Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Śledztwo w szortach - głosowanie do 31.01

Które teksty śledziło Ci się najlepiej?
Mig
14%
 14%  [ 9 ]
Hogberg
15%
 15%  [ 10 ]
Black metal
7%
 7%  [ 5 ]
Nowy ład
7%
 7%  [ 5 ]
Pająk
6%
 6%  [ 4 ]
Przysługa
12%
 12%  [ 8 ]
Kroniki zatokowe
20%
 20%  [ 13 ]
Spowiedź
4%
 4%  [ 3 ]
Sposób na zimno
6%
 6%  [ 4 ]
Tajemnicza eksplozja
3%
 3%  [ 2 ]
Głosowań: 31
Wszystkich Głosów: 63

Autor Wiadomość
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 31 Stycznia 2010, 17:57   

A to nikt nie wpadł na pomysł, że może on lubi fantastykę i w jego wymaganiach osobistych, jest element fantastyki w opowiadaniu i koniec? Mnie praktycznie żadne nie ruszyły, nie dlatego, że są źle napisane, a brak im wyobraźni, fantastyki...
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
Marcin Robert 
Orient Men


Posty: 1476
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 31 Stycznia 2010, 18:00   

Ale przecież:

Po pierwsze - Jesteśmy na forum czasopisma poświęconego literaturze fantastycznej;

Po drugie - Wszyscy tutaj jesteśmy wielbicielami tego rodzaju literatury (przynajmniej mam taką nadzieję, nie chciałbym trafić na forum "głównonurtowców");

Po trzecie - Niektórzy spośród nas pragną ćwiczyć się w tworzeniu fantastyki, a zauważyłem, że wielu adeptów science fiction, fantasy i horroru, ma duże problemy z napisaniem utworu fantastycznego (widać to zresztą na warsztatach Fahrenheita). Dobrze więc im zrobi, jeżeli tego wymogu będzie się w takich konkursach przestrzegać. (Jeżeli nie ich organizatorzy, to przynajmniej oceniający);

Po czwarte i najważniejsze - Zwycięskie utwory publikowane są w naszym ulubionym czasopiśmie, a przecież wszyscy chcemy, aby zamieszczane tam dzieła miały cokolwiek wspólnego z fantastyką.

EDIT: Drobne poprawki.
EDIT2: Jeszcze trochę drobnych poprawek. :D
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 31 Stycznia 2010, 18:11   

Marcin Robert napisał/a
Dobrze więc im zrobi, jeżeli tego wymogu będzie się w takich konkursach przestrzegać.


Ale takiego wymogu nie ma, więc trudno go przestrzegać ;)
Jestem wielbicielką fantastyki, ale szorty niefantastyczne akurat toleruję. Patrzę czy jest dobry czy nie, a nie czy jest fantastyczny.

W sumie jakby się głębiej zastanowić, to na 5 moich własnych szortów fantastyczny był jeden. No, może 1,5. O ja :)

Ciekawe czy sie jeszcze frekwencja poprawi, może chociaż do 30-tki dociągną...
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
khamenei 
Zombie Lenina


Posty: 495
Skąd: Gdynia
Wysłany: 31 Stycznia 2010, 18:12   

Marcinie Robercie, zgadzam się z tobą w pełni. Mnie też z lekka zdziwił brak jakiejkolwiek fantastyki czy też grozy w kilku tekstach.

Black metal
Jest fantastyka i to całkiem sprawnie napisana. Niestety nie kupuję pomysłu, który jednak okazał się ciut zbyt absurdalny dla mnie. Takie raczej z przymrużeniem oka. W porównaniu do pozostałych szortów, naprawdę dobrze napisany.

Hogberg
Ten short też bardzo sprawnie napisany i dzięki Bogu nic mi nie zgrzytało. I niezmiernie się cieszę, że było zarówno śledztwo jak i fantastyka. Niestety zakończenia domyśliłem się w momencie, jak przeczytałem o tym, że jest jeszcze drugi klon; czyli prawie na samym początku. A szkoda, bo językowo dobrze. Prawie punkt.

Niniejszym, za chwilę przyznam mój jedyny PUNKT "Tajemniczej eksplozji".
 
 
 
baranek 
Wróbel galaktyki


Posty: 5606
Skąd: Toruń
Wysłany: 31 Stycznia 2010, 18:26   

Martva, Marcin Robert ma moim zdaniem rację. nie ma też wymogu [dziwnie to słowo wygląda], żeby szorty były w języku polskim, a jednak wszyscy uznajemy to za 'oczywistą oczywistość'. podobnie z ich 'fantastycznością'. a co do Twoich szortów, to nie przesadzaj, ich 'fantastyczność' polega nie tyle na faktach, ile na sposobie tych faktów przedstawienia. i mieszczą się doskonale w formule szortowych zmagań. przynajmniej tak, jak ja ją rozumiem. znaczy formułę.
_________________
Życie, ku*wa, jest nowelą.

