Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Paski HP, MP i EXP na dole postow.
Autor Wiadomość
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 13 Października 2005, 14:17   Paski HP, MP i EXP na dole postow.

Myslalem, ze wytrzymam, ale jednak nie udalo mi sie.

Do czego sluza te paski na dole kazdego postu, ktore pojawily sie przed chwila?

Zakladam, ze maja jakis zwiazek z doswiadczeniem uzytkownika (iloscia postow, byc moze dlugoscia przebywania na forum, pewnie takze ranga), ale moge prosic o szczegolowy opis, co jest do czego?
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 13 Października 2005, 14:34   Re: Paski HP, MP i EXP na dole postow

count napisał/a
Myslalem, ze wytrzymam, ale jednak nie udalo mi sie.

Do czego sluza te paski na dole kazdego postu, ktore pojawily sie przed chwila?

Zakladam, ze maja jakis zwiazek z doswiadczeniem uzytkownika (iloscia postow, byc moze dlugoscia przebywania na forum, pewnie takze ranga), ale moge prosic o szczegolowy opis, co jest do czego?


To są paski eksperymentalne :) jak się pomylisz przy klikaniu i trafisz na minę, tj. niewłaściwy pas (pasek?) to Logan-Upierdliwiec naśle na Ciebie karę w postaci konieczności znalezienia trzech kolejnych uczestników Forum :DDD
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 13 Października 2005, 14:40   

Aha, rozumiem, super, ze poki co mi sie udaje :D

Btw. Nie cytuj calego mojego postu, jak odpowiadasz na post tuz nad toba, bo nie za bardzo jeszcze cytowanie tu dziala i pozniej staje sie to nieczytelne. Ja staram sie nie cytowac, a i tak wszyscy wiedza o co chodzi i komu odpowiadam (mam nadzieje).
 
 
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 13 Października 2005, 14:42   

Romek już Ci wszystko wyjaśnił. :) Na poważnie jest tak jak myślisz. Włączyłem to eksperymentalnie, później zobaczymy co i jak.
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 13 Października 2005, 15:49   

Wygląda, jak statystyki Pokemonów. Czuję się głupio...
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 13 Października 2005, 15:52   

Ehehehe, dobre. Dla mnie osobiscie troche wyglada to jak sondaz prezydencko-parlamentarny, tylko inicjaly nijak mi sie nie zgadzaja...
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 13 Października 2005, 15:59   

Progenitura mój ongiś grywał w Pokemony. W grze, zwłaszcza tych nowszych, przy pojawianiu się kieszonkowego monstera widoczne jest HP - poziom zdrowia pokemona, i jeszcze jeden pasek pokazujący, ile mu zostało, by przeszedł na wyższy poziom. Był też pasek EXP, czyli doświadczenia w walce.

No, skojarzenie po prostu pierwsze, jakie mogło powstać...
W połączeniu ze statusem początkowym... ooj! Ciekawe, kto z Murderatorni zbiera pokemony? NURS jest na to za stary... :?
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 13 Października 2005, 16:04   

Margot napisała:

No, skojarzenie po prostu pierwsze, jakie mogło powstać...
W połączeniu ze statusem początkowym... ooj! Ciekawe, kto z Murderatorni zbiera pokemony? NURS jest na to za stary... :?


No wiesz, tak od razu komisję śledczą chcesz robić? :D Dajmy szefostwu czas, niech trochę napsoci, łatwiej będzie ich potem ten... tego :)
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 13 Października 2005, 16:09   

A czemu mam dawać czas szefom? To nie moja mafia :mrgreen:

Idę sobie poszukać stosownego do tych pasków avatarka => jakiegoś pokemona... :P

edit/: znalazłam :mrgreen:
Mam tylko pytanie: co znaczy to MP, na początku miałam dużo, teraz wybitnie mało. Resztę, jak mi się zdaje, rozumiem :D
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 13 Października 2005, 16:39   

Margot napisał/a

No, skojarzenie po prostu pierwsze, jakie mogło powstać...
W połączeniu ze statusem początkowym... ooj! Ciekawe, kto z Murderatorni zbiera pokemony? NURS jest na to za stary... :?


