Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Na czym grać? Konsola vs pecet.
Autor Wiadomość
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 22 Wrzeœśnia 2009, 15:52   

Skoro net działa, to czemu miałbyś nie odczytać maila?
_________________
5 zdań na temat
 
 
R4venger 
Tom Bombadil

Posty: 35
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 22 Wrzeœśnia 2009, 16:05   

Adon napisał/a
ale może jednak mój quad kładł aż tak na łopatki core duo


Nie wiem jaka różnica wydajności była, wiem jaka była w cenie wtedy :P , a nie mam powodu, aby tutaj coś koloryzować. Sam byłem zdziwiony, że ten Crysis tak chodził.
A nie dość tego u siebie grałem na medium i to jeszcze na 17 calowym CRT jakiego wtedy miałem.

Adon napisał/a
bez problemu kupisz w sklepie też np. filmy w DIVX.


W PL nie wiem czy to jest dostępne. Nie interesuje mnie to tak szczerze mówiąc, choć ja zawsze wolałem i będę wolał pudełkową wersję, nad jakąkolwiek elektroniczną dystrybucję, nawet jakbym miał zapłacić trochę więcej. Stary juz jestem to i moge mieć swoje przyzwyczajenia i pozrzędzić mnie wolno :P

Adon napisał/a
22 stycznia 2008 za moją GF8800GT 512MB dałem 650PLN


Kumpel tego swojego GF tez wtedy kupował zdaje sie w podobnym okresie, ale z tego co pamiętam dał 2x więcej :) . I tak kupował w komputroniku z tego co pamiętam. Zresztą zapytałem się go na gg, może później da odpowiedź.

A czemu się uczepiłem Komputronika? to jeden z najdroższych sklepów w polskim necie. Dlatego podkreśliłem, żeby mi nikt nie zarzucił ze kupiłem w jakimś drogim sklepie te części. Oczywiście zdarzyło mi się kupić coś u nich (np komplet bezprzewodowej klawiatury i myszki), ale dlatego ze u nich zwykle jest dostępne od ręki, choć za większą cenę niż w innych sklepach.

Adon napisał/a
Gdy mieszkałem w Polsce kupowałem praktycznie tylko w Proline we Wrocławiu. :P


BTW z Wrocka jesteś? znaczy z dolnośląska ogólnie?
_________________
But I, being poor, have only my dreams; I have spread my dreams under your feet; Tread softly because you tread on my dreams.
[William Butler Yeats 1865-1939]
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 22 Wrzeœśnia 2009, 16:13   

R4venger napisał/a
Adon napisał/a
bez problemu kupisz w sklepie też np. filmy w DIVX.


W PL nie wiem czy to jest dostępne.

Zapytaj w pierwszym lepszym EMPIKu o filmy w DIVX - dostaniesz od ręki. Jak nie z półki z filmami, to czasopisma - do wyboru do koloru.

[quote="R4venger"]Nie interesuje mnie to tak szczerze mówiąc, choć ja zawsze wolałem i będę wolał pudełkową wersję, nad jakąkolwiek elektroniczną dystrybucję, nawet jakbym miał zapłacić trochę więcej.
Ruszyliśmy temat dostępności i popularności formatów, nie co jest lepsze. :P

R4venger napisał/a
Kumpel tego swojego GF tez wtedy kupował zdaje sie w podobnym okresie, ale z tego co pamiętam dał 2x więcej :) .

Nie mogę uwierzyć. Siła tego modelu karty była m.in. w tym że był stosunkowo tani jak na swoje możliwości - dotąd NVIDIA nie wymyśliła jeszcze niczego lepszego. Póki co, wszystko to tak naprawdę modyfikacje, przetaktowania, odblokowane potoki, ale nie prawdziwy nowy model na ile się orientuję.

R4venger napisał/a
A czemu się uczepiłem Komputronika? to jeden z najdroższych sklepów w polskim necie.

A to inna kwestia, ale nie do końca. W czasie wakacji, gdy byłem w Pl, chciałem kupić flashe Corsaira - najtaniej miał je Komputronik. Zdziwiłem się przy okazji, że tyle ma swoich sklepów we Wrocławiu.

Edyta: w odpowiedzi na Twoje pytanie: przez blisko 10 lat mieszkałem we Wrocławiu - odkąd przybyłem na studia.
 
