie jakieś odjechane towarzystwo, i coraz mniejszą mam ochotę na kontakty z kimkolwiek. Chcą nam stawiać świat na głowie, włos się jeży co się wyprawia w takich krajach jak Holandia czy Niemcy, a wy się dziwicie, że normalni ludzie dostają szału jak to wszystko czytają. Miłe złego początki. Szkoda mi kraju, że każdą zarazę musimy kupić. I szkoda mi, że moje dzieci będą musiały z tym żyć. Ile jeszcze i jak szokujących "orientacji" przyjdzie nam zaakceptować, ba, przyjąć z szeroko otwartymi ramionami w najbliższych latach, nie mam pojęcia.

I w imię takiej "tolerancji" Nina potrafi przylepić mi gębę osoby, która chętnie by obrzuciła homoseksualistę kamieniami albo czymśtam, nie chce mi się wracać do tamtego postu... Wstyd!

I do widzenia paniom.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
joe_cool 
Babe - świnka z klasą


Posty: 4817
Skąd: wrotzlaff
Wysłany: 29 Stycznia 2013, 11:44   

Nina Wum napisał/a
Wkur*iają mnie homofobowie. Nie doceniałam skali zjawiska.
Żeby chociaż jakieś sensowne argumenty wysuwali.
Ale nie, w kółko te same bajędy wyssane z palca u nogi.

+tysiąc pieńcet sto dziewieńcet
Nie mieści mi się to w głowie, naprawdę.
Godzilla, "zaraza"? "Coś takiego"? "Szokująca "orientacja""? Serio? Do widzenia.
_________________
"Work is the curse of the drinking classes." O.Wilde
 
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 29 Stycznia 2013, 11:53   

:shock:

To jest kontynuacja czegoś z innego miejsca? Tutaj nie musimy się prztykać. Przynajmniej nie powinniśmy... :?
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 29 Stycznia 2013, 12:21   

Nina Wum napisał/a
Śliczne obrazeczki.

Wkur*iają mnie homofobowie. Nie doceniałam skali zjawiska.
Żeby chociaż jakieś sensowne argumenty wysuwali.
Ale nie, w kółko te same bajędy wyssane z palca u nogi.


To ten sam typ ludzi, "porządnych i uczciwych" obywateli, którym "świat stawiano na głowie", kiedy kobiety domagały się prawa głosu, czarnym pozwolono korzystać z tych samych autobusów co biali, a za homoseksualizm nie wsadzano już do więzienia.

Na pocieszenie powiem tylko, że nigdy im się nie udało zatrzymać tych zmian, prowadzących do ograniczenia dyskryminacji słabszych, aby oni sami mogli mieć poczucie moralnej wyższości.
I tak przegrają, więc tylko współczuć.
 
 
baranek 
Wróbel galaktyki


Posty: 5606
Skąd: Toruń
Wysłany: 29 Stycznia 2013, 12:44   

Dzisiaj, czytając artykuł o jednej nienormalnej, znaczy lesbijce, tej która Muminki wymyśliła, się dowiedziałem, że w Finlandii zwyrodnialców do 1971 roku zamykali w więzieniach. Nie wiedziałem. Słusznie. I tak im się prawie kraj wyludnił.
_________________
Życie, ku*wa, jest nowelą.

"Pisze się po to, żeby było napisane" - Zygmunt Kałużyński
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 29 Stycznia 2013, 13:40   

Godzilla napisał/a
Czytam co piszecie, i to wy, a nie jakieś odjechane towarzystwo, i coraz mniejszą mam ochotę na kontakty z kimkolwiek. Chcą nam stawiać świat na głowie, włos się jeży co się wyprawia w takich krajach jak Holandia czy Niemcy, a wy się dziwicie, że normalni ludzie dostają szału jak to wszystko czytają. Miłe złego początki. Szkoda mi kraju, że każdą zarazę musimy kupić. I szkoda mi, że moje dzieci będą musiały z tym żyć. Ile jeszcze i jak szokujących orientacji przyjdzie nam zaakceptować, ba, przyjąć z szeroko otwartymi ramionami w najbliższych latach, nie mam pojęcia.


Szkoda, że w swoim zacietrzewieniu i poszukiwaniu "normalności" nie zauważyłaś, że zapewne procentowo w znacznie większym stopniu te kwestie dotyczą związków heteroseksualnych, tylko bez papierka. Po prostu dyskusja o "orientacjach" dla obu stron sporu jest o wiele bardziej atrakcyjna.

I nie wiem, czy dzień dobry, do widzenia, dobranoc czy żegnam, ale, Godzillo, może by wypadało przyznawać innym te same prawa co sobie, nie uważasz?

