Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Tekst numeru 54 - głosujemy do 12 maja

Wybierz dobre opowiadania
Paweł Kornew - Autodafe - Opowieść ze świata Przygranicza
7%
 7%  [ 9 ]
Paweł Ciećwierz - Zawodowcy
6%
 6%  [ 8 ]
Aleksander Kusz - ABC... Zwycięzca
15%
 15%  [ 18 ]
Sebastian Uznański - Dimagus
24%
 24%  [ 29 ]
Marcin Wełnicki - Święty z Issyk-kul
17%
 17%  [ 21 ]
Magdalena Wojtalewicz - S.T.R.A.H
10%
 10%  [ 12 ]
Adam Adilew - Diabeł z Zasławia
18%
 18%  [ 22 ]
Głosowań: 46
Wszystkich Głosów: 119

Autor Wiadomość
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 22 Marca 2010, 20:03   Tekst numeru 54 - głosujemy do 12 maja

7 tekstów - 7 głosów.
 
 
Arya 
Stefan Sławiński


Posty: 2628
Skąd: Lublin
Wysłany: 23 Marca 2010, 17:15   

Cały numer nie najgorszy, ale najlepsze są Diabeł z Zasławia, Dimagus i ABC...Zwycięzca. PUNKT dla tych trzech.
 
 
Zgaga 
Nerwus


Posty: 5716
Skąd: Grochów
Wysłany: 25 Marca 2010, 16:26   

Arya, ale szybka jesteś. Większość z nas jeszcze nawet farby nie powąchała.
_________________
Posiadanie książki jest formą lektury
- J. Pilch
 
 
Arya 
Stefan Sławiński


Posty: 2628
Skąd: Lublin
Wysłany: 27 Marca 2010, 21:33   

Jak przyszła prenumerata to przeczytałam :D
 
 
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 29 Marca 2010, 10:09   

Metodą: przeczytaj i po paru dniach spróbuj sobie przypomnieć o czym to było i jakie to było, głosuję na Diabła z Zasławia i Dimagusa.
 
 
czamataja 
Jar Jar Binks


Posty: 1227
Skąd: Śląsk
Wysłany: 30 Marca 2010, 09:04   

xan4, opis pijawek i tych ciężarnych kobiet do dziś pamiętam (Święty z Issyk-kul)
Wszystkiego jednak jeszcze nie przeczytałam, może coś mi bardziej utkwi w pamięci.

Edit: Niestety, pijawki wygrały. Diabeł dobrze napisany, spodobała mi się historia osadzona w tle razem z towarzyszami. Zręcznie to wyszło :)
_________________
I'm so low
Everyone's speeding
but I'm still going slow
Ostatnio zmieniony przez czamataja 2 Kwietnia 2010, 10:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
hardgirl123 
Kaznodzieja

Posty: 2441
Skąd: Kraków
Wysłany: 1 Kwietnia 2010, 07:29   

Tylko Sebastian U. :)
_________________
Władza jest po to, by świat nie rozpadł się na tysiące kawałków.
 
 
wiktorwroz 
Gollum

Posty: 9
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 1 Kwietnia 2010, 14:14   

W ocenianiu mam tylko dwa kryteria: po pierwsze podejmuję konwencję opowiadania, po drugie wszystkie "czytania" przeprowadzam w takich samych (czyt. spokojnych) warunkach. Do tej pory przeczytane zostały:
STRACH i Diabeł z Zasławia. I po raz pierwszy mogę powiedzieć, że obydwa mi się podobały. Jeśli reszta op. będzie na tym samym poziomie przyznam duuużo punktów.
Ahhh i jeszcze jedno, przy diable był odlot i ubaw, i wszystko jak trzeba. Jestem pod wrażeniem.


Mam jeszcze pytanko dotyczące napisu pod moim nickiem :gollum. Skąd to się bierze?Czy ktoś się orientuje?
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 1 Kwietnia 2010, 15:44   

wiktorwroz, po Twoim pierwszym poscie zapraszałam Cię do wątku powitalnego:
Agi napisał/a
wiktorwroz, miło, że zaczynacz od literatury, a nie od spamu, ale i tak zapraszam do wątku powitalnego :)

Gdybyś skorzystała z zaproszenia wiedziałabyś wszystko.
 