 
 
R4venger 
Tom Bombadil

Posty: 35
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 22 Wrzeœśnia 2009, 16:36   

Adon napisał/a
Zapytaj w pierwszym lepszym EMPIKu o filmy w DIVX


Jak będę przy okazji to się zapytam w sumie.

Adon napisał/a
Ruszyliśmy temat dostępności i popularności formatów, nie co jest lepsze. :P


OK, ok zeby nie było proszę poszperałem chwile w googlach i oto co znalazłem cytuję:
"Nowy dashboard pozwala na otwieranie filmow w mpeg4 czyli w formatach divx/xvid.
od 6 grudnia mozesz pobierac nowy update wiec wystarczy ze podlaczysz kabel Lan do konsoli i pobierzesz pierwsza aktualizacje , pozniej konsola sie zrestartuje."

http://peb.pl/microsoft/2...na-xbox360.html

I już coś nowego się dowiedziałem. A tak konsolę xboxową posiadam :)

Adon napisał/a
Nie mogę uwierzyć. Siła tego modelu karty była m.in. w tym że był stosunkowo tani jak na swoje możliwości


Jak da odpowiedz to przekaże co mi napisał (chyba ze coś ja poknociłem to wtedy się bić w pierś będę), a znając kumpla ma pewnie też i fakturę lub paragon, to potwierdzić można będzie :)

Adon napisał/a
A to inna kwestia, ale nie do końca


No tak, zdarzają się im promocje tu nie zaprzeczę. Sam wspomniana klawiaturę i mysz kupowałem w promocji właśnie.

Adon napisał/a
przez blisko 10 lat mieszkałem we Wrocławiu - odkąd przybyłem na studia.


To swój ;)
_________________
But I, being poor, have only my dreams; I have spread my dreams under your feet; Tread softly because you tread on my dreams.
[William Butler Yeats 1865-1939]
 
 
Duke 
Darth Vader


Posty: 1628
Skąd: Poznań
Wysłany: 23 Wrzeœśnia 2009, 10:51   

hrabek napisał/a
Skoro net działa, to czemu miałbyś nie odczytać maila?

He, a jak z pada wybiorę adres strony i odpowiem?
_________________
Cynizm i sarkazm mam w zakresie standardowych usług. Drobne złośliwosci dla stałych klientów gratis.
Mnie tez dopadl kryzys.. jem splesnialy ser, pije stare wino i jezdze autem bez dachu...
 
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 23 Wrzeœśnia 2009, 10:55   

Musisz mieć pada z przystawką klawiaturową - są takie nakładki do PS3, widziałem osobiście i nawet używałem. Oczywiście działa to do d... - małe klawisze, ciężko się wciskają. Ale jest to możliwe. Nie wiem, czy konsola obsłuży HTTPS, ale jeśli można się zalogować nieszyfrowanym połączeniem to bez problemu się połączysz ze skrzynką, odczytasz maila, a przy dużej dozie cierpliwości - nawet odpiszesz.
_________________
5 zdań na temat
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 23 Wrzeœśnia 2009, 11:02   

Przy dużej dozie cierpliwości zaorasz pole przy użyciu PS3 ;)
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 23 Wrzeœśnia 2009, 11:11   

Hm... coś tak chyba nieco zapominacie że konsole są do gier a PieCe do czego innego... jakoś nie jestem w stanie pojąć argumentów że na konsolach jest problem ze stronami internetowymi itd. Osoby podające taki argument chyba nie do końca wiedzą czego chcą.

hrabek, odnośnie tego RE5 - pisałem o marnej optymalizacji konsolowych tytułów na PieCe, co zresztą potwierdza Virgo C.

Nie można zaprzeczyć faktowi ze jak ktoś kupił PS3 i wydał na początku tam te 2,5tys zł to bez żadnych dodatkowych kosztów może sobie grać we WSZYSTKIE gry jakie nadal wychodzą, nie martwiąc się o FPSy, w dodatku ma BR... mój znajomy kupił sobie naprawdę BARDZO mocny sprzęt do grania jakiś czas temu ( powiedzmy ze 2-3 lata ) i się mocno wk...urzył jak nie mógł grać w np. Crisisa czy GTA4 w pełnych detalach. Ale fakt, wyszedł teraz Batman, znajomy zainstalował demo i gra na pełnych ustawieniach.

