Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Tekst numeru 48 - głosujemy do 12 listopada

Wybierz naprawdę dobre opowiadania !!!
Mike Resnick - Chiński piaskowy dziadek ...
13%
 13%  [ 12 ]
Dawid Juraszek - W ludzkiej skórze
12%
 12%  [ 11 ]
Katarzyna Kruszewska - W pajęczynie czasu
10%
 10%  [ 9 ]
Krzysztof Piskorski - Jad
46%
 46%  [ 42 ]
Janusz Bogucki - Poranek
17%
 17%  [ 16 ]
Głosowań: 48
Wszystkich Głosów: 90

Autor Wiadomość
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 28 Wrzeœśnia 2009, 11:59   Tekst numeru 48 - głosujemy do 12 listopada

Tym razem mały eksperyment, zaproponowany kiedyś przez Fidela, zobaczymy czy się sprawdzi.
5 opowiadań - 5 głosów do wyboru, każdy wybiera tyle, na ile ma ochotę.

Jeżeli pomysł się nie podoba to proszę modów o zmianę.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 28 Wrzeœśnia 2009, 12:06   

Hmm.... A nawet rzekłbym hmm....
_________________
5 zdań na temat
 
 
marcolphus 
Batman


Posty: 514
Skąd: Kraków
Wysłany: 28 Wrzeœśnia 2009, 12:27   Re: Tekst numeru 48 - głosujemy do 12 listopada

xan4 napisał/a
Tym razem mały eksperyment, zaproponowany kiedyś przez Fidela, zobaczymy czy się sprawdzi.
5 opowiadań - 5 głosów do wyboru, każdy wybiera tyle, na ile ma ochotę.


W tym kontekście napis "Wybierz tylko 5 odpowiedzi (więcej odpowiedzi będzie ignorowane)" wygląda komicznie :wink:
 
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 28 Wrzeœśnia 2009, 12:59   

Ale tekstów mało, można by poeksperymentować.
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 28 Wrzeœśnia 2009, 13:13   

marcolphus napisał/a
W tym kontekście napis Wybierz tylko 5 odpowiedzi (więcej odpowiedzi będzie ignorowane) wygląda komicznie

marcolphus, tak jest skonstruowana standardowa ankieta na Forum, ale pewnie nie muszę o tym przypominać :wink:
Zmienić w trakcie głosowania już nie można, jedynie skasować wątek i założyć od nowa, a wtedy wszyscy głosować będę jeszcze raz.
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 28 Wrzeœśnia 2009, 13:13   

xan4: ciekawy jestem co z tego wyniknie, przeczytam to zagłosuję. Jak? Zobaczymy :D
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 28 Wrzeœśnia 2009, 13:15   

Obowiązku przyznawania większej ilości punktów nie ma, zawsze można przyznać według tradycyjnych zasad 2 (bo pewnie tyle by było przy 5 tekstach), albo nawet i 1.
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 28 Wrzeœśnia 2009, 13:17   

Agi napisał/a
Zmienić w trakcie głosowania już nie można, jedynie skasować wątek i założyć od nowa, a wtedy wszyscy głosować będę jeszcze raz.

Agi, wiem, chodziło mi o teraz, jakby się duży opór ruszył przed pierwszym przeczytaniem i zagłosowaniem.
 
 
marcolphus 
Batman


Posty: 514
Skąd: Kraków
Wysłany: 28 Wrzeœśnia 2009, 15:05   

Agi napisał/a
marcolphus napisał/a
W tym kontekście napis Wybierz tylko 5 odpowiedzi (więcej odpowiedzi będzie ignorowane) wygląda komicznie

marcolphus, tak jest skonstruowana standardowa ankieta na Forum, ale pewnie nie muszę o tym przypominać :wink:
Zmienić w trakcie głosowania już nie można, jedynie skasować wątek i założyć od nowa, a wtedy wszyscy głosować będę jeszcze raz.

