Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Wiedźmin
Autor Wiadomość
kruczywiatr 
Alien


Posty: 375
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 30 Listopada 2005, 21:44   Wiedźmin

Jestem ciekaw jaki poziom pokaże polska ekipa tworząca Wiedźmina.
_________________
FORTI ET FIDELI NIHIL DIFFICILE
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 30 Listopada 2005, 21:49   

Wyszczerbicowany? :-)
 
 
kruczywiatr 
Alien


Posty: 375
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 30 Listopada 2005, 21:53   

Obaczym:) Mnie na przykład zdziwiło, że za doświadczenie znakomita większość tworzących Wiedźmina miała policzone pracę w piśmie Magia i Miecz.
_________________
FORTI ET FIDELI NIHIL DIFFICILE
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 1 Grudnia 2005, 13:47   

kruczywiatr napisał/a
Obaczym:) Mnie na przykład zdziwiło, że za doświadczenie znakomita większość tworzących Wiedźmina miała policzone pracę w piśmie Magia i Miecz.


No, nie tylko... o ile dobrze zrozumiałem, znalazł się tam poważny runijny autor, Michał Studniarek :P

Ale oni wcale nie chcą złapać tego królicz... to znaczy wiedźmina, oni go tylko gonią... :)
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 1 Grudnia 2005, 18:21   

A nie przyszło Wam nigdy do głowy, że dobre gry robia dobrzy spece od gier, a nie dobrzy felietoniści z pism o grach, albo pisarze? :-)
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 1 Grudnia 2005, 18:26   

NURS napisał/a
A nie przyszło Wam nigdy do głowy, że dobre gry robia dobrzy spece od gier, a nie dobrzy felietoniści z pism o grach, albo pisarze? :-)


No własnie mi przyszło :) przecież dlatego sobie leciutko żartuję...
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 1 Grudnia 2005, 18:37   

Ja sobie własnie pograłem w Jamesa Bonda, MGM zrobił przeróbkę From russia With Love. Rzecz oparta luźno na akcji filmu, z digitalizacją postaci (Szean jak żywy, nawet głos z filmu wzięli). niby klon Syphon Filtera, ale naprawdę wciagający przez te smaczki.
a dlaczego tutaj o tym piszę? bo to IMO jedyna droga, żeby Wiedźmin stał się dobrym produktem. Zaczerpnięcie z Sapka, łącznie z dialogami i twarze z filmu, bo to jedyna wizualizacja rozpoznawalna.
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 1 Grudnia 2005, 18:45   

NURS napisał/a
Ja sobie własnie pograłem w Jamesa Bonda, MGM zrobił przeróbkę From russia With Love. Rzecz oparta luźno na akcji filmu, z digitalizacją postaci (Szean jak żywy, nawet głos z filmu wzięli). niby klon Syphon Filtera, ale naprawdę wciagający przez te smaczki.
a dlaczego tutaj o tym piszę? bo to IMO jedyna droga, żeby Wiedźmin stał się dobrym produktem. Zaczerpnięcie z Sapka, łącznie z dialogami i twarze z filmu, bo to jedyna wizualizacja rozpoznawalna.


Niegłupio mówisz... i pewnie dlatego nie wzięli Cię na konsultanta :P

Oni z pięc lat już robią tę grę... i to będzie kicha. Bo w dodatku oczekiwania wyśrubowali sami...
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
kruczywiatr 
Alien


Posty: 375
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 1 Grudnia 2005, 20:20   

Pięć lat? Mogli mnie zaangażować, byłaby wydajność za przy budowie egipskich piramid:)
Wymagania co do potencjalnych członków ekipy były wyśrubowane: staże, studia, doświadczenie. Miałem pewność, że nie znajdą takich osób, bo skąd (takie osoby to zagranicą kokosy zbijają, gdzie średni budżet gry wynosi 6-10 mln dolarów). W Polskich realiach 2 mln dolarów gra, 1 mln promocja - i mamy budżet dobrej gry na poziomie. Zresztą teraz już jest era on-lineówek (budżet takiego WoW przekracza roczny budżet całej polskiej kinematografii i produkcji gier ujętych razem:))
_________________
FORTI ET FIDELI NIHIL DIFFICILE
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 1 Grudnia 2005, 22:44   

No way, w polsce nikt nie zrobi gry za 3 mln baksów. Tego by trzeba sprzedać z 500 k nakładu, żeby się zwróciło :-)
Na zachodzie rynek gier jest juz wiekszy niż kinematografii a ta obraca w samych stanach kilkoma miliardami dolków rocznie. Stąd i nakłady na produkcje wieksze, bo i rynek potęzniejszy. My kupimy ich produkt, oni nasz niekoniecznie. A jak juz kupia to zrobia z nim co zechcą - vide Mortyr.
 
