Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Biały proszek i białe ściany - głosowanie do 25.03

Które szorty najbardziej Ci się spodobały?
Jego oczami
6%
 6%  [ 8 ]
Byle do celu
3%
 3%  [ 5 ]
Przyjaciel
3%
 3%  [ 4 ]
Białe piekło
15%
 15%  [ 21 ]
Kula
3%
 3%  [ 4 ]
Przebudzenie
6%
 6%  [ 8 ]
Galaktyczne porozumienie
1%
 1%  [ 2 ]
Łasuch
5%
 5%  [ 7 ]
Z dziejów Kercelaka
6%
 6%  [ 8 ]
Złodziej ciał
5%
 5%  [ 7 ]
Najlepszy towar
3%
 3%  [ 4 ]
Getto
8%
 8%  [ 11 ]
T.
6%
 6%  [ 9 ]
Biały pokój
14%
 14%  [ 19 ]
Dzień w biurze
10%
 10%  [ 14 ]
Żaden mi się nie podobał! [opcja dla malkontentów ;)]
0%
 0%  [ 1 ]
Głosowań: 42
Wszystkich Głosów: 132

Autor Wiadomość
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 22 Marca 2012, 10:09   

Adrianna napisał/a
Szczerze mówiąc kompletnie nie wiem w tej chwili, jak to potraktować. Dajcie mi moment na zastanowienie... Wszelkie porady mile widziane.

Adrianna, proponuję nie robić teraz dymu, tylko spokojnie dokończyć konkurs.
 
 
Adrianna 
Luke Skywalker


Posty: 209
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22 Marca 2012, 10:27   

Tak też zrobimy.

Przede wszystkim dlatego, że problemy wyniknęły z mojego niedopatrzenia i trochę niedoskonałości sprzętu.
Autor jednego z "bardziej problematycznych" tekstów dosłał mi swój pierwotny plik, gdzie rzeczywiście liczba znaków się mieści tuż pod limitem (3492) (głównie jakoś inaczej wypadają końce linii - po skopiowaniu z forum na jeden "enter" lecą dwa znaki przy pokazywaniu znaków i symboli).

Przepraszam wszystkich za zamieszanie, wiem, że powinnam była takie rzeczy zauważyć i ogarnąć przed wystartowaniem edycji, no ale nie upilnowałam.
Autorzy nie powinni przez to tracić, bo ze swojej strony zrobili wszystko w porządku i zmieścili się w limicie.

Jeszcze raz przepraszam i zachęcam wszystkich do dalszego głosowania.
 
 
terebka 
Filippon


Posty: 3843
Skąd: Nowogródek Pomorski
Wysłany: 22 Marca 2012, 10:27   

Iscariote, gorąco wierzę, że to nie było na poważnie.

:twisted: :!: :arrow: :idea: ... czy co tam


Jeżeli ktoś czuje w sobie ducha buchalterii, może się spełni na tym forum.
 
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 22 Marca 2012, 11:22   

terebka, no przecież, że nie na poważnie :wink:
 
 
terebka 
Filippon


Posty: 3843
Skąd: Nowogródek Pomorski
Wysłany: 22 Marca 2012, 11:45   

uff... bo z tym liczeniem znaków przez word bywa tak różnie, zwłaszcza gdy się przekleja tekst z forum, że wyrokowanie może być lekko na wyrost. A jak się pisze w Open Office (ja mam to nieszczęście, pisać w tym czymś) to pewnie różnice dochodzą do iluśtamdziesięciu znaków.
_________________
SZORTAL
Szortal Na Wynos - Wydanie Specjalne
 
 
 
merula 
Pani z Jeziora


Posty: 23494
Skąd: przystanek Alaska
Wysłany: 22 Marca 2012, 12:26   

taa... i odpadliby by głównie liderzy :twisted:

ciekawe, czemu kolega pisacz poruszył tę kwestię :wink: :mrgreen:
_________________
Kobiety dzielą się na te, które nie wiedzą czego chcą i na te, które chcą, ale nie wiedzą czego.
 
 
Azirafal 
Stalowy Szczur


Posty: 1030
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22 Marca 2012, 12:41   

A tak na marginesie Wielkiej Afery Znakowej roku 2012, moje komentarze i punkty:

1. Jego oczami - fajnie napisane, trochę wyciskacz łez, ale ok, z puentą, z konkretnym przekazem. Parę problemów z jasnością przekazu (zwłaszcza na początku, gdzie nie do końca się można zorientować kto, co, kiedy), ale największy problem - brak fantastyki. Sorry, ale to jest podstawa szortów tutejszych, więc ostatecznie - Nie.