GDybym miał miec sprzęt do grania wybrałbym konsole bo nie jestem sprzętowcem i nie chcę przed wypuszczeniem kolejnych gier martwić się czy mój system to udźwignie czy też znowu będę musiał w czymś grzebać. I tyle. A najlepiej to i tak mieć i XBOX360 i PS3 i wypasionego PieCa bo np. nie wyobrażam sobie grania w Operation Flashpoint na konsoli. No nie ma bata :D zresztą, na zachodzie tak właśnie jest...

NURS,
odnośnie tego MGSa - miałem na myśli czy sądzisz że seria powróci jeszcze kiedyś na kompy czy też można się z nią raczej pożegnać?
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 23 Wrzeœśnia 2009, 11:48   

R4venger napisał/a
Ixolite napisał/a
bo Crysis działa i to bardzo przyzwoicie)


Hmm nawet u kolegi który ma trochę nowszy komputer ode mnie, 4 gb ramu i karte graficzną GF 8800 GT, za która dał nie małe pieniądze Crysis potrafił nieraz chrupnąć i widocznie zwolnić z wyświetlaniem grafiki w maksymalnych detalach i rozdziałce 22 calowej panoramy czyli 1650x1080, a najśmieszniejsze ze do tej karty dodawali właśnie Crysisa. Wiec nie wiem jaki musiałeś kupić komputer 5 lat temu.


Athlon64 X2 3800+, 2GB ramu, GeForce 8800GT (Tak jak mówiłem, jedyne co zmieniałem to karta graficzna, która kosztowała mnie jakieś grosze, będę musiał poszukać paragonu cy coś).

Nie mówiłem, że działa idealnie, bo są momenty kiedy przytnie, ale jednak działa na tyle dobrze, że można czerpać przyjemność z gry

[quote="R4venger"]Legalne i popularne formaty

Tak zupełnie na marginesie - co to są "legalne" formaty?


R4venger napisał/a

No właśnie generalnie, do tego i ja korzystam z PC. Net, trochę muzyki jakiś film, a jak chce oglądać na większym TV to muszę albo korzystać z odtwarzacza stacjonarnego, albo zwijać PC i rozkładać go tam gdzie TV stoi a to pół chałupy dalej. Wiec to się nie opłaca. Laptop lub konsola tutaj o wiele lepiej się sprawdza w mojej opcji.


No i słusznie, dla każdego co mu pasuje :)

Tak jak napisałem - konsola jest zamkniętą platformą dobrą do gier (choć z tym "zamknięta" to też się coraz bardziej zmienia - ciekaw jestem jak bardzo zbliżą się do piecowej konstrukcji platformy następnej generacji), a pecet jest platformą dobrą do praktycznie wszystkiego, w tym gier, choć czasem (często) trzeba trochę przy nim jeszcze podłubać, żeby wszystko było cacy.
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Nutzz 
Yans


Posty: 2170
Skąd: że znowu?!
Wysłany: 23 Wrzeœśnia 2009, 12:12   

Crysisa na direct x9 w pełnych detalach odpaliłem w kilka dni po premierze, na mym komputerku jeszcze przed modernizacją, -
Athlon64 x2 5600 +
2 GB Ramu
GeForce 8600 GT
Czyli nota bene, gorszym od pieca Ixiego.
Sprzęt był lekko kręcony.

Śmigał bez zarzutów - przycinał się jedynie podczas burzy śnieżnej.

Obecnie kartę wymieniłem na klasę wyższą (9600GT) co kosztowało mnie po sprzedaniu starej śmieszne grosze i dorzuciłem 1 GB ramu.

Póki co nie istnieją produkcje których bym nie uciągnął.

Aha, komputer w wersji sprzed upgrade'a kosztował mnie 1450 zł łącznie z obudową (jedynie napęd miałem swój) - kupiony tuż przed 'kryzysową' podwyżką cen - ma sie tego nosa ;) . Wymiana karty i zakup ramu to 200 zł.
Nie przewiduję żadnych modernizacji przez najbliższe 3 lata.

A do konsoli to jednak przydałby się dodatkowy telewizor ;)
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 23 Wrzeœśnia 2009, 12:40   

R4venger napisał/a
Hmm na moim kompie który kupiłem pod koniec 07' dałem ok. 2k, ale wymieniałem właściwie wszytko, oprócz zasilacza, obudowy i HDD.


