Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
WIECEJ KOMIKSU
Autor Wiadomość
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 12 Grudnia 2005, 17:44   WIECEJ KOMIKSU

no nie kumam czemu tu tak mało tematów skoro na rynku jest tak wiele ciekawych róznych cudeniek wydanych... Ostatnio zaciekawiło mnie nowe wydawnictwo Taurus Media wystąpieniem na MFK... czytał ktos moze Queen & Country? albo inne komiksy tego wydawnictwa? bo czytałem tylko QC a jestem ciekawy innych...
 
 
Taclem 
Alien


Posty: 395
Skąd: Frei Stadt
Wysłany: 14 Grudnia 2005, 12:58   

Mało tematów, bo też pewnie mało miłośników komiksu tu zagląda :)
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 19 Grudnia 2005, 18:30   

pewnie ta... nie wiedzą co dobre... a na naszym rynku jest naprawde sporo fajnych rzeczy
 
 
Sasori 
Nekroskop


Posty: 706
Skąd: Poznań
Wysłany: 19 Grudnia 2005, 19:25   

Uwielbiam komiksy, sam nawet trochę działam na tym poletku (wypuszczamy ze znajomymi Tfora - w ostatnim numerze m.in. Myszkowski i Weatherspoon). Niestety hobby to jest nieco zepchnięte na dalszy plan ze względów finansowych - kocham gry wideo trochę bardziej :D

A co do dobrych komiksów - tego lata Egmont wydał ostatni, zamykający serię odcinek "Piotrusia Pana" autorstwa uznanego Loisela. Gorąco polecam wszystkim (nie tylko miłośnikom komiksu) ten sześcioczęśniowy serial. Nie bez powodu opatrzony jest znaczkiem "tylko dla dorosłych ", gdyż Loisel opowiedział tę historię w mroczny sposób. Brutalna rzeczywistość dziewiętnastowiecznego Londynu miesza się tutaj z bajkowym (lecz zarazem surowym) Neverlandem.

Świetna rzecz, mój ulubiony komiks.
_________________
Hey don't stop now, you're just getting to the good parts!
 
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 19 Grudnia 2005, 19:38   

Mam pierwszą część Piotrusia i też mi się bardzo podobał, ale przegrał w konkurencji z innymi tytułami i kolejnych części nie kupiłem z braku kasy. Może kiedyś uzupełnię serię na jakiejś licytacji.
Komiksy uwielbiam, głównie fantastyka. Choć zbieram też z tak zwane do śmiechu: Kid Paddle, Tintin, Iznogud, Asterix, Kajko i Kokosz. Z fantastyki oczywiście Thorgal, Yans, świat Troy, Anachron, Armada i jeszcze trochę innych (zainteresowanych zapraszam na moją stronę - patrz mój profil).
 
 
nasciturus 
Jaskier


Posty: 78
Skąd: U12 4:86:9
Wysłany: 19 Grudnia 2005, 19:44   

Yans
chyba kupie od nowa bo te co mialem cos zjadlo...
Tholrgal - tez lubie
komiksy fajna rzecz ale kasa, kasa, kasa
i dlatego nie kupuje...
_________________
nasciturus
nasciturus pro iam nato habetur, quotiens de commodis eius agitur

Klub Słaboskrótyznających - uważaj, jak piszesz!
 
 
Lu 
Marsjanin


Posty: 2253
Skąd: z kanapy
Wysłany: 19 Grudnia 2005, 19:55   

Ja w empiku Asterixy czytam. Są fotele, stliki, więc wciskam się w kąt (najlepiej w poniedziałek ok. 11 bo nikogo nie ma) i czytam. Każda wizyta to co najmniej 17 zł oszczędności 8)
Kilka razy w miesiącu pójdziesz to jeszcze na tym zarobisz :mrgreen:
_________________
Tym, co odróżnia nas od zwierząt, jest lodówka.
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 19 Grudnia 2005, 19:59   

Najbliższy Empik, to chyba w Olsztynie. Jedna wizyta raczej droższa (pociąg tam i z powrotem) niż koszt komiksu. :twisted: Poza tym, czyta jeszcze żona i dzieci, a i sam robię to kilka razy.
 
 
Max Bohdanowski 
Ojciec Nikitycza


Posty: 312
Skąd: Dniepropetrowsk
Wysłany: 19 Grudnia 2005, 20:50   

Sasori napisał/a
Uwielbiam komiksy, sam nawet trochę działam na tym poletku (wypuszczamy ze znajomymi Tfora - w ostatnim numerze m.in. Myszkowski i Weatherspoon). Niestety hobby to jest nieco zepchnięte na dalszy plan ze względów finansowych - kocham gry wideo trochę bardziej :D

A co do dobrych komiksów - tego lata Egmont wydał ostatni, zamykający serię odcinek Piotrusia Pana autorstwa uznanego Loisela. Gorąco polecam wszystkim (nie tylko miłośnikom komiksu) ten sześcioczęśniowy serial. Nie bez powodu opatrzony jest znaczkiem tylko dla dorosłych , gdyż Loisel opowiedział tę historię w mroczny sposób. Brutalna rzeczywistość dziewiętnastowiecznego Londynu miesza się tutaj z bajkowym (lecz zarazem surowym) Neverlandem.