Zbierać nie zbieram, ale kiedyś przywoziłem całe kartony tych kart ze Stanów dla dzieciaków, a potem byłem katowany godzinnymi wykładami który co może:-)
Pikachu!! :twisted:

IMO to jak w RPG HP - punkty życia, MP - punkty magii, EXP - ilośc postów do nastepnego levelu (nicka). Ale to z głowy mówię, bo Logan jakoś szaleje samojeden
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 13 Października 2005, 16:44   

A ja grałam, bo się dużo mówiło, jakie to pokemony są straszne i niewychowawcze, więc postanowiłam zweryfikować na sobie. W efekcie zdobyłam na podwórku autorytet, bo się znałam, jako chyba jedyny dorosły w okolicy, a do tego miałam najnowsze emulacje :mrgreen:
No, ale czemu MP znika, znaczy maleje :shock: ?!
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 13 Października 2005, 16:46   

NURS napisał/a
IMO to jak w RPG HP - punkty życia, MP - punkty magii, EXP - ilośc postów do nastepnego levelu (nicka). Ale to z głowy mówię, bo Logan jakoś szaleje samojeden


Masz tak krótki zielony pasek życia, że pewnie za chwilę Logan zostanie RedNaczem :)
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 13 Października 2005, 16:46   

A nie wiem czemu maleje, Logan wyjasnij pani, ale tak, żeby mogła na nogach ustać, bo do domu ma daleko:-)!!
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 13 Października 2005, 16:52   

O! A teraz jeszcze doświadczenie mi spadło do zera! To nielogiczne jakieś. Jak weszłam pierwszy raz, to miałam maksymalnie, a teraz mi spada z każdym postem. Zgłupiałam. Z życiem też jakoś nienajlepiej, o magii nie wspomnę nawet.

No, to chyba mi wolno wiedzieć: O CO CHODZI?!
Przecież nie dlatego, że zabiłam Pikacza, prawda? Ładnie się z niego krew leje :mrgreen:
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 13 Października 2005, 16:54   

Poczekajmy na naczelnego mieszacza:-) Logan, pani czeka!!
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 13 Października 2005, 16:58   

Hp, czyli życie, rośnie im więcej się postów pisze (o ile pamiętam)
MP maleje, im więcej postów. Na niektórych forach jest blokada, żę jak się nie mam MP to nie można piasć, żeby spamu nie było.
Exp rośnie im więcej się postów pisze. Jak się dozbiera do całego, to rośnie poziom postaci.

Ogólnie byłbym za wyłączeniem tego, nieprzydatne to to i w ogóle ;)
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 13 Października 2005, 17:13   

Pako napisał/a
Hp, czyli życie, rośnie im więcej się postów pisze (o ile pamiętam)
MP maleje, im więcej postów. Na niektórych forach jest blokada, żę jak się nie mam MP to nie można piasć, żeby spamu nie było.
Exp rośnie im więcej się postów pisze. Jak się dozbiera do całego, to rośnie poziom postaci.

Zupełnie jak w grach Pokemon :mrgreen:

Szczególnie owo MP, im częściej się atakuje, tym szybciej spada. Ale jak spadnie do 0, to trzeba doładować. A jak tu doładować MP?
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 13 Października 2005, 17:16   

Nie da się :)
Tylko że tu możesz pisać posty bez problemu anwet, jak many nie masz, także ona niczemu nie służy. Jest ot tak, bo jest. Odnawia się, jak długo pisać postów nie będziesz. Tak samo HP będzie spadać, jak się długo postów pisać nie będzie, a rosnąć jak się je będzie pisać często. Exp nie spada, tylko rośnie ;)
Ma się ten staż w RPGach :)
 