Ja swój kupiłem w maju '07, wymieniłem tylko grafę (dałem 500zł za radka 4850) i dokupiłem 2GB ramu (GEIL 800Mhz za 80zł). I gry chodzą w zasadzie wszystkie płynnie.

R4venger napisał/a
Hmm w roku 07 to NIE był standard. Ja za swoją kartę wtedy dałem 660 zł (GF 8600 GT) a mam tylko 256 i nie kupowałem sprzętu w komputroniku...

R4venger napisał/a
Ja kupowałem w październiku to wiec mowy nie było o boomie cen świątecznych, firma Proline (jeden z tańszych sklepów internetowych - kóre mają także swoje prawdziwe sklepy w paru miastach) u kumpla który i tak mi jeszcze obniżył cenę


No to pan albo jesteś (bez obrazy) frajer, albo zwyczajnie kłamiesz, bo ja gdy kupowałem mój komputer w maju 2007 to za Gigabyte 8600GT dałem 470 zł.

R4venger napisał/a
W GTA 4 nie można pograć na max przy karcie która nie ma 512 MB ramu...


GTA IV nie jest tu argumentem przetargowym, bo nie kupuje się konsoli za 1,5k tylko dla jednej gry, a ta akurat jest bardzo źle zoptymalizowana i to wina PRODUCENTA nie sprzętu. I w GTA (nie wiem czy wymagane jest 512 MB na karcie) obciążany jest głównie procesor - u mnie bez względu czy ustawię grafikę na minimum czy maximum liczba klatek jest identyczna. Grafika nie może się rozpędzić, bo zła optymalizacja kodu pod procesor nie daje jej rozwinąć skrzydeł. I wpadłeś, bo GTA 4 ma dużo lepszą grafikę na PC. Wystarczy spojrzeć na odległość rysowania...

Tak czy owak, ze względu na prostotę gier (mam wrażenie, że wszystko jest sprowadzane do elementów zręcznościowych - nie mówię o wszystkich grach, ale nawet z serii TES zrobiło się bieganie za strzałką, żeby typowy 13-letni Japończyk z konsolą mógł grę ukończyć - a Morrowind był tak świetny :( ) oraz brak na konsolach moich ulubionych gatunków jest ona u mnie zdyskwalifikowana. O ile nie gram w jakiś symulator zdeycdowanie wolę klawiaturę i mysz niż sterowanie tym drągiem a pada też mogę sobie kupić. Na konsoli myszką nie pogram. Na pececie popiszę, poczytam, obejrzę film, zrobię z niego kino domowe na pilot - mam nieograniczone możliwości. Zrobię co zechcę, wystarczy umieć programować i mieć pojęcie o elektronice, a wtedy to już całym domem mogę sterować. Konsola jest mocno ograniczona, w pececie ogranicza mnie wyobraźnia i własne umiejętności.


Co do gier jeszcze a propos konieczności upgrade'u sprzętu. Robiąc grę na konsolę MUSZĄ zrobić ją tak by chodziła w miarę płynnie, bo inaczej nikt jej nie kupi. Przykładowo gdyby Crysis nie poszedł, musieliby obniżyć w nim grafikę. Na pececie nie ma tego problemu, mogą zrobić grę z cudowną grafiką i gość z gorszą kartą obniży detale, a ten z lepszą będzie mógł nią cieszyć oko. Mamy wybór, wy nie.
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
Duke 
Darth Vader