Miałem się nie wpisywać, ale po twoim wpisie nie zdzierżyłem, bo byle lekarzyna ma mnie prawo *beep* ze szpitala tylko dlatego, że dla mojej bliskiej osoby jestem w świetle prawa nikim, nie bardziej bliską osobą niż ktokolwiek inny. Wybacz, ale ja tego właśnie nie uważam za normalne.
I żeby było ontopicznie, to właśnie mnie wkur****************************************!
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 29 Stycznia 2013, 13:48   

A co ci szkodziło wziąć ślub? Jest instytucja, którą państwo chroni i daje ci dodatkowe przywileje. Możesz z niej skorzystać. Nie chcesz, twoja sprawa, ale dlaczego oczekujesz tych samych praw, co wszyscy ci, którzy na małżeństwo focha nie strzelili?
_________________
5 zdań na temat
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 29 Stycznia 2013, 13:49   

Romek P., ale wiesz, że bzdury fanzolisz?

I używanie argumentu o dyskryminacji jest zwyczajnie durne. Homoseksualista ma w Polsce identyczne prawa co heteroseksualista.

I podnoszenie larum w tym temacie to zwykła demagogia.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 29 Stycznia 2013, 13:51   

Miałam coś napisać, ale mi się odechciało w sumie, bo ileż można. Homofobia też mnie wkurza, ale pocieszam się tym, o czym pisał jewgienij, zmiany są nieuchronne, prędzej czy później.
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 29 Stycznia 2013, 13:51   

hrabek napisał/a
Nie chcesz, twoja sprawa, ale dlaczego oczekujesz tych samych praw, co wszyscy ci, którzy na małżeństwo focha nie strzelili?

Bo ludzie są, a przynajmniej powinni być, równi wobec prawa. Gwarantuje to Konstytucja RP. Tylko tyle i aż tyle.

A w ogóle, przestańcie "politykować" na Planecie Małp.
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 29 Stycznia 2013, 13:56   

hrabek napisał/a
A co ci szkodziło wziąć ślub? Jest instytucja, którą państwo chroni i daje ci dodatkowe przywileje. Możesz z niej skorzystać. Nie chcesz, twoja sprawa, ale dlaczego oczekujesz tych samych praw, co wszyscy ci, którzy na małżeństwo focha nie strzelili?


Hrabku, rzeczywiście możliwość decydowana za tę drugą osobę np. w szpitalu jest przywilejem. Ba, czasem takim przywilejem będzie po prostu możliwość odwiedzin. Fakt, zapomniałem.

Fidel-F2 napisał/a
Romek P., ale wiesz, że bzdury fanzolisz?


Wiem. mam za wysokie oczekiwania względem państwa.

Z mojej strony EOT.
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 29 Stycznia 2013, 13:56   

Agi: I są równi. Instytucja małżeństwa to dodatkowe przywileje za spełnienie określonych warunków, jak immunitet niektórych zawodów czy becikowe dla rodziców. Bo niby dlaczegóż to ci, którzy nie urodzili dzieci nie mogą dostać becikowego? Przecież to jawna niesprawiedliwość.

Romku: tak, to jest najwyższy możliwy przywilej. Nie żartuję. Decydujesz o czyimś życiu, kto nie jest twoją rodziną.
A tak całkiem poważnie i niejako obok: czy niektórych spraw, właśnie jak możliwość decydowania o czyimś losie nie można załatwić w formie umowy notarialnej?
_________________
5 zdań na temat
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 29 Stycznia 2013, 14:01   

Romek P., nie. Zwyczajnie piszesz nieprawdy wymieszane z półprawdami.

Agi, ale w różnych sytuacjach mają różne prawa i obowiązki.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 29 Stycznia 2013, 14:03   

Jedni sio do tęczowej, drudzy do politycznej, bo jak się wku..wię ... :wink:

Wy tu pierdołach, a ja już drugi tydzień mam swoją galaxyS2 w serwisie, wiecie jak na człowieka uzależnionego to działa? :twisted: :wink:
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 29 Stycznia 2013, 14:03   

Godzilla, + 1 :bravo
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 29 Stycznia 2013, 14:04   

hrabek napisał/a
Romku: tak, to jest najwyższy możliwy przywilej. Nie żartuję. Decydujesz o czyimś życiu, kto nie jest twoją rodziną.
A tak całkiem poważnie i niejako obok: czy niektórych spraw, właśnie jak możliwość decydowania o czyimś losie nie można załatwić w formie umowy notarialnej?


Miało być EOT, ale zanim sobie pójdę, to jednak skomentuję. Hrabek, dorosły z ciebie gość, ale jeżeli ty uważasz, że rodzinę tworzy jakiś *beep* papierek, to ja nie mam ani więcej pytań do ciebie, ani do większości tego społeczeństwa.
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 29 Stycznia 2013, 14:08   

hrabek napisał/a
A tak całkiem poważnie i niejako obok: czy niektórych spraw, właśnie jak możliwość decydowania o czyimś losie nie można załatwić w formie umowy notarialnej?