 
Argael 
Yoda


Posty: 901
Skąd: Wrocław
Wysłany: 13 Października 2005, 18:08   

Świetny pomysł z tymi współczynnikami jak w RPG. Dodatkowo motywuje do zabierania głosu na forum.
_________________
今という時は二度と戻らないんだから。一期一会だぞ。
 
 
 
Arlon 
Langolier

Posty: 291
Skąd: inąd
Wysłany: 13 Października 2005, 18:13   

Nie jestem pewien czy to taki świetny pomysł. Paski mogą równie dobrze motywować do bezsensownego lania wody, ot, tak tylko aby mieć fajniejsze statystyki (cholera wie czemu, ale wiele osób ma na tym tle dziwny kompleks).
 
 
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 13 Października 2005, 18:22   

Sorry za opóźnienie, ale złapałem jakieś paskudne przeziębienie i smacznie sobie spałem.

Powiem szczerze, że moda z tymi paskami dałem w ramach testowania. Później przyszło mi do głowy, że kiedyś w przyszłości, możnaby to jakoś wykorzystać. Jak - jeszcze nie wiem, pogadam tylko z Nurs-em, wszystko się ustali.

Co do malejących MP i EXP. Kiedy zwiększa się HP, to zwiększają się również pozostałe wskaźniki. To tak jakby taką samą ilość cieczy wlać do większego naczynia. Optycznie wygląda jakby cieczy było mniej, a w rzeczywistości jest jej taka sama ilość. Większe jest tylko naczynie.

Uff, ale namieszałem. Zrozumiał to ktoś?

I jest to dokładnie jak w RPG. Ni więcej, ni mniej.

[ Dodano: Czw Paź 13, 05 18:24 ]
Arlon napisał:

Cytat
Nie jestem pewien czy to taki świetny pomysł. Paski mogą równie dobrze motywować do bezsensownego lania wody, ot, tak tylko aby mieć fajniejsze statystyki (cholera wie czemu, ale wiele osób ma na tym tle dziwny kompleks).


Dla takich spamowców jest system ostrzeżeń. :) Ale o tym sza. :)
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 13 Października 2005, 18:43   

Ja jestem za zostawieniem tych pasków. Zawsze jakaś odmiana i wskazanie, że to forma zabawy. BTW mamy także sporo rang, żeby nie było stagnacji jak na innych forach:-)
 
 
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 13 Października 2005, 18:50   

NURS napisał/a
Ja jestem za zostawieniem tych pasków. Zawsze jakaś odmiana i wskazanie, że to forma zabawy. BTW mamy także sporo rang, żeby nie było stagnacji jak na innych forach:-)


Ciekawe czy ktoś zgadnie jakie? NURs-ie, może jakis konkursik?
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
Ostatnio zmieniony przez Logan 17 Października 2005, 20:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 13 Października 2005, 18:55   

Prowokujesz włamywaczy?:-)
Ale OK. może być końkurs. Zaraz założę watek, kto pierwszy zgadnie, jaka jest następna ranga po 50 postach (do 25 dochodzi Pako i zaraz będzie wiedział:-), dostanie Cube 2 na DVD. Zafoliowane, żeby nie było, ze się pozbywam złomu:-)
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 14 Października 2005, 13:45   

Lee? Zniknely paski? A mi sie podobaly. Wciaz za cholere nie rozumialem jak dzialaja, ale byly dla mnie o wiele ciekawsze od liczby postow.

Poza tym mam dwie uwagi / sugestie:
1. Brakuje na stronie forum linka do strony glownej Science-Fiction. W zasadzie to ten banner w lewym gornym rogu powinien IMHO tam kierowac, tymczasem on kieruje na strone glowna forum, mimo ze tuz pod tym jest zawsze link do aktualnego miejsca w tematach, i ten najbardziej po lewej przenosi od razu na strone glowna forum. Ja wiem, ze forum otwiera sie w nowym oknie, wiec jak ktos sobie strone glowna SF otworzyl, to dalej moze ja czytac, ale mimo wszystko wydaje mi sie, ze zaleznosc powinna byc w obie strony.