2. Byle do celu - jakbym miał jednym słowem, to "meh". Nic wielkiego, próba zaskoczenia czytelnika nieudana, i jeszcze to beznadziejne ostatnie zdanie... Nie.

3. Przyjaciel - spodziewałem się, że większość tutejszych szortów właśnie taka będzie. Trochę się zawiodłem (in plus), ale... no właśnie, jakiś tego typu twór musiał sie tu znaleźć. I nic nie dostaje, bo po prostu jest słaby. Nie.

4. Białe piekło - o, a tu fajnie. Nie jestem fanem wyciskaczy łez, ale ten do mnie przemówił. Sprawnie napisane, ładnie przedstawiona historia z dwóch perspektyw, dobrze się to czyta i monologi/dialogi wiarygodne. W sumie nie ma się do czego przyczepić - PUNKT!

5. Kula - niby OK, ale za dużo skojarzeń (khem, "Kula", nomen omen, anyone?). nienajgorzej napisane, ale bardzo nieoryginalne, przez co. Nie!

6. Przebudzenie - sympatyczny klimat (to prawie że kochające spojrzenie na piekarnię ;) ), ale jak dla mnie słabo się komponuje z drugą częścią. Nie.

7. Galaktyczne porozumienie - ygh, średnia historyjka, beznadziejna puenta. Stanowczo Nie.

8. Łasuch - kiepsko napisane, i uśmiech kobiety jako puenta? Fuj. Jeszcze amfetaminowy rush, który trwa niewiadomo ile? Nie.

9. Z dziejów Kercelaka - zabawny pomysł, ale zupełnie do mnie nie przemówił. Puenta rozmyta. Nie.

10. Złodziej ciał - nienajgorzej napisane, niezły klimat. Nic specjalnego w warstwie fabularnej, ale ok. Wyróżnienie.

11. Najlepszy towar - a to i sprawnie napisane, i niegłupi pomysł, i zabawne ulokowanie tego wszystkiego, i się uśmiechnąłem trochę pod koniec. PUNKT!

12. Getto - napisane dobrze, klimat ok, ale za wcześnie domyśliłem się finału... Nie zerwało czapki z głowy, a "huk palby" do tej pory mnie jakoś odstręcza. Wyróżnienie.

13. T. - nie zrozumiałem. Przykro mi. Nie.

14. Biały pokój - fajna gra słów (przez Crusader Kings II "biały pokój" to dla mnie prawie że synonim porażki ;) ), ciekawy pomysł na elseworld i na tło polityczne. Choć "domysły" króla trochę naciągane. PUNKT!

15. Dzień w biurze - jako pracownik biurowy (a swego czasu pracownik korporacyjny takoż) potrafię znaleźć pewną więź z bohaterami szorta. Ale nigdy nie będę fanem kloacznego humoru, a za brak fantastyki żółta kartka. Nie.
_________________
If you don't stand for something you'll fall for anything.
 
 
 
Adrianna 
Luke Skywalker


Posty: 209
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22 Marca 2012, 12:46   

Dzięki za opinie, Azirafal :D

Kto jeszcze, kto jeszcze?! Czasu coraz mniej!
 
 
marcolphus 
Batman


Posty: 514
Skąd: Kraków
Wysłany: 22 Marca 2012, 13:01   

Białe piekło, Biały pokój, Dzień w biurze
_________________
What Codringher Hears
 
 
 
brajt 
Komandor Koenig


Posty: 642
Skąd: GGFF
Wysłany: 22 Marca 2012, 16:14   

Adrianna, przede wszystkim mój post był żartem, ja od Ciebie nie oczekuję żadnej reakcji, najważniejsze przecież, że edycja udana. ;) A na cięciu specjalnie do 3500 nikt raczej nie traci, prędzej zyskuje ewentualnie.

Nie przypominam też sobie sytuacji, żeby jakiś tekst był zdyskwalifikowany za długość. Chyba, że o czymś nie wiem.
 
 
Azirafal 
Stalowy Szczur


Posty: 1030
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22 Marca 2012, 16:24   

Plus większość tych tekstów przekroczyła te 3500 o minimalne ilości. Spokojnie można przerobić jakieś jedno zdanie, usunąć jakiś niepotrzebny przymiotnik... ;)
_________________
If you don't stand for something you'll fall for anything.
 
 
 
brajt 
Komandor Koenig


Posty: 642
Skąd: GGFF
Wysłany: 22 Marca 2012, 16:29   

Tzn nie sugerowałem też, żeby je teraz ciąć. Miałem na myśli tych autorów, którzy ewentualnie cięli do 3500 przed wysłaniem, ale sądząc po tekstach to wydaje mi się, że i tak takich nie było.