 
Anzv 
Gollum

Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2 Kwietnia 2010, 09:27   

Słabiutki numer moim zdaniem. Głos na "Świętego...", choć z jednego wyjącego anachronizmu w tym opku polewam się do tej pory - Strada Aldo Moro w średniowiecznej Genui, litości!

Czytając Uznańskiego miałem brzydkie déjà vu. Déjà vu, bo ten motyw z bogiem-drzewem odbywającym vision quest przez wszechświaty, by ostatecznie stworzyć lub objąć w posiadanie własny, to już gdzieś było, detal w detal. A dlaczego brzydkie? Bo mam uporczywe wrażenie, że to nie było u Uznańskiego. Może się mylę.
 
 
 
wiktorwroz 
Gollum

Posty: 9
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2 Kwietnia 2010, 19:24   

Agi napisał/a
wiktorwroz, po Twoim pierwszym poscie zapraszałam Cię do wątku powitalnego:
Agi napisał/a
wiktorwroz, miło, że zaczynacz od literatury, a nie od spamu, ale i tak zapraszam do wątku powitalnego :)

Gdybyś skorzystała z zaproszenia wiedziałabyś wszystko.



Mówisz o tym wątku: "...parówkowym skrytożercom forumowym mówimy zdecydowane nie! Nie odpowiadamy też na żadne prośby i pytania. Podpisano Ojciec Redaktor PP NURS"?
Nie zachęca.
Widzę, że nazwy zależą od ilości postów. Wystarczy mi.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2 Kwietnia 2010, 20:31   

wiktorwroz napisał/a
Nie zachęca.
zajrzyj do wiki pod hasło 'poczucie humoru'
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Opar 
Tom Bombadil

Posty: 36
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2 Kwietnia 2010, 21:35   

Dla mnie za to numer lepszy od poprzedniego. Niemal wszystkie historie to pełnokrwiste, konsekwentne opowiadania.
Autodafe - nie mam pojęcia dlaczego to tekst miesiąca. Przecież to jakby żywcem wyrwane z powieści czy zbiorku wprowadzenie, kończące się tam, gdzie historia winna rozpocząć. Reklama serii pana Kornewa?
Zawodowcy - przyzwoicie napisane, z ciekawą fabułą, niezłym bohaterem i puentą. Prawie punkt.
ABC... Zwycięzca - xanie, zaczynasz mnie przekonywać to shortów, do których jakoś nigdy nie pałałem miłością :wink: Opowiadanie urokliwe, ciekawe i z całą pewnością zasługuje na PUNKT.
Dimagus - dlaczego to opowiadanie nie jest tekstem miesiąca? Wszak nazwisko autora nie obce czytelnikom, a historia jest oryginalna, ciekawa i z rozmachem - najlepsza w numerze. PUNKT.
Święty z Issyk-kul - klimat, akcja, intrygujący i ciekawy bohater. Lubię mariaże fantastyki i historii. Mogłoby jednak być dłuższe. Zabrakło mi trochę stopniowania napięcia, no, fajerwerków :wink: PUNKT
S.T.R.A.H - ok, ale fabuła mało rozbudowana i opis sceny przed lustrem troszkę niejasny.
Diabeł z Zasławia - Wędrowyczowe trochę, lecz barwniejszym językiem. Czyta się bardzo płynnie i z przyjemnością. Chciałbym więcej :D
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 3 Kwietnia 2010, 16:23   

Dimagus
Święty z Issyk-kul
S.T.R.A.H

Reszta słabo.
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
marcolphus 
Batman


Posty: 514
Skąd: Kraków
Wysłany: 3 Kwietnia 2010, 17:01   

Paweł Kornew - Autodafe - Opowieść ze świata Przygranicza - takie sobie, mało interesujące i słabo napisane. Tekst numeru? Dobry dowcip.
Paweł Ciećwierz - Zawodowcy - stary znajomy Brighella się pojawił. I znów - takie sobie.
Aleksander Kusz - ABC... Zwycięzca - nienajgorsze, ale bez rewelacji
Sebastian Uznański - Dimagus - no, niestety, Pan Sebastian wyprzedza konkurencję o kilka długości. Jak zwykle świetne pomysły, świetne wykonanie, trochę seksu, sporo fantasy i ociupinka sci-fi. Sebastian jakiego lubię. PUNKT
Marcin Wełnicki - Święty z Issyk-kul - niezłe, naprawdę niezłe, ale raczej zbyt horrorowate jak dla mnie.
Magdalena Wojtalewicz - S.T.R.A.H - też nienajgorsze (nieźli debiutanci w tym numerze), ale zbyt przewidywalne jak na punkt.
Adam Adilew - Diabeł z Zasławia - naprawdę fajnie się czytało, niezłe klimaty. PUNKT
 