Posty: 1628
Skąd: Poznań
Wysłany: 23 Wrzeœśnia 2009, 13:14   

No tak to jest, że jak się kupi konsolę to tak długo jak nie rozwali pada albo nie rozwali samej konsoli wszystko będzie mu działać. Nie trzeba robić żadnych dodatkowych modyfikacji, nic. Gry na konsolę kupioną w 2005r. będą śmigać tak samo wydajnie niezależnie od daty ich wydania. Z piecem nie jest tak już słodko. Czasem jest to wina niechlujstwa programistów, czasem tego że jest wymagana większa moc obliczeniowa, pojawiły się nowe technologie.
Generalnie dochodzimy do innego pytania. W co lubicie grać? Nawalanki, surviwal horrory, arcadowe ścigałki i strzelanki, japan RPG - konsola jest dla was. Lubicie skomplikowane strategie, realistyczne symulatory i FPSy (zwłaszcza te taktyczne) - wybieracie pieca. Koniec i kropka. Oczywiście w seja można wsadzić silnik od lambo, ale czy to sprawi że seicento stanie się super bryką do wyrywania lachonów? Nie i tak samo jest z podłanczaniem jakiś klawiatur pod konsolę. Konsola do grania, piec do pracy i ewentualnie rozrywki.
_________________
Cynizm i sarkazm mam w zakresie standardowych usług. Drobne złośliwosci dla stałych klientów gratis.
Mnie tez dopadl kryzys.. jem splesnialy ser, pije stare wino i jezdze autem bez dachu...
 
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 23 Wrzeœśnia 2009, 13:20   

Trochę odbiegacie od tematu. Nie rozważamy niegrowych zalet sprzętu jednego i drugiego, chodzi o konkretne zalety tylko w odniesieniu do gier.

Na razie nie na zielono, ale staranniej dobierajcie argumenty.
_________________
5 zdań na temat
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 23 Wrzeœśnia 2009, 13:26   

No racja, wybacz nie zauważyłem. Jak już spostrzegł przedmówca, faktycznie rzecz leży głównie w preferencjach gracza. Ja po prostu gier konsolowych nie lubię. Mają w sobie to coś, co daje po sobie poznać, że to konsolówka. I tak właśnie grając w Obliviona, Wolfensteina 2009 (byłoby kupa do wymieniania tytułów, ale te dwa po prostu mocno mnie zabolały) czuję się jakbym grał na PC, ale w konsolową gierkę. Sprawdzone rzeczy z ich poprzedniczek w sequelach zastąpione zostały typowo konsolowymi rozwiązaniami niszcząc pecetowy klimacik... ten który lubię.
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 23 Wrzeœśnia 2009, 13:42   

Duke,
Cytat
Lubicie skomplikowane strategie, realistyczne symulatory i FPSy

Niedawno kolega pokazywał mi filmik gościa który grał w Modern Warfare 2 na konsoli. Byłem w szoku :shock: to jedynie kwestia przyzwyczajenia i konsolowcy potrafią tak samo dobrze grać w FPSy jak pecetowcy... ale fakt, nawet ja nie wyobrażam sobie grania w Operation Flashpoint na przykład na konsoli...

Ale jak zostało powiedziane wcześniej - dla każdego coś dobrego - jednym konsole odpowiadają innym nie.
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 23 Wrzeœśnia 2009, 13:49   

Konsolowcy może potrafią świetnie opanować swój pad, ale w starciu z pecetowcami nie mają najmniejszych szans, bo zanim obrócą się joyem, pecetowiec obiegnie go myszką 14 razy. Kiedyś była gra, która pozwalała grać w necie użytkownikom konsol i pecetów na tych samych mapach. I ludzie o podobnych umiejętnościach na pececie miażdżyli konsolowców. No chyba, że do konsoli dokupi się klawiaturę (np. numeryczna na bluetooth powinna wystarczyć) i mysz.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 23 Wrzeœśnia 2009, 13:53   

hrabek, ja właśnie mówię o tym ze gościu z padem w ręku rozwalał PeCetowców... zresztą FPSowe tytuły na konsolach sprzedają się wprost fantastycznie ( np. Killzone, Halo )
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 23 Wrzeœśnia 2009, 13:57   

Oczywiście, że się sprzedają. Jak opanujesz pada, to możesz całkiem sprawnie grać i łupać komputer, albo kumpli na takich samych konsolach.