Wiem, wiem, ten tekst jest zawarty w skrypcie forum i nie możesz go zmienić. Ale i tak wygląda zabawnie ;-)
 
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 30 Wrzeœśnia 2009, 16:32   

Dyskusję na temat zawartości SFFiH przeniosłam tu.
 
 
hardgirl123 
Kaznodzieja

Posty: 2441
Skąd: Kraków
Wysłany: 3 Października 2009, 11:11   

Krzysztof Piskorski - Jad

Janusz Bogucki - Poranek

reszta nudna.
_________________
Władza jest po to, by świat nie rozpadł się na tysiące kawałków.
 
 
marcolphus 
Batman


Posty: 514
Skąd: Kraków
Wysłany: 4 Października 2009, 11:52   

Na początku trochę pomarudzę. Nie podoba mi się fakt, że pojawił się tutaj zagraniczny autor. W końcu SFFiH miało kiedyś dopisek "Najlepsza polska fantastyka", tak więc pismo powinno trzymać się tego podejścia. No, ale skoro SFFiH powoli staje się reklamówką Fabryki Słów, zamiast rzetelnym pismem...

Ok, teraz głosowanie:

Mike Resnick - Chiński piaskowy dziadek ... - Resnick mnie jeszcze nie zawiódł. To opowiadanko jest całkiem sympatyczne i zabawne. Zdecydowany PUNKT.
Dawid Juraszek - W ludzkiej skórze - nie lubię ani horrorów, ani klimatów azjatyckich.
Katarzyna Kruszewska - W pajęczynie czasu - pomysł może ciekawy, ale zbyt rozwlekłe. No i w dodatku znowu Pilipiuk (choć pod pseudonimem) - naprawdę nie ma innych autorów?
Krzysztof Piskorski - Jad - najlepszy tekst numeru - świetnie się go czytało, pomimo, że puenta, jak dla mnie, zbyt rozmyta. Ale opisy Afryki fascynujące. PUNKT.
Janusz Bogucki - Poranek - bardzo zabawny szorcik. PUNKT
 
 
 
A. Pilipiuk 
Lando Carlisian


Posty: 2773
Skąd: Kraków
Wysłany: 4 Października 2009, 15:54   

marcolphus napisał/a
No i w dodatku znowu Pilipiuk (choć pod pseudonimem) - naprawdę nie ma innych autorów?


przepraszam a skąd tak idiotyczny pomysł?
_________________
Andrzej Pilipiuk
 
 
Ozzborn 
Naznaczony Ortalionem


Posty: 8409
Skąd: z krainy Oz
Wysłany: 4 Października 2009, 16:47   

:shock: :lol:
Zapewne z nazwiska autorki ;P:
_________________
Czerwony Prorok i Najwyższy Kapłan Ortalionowego Boga

'Irony is wasted on some people.'-T.Pratchett

"Ozzborn, pogódź się z tym. Twoja uroda jest Twoim przekleństwem." (c) baranek
 
 
A. Pilipiuk 
Lando Carlisian


Posty: 2773
Skąd: Kraków
Wysłany: 4 Października 2009, 18:50   

używałem w życiu tylko dwu pseudonimów.

Takiego nie :?

ludziska kochane - zanim zaczniecie klepać w klawiaturę ruszcie tyci tyci głową - albo użyjcie google.
_________________
Andrzej Pilipiuk
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 4 Października 2009, 18:53   

A. Pilipiuk, zawsze wiedziałem, że Kuzynki jeszcze pokażą do czego są zdolne :wink:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 4 Października 2009, 19:03   

marcolphus napisał/a
No i w dodatku znowu Pilipiuk (choć pod pseudonimem) - naprawdę nie ma innych autorów?