2. Doskonalym narzedziem antyspamowym (na wszystkich tych, ktorym tylko zalezy na jak najwyzszym statusie), a ktore zobaczylem po raz pierwszy na forum CD Projektu, jest wprowadzenie ograniczenia czasowego w zdobywaniu punktow. Np. mozna pisac ile postow sie chce, ale do rangi punktowany jest tylko jeden post na godzine. Nie wiem, czy da sie to tu wprowadzic, zreszta zaraz pewnie podniosa sie glosy, ze przeciez wtedy spamerzy beda specjalnie pisac jeden post co godzine, ale jak na moj gust to ja wole jeden post spamera co godzine, niz 20-30 w ciagu tej godziny. Pewnie, ze nie jest to doskonaly system, ale moim zdaniem o wiele lepszy niz zwykle zliczanie postow.

Aha, jeszcze jedno, na tym samym forum ostatnim tytulem byl... tytul wlasny - mozna bylo wpisac samemu co sie chce i to pojawialo sie pod nazwa uzytkownika. Nie wiem, czy tutaj to mogloby zadzialac, ale w polaczeniu z ograniczeniem czasowym punktowania, mogloby byc calkiem sympatyczne.
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 14 Października 2005, 15:25   

pewnie wszystkie te rzeczy moglyby zadzialac, ale trzebaby poinstalowac nowe moduly, ale nie wiemczy warto.
podiose weic glos, że nie warto tego robi, nie wszystkie moduly sa warte ibstalowania. Przykladowo nie wrato chyba robi tej blokady zliczania postow. pisze czesciej niz raz na godzine a ranga jest da mnie pewnego rodzaju nagroda za aktywnosc na forunm, a spamowac raczej nie spamuje :)
 
 
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 14 Października 2005, 15:36   

Napiszę tak. Rangi są tylko i wyłącznie odzwierciedleniem ilości napisanych postów. Jak ktoś się rozpędzi aby nabić sobie postów to są odpowiednie mechanizmy powstrzymania tego. Bardziej liczy się chyba jakość pisanych postów niż ich ilość.

Tytuł własny to przywilej. :) Serio mówiąc myślę, że użytkownicy zasłużeni dla forum za swoją aktywność i wkład w rozwój forum będą mogli wybrać sobie własną rangę specjalną. Zobaczymy za jakiś czas jak forum bardziej się rozwinie.
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
Mariusz Saint 
Tom Bombadil


Posty: 29
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 17 Października 2005, 20:19   

count napisał/a
Do czego sluza te paski na dole kazdego postu, ktore pojawily sie przed chwila?


http://www.przemo.org/php...?t=1722&start=0

Wersja dla leniwych:

Widmo napisał/a
Level: poziom usera jest oparty na ilosci postow przez niego napisanych.

HP: reprezentuje aktywnosc usera. max hp oparte jest na levelu,
obecne ho oparte jest na tym jak czesto user postuje.

MP: pokazuje jak szybko user postuje. Max mp jest oparte na levelu,
kazdy post kosztuje mp, z mp czasem mp regeneruje sie

Exp: pokazuje ile user musi napisac postow aby osiagnac nastepny level.
_________________
Śmiej się, a cały świat się będzie śmiał z tobą. Płacz, a będziesz płakał sam.
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 18 Października 2005, 16:40   

No, wyjaśnienie proste, logiczne, chociaż trochę po fakcie ;)
Ale mimo wszystko liczą się intencje :)
 
 
Arlon 
Langolier

Posty: 291
Skąd: inąd
Wysłany: 18 Października 2005, 20:35   

Mniejsza o intencje, bez tych pasków jest o wiele lepiej.
_________________
Przez życie trzeba przejść z godnym przymrużeniem oka, dając tym samym świadectwo nieznanemu stwórcy, że poznaliśmy się na kapitalnym żarcie, jaki uczynił, powołując nas na ten świat.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group