"Pisze się po to, żeby było napisane" - Zygmunt Kałużyński
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 31 Stycznia 2010, 18:41   

baranek napisał/a
podobnie z ich 'fantastycznością'.


No właśnie chyba nie do końca podobnie, jeśli wszyscy piszą po polsku a nie wszyscy piszą fantastykę ;)

baranek napisał/a
a co do Twoich szortów, to nie przesadzaj,


Nie przesadzam, zachowania nerwicowe, seks, inwazja Gastropoda, sen ćpunki - gdzie tu fantastyka? ;)

Ale dobra, mamy inne podejście, ja patrzę na inne rzeczy niż fantastyczność/niefantastyczność, ale rozumiem że dla niektórych to ważne. Eot, bo została godzina do końca... I może padnie chociaż trzydziecha :)
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 31 Stycznia 2010, 18:52   

Mnie się wydaje, że mimo wszystko wciskanie fantastyki na siłę do szortów też nie jest najlepszym rozwiązaniem. Z drugiej strony czasami ma się na tyle fajny(według swojego mniemania) pomysł na dany temat, że najzwyczajniej się go pisze i wysyła. Tu chociażby Kroki Martvej, które były genialne. I wtedy protestów niefantastycznych nie było. Nagle wszystko zaczyna wam przeszkadzać. Przypominam to tylko zabawa. :|
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
Marcin Robert 
Orient Men


Posty: 1476
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 31 Stycznia 2010, 19:04   

Też głosowałem na Kroki Martvej, chociaż zgrzytnęło mi to, że nie jest to utwór fantastyczny. Tak więc potrafię tolerować, a nawet akceptować utwory pozbawione fantastyki. Jak to jednak trafnie zauważył ketyow, lubię fantastykę, mam więc prawo oceniać utwory na podstawie tego, czy ją zawierają, czy też nie. Poza tym sądzę, że powinniśmy jednak zapełniać nasze ulubione czasopismo utworami tego pierwszego rodzaju.
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 31 Stycznia 2010, 19:05   

O, nagły przypływ głosujących :)
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 31 Stycznia 2010, 19:07   

I bardzo dobrze, trzydziestka zdobyta, nie jest aż tak źle jak się zapowiadało :)
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 31 Stycznia 2010, 19:17   

Marcin Robert napisał/a
Też głosowałem na Kroki Martvej, chociaż zgrzytnęło mi to, że nie jest to utwór fantastyczny. Tak więc potrafię tolerować, a nawet akceptować utwory pozbawione fantastyki. Jak to jednak trafnie zauważył ketyow, lubię fantastykę, mam więc prawo oceniać utwory na podstawie tego, czy ją zawierają, czy też nie. Poza tym sądzę, że powinniśmy jednak zapełniać nasze ulubione czasopismo utworami tego pierwszego rodzaju.
Oczywiście. Z tego co kojarzę to szorty drukowane są z zaznaczeniem, że są z naszego forumowego konkursu, czyli obowiązują je nasze zasady. A wszystkie pozostałe teksty (opka) są fantastyczne, bo na nich opiera się pismo.

Edyta: Teraz też parcie na Hogberga mają NNy choćby 2 ostatnie w ciągu 3 min i jakoś nikt wrzasku nie podnosi. :mrgreen:
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 31 Stycznia 2010, 19:19   

Zdążyłam rzutem na taśmę.
Wykorzystałam dwa głosy:
- Hogberg
- Black metal
Urzekły mnie pomysłem.
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 31 Stycznia 2010, 19:21   

shenra, ja nie jestem nn, ani nawet aa, przecież się przyznałam :mrgreen:
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 31 Stycznia 2010, 19:22   

:cry: :cry: :cry: :cry: Agi promyku szczęścia Ty mój :!: :mrgreen: Ciebie nigdy za nic, nawet jeżeli...po moim trupie :mrgreen: :oops:
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
Stormbringer 
Marsjanin


Posty: 2243
Skąd: inąd
Wysłany: 31 Stycznia 2010, 19:23   

No proszę, jaki zryw na ostatniej prostej. Brawo! :)
 
 
Stormbringer 
Marsjanin


Posty: 2243
Skąd: inąd
Wysłany: 31 Stycznia 2010, 20:22   

Nadszedł czas ogłoszenia wyników. Z frekwencją, mimo początkowych obaw, nie było tak najgorzej, więc przy następnej edycji może jeszcze konkurs nie wyzionie nam ducha. ;)

A więc, coby nie przedłużać, przyjrzyjmy się klasyfikacji.