Po prostu na przyszłość - nasi piszący są przyzwyczajeni do lekkiej tolerancji jeśli chodzi o długość szortów. ;)

> ciekawe, czemu kolega pisacz poruszył tę kwestię :mrgreen:

wydało się, nie chcę znowu wylądować na ostatnim miejscu. ;)
 
 
Adrianna 
Luke Skywalker


Posty: 209
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22 Marca 2012, 21:28   

brajt napisał/a
Adrianna, przede wszystkim mój post był żartem
No żesz! Drugi, który sobie mało zabawne żarty i to nie w prima aprilis urządza :P Ja za nerwowa jestem, żeby się nie łapać na takie rzeczy!

brajt napisał/a
Nie przypominam też sobie sytuacji, żeby jakiś tekst był zdyskwalifikowany za długość. Chyba, że o czymś nie wiem.
Ja zakładam, że mogę nie wiedzieć. W końcu jestem tu przysłowiowe dwa dni z dzisiejszym i nie ukrywam - nie przekopywałam się przez te setki tysięcy postów, które tu namachaliście ;) . No i się przejęłam tak z rana zarzucona taką informacją. Zwłaszcza, że jak już mówię ZERO TOLERANCJI to ma być ZERO TOLERANCJI :twisted: <śmiech obłąkańca mode on>

A tak poza tym, to bawcie się miło dalej. :mrgreen:
 
 
Kruger 
Zombie Lenina


Posty: 476
Skąd: Wrocław
Wysłany: 23 Marca 2012, 12:54   

No, nie wiem... Jak ZERO TOLERANCJI, to zero.
Tylko, z drugiej strony, jak się już teksty dopuściło i biroą udział w głosowaniu... Selekcja formalna powinna być przed. Teksty za długie pod kreskę i szlus. A jak się tego nie zrobiło, to mleko już rozlane.
_________________
Niespełniony ałtor a także troll, tetryk i maruda.
 
 
terebka 
Filippon


Posty: 3843
Skąd: Nowogródek Pomorski
Wysłany: 23 Marca 2012, 13:11   

No, nie wiem. Kompletnie przestałem ufać wyliczeniom edytorów. Różnica pomiędzy tym, co podała Adrianna na poprzedniej stronie, a moim Open Officem przekracza 50 znaków. Dlatego choćby tolerancją powinna jednak być zaznaczana przy okazji każdej edycji.
_________________
SZORTAL
Szortal Na Wynos - Wydanie Specjalne
 
 
 
brajt 
Komandor Koenig


Posty: 642
Skąd: GGFF
Wysłany: 23 Marca 2012, 13:33   

Rzecz w tym, że Adrianna nie napisała "zero tolerancji", tylko "limitu tolerancji nie będzie". Czyli teoretycznie tolerancja była całkowicie nielimitowana i wszystkie opowiadania są zgodne z regulaminem.

Ja nie poruszyłem tego tematu żeby wojować, bo z tym mogę poczekać ten rok czy dwa na kolejną swoją edycję. Tylko dlatego, że lubię się czepiać słówek i jestem fanem najróżniejszych statystyk. Zmieniać teraz nic nie ma sensu, zwłaszcza że ta różnica jest minimalna, a limit tolerancji od kiedy pamiętam to był.
 
 
Adrianna 
Luke Skywalker


Posty: 209
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23 Marca 2012, 16:44   

Kruger napisał/a
A jak się tego nie zrobiło, to mleko już rozlane.
Ano właśnie.

Więc jedziemy dalej (a ja na przyszłość - o ile taka się kiedykolwiek przydarzy, co wątpliwe - mam nauczkę i wsio).

brajt napisał/a
Rzecz w tym, że Adrianna nie napisała zero tolerancji, tylko limitu tolerancji nie będzie. Czyli teoretycznie tolerancja była całkowicie nielimitowana i wszystkie opowiadania są zgodne z regulaminem.
A Ty to chyba na prawnika masz zadatki :P


Trzydziestka osiągnięta, ale w końcu jeszcze dwa dni. Czyli co...? Dwa dni i dwie dziesiątki głosów? :D
 
 
brajt 
Komandor Koenig


Posty: 642
Skąd: GGFF
Wysłany: 24 Marca 2012, 22:23   

No no, mleka proszę nie rozlewać!

_________________
Lecą smoki pod obłoki, wiatr im kręci smocze loki
 
 
terebka 
Filippon


Posty: 3843
Skąd: Nowogródek Pomorski
Wysłany: 25 Marca 2012, 11:29   

Kula i Biały pokój
_________________
SZORTAL
Szortal Na Wynos - Wydanie Specjalne
 
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 25 Marca 2012, 18:55   

Biały pokój, Białe piekło i Przebudzenie.
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
Adrianna 
Luke Skywalker


Posty: 209
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25 Marca 2012, 18:55   

Dzięki, terebka, za głos. Wszystkim NNom również :)

Końcówka coś się taka senna zrobiła... Zapraszam wciąż do głosowania i komentowania :D Jeszcze 5 godzinek zostało.

