Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Mitologia Cthulhu
Autor Wiadomość
Augustus 
Gollum

Posty: 15
Skąd: Szczecin
Wysłany: 17 Lipca 2006, 11:18   Mitologia Cthulhu

Ostatnio ukończyłem grę "Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth" przez którą strasznie napaliłem się na twórczość Hovarda Lovecrafta. Czy ktoś z bywalców forum mógłby polecić mi jakieś konkretne tytuły książek autora, rozgrywających się w wykreowanym przez niego świecie?
W rozmaitych księgarniach może być problem, a u antykwariuszy wartoby wiedzieć czego szukamy.
_________________
Afterfall www.afterfall.pl (dawna Burżuazja)
Lead designer, world designer, system designer

"Jeśli chcesz obczaić śpiewkę musisz rzucać uchem, coby cień rzeczy poznać"
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 17 Lipca 2006, 11:23   

Fajnie, że założyłes ten wątek.
Biblią dla Ciebie powinno być W GÓRACH SZALEŃSTWA.
Po kilku dośc nudnych rozdziałach masz dokłądną historię przybycia na Ziemię Starszych Istot, Cthulhu, itp.
Dalej - obowiązkowo - SZPECZĄCY W CIEMNOŚCI (w czarnej okałdce). Zbiór najlepszych tekstów Lovecrafta.
Potem W POSZUKIWANIU ZAGINIONEGO KADATH.
Dalej- REANIMATOR i zbiorki opowiadań.
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 17 Lipca 2006, 11:39   

W domu mam dwa zbiory Lovecrafta. "Zew Cthulhu", reedycję pierwszego wydania w Polsce (inne wydawnictwo, jakaś mała oficyna z Torunia, ale przedrukowali wszystko, łącznie ze wstępem Wydmucha). Wewnątrz klasyka: Zew Cthulhu, Widmo nad Innsmouth, Szepczący w Ciemności, Koszmar w Dunwich, Kolor z Przestworzy, Muzyka Ericha Zanna. Jeden jedyny egzemplarz, jaki udalo mi się zdobyć, był w krakowskiej księgarni Matras. Wypatrzyłęm podczas czekania na autograf Sapkowskiego :D
Dugi to "Droga do Szaleństwa", bardzo fajny przeglądowy zbiór. Zawiera sporo wczesnych tekstów (Bestia w jaskini, Arthur Jermyn) oraz klasykę (Dagon, Reanimator, Koszmar w Red Hook, W Górach Szaleństwa). Rzecz łatwa do zobycia, duże wydawnictwo, spory nakład.
Prydałaby się jeszcze trzecia książka, taka z opowiadaniami z Krainy Snu (W poszukiwaniu zaginionego Ladath i inne) i resztą mitologii (np. z Cieniem z Poza Czasu). Ale może kiedys to dopadnę.
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Augustus 
Gollum

Posty: 15
Skąd: Szczecin
Wysłany: 17 Lipca 2006, 11:44   

Oj dzięki chłopaki :) Nawet więcej info niż byo mi potrzebne.

A może ktoś z forumowiczów grał w fabularne Call of Cthulhu? Jeśli tak to chętnie dowiem się jakie wyniósł z tego wrażenia :)
_________________
Afterfall www.afterfall.pl (dawna Burżuazja)
Lead designer, world designer, system designer

"Jeśli chcesz obczaić śpiewkę musisz rzucać uchem, coby cień rzeczy poznać"
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 17 Lipca 2006, 11:53   

I grałem i prowadziłem.
Wszystko zależy od bawiących się osób oraz mistrza gry. Ja miałem raczej pozytywne wrażenia. Raz zrobiłem przygodę w świecie Warhammera, po której kolega bał się wracac do domu (była 6-ta rano).
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
Ostatnio zmieniony przez Henryk Tur 17 Lipca 2006, 11:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 17 Lipca 2006, 11:55   

Grałem ale z dziesięć lat temu to było z hakiem i podobało mi się wtedy wszystko co można by pod RPG podciągnąć. :D
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
MrMorgenstern 
Stalowy Szczur


Posty: 1015
Skąd: Solaveria
Wysłany: 17 Lipca 2006, 12:38   

Lovercraft to rewelacja! Zresztą ten Mythos wykorzystywany był później przez wielu pisarzy - fascynował Roberta E. Howarda, Karla E. Wagnera 8)
_________________
Fragment mojego Sword&Sorcery 8)
 
 
Vesper 
Sky Captain


Posty: 157
Skąd: Irlandia
Wysłany: 20 Lipca 2006, 00:12   

Jako pomost pomiędzy rasowym RPG, literaturą i karciankami polecam "Arkham Horror" - planszówkę. Ostatnio udało się nam zakupić zbiorowo i teraz pewnie od czasu do czasu będziemy polowali na GOO*.