Można. Generalnie prawie wszystkie przywileje, które dotyczą małżeństw, można załatwić w formie umów notarialnych. Z jakiegoś jednak powodu ludzie (w większości) nie chodzą do notariusza, ale do USC (kościół pomijam, bo to inna kwestia). Dlaczego więc ludzie wolą zawrzeć ślub cywilny, skoro przecież nie muszą, bo wystarczy notariusz? Pozostawiam do rozważenia.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 29 Stycznia 2013, 14:10   

*beep*, nie *beep*. Prawo karne, o ruchu drogowym i masa innych to takie same papierki. Jeśli dla ciebie są *beep*, twoja sprawa. Skoro jednak masz go w głębokim poważaniu, to równie dobrze dla świętego spokoju możesz go dostać, nie jest to szczególnie trudne. Deprecjonowanie instytucji małżeństwa i nazywanie jej *beep* papierkiem tylko dlatego, że ci się nie chce wziąć ślubu, a jednocześnie domagasz się wszelkich wynikających z tego przywilejów (i żadnych obowiązków) jest dla mnie jak najbardziej ontopiczne.

E. To do Romka post.
_________________
5 zdań na temat
Ostatnio zmieniony przez hrabek 29 Stycznia 2013, 14:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 29 Stycznia 2013, 14:11   

dalambert napisał/a
Godzilla, + 1 :bravo


Dalambert, wiesz co robiono w niektórych dawnych kulturach ze starymi ludźmi? :mrgreen:

A ile było płaczu i utyskiwania wśród młodych, silnych, kiedy przyszło do zmiany tego tradycyjnego zwyczaju.
Nie zawsze zmiany są na gorsze.
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 29 Stycznia 2013, 14:12   

Romek P. napisał/a
ale jeżeli ty uważasz, że rodzinę tworzy jakiś *beep* papierek

Ale tak właśnie jest. W oczach Państwa, to ten papierek potwierdza istnienie "rodziny" - jako komórki społecznej, a nie więzi emocjonalnej. Państwa nie obchodzą wzajemne uczucia obywateli. Trzeba rozróżnić te dwie definicje.
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 29 Stycznia 2013, 14:12   

Miria.Dzięki.
_________________
5 zdań na temat
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 29 Stycznia 2013, 14:13   

jewgienij, wiesz co robiono w niektórych starych kulturach z namolnymi, fanatycznymi pieniaczami :wink:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 29 Stycznia 2013, 14:18   

dalambert, wynoszono ich do władzy!!! ;)
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
baranek 
Wróbel galaktyki


Posty: 5606
Skąd: Toruń
Wysłany: 29 Stycznia 2013, 14:25   

dalambert na prezydenta!!! Co tam... dalambert na króla!!!
_________________
Życie, ku*wa, jest nowelą.

"Pisze się po to, żeby było napisane" - Zygmunt Kałużyński
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 29 Stycznia 2013, 14:27   

Na imperatora!!!
_________________
5 zdań na temat
 
 
ivaine 
Polska odpowiedź na Japonię


Posty: 809
Skąd: ze snów
Wysłany: 29 Stycznia 2013, 14:28   

Godzilla napisał/a
Czytam co piszecie, i to wy, a nie jakieś odjechane towarzystwo, i coraz mniejszą mam ochotę na kontakty z kimkolwiek.

Przecież tu są sami fantaści :mrgreen:
_________________
Dusza dobiera sobie Towarzystwo -
I - zatrzaskuje Drzwi -
Jak Bóg - ma w sobie prawie Wszystko -
A z Reszty sobie drwi -
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 29 Stycznia 2013, 14:46   

hrabek napisał/a
A co ci szkodziło wziąć ślub? Jest instytucja, którą państwo chroni i daje ci dodatkowe przywileje. Możesz z niej skorzystać. Nie chcesz, twoja sprawa, ale dlaczego oczekujesz tych samych praw, co wszyscy ci, którzy na małżeństwo focha nie strzelili?


Ale o to chodzi, żeby małżeństwo nie było jedynym rozwiązaniem, jeśli ludzie chcą żyć razem, nie czując się jednocześnie jakimiś konspiratorami czy obywatelami niepełnymi.
Rzeczywistość jest taka, że coraz więcej ludzi żyje bez małżeństwa, a że nie jest to zbrodnia ani wykroczenie, toteż prawo powinno wziąć tych ludzi pod uwagę, udzielić im także ochrony, ma nam wszystkim służyć, a nie pouczać nas, czy małżeństwo jest lepsze od życia na kocią łapę itd. Od tego mamy Kościół i Moralne Autorytety.
Inaczej tworzy się fikcję, jak celibat u księży, i więcej zła z tego wynika niż dobra.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 29 Stycznia 2013, 14:55   

hrabek napisał/a
Na imperatora!!!

No imprezatora niewątpliwie :D
dziękihrabek, :wink:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group