Miejsce pierwsze: shenra – "Kroniki zatokowe"

Miejsce drugie: Stormbringer - "Hogberg"

Miejsce trzecie: khamenei – "Mig"

Dalsza część zestawienia wygląda następująco:
4. Matrim – "Przysługa"
5. mad – "Black metal" oraz PanWoreczko – "Nowy ład"
6. dzejes – "Pająk" oraz ketyow – "Sposób na zimno"
7. terebka – "Spowiedź"
8. Marcin Robert – "Tajemnicza eksplozja"

Wielkie brawa! :bravo :bravo :bravo

Dziękuję wszystkim za udział, głosowanie i komentarze. To była przyjemna edycja. Oddaję głos do studia i niniejszym mianuję shenrę Matką Prowadzącą. ;)
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 31 Stycznia 2010, 20:27   

Ha, trzech autorów rozszyfrowałam prawidłowo ^^

Gratulacje wszystkim :bravo :bravo :bravo
shenra, czekamy z niecierpliwością i obawą :D
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 31 Stycznia 2010, 20:31   

Gratuluję! :bravo :bravo :bravo
shenra, wymyśl fajny temat. :D
 
 
Marcin Robert 
Orient Men


Posty: 1476
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 31 Stycznia 2010, 20:32   

Gratulacje dla:

shenry :bravo :bravo :bravo
Stormbringera (autorstwo którego odgadłem :D ) :bravo :bravo
khamenei :bravo :bravo

oraz pozostałych konkursowiczów :bravo

No cóż, chciało mi się ratować konkurs spodenkowy przed upadkiem (wyciągając szorta z szuflady na kilka minut przed deadlinem), to dostałem za swoje. ;P:
 
 
khamenei 
Zombie Lenina


Posty: 495
Skąd: Gdynia
Wysłany: 31 Stycznia 2010, 20:37   

Ej, mnie się podobał ;) .
Dzięki wszystkim, w szczególności tym, którzy głosowali na me wypociny oraz tym, którzy pokusili się o uwagi. Nawet jeśli się z nimi nie zgadzam, to są przydatne.
 
 
 
mad 
Filippon


Posty: 3816
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 31 Stycznia 2010, 20:52   

shenra :bravo :bravo :bravo :bravo - mamy kolejną Królową Szortów! :D

Stormbringer :bravo :bravo :bravo - chociaż wiem, że dla Ciebie 2. miejsce wielkim sukcesem nie jest :|

khamenei :bravo :bravo - no tak, teraz już wiem, dlaczego nie przedstawiłeś opinii na temat "Miga" i dlaczego jakoś tak od końca zacząłeś przedstawiać teksty. Myślałem, że to ekstrawagancja z Twojej strony, a tu chodziło "tylko" o autorstwo pierwszego szorta :wink: Padłeś też ofiarą częstej tendencji: szort prowadzący w pierwszym tygodniu - nie wygrywa :(

Dla wszystkich pozostałych Autorów :bravo

Dla Głosujących, ze szczególnym uwzględnieniem opiniujących, bez uwzględnienia NN-ów :bravo

Dziękuję za tych parę głosów na mój popier... "Black metal". Wszystko w tym szorcie było zamierzone, nawet to (może zwłaszcza), za co go skrytykowaliście. A więc miało być absurdalnie, w postrzępionej formie, chaotycznie, trochę bez składu. Szczerze mówiąc spodziewałem się zera absolutnego (zwłaszcza, że nie zagłosował na mnie Chal), ale na środek stawki się w końcówce załapałem.

Fajnie, że wystartował Marcin Robert. Nie poddawaj się. Twoim tekstom często czegoś brakuje, ale jak znajdziesz to "coś", możesz ponownie w czołówce zamieszać.
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 31 Stycznia 2010, 20:54   

mad, podejrzewałam że to Twój szort :)
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
baranek 
Wróbel galaktyki


Posty: 5606
Skąd: Toruń
Wysłany: 31 Stycznia 2010, 20:56   

brawa dla wszystkich, którym się chciało. pisać, czytać, głosować. i przyznawać do głosów. :bravo :bravo :bravo
_________________
Życie, ku*wa, jest nowelą.

"Pisze się po to, żeby było napisane" - Zygmunt Kałużyński
 
 
mad 
Filippon


Posty: 3816
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 31 Stycznia 2010, 21:03   

Martva napisał/a
mad, podejrzewałam że to Twój szort :)


Może zrobię kiedyś numer i Cię zaskoczę? :D
 
 
terebka 
Filippon


Posty: 3843
Skąd: Nowogródek Pomorski
Wysłany: 31 Stycznia 2010, 21:07   

:bravo :bravo :bravo trójce prowadzącej, zwłaszcza dla zwyciężczyni. Utrafiłem Was głosami centralnie.

