Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Śledztwo w szortach - głosowanie do 31.01

Które teksty śledziło Ci się najlepiej?
Mig
14%
 14%  [ 9 ]
Hogberg
15%
 15%  [ 10 ]
Black metal
7%
 7%  [ 5 ]
Nowy ład
7%
 7%  [ 5 ]
Pająk
6%
 6%  [ 4 ]
Przysługa
12%
 12%  [ 8 ]
Kroniki zatokowe
20%
 20%  [ 13 ]
Spowiedź
4%
 4%  [ 3 ]
Sposób na zimno
6%
 6%  [ 4 ]
Tajemnicza eksplozja
3%
 3%  [ 2 ]
Głosowań: 31
Wszystkich Głosów: 63

Autor Wiadomość
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 31 Stycznia 2010, 21:45   

Gratulacje dla wszystkich uczestników :bravo :bravo :bravo :bravo

Niestety, komentatorzy zapomnieli o klasie, pozwalając sobie na insynuacje pod adresem szorta zbyt często zaszczycanego anonimowym głosem. Takie rzeczy powinny być rozstrzygane na ogólnym wątku szortowym, rozpatrywane jako ogólny problem, bez podawania konkretnych tytułów, co jest małostkowe, bo nie macie pewności, że autor stoi za tym wszystkim. Inaczej wyrządzacie komuś krzywdę i psujecie smak zwycięstwa. Nie odpowiada Wam taki system, liczcie tylko oficjalne głosy - będzie OK. Nołejmy są od zawsze we wszystkich ankietach, można było coś z tym zrobić już dawno. Ja głosowałem w tej edycji anonimowo, bez niczyjego natchnienia, ale nie czuję potrzeby tłumaczyć na kogo i dlaczego, bo nie ma takiego regulaminu, który by mnie do tego zmusił. Jeżeli ktoś ma dowody na nadużycia w głosowaniu, typu powielanie kont itp, niech powiadamia adminów, a nie wylewa żale w trakcie konkursu, przyprawiając innym łatkę oszusta. Zorganizujcie to tak, żeby zasady były jasne, to Wasza wina, że teraz jest niesmak. Bardzo nieeleganckie były te komentarze, bo cierpi autorka, a nie nonejmy.
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 31 Stycznia 2010, 23:47   

Gratulacje dla shenry za wygraną rywalizację :bravo :bravo
Stormringer i khamenei za niższe stopnie podium :bravo

Dla pozostałych organów śledczych :bravo

Dziękuję tym, którzy oddali swój głos na moją opowiastkę, tym, którzy dostrzegli w niej coś pozytywnego i tym, którzy skrytykowali :)

W sprawie szorta... Pierwotnie szort miał być zatytułowany "Mercutio" i mieć odrobinę odmienne zakończenie, ale wydawało mi się to zbyt oczywiste i pretensjonalne. Może wtedy gugiel byłby i moim przyjacielem, jak był dla Alosy shenrowej? ;)

Niezręcznie się czuję, bo nie głosowałem w tej edycji. Nie potrafiłem znaleźć rozwiązania problemu "jak nie zagłosować na siebie i nie skrytykować się zbyt jawnie". Następnym razem bardziej się postaram.
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
ivaine 
Polska odpowiedź na Japonię


Posty: 809
Skąd: ze snów
Wysłany: 31 Stycznia 2010, 23:56   

Brawa dla wszystkich uczestników konkursu :bravo :bravo :bravo
shenra, zasłużenie wygrałaś edycję :) . Mam nadzieję, że wymyślisz jakiś przyjemny temat :)
_________________
Dusza dobiera sobie Towarzystwo -
I - zatrzaskuje Drzwi -
Jak Bóg - ma w sobie prawie Wszystko -
A z Reszty sobie drwi -
 
 
khamenei 
Zombie Lenina


Posty: 495
Skąd: Gdynia
Wysłany: 1 Lutego 2010, 06:43   

Oj, zaraz tam żale. Zainteresowanych odsyłam do poprzedniej edycji, gdzie również to skomentowałem.
Nie wiedziałem, że głosy anonimowe są w wątkach shortowych normą. Dlatego też przepraszam wszystkich, których me wypowiedzi uraziły, zraniły czy też zgorszyły, nie taki bowiem miałem cel.

Gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu i zarazem dziękuję za dobrą zabawę. Jak to nowe rzeczy w życiu, człowiek zawsze się czegoś nauczy.
 
 
 
Stormbringer 
Marsjanin


Posty: 2243
Skąd: inąd
Wysłany: 1 Lutego 2010, 08:49   

mad napisał/a
Stormbringer :bravo :bravo :bravo - chociaż wiem, że dla Ciebie 2. miejsce wielkim sukcesem nie jest :|


Jak zauważył xan4, drugie miejsca mnie lubią, idzie przywyknąć. ;)

A tak serio to każda wysoka pozycja cieszy, bo oznacza, że szort się podobał. Znaczy, można go umieścić w honorowym folderze na pulpicie. ;)
 
 
baranek 
Wróbel galaktyki


Posty: 5606
Skąd: Toruń
Wysłany: 1 Lutego 2010, 08:52   

Stormbringer, mówią żeby nie tworzyć folderów na pulpicie. można w ten sposób dane stracić. a szkoda by było.
 
 
Stormbringer 
Marsjanin


Posty: 2243
Skąd: inąd
Wysłany: 1 Lutego 2010, 09:00   

Spokojna głowa, to tylko taka metafora. :) Backup też mam zrobiony.
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 1 Lutego 2010, 11:29   

Gratuluję zwycięzcom, dziękuję komentującym :) A teraz zgodnie z prośbą wyrażoną przez kogoś jakiś czas temu, odniosę się do opinii o moim tekście ;)

Fidel-F2 napisał/a

Pająk - mdłe


Serka?

marcolphus napisał/a

Pająk - ciekawe, ale kompletnie nie rozumiem motywacji głównego bohatera


Myślę, że mogłem wykorzystać limit znaków i jaśniej przedstawić ową motywację - czyli stan psychiczny bohatera. Zgodzę się z tym, że nie było to wystarczająco jasne.

baranek napisał/a

Pająk - o! i to jest fajna fabuła. tylko trochę niebardzewicz opowiedziana. bez przekonania jakoś. i na początku trochę mętnie.


Tak, tekst nie był dopracowany, na następną edycją wyślę tekst dopracowany, albo też odpuszczę ;)

Radek napisał/a

Pająk
4,5/5
Pomysłowe i nieźle napisane.


Dzięki :)

feroluce napisał/a
Nowy ład
Pająk
Ostrzeżenie - czytać bez ostatniego akapitu!
Jak można tak zarżnąć puentę? Przyznaję, do niemal końca czytałam z zaciekawianiem, co takiego zbiera bohater. Obsesyjny klimacik zrealizowany bardzo sprawnie - pod tym względem chyba najlepszy szort edycji. Ale jak dojechałm do końca to walnęłam głową w biurko. No, jak można było popełnić coś podobnego? Naprawdę, ale to naprawdę nie było czegoś ciekawszego? Mniej infantylnego?
Już lepiej byłoby w ogóle bez zakończenia, zostawić czytelnika w niepewności. Przynajmniej klimatu diabli by nie wzięli.
Za zrujnowane nadzieje: 4/10


Cenię sobie bardzo twoją opinie, bo zauważyłaś to, co było dla mnie w tekście najważniejsze, czyli ów klimat paranoi, obsesji, który starałem się pokazać w dosłownie kilku zdaniach. Natomiast zakończenie - świadomie wybrałem takie, a nie inne. Kontrast, to chciałem osiągnąć. I po opiniach widzę, że wyszło mi aż za dobrze ;)
Zaś opcja "w ogóle bez wyjaśnienia" tobie by się może spodobała, ale wówczas to już poza tobą chyba nikt by nie miał ciepłego słowa o tym tekście, przynajmniej z obserwacji wielu poprzednich edycji taka mi się myśl nasuwa.

Ellaine napisał/a

Pająk
I znów bez fantastyki. Nie rozumiem do czego dążył Autor, ani jego tytułowy Pająk. Nie rozumiem dlaczego wziął giwerę wychodząc z domu, ponieważ nie miało to żadnego zastosowania w dalszej fabule. Mamy tutaj Pająka-Kolekcjonera, no fajnie... tylko po co? Puzzle z 1947, okej, niech będzie. Ale co one mają do tego, że oni wrócą? Chyba jednak nie wrócili. Poza tym przerywnik łamie klimat tekstu i w ogóle pasuje tutaj jak pięść do nosa, zabiera miejsce i znaki, których zabrakło na pointę - moim zdaniem. Bo to, że ułożył pole tulipanów pod Rotterdamem z 25 tysięcy kawałków, no cóż... mogę pogratulować samozaparcia, ale co z tego wynika? I jaka z tego nauka dla przyszłych pokoleń? Na chwilę obecną, według mnie - żadna.