 
 
wiktorwroz 
Gollum

Posty: 9
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 5 Kwietnia 2010, 18:53   

Paweł Kornew - Autodafe - Opowieść ze świata Przygranicza - Do brze napisane. To dało się odczuć, niestety nie porwało mnie w żaden sposób. Ale "skórkowaniec" mi się podobał:)
Aleksander Kusz - ABC... Zwycięzca - Wg. mnie bardzo słabe lub wręcz złe. Pierwszy akapit B contra C - coś tu nie gra. Nie potrafię czytać tego szorta bez zgrzytania zębami. Końcówka też zgrzyta... nie lubię wstydzić się czytając, a tu tak właśnie było. Taka stylistyka bardzo mnie razi.
Sebastian Uznański - Dimagus - bardzo rozbudowane i przemyślane opowiadanie. Doceniam pomysł na całą historię, ale napisane tak sobie. Mało charakterystycznie , mało porywająco. Czegoś mi tu brakowało i mimo tego rozmachu ostatecznie wspominam Dimagusa jako takie 'zwyczajne" opowiadanie.
Marcin Wełnicki - Święty z Issyk-kul - Wciągające, fajnie napisane, na pewno bardzo obrazowo, podobało mi się operowanie językiem. Sama historia też w porządku. Dobry przykład na to, że jeśli się pisze interesująco, to można pisać o byle czym (lub przynajmniej nie rozpisywać się na wiele stron i nie snuć skomplikowanej intrygi). PUNKT
Magdalena Wojtalewicz - S.T.R.A.H - To nie jest najambitniejsze opowiadanie w numerze.Zakończenie jest dość przewidywalne, ale zupełnie mi to nie przeszkodziło. To się po prostu płynnie, przyjemnie czyta. Przy należytym skupieniu można poczuć dotyk tego luksusowego futra. Za przyjemność - PUNKT.
Adam Adilew - Diabeł z Zasławia - Ach... no odjazd, po prostu:) Fajna historia, świetnie opowiedziana. Bardzo mi się podobało. Oczywiście PUNKT.
Paweł Ciećwierz - Zawodowcy - Nie podobało mi się. Pierwsze zdanie tzw."ściągacz" udany. Psychocandy i tyłki tańczących lasek są ok. Reszta mało ciekawa:)O bezdusznych organizacjach też już coś tam napisano. Tu wątek został nawet zubożony.


Pozdrawiam
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 5 Kwietnia 2010, 21:59   

Sebastian Uznański - Dimagus
Paweł Ciećwierz - Zawodowcy
Adam Adilew - Diabeł z Zasławia

W kolejności "podobaniasię"
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 7 Kwietnia 2010, 18:30   

Autodafe - Opowieść ze świata Przygranicza - mój skromny umysł nie potrafi pojąć, czym tekst ten zasłużył na miano opowiadania miesiąca. Zdecydowanie najgorszy punkt skądinąd dobrego numeru.

Zawodowcy - tekst na bardzo przyzwoitym poziomie, jednak do punktu nieco zabrakło.

ABC... Zwycięzca - pozytywne zaskoczenie numeru. Zaczynało się dość nijako, ale już końcówka pierwszej części mnie rozbroiła, a potem było już tylko lepiej :bravo PUNKT

Dimagus - no co ja zrobię, że mam słabość do tekstów Sebastiana. PUNKT i już :D

Święty z Issyk-kul - bardzo dobrze napisany tekst, naprawdę sam mi się przeczytał. Obrazowy, klimatyczny i konsekwentny. PUNKT

S.T.R.A.H - nie lubię opowiadań, w których coś co chyba miało być zaskoczeniem, jest oczywiste od początku. Ale prócz tego tekst jest przyzwoicie napisany.

Diabeł z Zasławia - uchichrałam się strasznie :mrgreen: PUNKT!

