Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
David Gemmel - cytaty
Autor Wiadomość
Cardano 
Tom Bombadil


Posty: 25
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 13 Grudnia 2005, 17:55   David Gemmel - cytaty

Witam! Proponuję aby chętni umieszczali krótkie cytaty ze swoich ulubionych książek / autorów.
Zacznę od swojego ulubionego pisarza - Davida Gemmela i książki "Król poza bramą"... Acha, od razu zaznaczam, iż nie mam na celu łamania praw autorskich a jedynie ewentualne rozpropagowanie twórczości pisarza.

PS. Chciałbym poznać Waszą opinię na temat podobnych wątków... A także ewentualnie Wasze ulubione słowa... W moim przypadku jest to głównie Gemmel - w jego książkach mam pozakreślane sporo ciekawych (IMHO) fragmentów :)

* "Jestem obcy. Nie musisz przede mną udawać ani kłamać. Tylko przed przyjaciółmi potrzebujesz maski (...) Z obcymi jest łatwiej gdyż dotykają twojego życia tylko przez chwilę. Nie rozczarujesz ich, bo nic im nie zawdzięczasz i niczego od Ciebie nie oczekują. Przyjaciół łatwo zranić bo oczekują od ciebie wszystkiego."

* "Wszyscy mamy blizny. O wiele lepiej jeśli można je nosić na zewnątrz."

* "(...) uroda nie ma znaczenia. Czyny malują lepszy obraz człowieka niż skóra zwisająca z kości i ścięgien."

* "Częściej patrz dookoła siebie: zobacz jak ludzie dotyjkają się nawzajem, okazują sobie miłość. Jednak nie przyglądaj się im z pozycji chłodnego obserwatora. Nie szybuj nad życiem - weź w nim udział. Dookoła ciebie są ludzie gotowi cię kochać. Nie powinieneś odrzucać tego lekką ręką."

* "Każdy człowiek jest wojownikiem, bo życie to walka. Farmer wlaczy z suszą, powodzią, chorobą i śmiercią. Marynarz wlaczy z morzem i burzami. Ja nie miałem na to dość odwagi, więc postanowiłem wlaczyć z ludźmi."

* "Staramy się postępować jak najlpepiej, lecz często jesteśmy podli, małostkowi lub okrutni. Nie staramy się o to lecz tacy jesteśmy..."

* "Ludzie są głupi. Pełno w nich strachu i niepewności - co czyni ich słabymi. Zawsze ten drugi ktoś wydaje im się silniejszy, pewniejszy siebie i zdolniejszy."

* "Odwaga to sprawa duszy a nie dar, który można przekazać synom."

* "(...) po to aby w przyszłości ludzie wiedzieli, że istnieli herosi stawiający opór. Dają nam poczucie dumy i sensu. Nie ma znaczenia, że nie wygrają - ważne jest że przez krótką chwilę zapłonie światło."
_________________
"-Miłość nie powstrzyma pocisków i noży.
-Nie.
-Co więc daje dobrego?
-Odmienia serca i umysły."
 
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 14 Grudnia 2005, 13:39   

Ciekawy temat dałeś.
Poza tym moim cytatem wszechczasów jest (i chyba juz na zawsze pozostanie) :

"War. War never changes."

no ale to z nieco innej beczki.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
DiPoint Ragoon 
Jaskier


Posty: 64
Skąd: Poznań
Wysłany: 15 Grudnia 2005, 00:40   

Fallout?
_________________
Jeśli mnie nie widzisz, znaczy, że stoję za Tobą.
 
 
mgs 
Gollum

Posty: 1
Wysłany: 25 Grudnia 2005, 13:03   

"Piękno jest smutne, ponieważ przemija" - także Davida Gemmela, ale nie pamiętam z jakiej dokładnie powieści.
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 25 Grudnia 2005, 14:15   

nie mam pojecia z czego to jest... ale kiedys gdzies wyczytałem cos w tym stylu... "najpiekniejsi jestesmy wtedy gdy spimy - to słońce tworzy z nas potwory" moze nie jest to idealnie tak ale sens chyba zachowałem
 
 
varquez_87 
Jaskier


Posty: 72
Skąd: Goleszów (k.Wisły)
Wysłany: 28 Grudnia 2005, 21:39   

dzejes napisał/a
War. War never changes
a msz może cały ten text (po ang) anpisany ?? Mógłbyś zapodać ??? z góry THX

"Jestem tylko człowiekiem, a ludzie rodzą się egoistami" Artur Baniewicz - "Gdzie Księżniczek Brak Cnotliwych"

"Wiem, że niema dobrego początku od tego który tworzymy. Niema nadzieji prócz nas. Niam litości prócz nas. Niema sprawiedliwości. Jesteśmy tylko my." Terry Pratchett - słowa ŚMIERCI (ale z której książki ????)