No i nieśmiertelne Unspeakable Vault (of Doom)! :)




(Great Old Ones ;) )
_________________
Czytane/oglądane: Dan Simmons - The Hyperion Omnibus // BSG 1-4
 
 
 
savikol 
Klapaucjusz


Posty: 963
Skąd: Wawa
Wysłany: 20 Lipca 2006, 08:58   

Kilka dni temu przypadkowo natknąłem się w Empiku na film „Necronomicon”. Kupiłem oczywiście, mimo, że kiedyś już to widziałem. Słabe, odradzam, to horrorek klasy B.
Nawet nie ekranizacja, ale trzy epizody inspirowane twórczością Samotnika z Providence. Zabawne, bo w filmie pojawia się postać samego pisarza. Owe trzy epizody jakoby czyta on w Necronomiconie. Nabyłem raczej z sentymentu, oglądałem to dawno i kiedyś wywarło na mnie wrażenie. Poza tym DVD kosztowało tylko dwie dychy (a może aż).
 
 
Vesper 
Sky Captain


Posty: 157
Skąd: Irlandia
Wysłany: 25 Lipca 2006, 09:05   

to również polecam, bo jest zacnie zrobione
_________________
Czytane/oglądane: Dan Simmons - The Hyperion Omnibus // BSG 1-4
 
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 25 Lipca 2006, 13:49   

poieram - w górach szaleństwa rządzi - czytałem kilka inych zbioerów ale jakiś mi nie podeszły nie mówiąc o samym opku Zew Cthulhu - które mnie po prostu znudziło... ale zbiór "W górach..." jest genialny.
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Stoniu 
Vampirella


Posty: 550
Skąd: Lubliniec/Rabka/Opole
Wysłany: 25 Lipca 2006, 14:31   

Dobra to teraz ja parę rzeczy wtrącę.
Szykuję sie do poprowadzenia CoC swym graczom.Akurat na forum Gozoku toczy sie dyskusja o modyfikacj PS i ogólnie szaleństwa.
Moze ktoś z forumowiczów będzie chetny do zagrania w "de profundis"?
Co do filmu podanego przez Vespera jest on po prostu świetny. Klimat jakby przeniesiony wprost ze stronic książek Lovecrafta. Ta muzyka i to że film był niemy.
No i czy czytał ktoś z forumowiczów komiks Lovecraft?
_________________
Death is Only The Beginning...
The Last Cycle
Art must hurt-Mr. Doctor
 
 
 
Padre 
Jaskier


Posty: 66
Skąd: Wieś zwana Lublinem
Wysłany: 26 Lipca 2006, 10:49   

Ja czytałem , nie jest złą (choć Egmont przgina pałe z cenami) ale też nien tzryma rónego poziomu graficznego niestet , bardziej bym to widział zrobione jak Arkaham albo już konsekwentnie jak Rorka ,swoją drogą Rork jako komiks łądnie wpasowuje sie w H.P.L
 
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 26 Lipca 2006, 10:52   

Padre: nie przywitałeś się we właściwym miejscu... :mrgreen: :twisted: :mrgreen:
 
 
Padre 
Jaskier


Posty: 66
Skąd: Wieś zwana Lublinem
Wysłany: 27 Lipca 2006, 12:53   

Już się poprawiłem a to juz 4 post :P
Zapraszam na komiks dzaile do szrszej dyskudji nad obrazkową biografią samotnika no chyba że ona się tam już toczy :oops: to ja przepraszam
 
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 27 Lipca 2006, 15:47   

Dalej się nie przywitałeś.... zapraszamy tutaj :arrow: , a potem do rozmowy... :mrgreen:
Nie rób wstydu Lublinowi... :mrgreen:
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21971
Skąd: Szmulki
Wysłany: 21 Sierpnia 2007, 00:07   

Czy ktoś z wielbicieli Cthulhu orientuje się może jak brzmi właściwa nazwa równiny INKWANOK (to luźna transliteracja z rosyjskiego) w Leng? I może w jakim tekście Lovecrafta występuje?
Prośba o pomoc.
 