W ogóle cały numer, za wyjątkiem drobnej wpadki, bardzo w porządku. Jakoś tak hasło "dobre bo polskie" pasuje :D
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
rag 
Jaskier


Posty: 77
Skąd: Kraków
Wysłany: 9 Kwietnia 2010, 07:24   opinie o 54

Paweł Kornew - Autodafe - Opowieść ze świata Przygranicza
Fantasy-horror. Napisane nieźle, wciąga, jest lekkie zaskoczenie na końcu. Ale trochę chyba zbyt długie, jak na rangę pomysłu.

Paweł Ciećwierz - Zawodowcy
Opowiadania o Brighelli uderzają ostatnio w odmienne klimaty, co im wychodzi na dobre. To też jest niezłe, choć temat (i przesłanie 'Pracoholizm zabija duszę') bardziej by pasowało do tekstu dziejącego się w normalnym świecie.

Aleksander Kusz - ABC... Zwycięzca
Krótki tekst o likwidowaniu bandytów na Dzikim Zachodzie. Zabawne, choć trochę traci przez brak informacji, jak wdowa to robi.

Sebastian Uznański - Dimagus
Uznańskiego opowiadanie akcji, bez wstawek filozoficznych. Świat bogaty, bohaterowie ciekawi, akcja pomyka, napisane płynnie. Dobra rzecz. SECOND BEST OF 54

Marcin Wełnicki - Święty z Issyk-kul
Fantasy-horror historyczna. Dobre pióro, znakomity główny bohater, wciągający klimat historyczny. Trochę tylko szkoda, że nie dopowiedziano, kim są i skąd (albo może z kiedy?) się właściwe wzięli źli. THE BEST OF 54

Magdalena Wojtalewicz - S.T.R.A.H
Fantastyka współczesna. Puenta nie zaskakuje, ale klimat na granicy między humorem i grozą powoduje, że czyta się dobrze.

Adam Adilew - Diabeł z Zasławia
Między Pilipiukiem a Bułyczowem. Dobre pióro i fajna narracja.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 9 Kwietnia 2010, 18:35   

rag napisał/a
Krótki tekst o likwidowaniu bandytów na Dzikim Zachodzie. Zabawne, choć trochę traci przez brak informacji, jak wdowa to robi.
nie skumałeś
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
khamenei 
Zombie Lenina


Posty: 495
Skąd: Gdynia
Wysłany: 13 Kwietnia 2010, 13:35   

Anzv napisał/a
Słabiutki numer moim zdaniem

Bardzo, bardzo się nie zgadzam. Jak dla mnie jeden z najbardziej wyrównanych, a zarazem dobrych pod względem prozy numerów.

Przeczytałem już jakiś czas temu, podczas świąt, więc sam nie wiem, ile pamiętam:

Paweł Kornew - Autodafe - Opowieść ze świata Przygranicza
Gdzie jest napisane, że to autor czy też tekst miesiąca? Nie mogę znaleźć. Oprócz sugestii, bo większymi literami na okładce wymienione? Całkiem przyjemny, krótki tekst. Co prawda żadnego zaskoczenia tu nie było, ale czytało się miło. Wciąż jednak za mało, by miało mnie to zachęcić do bliższego zapoznania się z dokonaniami autora. Jeśli jest to rzeczywiście opowiadanie z jakiegoś "świata" (Przygranicza?), to nic ono o tym świecie nie mówi. Równie dobrze mogłoby się to dziać miedzy wioskami na - dajmy na to - Ukrainie.

Paweł Ciećwierz - Zawodowcy
Nie przepadam za tym uniwersum. Dotąd wszystkie teksty z tym nekromantą były co najwyżej poprawne, ale ten zdecydowanie się wyróżnia; chociażby ze względu na ukłon w stronę naszej rzeczywistości. Podobało mi się, ale na punkt niestety na tle konkurencji za mało.

Aleksander Kusz - ABC... Zwycięzca
Przyjemne. Może nie skumałem, ale czemu pod koniec cały alfabet czekał, by ubić zeta? Podobało mi się malowanie spluwy i custom kabura haha.

Sebastian Uznański - Dimagus
No, Sebastian już trzeci raz w tym roku atakuje. I znowu w co najmniej dobrym stylu. Dużo fajnych pomysłów - ziomuś z dziurą we łbie przoduje - zgrabnie napisane i zapewnia solidną porcję rozrywki. PUNKT.