"... prawda jest ważniejsza od życia. Ale najważniejsze jest to w co wierzymy. A to niezawsze to samo." Jakub Kaliszewki - "Kości Chudych Dzieci"

"Always look on the bright side of life" - co prawda nie jest to cytat z ksiązki ale z filmu ("Life of Brian") ale b. mi się on podoba :D
_________________
"This is the way the world ends.
Not with a bang but a whimper."
 
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 28 Grudnia 2005, 21:42   

varquez_87 napisał/a
Always look on the bright side of life - co prawda nie jest to cytat z ksiązki ale z filmu (Life of Brian) ale b. mi się on podoba Very Happy

gdyby ktos nie wiedział spiewaja to ukrzyzowani... :D moja ulubiona scena w tym filmie
 
 
bardzo_czarny_kot 
Jaskier


Posty: 78
Skąd: znikąd
Wysłany: 31 Grudnia 2005, 17:42   

Dukajowa seria cytatów:

Z IACTE:


Banał, w odpowiedniej chwili powtórzony, potrafi odzyskać zatarte piękno starożytnej mądrości.


- A cóż mi ma do zaoferowania takie życie?
Po raz drugi uczynił magiczny gest.
A chwila była taka:
Czerń i fiolet i żółć i biel. Obce kolory w obcej ich konfiguracji. Lico nieba w wojennym malunku. Lecz to wszystko się porusza, zmienia, płynie; tam zmagają się ze sobą w śmiertelnym wyścigu zahoryzontalne wichry, tysiącodcieniowe chmury zanurzone w ich zimnym nurcie suną nad ziemią szybciej od myśli... - ale to tam, w nieopisywalnej odległości, tam to pędzi i mknie; stąd zaś widziane, zdaje się zgoła wisieć w koronie gwiazdy, rozedrgane mocą światła: rozczesane obłoki, mgły ponad możliwość podniesione, przejrzewające wiśniowo od bliskości słońca powietrze, samo słońce nad wyraz w tym Bagnie słoneczne. Tak daleko. A jednak żyje. Przestrzeń żyje. Czuć jej oddech w niezmiennej perspektywie zmiennych obrazów. Jak się przesłaniają wzajemnie skrzydlate potwory w godowej walce wyżej cmentarnej niepuszczy; jak raz i drugi rozpióropuszy się żałobnie popiół i dym ze stożka niewidocznego wulkanu; jak cień po cieniu cwałują po przebarwionej równinie grupki kościstych zwierząt. A słońce coraz bardziej rozedrgane, rozmywają się w chmurnej zawiesinie jego kontury; coraz mocniej słoneczne w swym zejściu pod ziemię. Chwchchchchwch... - tchnienie wieczornej pustki. Obejmować wzrokiem przestrzenie, jakich w całym swoim życiu nie przemierzysz. Czuć na skórze wietrzny dotyk dali najdalszych. Istnieć. Tak. Tak.
- Zachód słońca.


Z Czarnych oceanów:

Znak firmowy na pięcie Pana Boga: MADE BY MAN.

I zajrzałem w twarz absolutnego zła: był to bezrozumny żywioł.

Z Irrehaare:

Jednak na wszelki wypadek ja sam - Allah - zabezpieczyłem się przed sobą: te palce turlające się we krwi, święte kawałki obcego już mięsa, te palce. Choć znał mnie jak słowo nie wypowiedziane, on - ja - wszystkowidzący - musiał się gdzieś tam dopatrzeć jakiejś iskierki litości, jakiegoś przebłysku heroizmu, czegoś, czego wypowiedzieć nie potrafił - i obciął mi palce. Jeden po drugim, tuż po „urodzeniu”, krwią nienawiści do człowieka naznaczył. Palce. Nie pokocham ludzi.


- Irrehaare to myśli.
- To przeklęte miejsce! Jeden wielki bezgrzeszny grzech!


Skin człowiekowi wilkiem.

Z Perfekcyjnej niedoskonałości:

Któż wyrzeka się perfekcji, darmo oddaje ideał?
Niedoskonałość boli.
_________________
Prawdziwe koty nie potrzebują imion. Ale często są imionami nazywane. Aarghwynochastądtydraniu świetnie się nadaje.
 