EDIT chwilkę później: I Matrimowi również podziękować pięknie :)
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 25 Marca 2012, 19:48   

A nie ma za co :)

Faktycznie prawie pięć godzin... Przetrwają najwytrwalsi? ;)
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
merula 
Pani z Jeziora


Posty: 23494
Skąd: przystanek Alaska
Wysłany: 25 Marca 2012, 20:15   

przede wszystkim ci zainteresowani :wink:
_________________
Kobiety dzielą się na te, które nie wiedzą czego chcą i na te, które chcą, ale nie wiedzą czego.
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 25 Marca 2012, 20:43   

A to na pewno :)
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 25 Marca 2012, 21:28   

Mój głos dostało Białe piekło.
 
 
J.Tanar 
Jaskier


Posty: 74
Skąd: na północ od czakramu
Wysłany: 25 Marca 2012, 21:38   

Rzutem na taśmę. Zbyt szybko leci czas, to już trzecia edycja, w której przegapiam kolejne terminy.
Edycja obfita. Mogłem wybierać teksty dobrze napisane lub fantastyczne. Głosy po połowie.
Pierwszy na Białe piekło - harlekinowate, niefantastyczne, ale dobrze się czytało, ładna konstrukcja tekstu, klimat
Drugi na Przebudzenie - jest fantastyka, ładna sielanka piekarniana a i druga część równie łagodna, odwołanie do "wiedźmiństwa" mogłoby być, tylko czegoś brakuje pomiędzy; z fantastycznych jednak najbardziej "misie"

Jego oczami - bez fantastyki, szlachetne przesłanie, wykonanie nieco imo gorsze niż w Białym piekle, za bardzo chaotyczne,
Byle do celu - zgrany temat, w dodatku przeciętnie przedstawiony
Przyjaciel - niby poprawnie, tylko dlaczego miałoby to być interesujące i warte czytania?
Kula - mało ciekawe i niezbyt porywająco przedstawione
Galaktyczne porozumienie - nie rozumiem
Łasuch - nie przemówiło do mnie, pomysł może był...
Z dziejów Karcelaka - niee, nie ma siły rażenia
Złodziej ciał - jest fantastyka i mogłoby być wyróżnienie, wykonanie trochę szwankuje
Najlepszy towar - zgrabnie napisane, ale przekombinowane
Getto - chyba nie do końca rozumiem przekaz, co się dzieje opisano, tylko wszystko tak "znikąd" się bierze
T. - zupełnie nie mam pojęcia o co chodzi,
Biały pokój - do wizji alternatywnych podchodzę zawsze z dużą rezerwą, i wymaganiami. Natomiast, w języku potocznym i codziennych zastosowaniach, sól nigdy nie będzie dla mnie proszkiem. Poza tym wtedy chyba ją jeszcze sprzedawano na bałwany (tak mam "zakonotowane")
Dzień w biurze - fantastyki nie widać (chyba że to kot wczepiony w tynk na suficie) historyjka opowiedziana sprawnie, ale trochę brakło do punktu.
 
 
Adrianna 
Luke Skywalker


Posty: 209
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25 Marca 2012, 22:18   

J.Tanar, Agi, dzięki za głosy i komentarze :)
 
 
Adrianna 
Luke Skywalker


Posty: 209
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25 Marca 2012, 23:05   

Proszę proszę... Godzina do końca, a tu w czołówce tłoczno. :twisted:

Wybaczcie post pod postem, ale chciałabym od razu podpytać doświadczonych uczestników konkursów - co tutaj zwykle robicie w razie remisu? Dogryweczka?
 
 
merula 
Pani z Jeziora


Posty: 23494
Skąd: przystanek Alaska
Wysłany: 25 Marca 2012, 23:25   

dogryweczka, albo konsultacje z autorami, bo była i edycja wspólna.
_________________
Kobiety dzielą się na te, które nie wiedzą czego chcą i na te, które chcą, ale nie wiedzą czego.
 
 
brajt 
Komandor Koenig


Posty: 642
Skąd: GGFF
Wysłany: 25 Marca 2012, 23:26   

Fakt, była edycja wspólna, bo był remis w dogrywce. ;)

Link do edycji podsłuchowej w której był remis: http://www.science-fictio...opic.php?t=2399
Link do tematu z dogrywką: http://www.science-fictio...opic.php?t=2413

Polegam lekturę obu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group