Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomożecie..? [Ankieta o fanfiction - ZAKOŃCZONA]
Autor Wiadomość
morwa 
Gollum

Posty: 12
Skąd: z kraju nad Wisłą...
Wysłany: 16 Lutego 2012, 20:19   Pomożecie..? [Ankieta o fanfiction - ZAKOŃCZONA]

Witajcie!

Piszę pracę na temat twórczej aktywności fanów. Jednym z jej przejawów jest jak wiadomo tworzenie fanfiction, których dotyczy ta ankieta.

Dlatego proszę fanów science fiction, fantasy oraz horroru o jej wypełnienie (ankieta nie jest długa, jest anonimowa i zostanie użyta wyłącznie w celach badawczych ), ponieważ podane odpowiedzi bardzo mi pomogą. Jako fanka sama nie raz spotkałam się z fanfikami, jestem jednak ciekawa Waszych opinii na ten temat (tym bardziej, że ostatnimi czasy niektórzy nie patrzą przychylnie na internetowych twórców...)

Oto link do ankiety: http://moje-ankiety.pl/re...c-uoyrOUgA.html

Z góry dziękuję za jej wypełnienie :)
Ostatnio zmieniony przez morwa 23 Maj 2012, 20:36, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 16 Lutego 2012, 20:54   

morwa, i teraz mogę się zastanowić nad wypełnieniem ankiety ;)
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
Ilt 
Han Solo


Posty: 808
Skąd: Różnie.
Wysłany: 16 Lutego 2012, 21:19   

Ankietę wypełniłem, jest poprawa w stosunku do poprzedniej, ale ciągle pytania 8 i 9 faworyzują jedną z odpowiedzi.
_________________
We're really quite nice and friendly, but everyone has a beastly side to them, don't they?
 
 
Ice 
Han Solo


Posty: 815
Skąd: Tczew
Wysłany: 16 Lutego 2012, 21:57   

Poszło, szerokości. :wink:
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 16 Lutego 2012, 23:30   

Poszło, pwenie target to ja nie jestem, ale masz :wink:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
morwa 
Gollum

Posty: 12
Skąd: z kraju nad Wisłą...
Wysłany: 18 Lutego 2012, 17:46   

Tak sobie teraz myślę, że trzeba najpierw było opublikować "ankietę próbną", przeanalizować wszelkie zastrzeżenia i dopiero potem brać się do konstruuowania "tej właściwej" ;)
Ale nic straconego - w przyszłości kolejna będzie już lepsza, dlatego dzięki za wypełnienie, ale też uwagi.

Pozdrawiam
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 18 Lutego 2012, 18:25   

Sorki, ale ja takiej ankiety nie mogę wypełnić. Dlaczego?

Pyt. 1 - z fanfiction zetknąłem się w telewizji. A poza tym, np. taka "Magia i Miecz" - czy to było tylko czasopismo fanowskie, czy już bardziej wydawnictwo branżowe? Albo "SFFiH"? Albo "Nowa Fantastyka"?
Pyt. 2 - nie rozumiem pytania. Chodzi o to, czy interesują mnie bardziej fanfiki z białostockiego UBIKa, czy z Cytadeli Syriusza? Bo, z wymienionych na stronie polskiego Fandomu, zdecydowana większość fandomów ma charakter regionalny, a nie gatunkowy.
Pyt. 3 - Ze względu na tytuł ankiety, który uogólnia jej zakres, takie pytanie jest bez sensu.
Pyt. 4 - Pierwsze sensowne pytanie w ankiecie!!! :bravo
Pyt. 5 - Facepalm. Nawet podwójny, bo pytanie podyktowane jest względami politpoprawności.
Pyt. 6 - Drugie sensowne pytanie w ankiecie!
Pyt. 7 - Kolejne nieprzemyślane pytanie - jak jakichś cosiów jest "wiekszość", to te cosie zawsze będą punktem odniesienia dla innych cosiów, czyli ta "większość" zawsze będzie przeciętna.
Pyt. 8 - Sugeruje odpowiedź (albo skreśl argumentowanie, albo dodaj możliwość argumentowania obu odpowiedzi - choć to mało profesjonalnie statystycznie).
Pyt. 9 - Jak wyżej.
Pyt. 10 - Trzecie sensowne pytanie w ankiecie!
Pyt. 11 - Kolejne sensowne pytanie, ale jeśli ta ankieta jest stworzona na potrzeby jakichś badań, to jej wyniki, płynące z odpowiedzi na konkretne pytania muszą być mierzalne/policzalne. Tutaj jest to typowe "spalone pytanie".
Pyt. 12 - Jak wyżej.
Pyt. 13 i 14 są oki.
Pyt. 15 - To samo co w 11 i 12.

W tej chwili ankieta nie nadaje się do użycia jako podstawa/pomoc w badaniach. Na 15 pytań masz 5 poprawnych i sensownych, przy czym dwa określają wiek i płeć ankietowanego.