Świetna rzecz, mój ulubiony komiks.


Sorry ze bez ciahu, nie wiem co wyciac... Tez lubie komiksy i rysuje od czwartej klasy. Z calym moim uznaniem do Loisela potwierdzam, ze zrobil naprawde swietna interpretacje Piotrusa Pana, ale... Nie lubie Piotrusa Pana jako dzielo same w sobie. Wole jego La Quete d'Oiseau du Temps...

Co dotyczy Egmontu, to dziala w dziwny (ale w calkiem wytlumaczalny) sposob.W kazdym innym kraju ma swoja wydawnicza polityke. Na przyklad zdziwicie sie, ze Egmont-Rosja nie wydalo ZADNEGO komiksu, tylko ksiazki i encyklopedie dla dzieci. Uwaza (chyba slusznie) ze w bylym Zwiazku Radzieckim nikt nie potrzebuje komiksu. I analiza kilkuletnio powtzrajacych sie komiks-festywali potwierdza te polityke: komiksem sie interesuje garstka (blisko 1000-5000 ludzi) milosnikow tego gatunku. Jasne, ze tak "elitarne" naklady sie nie oplacaja, nie maja sensu.

Ale warto byloby sprobowac na surowcach miejscowych. Tak jak np zrobili z Jezem Jerzy. Wydaja go. I go lubia i kupuja. Bo to jest QUINTESENCJA naszego spojrzenia na zycie. A nie ma to jak quintesencja. Ja uwielbiam Jeza Jerzego za ironie. Uwielbiam Sledzia i jego Osiedle Swoboda za klimat, poniewaz znam takie osiedla na wlasnej gebie.

A ostatnio widzialem ESENCJE wg scenariusza Grzegorza Janusza. To jeden z najlepszych polskich komiksow, ktore kiedys czytalem. Malo tego - przeczytalem go w ciagu pary godzin i kiedy skonczylem, powiedzialem: o, kur**! Mocna rzecz! Warto bylo ja nie tylko wydac. Mam chec ja przetlumaczyc dla rosjan i ukraincow, ale nikt u nas tego, kur**, nie wyda :(
_________________
(\_/) My life is dead, but I not yet
(O.o) Pomagam Banniemu
(> <) w jego drodze ku dominacji Swiatowej
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 19 Grudnia 2005, 22:13   

Max Bohdanowski napisał/a
Co dotyczy Egmontu, to dziala w dziwny (ale w calkiem wytlumaczalny) sposob.


Fakt! :evil: "Szczytem" pomyslowości jest seria "Nowa kolekcja. Mistrzowie komiksu"!
Nakład 1 000 egzemplarzy ( bialy kruk, na dzień dobry )! Cena "zaporowa" ok. 100 zł.
Następny "kwiatek"! Najnowszy "Incal", dwa albumy wydane razem, w cenie porównywalnej z dwoma osobnymi pozycjami, zero oszczędności!
Jak ta tendencja się utrzyma to czytelnik który nie ma akurat ochoty na mangopodobne, krwawe coś, będzie miał dwa wyjścia:
Albo znajdzie sobie inne hobby.
Albo "wydrenuje" kieszeń do cna, co czasem jest naprawde trudne do uzasadnienia.

Polecam serie "Trzeci testament", trochę w klimatach "Imienia Róży", nawet główni bohaterowie podobni! :lol:
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 20 Grudnia 2005, 16:01   

No ceny musze powiedziec ze masakruja człowieka i zniechęcaja od zaraz... np 300 Franka Millera albo Kingdom Come czy też... wspaniałe wydanie Wolverine... którego sobie nie kupie... bo wtedy bym głodował przez miesiąc... Nie kazdy to lubi i jest to elitarne hobby dla prawdziwych zapaleńców, a nie takich tam cieniasów jak ja ale ja sie nie poddaje i moze kiedys na mojej połce staną wszystkie komiksy jakie sobie upatrzyłem :twisted: Właśnie zacząłem kombinowac całą serie Sin City :twisted: To jest wpaniała rzecz
 
 
gino 
Gollum

Posty: 2
Skąd: cze-wa
Wysłany: 22 Lutego 2006, 09:56   

nie wiem jak wy ale ja wolalbym dawać piątke co dwa tygodnie za 20 stron paperbacka jak za czasów TMSemicu niz byc nękanym z półek cacuszkami po kilkadziesiąt zeta (co z tego ze wydanymi tak ze przyjmą za ciebie kulke z 9mm :mrgreen: )
troche w tą strone idzie mandragora i chwała im za to
 
 
sulka 
Indiana Jones


Posty: 421
Skąd: Kaczogród :/
Wysłany: 22 Lutego 2006, 10:00   

gino napisał/a
nie wiem jak wy ale ja wolalbym dawać piątke co dwa tygodnie za 20 stron paperbacka jak za czasów TMSemicu...


Podpisuje sie recami i nogami pod tym. Od czasu TM-Semic nie kupilem praktycznie zadnego komiksu, po prostu uwazam, ze sa za drogie, w stosunku do tego, co soba reprezentuja.
_________________
That is not dead which can eternal lie,
Yet with strange æons even death may die.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group