:bravo :bravo ketyowowi, na którego też zagłosowałem.

:bravo pozostałym autorom oraz głosującym.

Dzięki za głosy na mój szorcik.
_________________
SZORTAL
Szortal Na Wynos - Wydanie Specjalne
 
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 31 Stycznia 2010, 21:14   

Gratuluję wszystkim :) :bravo :bravo :bravo
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 31 Stycznia 2010, 21:15   

shenra :bravo :bravo :bravo dobrze, że się nie poddałaś :) nareszcie, bardzo się cieszę, że wygrałaś, wprawdzie tym razem Twój szort mi nie podszedł, ale przyjmij moje serdeczne gratulacje :)
Stormbringer :bravo :bravo ciągle w czołówce, a właściwie można nazwać Cię nazywać królem drugiego miejsca :)
khamenei :bravo mój numer jeden, gratulacje, fajny pomysł :)
no i brawa dla pozostałych moich wytypowanych mada i Matrima :bravo ,
mad, wiedziałem, że to Twoje :)

fajnie, że dalej nas bawią szorty, oby tak dalej, serdeczne podziękowania dla wszystkich piszących, głosujących i oceniających.


shenra jak tam nowy temat :?: ;P:
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 31 Stycznia 2010, 21:26   

Dziękuję głosującym (choć nie uraczyłem was tym czym chciałem) i gratuluję wszystkim - wszak sporo zależy od gustu i mniejsza liczba głosów nie zawsze znaczy gorsze opowiadanie. Ja od siebie dodam tyle, że jest to pierwszy mój short, nie byłem pewien czy będę potrafił napisać coś tak krótkiego (i ostatecznie średnio wyszło), co gorsza obudziłem się w niedzielę chwilę przed 14, więc pisałem po szybkości z deadline'em na karku - dlatego surowa forma, bez dopieszczeń, a nawet nie do końca sprawdzona (i na puentę pomysłu niet). Nie jestem z niego zbytnio zadowolony, ale oczywiście nie poddaję się, przyjmuję krytykę i baty na plecy i zamierzam jeszcze coś tu napisać.

Jeszcze raz wszystkim gratuluję :bravo
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 31 Stycznia 2010, 21:27   

Dziękuję za głosy wszystkim, którym jednak mój szort przypadł do gustu, bez względu na to czy zidentyfikowali się czy nie. Wielkie podziękowanie dla feroluce, która była pierwszą chętną do włożenia większego wysiłku w zrozumienie mojego szorcika.

Stormbringer :bravo :bravo :bravo normalnie prawie monopolisto :mrgreen:

khamenei gratuluje trzeciego miejsca. A jako, że jesteś autorem Miga, który jeszcze wczoraj mnie wyprzedzał, Twoja nagonka na NNy, dyskusja jaką wywołałeś i przy okazji insynuacje, jakie się pojawiły, jakobym to ja jako autor kpiła sobie z konkursu i was wszystkich, są niesmaczne. Pierwszy raz mogłam się ucieszyć z wygranej, ale po tym co wczoraj przeczytałam w wątku, nie sprawiło mi to takiej frajdy jak powinno. Następnym razem zastanów się, zanim zaczniesz kogoś podejrzewać o machlojki. Czuję się tym głęboko urażona, przy okazji podważyłeś wiarygodność wszystkich osób, które na mnie zagłosowały.


Wszystkim pozostałym współkonkursowiczom gratuluję. :bravo :bravo :D

Na temacik musicie kochani poczekać do jutra, ponieważ muszę nieco ochłonąć z tych emocji. :wink:

xan4 dzięki wielkie, sama się nie spodziewałam :wink:
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
terebka 
Filippon


Posty: 3843
Skąd: Nowogródek Pomorski
Wysłany: 31 Stycznia 2010, 21:37   

Tę dyskusję na temat pojedyńczych głosów NN-ów to poniekąd ja wywołałem, jeszcze w poprzedniej edycji, i bardzo Cię za to przepraszam, shenro, bo w tej edycji jej resztki spadły na Ciebie. Ale te NN-y są takie frustrujące, zwłaszcza gdy hurtem oddają pojedyńcze głosy na jeden short. Człowiek odda głos, powie na co i dlaczego, a tu takiemu nawet nie przyjdzie do głowy sie przedstawić. Jeszcze raz przepraszam :oops:
_________________
SZORTAL
Szortal Na Wynos - Wydanie Specjalne
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group