Ale sam temat, jak i wyniki przyszłej, porządnie zredagowanej ankiety, mnie ciekawią :wink:
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18 Lutego 2012, 18:35   

A ja się wycofałam. Kompletnie nie interesuje mnie czytanie / oglądanie popłuczyn po cudzej twórczości. Sam autor się wypala produkując fafnaste opowiadanie na ten sam temat (choćby najlepszy), z jakiej racji ktoś ma to ciągnąć? Ponieważ zaś omijam takie rzeczy, mało wiem o szczegółach. Wiem, że dla fana kolei budowa lokomotywy jest fascynująca, ale ja lubię się czasem przejechać, to wszystko.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 18 Lutego 2012, 18:37   

Ja też raczej nie jestem targetem tej ankiety, więc niestety nie pomożemy.
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 18 Lutego 2012, 18:40   

Godzilla - Ty chyba nigdy nie czytałaś "Wiedźmińskiej rutyny" :roll: Albo nie oglądałaś starwarsowych fanfików. Albo falloutowych (jak na ten przykład, najnowszy - "Fallout: Nuka break").
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18 Lutego 2012, 18:40   

Fakt, nie czytałam. Zawsze mi się ręka cofała.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 18 Lutego 2012, 18:43   

Spróbuj, przynajmniej "Wiedźmińską rutynę". Raptem parę stron, ale autor świetnie trafił w twórczość ASa i fantasy ogólnie (może i poniżej pasa, ale w samo "oczko") :wink:
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 19 Lutego 2012, 09:41   

ilcattivo13, IMHO najlepsze fanfiki wiedźmińskie wypełzły spod klawiatury Vejity :bravo :mrgreen:
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 19 Lutego 2012, 17:21   

dzięki, poczytam w wolnej chwili :D
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
rybieudka 
Istota z głębin


Posty: 1348
Skąd: Wrocław
Wysłany: 20 Lutego 2012, 11:09   

morwa, sorki, odpadłem. Ta ankieta jest skonstruowana fatalnie. Masz tu sporo ukrytych założeń, jak np. że w ogóle interesują kogoś fanfiki, brak odpowiedzi neutralnych, pytania sugerujące, odpowiedzi o pokrywającym się zakresie, niesymetryczne skale (niby Likerta, ale jednak nie bardzo) itp. ilcattivo13 wypunktował Ci parę rzeczy, mi się nie chce. Wystarczy, że czasem studenci przynoszą mi takie potworki. Prośba - zastanów się nad ankietą, poczytaj sobie o tym JAK powinno się budować kwestionariusz. Takim niechlujstwem powodujesz, że ktoś, kto nawet już otworzy Twoje dzieło, po 3 pytaniach przestanie wypełniać. Bo mu szkoda czasu, gdy widać, że kto, kto przygotował ankietę zrobił to po łebkach. Na takie coś szkoda tracić czasu. I żeby była jasność - ja ten czas poświeciłem, wypełniłem i skomentowałem... ale chyba tylko z zawodowej ciekawości. To pisałem ja - rybieudka, socjolog.
_________________
Tekst to tylko pretekst do podtekstu...

RYBIEUDKA blog - http://rybieudka.blogspot.com/

Jedyny TAKI katalog fantastyki! - FANTASTA.PL
 
 
 
morwa 
Gollum

Posty: 12
Skąd: z kraju nad Wisłą...
Wysłany: 23 Lutego 2012, 11:55   

Zbieram baty, ale jeśli ktoś potrafi rzetelnie wykazać dlaczego, to znaczy, że zasłużyłam. Na swoje usprawiedliwienie mogę dodać, że naprawdę starałam się napisać ją dobrze, a nie "polecieć po łebkach", ale moje doświadczenie w robieniu ankiet jest jak narazie zerowe (nie zajmuję się też statystykami), więc wyszło co wyszło...Wiem też, skąd biorą się niektóre ograniczenia ankiety - za bardzo zasugerowałam się tym, by była ona krótka i wygodna do wypełnienia dla respondenta (dlatego mało w niej wariantów i pytań "pomiędzy", które zwykle wybiera się w ankietach z niechęci do skrajnych opinii) no i jak widać znajomość tematu nie gwarantuje poprawnego skonstruowania ankiety (to co jasne i oczywiste dla mnie, nie jest w tym przypadku oczywiste dla innych).

rybiedulkę i ilcattivo13 pragnę uspokoić, iż nie jest to ankieta do pracy dyplomowej, ale jeśli kiedyś zdecyduję się na ankietę w takowej pracy, to myślę, że będzie już lepsza. Może ktoś jest w stanie podać linka do naprawdę solidnej ankiety o podobnej, "fanowskiej" tematyce? Wiadomo, że do każdej z nich należy podejść indywidualnie, ale dobry wzór na początek bardzo by mi się przydał....jeśli nie, to pozostaje przeglądanie publikacji ;)
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 23 Lutego 2012, 17:03   