Ale zastanów się, dlaczego tak mało gier jest intersprzętowych - nie pozwala ci na grę w sieci pomiędzy użytkownikami różnych sprzętów, mimo że byłoby to łatwe do zrobienia, bo przecież tekstury i mapy są takie same. Po prostu to się nie sprawdza, bo pecetowcy rozwalaliby wszystkich. Jeden gościu, choćby był najlepszym wymiataczem świata wiosny nie czyni. Ja mówię o ogóle graczy. Szybkość i precyzja celowania myszką jest nieporównywalnie większa od padowego joya.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 23 Wrzeœśnia 2009, 14:09   

hrabek, i tak nie lubię FPSów ;P: ja tam nie wiem, musiałbym z rok posiedzieć nad konsolowymi FPSami żeby móc sobie naprawde porównać a czasu na to nie mam. A nawet jeśli na konsoli nie da się grać tak dobrze w FPSy jak na PieCu to... co z tego? :mrgreen:

OK, skłamałem lubię jednego FPP - HalfLife, to chyba jedyna seria, bo fajną fabułę ma, jakąś z sensem...
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 23 Wrzeœśnia 2009, 14:17   

Nie rozumiesz mnie. Ja nie mówię, że na konsoli gra się gorzej. Miliony konsolowców mają na ten temat inne zdanie. Ja tylko mówię, że ograniczenia sprzętowe (w sensie: pad kontra mysz+klaw) nie pozwalają na tak szybkie reakcje jak w przypadku peceta.
Widziałem radość z gry konsolowca, jak w CoD rozwalał kolejne zombiaki i jest ona bardzo porównywalna z moją radością, gdy zbutuję przeciwnika w Batmanie :)
_________________
5 zdań na temat
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 23 Wrzeœśnia 2009, 16:32   

W piecu to nie tylko myszka, ale i znacznie więcej guziczków na klawiaturze, czy możliwość tworzenia skryptów, czego na konsoli nie uświadczysz.

No i są jeszcze mody, dodatki i konwersje robione przez fanów - w takim CoD4, gdzie standardowe mapy w multi są straszliwie biedne i pełne błędów, pecetowiec może zagrać na dziesiątkach genialnych map stworzonych przez fanów. Właściciel konsoli musi żywić się tym, co mu dostarczy producent.
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
mad 
Filippon


Posty: 3816
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 11 Października 2009, 00:00   

Kiedyś chciałem kupić PS2 - gdy jeszcze był w miarę świeży :roll: - ale zrezygnowałem. Teraz chyba jestem za stary na konsolę. Żona by mnie chyba do przedszkola wystawiła. I jeszcze jedno: nigdy w życiu nie korzystałem z pada :oops:
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37527
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 11 Października 2009, 00:57   

syn juz jest lepszy ode mnie w zręcznościówkach, jeszcze parę lat i chyba coś będę musiał nabyć z tej bajki
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 11 Października 2009, 08:56   

hrabek napisał/a
Oczywiście, że się sprzedają. Jak opanujesz pada, to możesz całkiem sprawnie grać i łupać komputer, albo kumpli na takich samych konsolach.

Ale zastanów się, dlaczego tak mało gier jest intersprzętowych - nie pozwala ci na grę w sieci pomiędzy użytkownikami różnych sprzętów, mimo że byłoby to łatwe do zrobienia, bo przecież tekstury i mapy są takie same. Po prostu to się nie sprawdza, bo pecetowcy rozwalaliby wszystkich. Jeden gościu, choćby był najlepszym wymiataczem świata wiosny nie czyni. Ja mówię o ogóle graczy. Szybkość i precyzja celowania myszką jest nieporównywalnie większa od padowego joya.


Hrabek, wejdź na jakiś serwer konsolowy, zobaczysz, jak się tam gra. dla porównania próbowalem CoD na pc i ps3, praktycznie żadnej róznicy (prócz lamerów) w tempie akcji. sporo ludzi gra na klawiaturach do konsol, ale i na padzie mozna nieźle nawymiatac, jak myślisz, a nie tylko biegasz.
A poza tym, co to za gadanie o konsolówkach? przeciez prawie wszystkie sensowne gry wychodza na wszystkie platformy (albo konsole i pieca) a konwersje idą w obie strony.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 11 Października 2009, 11:55   

mad, żona zmieni zdanie jak jej włączysz jakiś film na BlueRay'u ;-) jesli oczywiście macie odpowiedni telewizor do tego...
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 11 Października 2009, 12:39   

Dunadan napisał/a
mad, żona zmieni zdanie jak jej włączysz jakiś film na BlueRay'u ;-) jesli oczywiście macie odpowiedni telewizor do tego...


"... i stać Was na filmy", chciałeś dodać. Jeśli chce się oglądać filmy, to lepiej sobie jakiegoś nettopa kupić. Te lepsze, to nawet całkiem niezłe parametry mają i można na nich w miarę nowe gry odpalać.