 
Keiran 
Frodo Baggins

Posty: 130
Skąd: Lublin
Wysłany: 2 Grudnia 2005, 11:00   

Wiedzmina nie robia 5 lat a bodaj 2.5 z tego na dodatek poltora roku temu zmienili koncepcje engine itp :D
Ja po cichu licze ze gra bedzie chociaz niezla
_________________
MGS - Mozesz Grac Spokojnie. Szukaj nas w Empikach
 
 
 
sulka 
Indiana Jones


Posty: 421
Skąd: Kaczogród :/
Wysłany: 2 Grudnia 2005, 12:35   

Nooo, na oficjalnej stronie jest pare screenkow, gra wyglada bardzo ladnie, ale...
no wlasnie, wydaje mi sie, ze tworcy nastawili sie na epike, co moze (ale nie musi) mocno zawazyc na dynamice gry. Co z tego, ze dostaniemy przestronne, szczegolowe wnetrza i zewnetrza z klimatem, jak gra pod wzgledem szybkosci bedzie przypominac szachy... Obym sie mylil... :roll:
_________________
That is not dead which can eternal lie,
Yet with strange æons even death may die.
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 2 Grudnia 2005, 13:12   

Ciekawy jestem jaka będzie cena....
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 2 Grudnia 2005, 13:14   

Keiran napisał/a
Wiedzmina nie robia 5 lat a bodaj 2.5 z tego na dodatek poltora roku temu zmienili koncepcje engine itp :D
Ja po cichu licze ze gra bedzie chociaz niezla

Pierwsze wzmianki o tej produkcji to dobre 5 lat. Jeszcze palyera robiłem a juz mieliśmy screeny.
 
 
Keiran 
Frodo Baggins

Posty: 130
Skąd: Lublin
Wysłany: 3 Grudnia 2005, 19:06   

no ale to nie byly od cdp chyba? mirage kiedys mial robic, czy ktos tam
_________________
MGS - Mozesz Grac Spokojnie. Szukaj nas w Empikach
 
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 3 Grudnia 2005, 19:29   

no też mi się tak zdawało, ale przeciez 5 lat temu nie było silnika na którym oparty jest Wiedźmin ( nazwa wypadła z głowy - ten sam Engine co w Neverwinter Nights ), więc jak mogliście mieć screeny NURSie?
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Keiran 
Frodo Baggins

Posty: 130
Skąd: Lublin
Wysłany: 4 Grudnia 2005, 00:16   

uwaznie czytaj posty: witcher dopiero niewiele ponad rok jest robiony na aurorze, wczesniej byl autorski engine i skriny (z czerwca 2003)
_________________
MGS - Mozesz Grac Spokojnie. Szukaj nas w Empikach
 
 
 
koval 
Frodo Baggins


Posty: 131
Skąd: Wawa
Wysłany: 5 Grudnia 2005, 10:42   

nie wiem jak wygląda to teraz
ale o ile wiem scenariusz robiło kiedyś Studio Sarmatia (albo tylko ludzie z nim związani) i faktycznie było to jakieś 5 lat temu
i z tego co słyszałem to potem strasznie ten scenariusz pocięto, pozmieniano i uproszczono
zeby było w grze wiecej jatek i walki a gra była "prostrza i bardziej dynamiczna"

gra miała się toczyć kilka lat po wydarzeniach z pięcioksięgu i miało sie tam pojawić sporo postaci ksiązkowych - tak mi opowiadano...


edit: przypomniało mi sie
Romek P. napisał/a
o ile dobrze zrozumiałem, znalazł się tam poważny runijny autor, Michał Studniarek

jełśli dobrze pamiętam to Michał był jednym z autorów Weidźmina: papierowego RPG
a o jego udziale w robieniu wersji komputerowej nie słyszałem (ale może źle słuchałem)
_________________
"Istnieje tajne stowarzyszenie, mające odgałęzienia na całym świecie,
i które uknuło spisek polegający na tym, aby szerzyć pogloskę, iż istnieje spisek powszechny"
Wahadło Foucaulta
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 5 Grudnia 2005, 11:10   

Dunadan napisał/a
no też mi się tak zdawało, ale przeciez 5 lat temu nie było silnika na którym oparty jest Wiedźmin ( nazwa wypadła z głowy - ten sam Engine co w Neverwinter Nights ), więc jak mogliście mieć screeny NURSie?