Jasne, i może jeszcze w antologii Tempus Fugit Andrzejowi puścili dwa opowiadania, bo innych autorów nie ma ;) Biedaczek się musiał zapseudonimować (ale tak żeby absolutnie wszyscy skojarzyli) i zupełnie zmienić styl w jednym z nich.
No żesz :)

Muszę nabyć szybko nowy numer, bardzo jestem ciekawa co nowego autorka wysmażyła :)
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Ziemniak 
Agent dołu


Posty: 5980
Skąd: Kraków
Wysłany: 4 Października 2009, 19:30   

Teorie spiskowe rzondzom :D

http://paradoks.net.pl/fo...0cc76e99e4a75d4

Ale faktem jest, że wieści o autorce są dość skąpe:

http://baza.fantasta.pl/autor.php?id=1863
_________________
Starzejesz się gdy odgłosy, które wydawałeś kiedyś w trakcie seksu wydajesz obecnie wstając z łóżka
 
 
 
MilleniumFalcon 
Narzeczona Frankensteina


Posty: 323
Skąd: Lublin
Wysłany: 4 Października 2009, 19:46   

Iii tam, taka teoria spiskowa. ;P: Co się będziemy ograniczać: wszyscy jesteśmy tylko kolejnymi awatarami/pseudonimami Andrzeja P. :twisted: Nikt poza nim nie pisze w tym kraju książek (albowiem wykosił już całą konkurencję), a na konwentach/zdjęciach/w mediach pojawiają się wynajęci aktorzy.

A żeby nie było offtopu całkiem - jeszcze nie przeczytałam. Ale przeczytam.
 
 
A. Pilipiuk 
Lando Carlisian


Posty: 2773
Skąd: Kraków
Wysłany: 4 Października 2009, 21:44   

MilleniumFalcon napisał/a
wszyscy jesteśmy tylko kolejnymi awatarami/pseudonimami Andrzeja P. :twisted: Nikt poza nim nie pisze w tym kraju książek .


ja bym chętnie wynajętym aktorom zlecił też pisanie tych książek.
sami zrozumcie te 20-30 tytułów rocznie - nie wyrabiam ;P:
_________________
Andrzej Pilipiuk
 
 
marcolphus 
Batman


Posty: 514
Skąd: Kraków
Wysłany: 5 Października 2009, 06:24   

A. Pilipiuk napisał/a
używałem w życiu tylko dwu pseudonimów.

Takiego nie :?

ludziska kochane - zanim zaczniecie klepać w klawiaturę ruszcie tyci tyci głową - albo użyjcie google.

No sorry, ale pseudonim jest tak ewidentny, że taki pomysł sam się narzuca. Skoro tak nie jest - to przepraszam autorkę i pana Pilipiuka.
 
 
 
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 5 Października 2009, 07:59   

Skończyłem wczoraj i to akurat najlepszym opowiadaniem numeru, zanim przeczytałem Jad, to myślałem, ze 48 numer SFFiH jest jak aktualna edycja szortów, poprawna i letnia, na szczęście Piskorski uratował honor numeru :D

Mike Resnick - Chiński piaskowy dziadek ... - Resnick jak to Resnick na dobrym poziomie, umiejętne wplecenie magii, ale niestety, dobrze się czytało i szybko zapomniało.
Dawid Juraszek - W ludzkiej skórze - Gustaw, wiesz, że lubię ten cykl, czekałem na to opowiadanie i w gruncie rzeczy nie zawiodłem się, fajny pomysł, moje azjatyckie klimaty, ale te opisy mnie dobijają.
Katarzyna Kruszewska - W pajęczynie czasu - czytając opowiadania, przypomniałem sobie poprzednie z Tempus Fugit, to dobrze, na plus mogę zaliczyć jeszcze pomysł, ale nie podeszło mi, jakoś tak spłynęło obok,
Krzysztof Piskorski - Jad - rewelacja, uwiodło mnie bardzo, swoim klimatem i (o dziwo) opisami :D zdecydowanie najlepszy tekst numeru.
Janusz Bogucki - Poranek - zabawny szort. Podziękowania dla RD za wplatanie szortów w numer, mam nadzieję, że tak pozostanie i będzie to każdy numer ;P:

Podsumowując: mam zgryza. Mamy jedno znakomite opowiadania (Piskorski) i trzy dobre średniaki (Resnick, Juraszek, Bogucki), dla podkreślenia różnicy - punkt tylko dla Piskorskiego.
 