Natomiast wracając do głównego pytania - zdecydowanie pecet. W zręcznościówki nie gram. Liczbą erpegów konsole nie grzeszą, podobnie jak strategiami. Przygodówek też jak na lekarstwo (choć to akurat mi zbytnio nie przeszkadza). O symulatorach, to już w ogóle nie ma co wspominać.

NURSie - ja się nie zgodzę, w porządnego FPSa raczej ciężko zagrać "na poważnie". Pewnie dlatego do tej pory mistrzostwa CSa są rozgrywane na blaszakach, a nie na konsolach. Pad nigdy nie zapewni takiej czułości i precyzji jak myszka.
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 11 Października 2009, 12:58   

ilcattivo13,
Cytat
Liczbą erpegów konsole nie grzeszą, podobnie jak strategiami.

Konsole mają chyba znacznie więcej RPeGów niż PC... zapomniałeś chyba o jRPG ;) a nawet gdyby tych nie liczyć to PCty mają jedynie więcej staroci bo znaczna większość RPG jaka wychodzi obecnie wychodzi też na konsole ( Fallout, Oblivion Mass Effect etc. ). A nawet są RPGi których nie ma na PC ( np. dopiero co wypuszczone Deamon's Souls które np. Gamespot jest uznane za jedną z najlepszych gier w tym roku )
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 11 Października 2009, 13:25   

ilcattivo13 napisał/a

NURSie - ja się nie zgodzę, w porządnego FPSa raczej ciężko zagrać na poważnie. Pewnie dlatego do tej pory mistrzostwa CSa są rozgrywane na blaszakach, a nie na konsolach. Pad nigdy nie zapewni takiej czułości i precyzji jak myszka.


I dlatego można sobie domontować klawiaturę do konsoli i myszke też. :-)
BTW cwaniaczki od myszek, spróbujcie powalczyc padem, IMO jest naturalniej, niż w przypadku kierowania ognia reka.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 11 Października 2009, 13:30   

Dla mnie FO3 to nie RPG. Chyba, że odpalam go z kilkunastoma, poważnie zmieniającymi rozgrywkę, modami.
Co do jRPG, to ile z nich jest dostępnych na naszym rynku? Pomijając fakt, że są to głownie "action RPG". Które w moim przekonaniu tyle mają wspólnego z RPG, co hack'n'slash'e... W dodatku większość z nich ma walkę, która wygląda jak bitwy z HoMM, co dla mnie jest mocno żenujące.
Demon's Souls. Może i Gamespot nazwał to jedną z najlepszych gier roku, ale oni to samo napisali wcześniej o Morrowindzie (dla mnie nudny jak flaki z olejem) i o FO3 (w "niezmodowanej" formie to tylko taka sobie strzelanka) i o ME, który też był taki sobie... Więc dopóki nie będę mógł zagrać, powstrzymam się z opiniami.

EDIT: NURSie - skoro można podłączyć klawiaturę i myszkę, to dlaczego profesjonalni gracze nie używają konsol? I dlaczego nie ma na konsole symulatorów?
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 11 Października 2009, 13:40   

ilcattivo13,
Cytat
Morrowindzie (dla mnie nudny jak flaki z olejem) (...) o ME, który też był taki sobie

OK, chyba się nie dogadamy, mamy kompletnie inne gusta :mrgreen: :wink:

Ale ja czasem jestem w stanie zapomnieć o swoich gusta i spojrzeć na rzecz obiektywnie... Morrowind to pierwsza w sumie gra tego typu z tak rozbudowanym światem. Fakt, jak by się uprzeć można ją przejść w 15 minut, fakt jak się za długo gra to gra robi się nudna ( a jaka się nie robi? ) bo system nie jest do końca dobrze zrobiony ale uważam że to jedna z najbardziej innowacyjnych gier.
A ME... cóż, mało który film sci-fi może pochwalić się tak ciekawą fabułą. Fakt: poboczne misje sa potwornie powtarzalne, ale nikt nie karze ci ich wszystkich przechodzić. Główny wątek jest genialny, grafika boska, elementy RPG i akcji połączone ze sobą w niesamowity sposób, w żadnej grze jeszcze czegoś takiego nie widziałem...

Ale chyba schodzimy z temu ;)
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group