Gnata wziął, gdyż traktował rzecz śmiertelnie poważnie i tak chciałem to pokazać. Zbyt niejasno, jak widać. Dlaczego zbierał? Gdyż był wariatem. A nauki dla przyszłych pokoleń - nigdy nie miałem takich ambicji, raczej ograniczam się do szortów o wariatach ;)


terebka napisał/a

Pająk - Mogło być dobrze. Mogło być lepiej, niż dobrze. Gdyby nie puenta. Zaskoczenie i owszem, było, ale bynajmniej nie pozytywne.


Tak, jak pisałem wcześniej pointa świadomie taka, a nie inna. Dysonans, podkreslenie szaleństwa. Niezręczne? Pewnie tak, pewnie dziś inaczej bym to rozwiązał.

Witchma napisał/a

Pająk - któryż to już tekst z nurtu: wyglądam groźnie, a zaskoczę was zabawną puentą. Nuuuuuuuda.


Zabawne? Sorry, to nigdy nie miało być zabawne. Jeśli cię rozśmieszyłem - to moja porażka, jeśli podeszłaś do tekstu, jak do nieśmiesznego śmiesznego - to kompletne rozminięcie się z moim zamiarem.

mad napisał/a

Pająk również interesujący tekst. Miniaturowe spojrzenie na problem obłąkania, obsesji i pasji. Minusem jest mała zgodność z tematem. Autor posiada predyspozycje do psychologizowania i powinien to wykorzystywać w swojej twórczości.


Nieustannie to robię, aż do obrzydzenia ;) Dzięki za komentarz, który wydaje mi się pozotywny :)

Martva napisał/a

Pająk troche mnie drażnił język, nie rozumiałam po co ten rewolwer, zakończenie mnie zostawiło z 'wtf' na ustach, ale przy drugim czytaniu zyskało. W sumie może się kojarzyć z moimi Krokami, w pewnym sensie. Nie miało mieć punktu, ale właściwie... Hmm.


Drugi raz o mim tekście piszesz, że zyskuje po drugim przeczytaniu. Może to jest jakiś pomysł na moje teksty? Rolę rewolweru wyjaśniłem już wyżej, zakończenie z wtf miało zostawiać.

khamenei napisał/a

Pająk
Normalnie nie uwierzysz za co chce dać stówę! - powinien być przecinek po uwierzysz.
Hmmm... chyba tego opowiadania nie zrozumiałem. Jeśli jest tak, jak myślę, to jest ono strasznie banalne i znowuż nie ma motywu fantastycznego. Skąd u tego sprzedawcy z aukcji wziął się ten ostatni puzzel? Dziwne, niejasne dla mnie.


banalne? Pewnie tak. Skąd fragment układanki? Tutaj rysuję cienką, czerwoną linię oddzielającą "tak, ja jako autor poniosłem porażkę" od "rany boskie człowieku, przesadzasz".

Marcin Robert napisał/a

PająkPo pierwsze: nie ma fantastyki, a to moim skromnym zdaniem na forum poświęconym fantastyce duży błąd. Po drugie: Główny bohater przeprowadza wprawdzie jakieś śledztwo, lecz autor(ka) zapomniał(a) nam go opisać.


Fantastyki nie ma - fakt. Śledztwa nie ma - nieprawda.
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 1 Lutego 2010, 12:07   

Gratulacje przede wszystkim dla moich faworytów, czyli dla: Stormbringera, shenry, terebki i ketyowa :bravo :bravo :bravo Wasze teksty najbardziej przypadły mi do gustu.

Gratuluję również reszcie, za to, że im się chciało. :bravo
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Lynx 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7038
Skąd: znad morza
Wysłany: 1 Lutego 2010, 16:14   

Gratulacje :) dla wszystkich. :bravo
Szczególnie dla zwycięzców.
Jak zwykle miło było czytać Wasze dzieła ;)
_________________
http://zrozumiecswiat.pl/7.html
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group