 
A. Pilipiuk 
Lando Carlisian


Posty: 2773
Skąd: Kraków
Wysłany: 5 Października 2009, 08:21   

marcolphus napisał/a
No sorry, ale pseudonim jest tak ewidentny,


spox :wink:


ewidentny jest :twisted:
tylko tym razem to nie moja ewidentność :twisted:
_________________
Andrzej Pilipiuk
 
 
Ozzborn 
Naznaczony Ortalionem


Posty: 8409
Skąd: z krainy Oz
Wysłany: 5 Października 2009, 08:50   

AchA!! czyli autor normalnie zajumał nazwisko innej autorce! Na pewno żeby uwięzić jej duszę, żeby nie pisała więcej niż on alboli pisała za niego! Wszystko się wydało...


:mrgreen: :mrgreen:
_________________
Czerwony Prorok i Najwyższy Kapłan Ortalionowego Boga

'Irony is wasted on some people.'-T.Pratchett

"Ozzborn, pogódź się z tym. Twoja uroda jest Twoim przekleństwem." (c) baranek
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 5 Października 2009, 09:50   

Znakiem tego można spodziewać się w kolejnym nr jakiegoś tekstu autorstwa Jakuba Wędrowycza?
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 5 Października 2009, 09:51   

marcolphus napisał/a
pseudonim jest tak ewidentny, że taki pomysł sam się narzuca.


Pseudonim jest ZBYT ewidentny, żeby być pseudonimem pana Pilipiuka.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Skinhead Oi! 
Tom Bombadil


Posty: 31
Skąd: sie bierze mleko
Wysłany: 5 Października 2009, 15:27   

Katarzyna Kruszewska - W pajęczynie czasu

spodobalo mi sie ladnie wszystko napisane :P
 
 
Inachis Io 
Gollum

Posty: 4
Skąd: Warszawa/Oświęcim
Wysłany: 6 Października 2009, 10:26   

Mike Resnick - Chiński piaskowy dziadek - Z całego tekstu podobała mi się niestety tylko Felina. Była cudna i odpowiednio kocia. :twisted: Natomiast na samym opowiadaniu się zawiodłam, trochę przeładowane taką... sztuczną śmiesznością. Jakby autor chciał poważnie, ale nie potrafił.
Dawid Juraszek - W ludzkiej skórze - Ciekawe, choć spodziewałam się lepszej stylizacji. Może być.
Katarzyna Kruszewska - W pajęczynie czasu - Bardzo mi się podobało. Ciekawe, bez niepotrzebnych dłużyzn i jednocześnie bez pędzenia z akcją. Świetnie zrobiona różnica w myśleniu dorosłego, nastolatka i coraz młodszego dziecka. Punkt.
Krzysztof Piskorski - Jad - Rewelacja. Puenta zaskakująca jak trzeba - ostatnim słowem. Byłam pod wrażeniem. Punkt.
Janusz Bogucki - Poranek - Zabawne opowiadanko. A najlepsze jest to, że wszystko dobrze się skończyło - żona wie, co mężuś robił podczas jej nieobecności. :D
_________________
kwadratura koła
 
 
holger paradox 
Tom Bombadil

Posty: 41
Skąd: Powiśle
Wysłany: 6 Października 2009, 13:19   

Mike Resnick - Chiński piaskowy dziadek - takie sobie, po Resnicku spodziiwać sie mozna było więcej. Przeładowane, forma wygrała z treścią i poszła sobie na kawę. Bu.
Dawid Juraszek -Może być. Ale bez wstrząsów.
Katarzyna Kruszewska - W pajęczynie czasu - Może byc.
Krzysztof Piskorski - Jad - . Punkt. A mozna dwa punkty?
Janusz Bogucki - Poranek - Eeee... Nieciekawe.
_________________
i tyle
 
 
Zgaga 
Nerwus


Posty: 5716
Skąd: Grochów
Wysłany: 6 Października 2009, 13:38   

Mike Resnick - Chiński piaskowy dziadek - może i takie sobie, ale jedyne godne uwagi.Mój głos.
_________________
Posiadanie książki jest formą lektury
- J. Pilch
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group