keiran dokładniej pamietał skąd :-) W któryms z numerów Neo chyba to było drukowane.
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 5 Grudnia 2005, 11:21   

koval napisał/a
edit: przypomniało mi sie
Romek P. napisał/a
o ile dobrze zrozumiałem, znalazł się tam poważny runijny autor, Michał Studniarek

jełśli dobrze pamiętam to Michał był jednym z autorów Weidźmina: papierowego RPG
a o jego udziale w robieniu wersji komputerowej nie słyszałem (ale może źle słuchałem)


O ile nie byłem pijany na Falkonie :) a raczej nie... to Michał coś takiego wspomniał na spotkaniu młodych autorów. Ale też mnie w rozmowie chyba...
To nieistotny dryf, ale tak mi się wydawało, że paru autorów bierze udział w tej robocie.
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Keiran 
Frodo Baggins

Posty: 130
Skąd: Lublin
Wysłany: 5 Grudnia 2005, 21:39   

NURS napisał/a
Dunadan napisał/a
no też mi się tak zdawało, ale przeciez 5 lat temu nie było silnika na którym oparty jest Wiedźmin ( nazwa wypadła z głowy - ten sam Engine co w Neverwinter Nights ), więc jak mogliście mieć screeny NURSie?


keiran dokładniej pamietał skąd :-) W któryms z numerów Neo chyba to było drukowane.

A to bardzo mozliwe ze w N cos bylo, bo tam sie Chmielarz udzielal i mozliwe ze wlasnie on cos przy tym dawnym Witcherze kombinowal
_________________
MGS - Mozesz Grac Spokojnie. Szukaj nas w Empikach
 
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 26 Grudnia 2005, 13:49   

hmmm gdyby ktos był na Miedzynarodowym Festiwalu Komiksu w Łodzi... ja po tamtejszej prezentacji gry oczekuje z niecierpliwością... i powiem ze nie obchodzi mnie cena...
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 29 Stycznia 2006, 17:44   

Tak troche offtopicznie, aczkolwiek... siedze sobie nad ruską gierką Blood magic i co widzę. W aresnale mozna znaleźć jako rare item Miecz wiedźmina :-)
 
 
kruczywiatr 
Alien


Posty: 375
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 29 Stycznia 2006, 20:18   

Cytat
i powiem ze nie obchodzi mnie cena...

Mnie obchodzi fabuła, jakość, kilmat i grywalność.

Cytat
siedze sobie nad ruską gierką Blood magic i co widzę. W aresnale mozna znaleźć jako rare item Miecz wiedźmina

Może oni swoje "wiedźminy" mają albo to miecz zaklęty przez Babę Jagę 8)
_________________
FORTI ET FIDELI NIHIL DIFFICILE
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 29 Stycznia 2006, 20:31   

widmaka miecz, czyli wiedzminski :-) znaja tam sapka, a co, wszedl juz w kanon :-)
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2006, 13:38   

wow, prawie martwy temat hehe, a tu wiedzmin zaczyna powoli wylaniac sie z cienia - PlatigeImage zrobilo filmik-Intro do wiedzmina - ma zostac opublikowane w najnowszym CDAction, ale juz pewnie jest w sieci czy innej telwizji. Widzialem na razie screeny - fajnie.
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Tomcich 
Tigana


Posty: 6557
Skąd: Ino
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2006, 14:44   

Właśnie dzisiaj jest nowy numer CDA i potwierdzam - na płytce jest trailer Wiedźmina. :D
_________________
- Jak tam życie?
- Muchom by się spodobało..
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2006, 15:13   

Jest? To czas szperać po sieci zacząć! Może gdzieś na necie będzie!
Dzięx za info :)
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 6 Wrzeœśnia 2006, 10:35   

filmik jest na google'u ale tragiczna jakosc. Poza tym to jest piracka wersja i juz chlopaki z CDProjekt wyslali do nich odopwiednie pismo... wydaje mi sie ze filmik bedzie szerzej udostepniony za jakis czas...
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Ariah 
Yoda


Posty: 896
Skąd: Sopot
Wysłany: 6 Wrzeœśnia 2006, 15:46   

No i stało się. Przez Was, Chłopaki, kupiłam CD-Action... Ech.

Nie, nie żałuję :mrgreen: Filmik suuuuuuper, widać rączkę Bagińskiego. I podkład fajniutki.

Co do samej gry... Dobrze, że będzie można pomachać mieczem jako Białowłosy, ale ja bym tak bardzo, bardzo chciała opcję "wykreuj swojego wiedźmina / wiedźminkę".

Może później jakiś patch?... Albo dodatek? :twisted:
_________________
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
Oscar Wilde
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group