Marcin Wełnicki - Święty z Issyk-kul
A tu ląduje drugi PUNKT. Właściwie za całokształt, bo podobała mi się zarówno fabuła, napięcie, język, jak i realia. Pisz autorze więcej, z chęcią poczytam coś jeszcze.

Magdalena Wojtalewicz - S.T.R.A.H
Fakt, nie zaskakuje ani trochę, od pewnego momentu wiadomo dobrze, do czego to zmierza. Ale napisane miło dla oka oraz z lekkim, nienachalnym humorem. Przyjemne czytadło i aż szkoda, że nic więcej.

Adam Adilew - Diabeł z Zasławia
A oto jedyne opowiadanie nie dla mnie. Wydało mi się durne i nieśmieszne. Motyw diabła też się jakoś rozmył po kościach. Wole, gdy w SFFiH pojawiają się poważne teksty, a takich mi tym razem było dostatek, więc jestem jak najbardziej kontent.
 
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 15 Kwietnia 2010, 14:08   

Jako, że numer pozytywnie zaskoczył (po wielu miesiącach posuchy) nie oszczędzałem na punktach i postanowiłem obdzielić punktami wszystkie opowiadania, których czytanie sprawiło mi przyjemność - bez stopniowania za ich pomocą, które większą, które mniejszą. Tym sposobem... obdzieliłem wszystkie. No, poza shortem. Bo to jednak short ;) .

Największą niespodziankę sprawiły Święty i Diabeł. Pierwszy porwał mnie narracją, drugi humorem. Brawa :bravo Muszę zaznaczyć, że do opowiadań podchodzę z dużym uprzedzeniem, po tym co czytywałem w poprzednich numerach.

Kolejna niespodziewanie dobra historia - S.T.R.A.H, chociaż motyw tytułowy trochę przydługawy w stosunku do reszty tekstu i niezbyt pod sam koniec dobrze opisany (zescalenia jakoś nie potrafiłem sobie zilustrowac). Cała reszta przyjemna w odbiorze...

Opowieść Autodafe takoż pozytywnie przyjęta. Sporo twardej, dobrze opisanej akcji, na krótkie opko.

Zawodowcy już takiej miłej niespodzianki nie zrobili, ale że to stary znajomy wrócił, punkt też wędruje, nawet za brak cudów, a za solidne wykonanie.

Na koniec zostają:

Dimagus - kolejna dobra historia Uznańskiego. Zerknę jeszcze do skali stosowanej do jego opowiadań. Ciekawa kreacja i historia [+]. Nowe fantastyczno-techniczne stworzenia/nowinki/sytuacje [+]. Opisy zachowań seksualnych: w normie, brak mocnych odchyleń [+]. Ukochana bohatera nie ginie [+]. Brak jednoznacznego zakończenia [~]. Brak mocno nakreślonej psychologii bohaterów [~].
To do czego jestem przyzwyczajony - dostałem i to tak jak lubię, czyli Uznański, bez przegiętego Uznańskiego.

ABC - fajny short. Ale z reguły nie przyznaje shortom punktów, jeśli opowiadania są też fajne. Jakieś różnicowanie musi być odnośnie ilości ;) .
_________________
"All I can say is... keep reading. The best is yet to come."
 
 
terebka 
Filippon


Posty: 3843
Skąd: Nowogródek Pomorski
Wysłany: 16 Kwietnia 2010, 17:56   

Punkty idą do:
Autodafe... (nie zepsuła przyjemności zabawna, sprzeczna z logiką ilustracja ze strony 7, bo i czemu miałaby zepsuć?), Świętego... i Diabła... (dziwne, ale właśnie to opowiadanie wydało mi się najlepszym w numerze, być może przez wzgląd na fajny humor - kilka razy parsknąłem śmiechem, co mi się na przykład nieczęsto przytrafia przy Wędrowyczu)

Reszta też nieźle. W każdym bądź razie żaden tekst mnie nie zawiódł.