morwa - prawdę mówiąc, to dobry wzór do niczego Ci się nie przyda, jeśli pytania będą źle sformułowane. Albo odpowiedzi. Ale jeśli się uprzesz, to uważaj na poradniki, które pojawiają się w sieci, bo mogą zawierać np. takie kwiatki jak:
Cytat
Przetestuj kwestionariusz. Bywa, że jakieś pytanie/pytania są niejasne, niepoprawnie sformułowane. Aby wyeliminować tego typu błędy, osoba która skonstruowała kwestionariusz powinna najpierw przetestować go na sobie,
:mrgreen:
Po prostu dobrze się zastanów, czego chcesz od ankiety (jakie informacje ma Ci dostarczyć), prosto i zrozumiale sformułuj pytania, zadbaj o to, żeby odpowiedzi nie sugerowały, co ma ankietowany napisać i to wszystko zwiąż w jakąś logiczną całość, żeby pytania nie wyglądały jak skakanie z kwiatka na kwiatek, tylko po kolei zagłębiały się w problematykę.

I tyle :)
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
rybieudka 
Istota z głębin


Posty: 1348
Skąd: Wrocław
Wysłany: 23 Lutego 2012, 17:46   

morwa napisał/a
rybiedulkę

Zostałem rybiedulką :mrgreen:
_________________
Tekst to tylko pretekst do podtekstu...

RYBIEUDKA blog - http://rybieudka.blogspot.com/

Jedyny TAKI katalog fantastyki! - FANTASTA.PL
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 23 Lutego 2012, 17:51   

:mrgreen:
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
morwa 
Gollum

Posty: 12
Skąd: z kraju nad Wisłą...
Wysłany: 27 Lutego 2012, 13:59   

RYBIEUDKA - przepraszam za przekręcenie nicku (ale "rybiedulka" również brzmi bardzo wdzięcznie :mrgreen: )

EDIT: Rozważyłam uwagi niektórych z Was i postanowiłam „reanimować” moją ankietę. Nie stanie się przez to "doskonała", ale mam nadzieję, że będzie choć trochę poprawniejsza i bez aż tak rażących błędów. To wszystko, co jestem w stanie zrobić dla akurat TEJ ankiety. Zdaję sobie sprawę, że najlepiej byłoby skonstruować coś całkiem nowego, ale niestety na to nie mam już teraz po prostu czasu i opracowanie naprawdę zadowalającej ankiety pozostawiam sobie jako cel na przyszłość.

Bardzo mi przykro, że musiałam anulować dotychczasowe wyniki....nie mam jednak sumienia analizować wyników, które są błędne, ponieważ to ja np. niepoprawnie sformułowałam pytanie...w ten sposób tak czy owak Wasze zaangażowanie i życzliwość poszłyby na marne.
Dlatego mam nadzieję, że komuś będzie się chciało wypełnić ją jeszcze raz, choć oczywiście liczę się z tym, że liczba respondentów będzie już znacznie mniejsza – cóż, na błędach człowiek się uczy.

Dostępny pod starym „odzewem do braci fanów” link jest już nowy, więc śmiało można klikać.

Przepraszam za zamieszanie i pozdrawiam serdecznie
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 27 Lutego 2012, 23:03   

ankieta ciągle jest bardzo słaba - naprawiłaś tylko jedno czy dwa pytania z dziesięciu. W jednym miejscu sytuację pogorszyłaś. Tym razem ankietę wypełniłem - uwagi masz w odpowiedziach "pisanych" :wink:
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
morwa 
Gollum

Posty: 12
Skąd: z kraju nad Wisłą...
Wysłany: 28 Lutego 2012, 10:07   

Innej odpowiedzi, a już broń Boże pochwał się z Twojej strony nie spodziewałam ilcattivo13, ale proszę zauważyć, że jest już "bardzo słaba", a nie"fatalna", więc pewien postęp jednak jest :wink:

Zmian dokonałam w dokładnie 6 pytaniach, sugerowałam się Twoimi podpowiedziami, ale podkreślam to „reanimacja”, a nie „reaktywacja” – jeszcze zapewne wiele ton makulatury przekopię, nim dokładnie zrozumiem, o co chodziło w Twych uwagach.

Pozdr
 
 
merula 
Pani z Jeziora


Posty: 23494
Skąd: przystanek Alaska
Wysłany: 28 Lutego 2012, 11:49   

jak dla mnie, jak na ankietę, za dużo pytań otwartych. ale to moje, osobiste zdanie.
_________________
Kobiety dzielą się na te, które nie wiedzą czego chcą i na te, które chcą, ale nie wiedzą czego.
 
 
morwa 
Gollum

Posty: 12
Skąd: z kraju nad Wisłą...
Wysłany: 28 Marca 2012, 11:58   

Moje mini badanie dobiegło już końca, dlatego chciałabym gorąco podziękować fanom science fiction, fantasy oraz horroru za wypełnienie ankiety, komentarze oraz naprawdę cenne uwagi. Słowem: dziękuję za Wasze zaangażowanie, bardzo mi pomogliście :))

Pozdrawiam serdecznie,
morwa
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 28 Marca 2012, 12:39   

morwa, cała przyjemność po naszej stronie :D
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 28 Marca 2012, 18:36   

ew. niezamaco :wink:
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group