 
 
Pablos 
Jaskier


Posty: 56
Skąd: Mała wieś
Wysłany: 4 Stycznia 2006, 18:59   

Też mam świetny cytat z Gemmella:

"Jakie to dziwne stworzenia - kobiety. Zakochują się w mężczyźnie, a potem starają się go zmienić. Najczęściej im się to udaje - po czym resztą życia spędzają zastanawiając się, jak mogły poślubić takiego nudnego konformistę. To leży w ich naturze."

8)
 
 
 
Cardano 
Tom Bombadil


Posty: 25
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 9 Stycznia 2006, 04:34   

Nio to ponownie Gemmel i jego książka - "W królestwie wilka".

* "Oczekuj najlepszego, szykuj się na najgorsze."

* "Strach jest jak ogień. Kontrolowany ogrzeje cię i utrzyma przy życiu. Jeśli wymknie się spod kontroli spali cię i zniszczy."

* "(...) pewnego dnia znajdziesz miłość i wtedy porozmawiamy jak równy z równym. (...) mam wrażenie, że opisuję kolory niewidomemu. Miłość ma wielką moc, nawet śmierć nie zdoła jej zniszczyć."

* "Oczekuj porażki a napewno cię spotka."

* "Ludzie najczęściej wyśmiewają to czego nie dostąpia."

* "Umiejętności człowieka zależą od okoliczności, od wyzwań przed jakimi staje."

* "W duszy są takie drzwi, których nie można otwierać. On znalazł do nich klucz."

* "Nie nazywaj nikogo tchórzem tylko dlatego, że usiłuje być wierny swoim ideałom. To umniejsza cię w takim samym stopniu jak obraża jego."

* "Miłość potrafi koić rany zadane przez nienawiść. Miłość może zmazać rządzę i chciwość. Przez nieą zły człowiek może opamiętać się i znaleźć odkupienie."

* "Lepiej jest wątpić. Większość problemów tego świata tworzą ludzie, którzy są zby t pewni siebie - zawsze wiedzą co ejst słuszne."

* "Wszystko kiedyś się kończy. W pewien dziwny sposób właśnie to czyni życie tak pięknym. Sekret piękna polega na tym, że ono umiera."

* "Czerp z życia wszystkie przyjemności, smakuj je, potrzymaj na języku. I nie trać czasu na myślenie o końcu."
_________________
"-Miłość nie powstrzyma pocisków i noży.
-Nie.
-Co więc daje dobrego?
-Odmienia serca i umysły."
 
 
 
Titus Pullo 
Luke Skywalker


Posty: 213
Wysłany: 1 Sierpnia 2006, 16:13   

David Gemmell najlepszym pisarzem fantasy
David Gemmell to według Johna Jarrolda, jego wydawcy, najlepszy pisarz fantasy.
Brytyjski pisarz David Gemmell zmarł 28 lipca w wyniku komplikacji po operacji serca. Miał 57 lat. Swoją pierwszą książkę, "Legendę", wydał w 1984 roku. W sumie ukazało się 30 jego dzieł. "Legenda" miała mu pomóc uporać się psychicznie z rakiem, którego zdiagnozowano u niego na początku lat 80. To historia oblężonego miasta, które zostało w końcu ocalone. Gemmell wierzył, że on też ocaleje i wówczas tak się stało.

Gdy John Jarrold został redaktorem w wydawnictwie Random House w 1992 roku, Gemmell publikował tam już od ośmiu lat i zdążył zdobyć bardzo mocną pozycję. Przez lata jego powieści sprzedawały się coraz lepiej i zawsze zyskiwały status bestsellera. - Stworzył wiele postaci, które będą żyć w umysłach jego fanów przez całe lata. David czuł, że musi pisać o silnych, choć czasem niedoskonałych bohaterach - powiedział Jarrold. - Był wielkim fanem innego pisarza fantasy, Roberta Holdstocka oraz twórcy literackich westernów, Louisa L'Amoura -dodał.

Przed śmiercią Gemmell rozpoczął prace nad serią powieści o wojnie trojańskiej.

źródło Onet.pl
_________________
I have simpler tastes. I like to kill my enemy, take their gold and enjoy their women. That's it. Why tie yourself to one? Where's the flavor? Where's the joy?
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 12 Sierpnia 2006, 20:35   

Przeniesione z Literatury.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group