 
savikol 
Klapaucjusz


Posty: 963
Skąd: Wawa
Wysłany: 21 Sierpnia 2007, 07:30   

A wczoraj były 117 urodziny Lovecrafta. Nikt mu na forum nawet świeczki na torcie nie zapalił, czy tam na ołtarzyku Cthulhu. Niech ma, choć spóźnione:
[`] [`] [`]
 
 
mBiko 
Кощей


Posty: 17377
Skąd: The Boat
Wysłany: 21 Sierpnia 2007, 08:40   

Kruku

Odpowiedni cytat zapodany w wątku tłumaczy.
_________________
Wcale nie jestem pod wypływem kolaholu niek jaktórzy w zas pogli momyśleć.
Nie niestem jawet wpiłowie tak pojany jak pożecie mymyśleć.
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21971
Skąd: Szmulki
Wysłany: 21 Sierpnia 2007, 09:27   

savikol, nureczka była całkiem niedawno w Providence w domu mistrza i na jego grobie. To, że my nie pamiętamy... to jeszcze ale nie pamiętają o Nim jego rodacy. Takiego zapuszczenia i braku informacji nie spodziewalibyście się.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21 Sierpnia 2007, 09:47   

Jeśli są jakieś strony poświęcone Lovecraftowi prowadzone przez Amerykanów, można by im podrzucić pomysł. Albo posłać maila do lokalnych władz, że tracą okazję przyciągnięcia paru turystów. Może ktoś by ruszył miotłą czy łopatą, albo parę puszek farby kupił na remont. Ja jeszcze nic Lovecrafta nie czytałam, zresztą horrory średnio mi pasują. Ale ciekawość bierze.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21971
Skąd: Szmulki
Wysłany: 21 Sierpnia 2007, 09:51   

Godzilla, jak dla mnie Lovecrraft był grafomanem. Ale... właśnie jedno ale - stworzył coś nowego. Wyznaczył kierunki, był nie ulega wątpliwości podwaliną pod nowoczesny horror.
I za to należy mu się pamięć. A miejscowe władze to najpierw łbem powinny ruszyć. Bo wg. mnie głupie są niemożebnie. Dostać pamiątki po Mistrzu na miejscu nie można...
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21 Sierpnia 2007, 10:12   

Poczytałabym trochę właśnie z ciekawości. Często ludzie się do Cthulhu odwołują. Na przykład Viking :)
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 21 Sierpnia 2007, 10:20   

Ej, to znaczy że mieszkańcy i władze są głupi strasznie, sklepików z pluszowymi Cthulhu powinno tam być kilka :)
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21971
Skąd: Szmulki
Wysłany: 21 Sierpnia 2007, 10:24   

Ni ma. Ani jednej sztuki. A Lichtenstein czyli nasz młody uwielbia te klimaty i bardzo naciskał. nureczka zmiast za szpilkami biegała za wielkim pluszowym Cthulhu. I nic. Zero. Nawet ot takiego tyciutkiego nie dostała.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21 Sierpnia 2007, 10:36   

Pluszowy Cthulhu. Coś w tym jest. Moje dzieci są ostatnio zakochane w pluszowych pająkach z Ikei. Każde ma swojego, czasem się kłócą który jest czyj, bo oba mają zielone brzuszki i czarne łapy.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
RaV_Gluchowski 
Luke Skywalker


Posty: 224
Skąd: Tychy
Wysłany: 6 Maj 2011, 13:12   

"Między ludźmi istnieje podobieńswo fizyczne, ale żadnego, jeśli chodzi o upodobania" D.A.F. de Sade. :!:
_________________
Cthulhu fhtagn !
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 6 Maj 2011, 13:14   

RaV_Gluchowski napisał/a
Między ludźmi istnieje podobieńswo fizyczne, ale żadnego, jeśli chodzi o upodobania D.A.F. de Sade. :!:

RaV_Gluchowski, ja Tobie niczego nie zarzucam, wyrażam własną (wcale nie lepszą od Twojej) opinię.
 
 
RaV_Gluchowski 
Luke Skywalker


Posty: 224
Skąd: Tychy
Wysłany: 6 Maj 2011, 13:20   

Agi, - toteż ja nie odbierałem naszej różnicy w ocenie jako zarzutu - ot, tak filozoficznie (acz banalnie do bólu, - bulu ? :wink: -) zauważyłem że ludzie róznie odbierają literaturę.

PS
Słowo honoru - czytałem o ludziach, którzy Lovecraftowskie "Widmo Nad Innsmouth" uważają za - uwaga - nudne !!!! i jak tu się nie zadziwić ???? :wink:

pozdrawiam
_________________
Cthulhu fhtagn !
 
 
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 6 Maj 2011, 13:35   

Lovecraft jest nudny, czemu tu się dziwić?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group