Edit.
_________________
SZORTAL
Szortal Na Wynos - Wydanie Specjalne
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 16 Kwietnia 2010, 23:25   

Paweł Kornew - Autodafe - Opowieść ze świata Przygranicza Ładnie się zaczyna, niemal pierwszy rozdział powieści i kończy sie tak wyjątkowo durnie, że aż mi szkliwie zgrzytnęło.
Paweł Ciećwierz - Zawodowcy nudziłem się, jakiegoś specjalnego sensu się nie dopatrzyłem bo komentarz do 'wyścigu szczurów' w naszej rzeczywistości tak banalny, że aż męczący samym skojarzeniam.
Aleksander Kusz - ABC... Zwycięzca bardzo sympatyczne, punkt
Sebastian Uznański - Dimagus Plus bo historia jest zwarta i jednorodna a nie zestaw modułów jak to się Sebastianowi zdarza. Minus bo jakoś nie mogę się dostosować do grudowatego w moim odczuciu języka. I świat sprawia na mnie wrażenie niespójnego ale to też mam w zasadzie w każdym sebastianowym przypadku. Mam też świadomość, że autor z pełną premedytacją nie dba zupełnie o ową spójność. Punkt.
Marcin Wełnicki - Święty z Issyk-kul Smęty, ledwo skończyłem.
Magdalena Wojtalewicz - S.T.R.A.H Podobało się, fajny pomysł, językowo ładnie, wciągnęło jak żadne w tym numerze. Punkt
Adam Adilew - Diabeł z Zasławia Wędrowyczowski humor, sympatyczne. punkt
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Adanedhel 
Mroczny Kwiatuszek


Posty: 15705
Skąd: Land of the Ice and Snow
Wysłany: 20 Kwietnia 2010, 09:13   

Paweł Kornew - Autodafe - Opowieść ze świata Przygranicza
Taka sobie historia-mordobicie. Zaczynała się nawet ciekawie.

Paweł Ciećwierz - Zawodowcy
Męczą mnie banały o naszej rzeczywistości. A tu było ich trochę za wiele. Więc i opowiadanie raczej odrzuciło.

Aleksander Kusz - ABC... Zwycięzca
Przyjemne, uśmiechnąłem się, ale uważam, że xan potrafi lepiej.

Sebastian Uznański - Dimagus
Tak jak w wypadku xana, Sebastian potrafi lepiej. A na pewno stać go na bardziej szalone pomysły. No i nadal czekam na czasy, gdy uda mu się pokonać styl, i zacznie pisać bez stylu ;)

Marcin Wełnicki - Święty z Issyk-kul
Jeszcze jedno mordobicie. Trochę bez sensu i ciężkostrawne.

Magdalena Wojtalewicz - S.T.R.A.H
Najlepsze w numerze. Fajnie napisane, dość fajny pomysł. Choć przeszkadzały mi trochę banalne obserwacje dotyczące postaci (czy też bohaterowie sami w sobie). I, całkowicie z boku, rysunki, przez które praktycznie w całości wiedziałem, jak to się potoczy.

Adam Adilew - Diabeł z Zasławia
Śmieszne inaczej.

No to ponarzekałem. A punktują S.T.R.A.H., ABC... i Dimagus.
 
 
Ramzes 
Sky Captain


Posty: 159
Skąd: Małe miasteczko
Wysłany: 20 Kwietnia 2010, 15:17   

Ciećwierz, Uznański, Wojtalewicz
 
 
mBiko 
Кощей


Posty: 17377
Skąd: The Boat
Wysłany: 21 Kwietnia 2010, 21:37   

Uznański i Kusz otrzymują po punkcie. Adilew prawie, prawie, ale jak na mój gust tekst odrobinę zbyt chaotyczny.
_________________
Wcale nie jestem pod wypływem kolaholu niek jaktórzy w zas pogli momyśleć.
Nie niestem jawet wpiłowie tak pojany jak pożecie mymyśleć.
 
 
Watzek 
Tom Bombadil

Posty: 25
Skąd: z puszczy
Wysłany: 23 Kwietnia 2010, 08:48   

Punkt dla "Diabła z Zasławia". Zastanawiałem się jeszcze nad "S.T.R.A.H.-em".
Resztę przeczytałem i zareagowałem neutralnie.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 23 Kwietnia 2010, 09:13   

Kornew, Kusz , Adilew -
no bo tak :D
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Zgaga 
Nerwus


Posty: 5716
Skąd: Grochów
Wysłany: 24 Kwietnia 2010, 07:47   

Zdecydowanie nie idzie mi literacka część tego numeru :(
_________________
Posiadanie książki jest formą lektury
- J. Pilch
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group