Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Na czym grać? Konsola vs pecet.
Autor Wiadomość
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 22 Wrzeœśnia 2009, 00:36   Na czym grać? Konsola vs pecet.

A ja nabyłem sobie takie cuś ostatnio: http://www.arcengames.com/aiwar_features.php
i będę katował procesor x)
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 22 Wrzeœśnia 2009, 09:11   

NURS,
Cytat
Resident Evil 5 - wychodzi teraz na PC-ta

A to ci ciekawostka... co prawda nie pierwszy raz RE na PieCa wychodzi ale myślałem że 5-tka ze swoją grafiką itd. nie wyjdzie... A co myślisz o MGS - ta seria jest już skończona na PeCetach?... strasznie żałuję że nie było nawet "trójki" - w "Sons of Liberty" grało się naprawdę fajnie.
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 22 Wrzeœśnia 2009, 09:47   

A czemu by miała nie wyjść ze względu na grafikę? Przecież na pececie masz lepszą grafikę niż na konsoli. Nie rozumiem.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 22 Wrzeœśnia 2009, 10:28   

hrabek, może i mają ale zwykle jakoś to tak bywa że konsolowe gry maja silniki zoptymalizowane na konsole. I nie da się ich w pełni zoptymalizować na PieCe a co za tym idzie mają większe wymagania...
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 22 Wrzeœśnia 2009, 10:29   

hrabek: kiedy ostatnio grałeś w coś na konsoli? :-)
Dun: Nie mam pojęcia, MGS3 IMO cud-miód. Czwórki niestety nie zdzierżyłem za wiele (pół godzin filmu, minuta grania), muszę zrobić drugie podejście.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 22 Wrzeœśnia 2009, 10:47   

Nurs: miesiąc temu. W tym w demo Batmana na 50 calowym telewizorze Full HD. I w tego samego Batmana na PCcie. I nie zazdroszczę wcale konsolowcom, bo nie mam czego. Peceta też mogę sobie podłączyć do telewizora. Szwagrowi z konsolą zazdroszczę co najwyżej samego telewizora, bo ja mam 27'' i tylko 720p.

Po pierwsze: tekstury są dokładnie te same - może zmienia się format pliku, ale generalnie to identyczne pliki, tak samo szkielety budynków i postaci, bo one są tworzone niezależnie od platformy.
Po drugie: wszystkie konsole są już na rynku jakiś czas i o ile 2 lata temu może grafiką oszałamiały, to teraz niczym się nie wyróżniają.
Po trzecie: Batman chodzi płynnie w rozdzielczości 1280x1024 na Radeonie HD4850 za 300zł. U kolegi z większym monitorem także płynnie w 1680x1080. Większe wymagania to bzdura, bo kartę mam od roku i nie spotkałem jeszcze gry, która nie chodziłaby płynnie na mojej karcie w maksymalnych detalach. Może poza NFS: Shift, który czasem potrafi zwolnić, ale tylko czasem.

Jedyna przewaga konsol to tytuły, które są wyłącznie dla nich. Ale jak już wyjdzie coś i na peceta i na konsolę, to na pewno nie jest tak, że na konsoli chodzi lepiej, czy wygląda ładniej.
_________________
5 zdań na temat
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 22 Wrzeœśnia 2009, 11:04   

No, to teraz przeczytaj, co napisałeś. Bo wynika z tego, że to ta sama grafika, i cała reszta, pomijając rozdzielczości, bo sporo gier na konsole to już fullHD.
Nikt ci nie każe zazdrościć, ale nie deprecjonuj sprzętu, bo wcale nie jest gorszy. Daje to samo, pozwalając na pełną swobode - bezprzewodowe pady z którymi siadasz, gdzie chcesz.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 22 Wrzeœśnia 2009, 11:10   

Rozważamy zakup konsoli, ale jakoś ceny samych gier nas zniechęcają...
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 22 Wrzeœśnia 2009, 11:13   

To prawda, koszt nowości mały nie jest, ale bez problemu można je potem wymieniać na nowe tytuły z niewielka dopłata, nie mówiąc już o zakupach na allegro. w sumie wyżej 100 zeta nie wydasz przy zakupie - patrz sklep PSXExtreme, tam jest multum gier po 50-80 zł, albo 20-30 zeta przy wymianie.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 22 Wrzeœśnia 2009, 11:29   

Ja nie deprecjonuję sprzętu konsolowego. Ja tylko nie daję deprecjonować pecetów. Prawda jest taka, że pecet z nowoczesną kartą graficzną ma w tej chwili dużo większą moc obliczeniową od konsoli.
Stąd też rozpoczęła się dyskusja - nie zgodziłem się z Dunadanem, który mówi, że RE5 z jego grafiką na peceta nie powinien wyjść. Co jak co, ale właśnie na peceta powinien, bo to obecnie najmocniejszy sprzęt do gier, na pewno mocniejszy od obecnych konsol (choć po ostatnich obniżkach konsol pewnie i droższy, ale nie o cenie rozmawiamy).

Pady bezprzewodowe to argument obustronny, bo do peceta również możesz taki dokupić. Nikt ci nie broni. A w konsoli standardowo nie masz, chyba że akurat wychodzi jakaś edycja specjalna, że ma takiego pada w komplecie. I tu i tu wydatek.
Co do rozdzielczości, to na konsoli co prawda zagrasz w Full HD, ale na monitorze 32 cale zagrasz w dużo wyższej rozdzielczości na pececie. To oczywiście argument absurdalny, bo kto ma taki monitor, niemniej jednak da się to zrobić. A na konsoli nie. 1920x1080 i więcej nie będzie.
_________________
5 zdań na temat
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 22 Wrzeœśnia 2009, 12:01   

hrabek, na litości, każda konsola ma teraz pady bezprzewodowe i X360 i PS3. To standard, oprócz chyba najtańszej wersji X-a.
No i za cholerę nie rozumiem o co ci chodzi z tą rozdzielczością.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 22 Wrzeœśnia 2009, 12:20   

Ale o co te kłótnie? Każda platforma ma swoje wady i zalety i każdy wybiera co mu pasuje. Ja lubię peceta, bo lubię sobie podłubać przy nim i odpowiada mi wybór gier na niego, a kto inny lubi konsole, bo wkłada płytę i gra, nie martwiąc się o sterowniki, wymagania i inne takie. Proste.
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 22 Wrzeœśnia 2009, 12:27   

No dobra, jest jeden pad w zestawie. Do peceta dualshock bezprzewodowy kosztuje 60zł. To żaden argument.

Monitor np. Dell 30'' ma rozdzielczość 2560x1600 - jeśli masz odpowiednią kartę graficzną, to odpalisz grę na pececie w takiej rozdzielczości. A na konsoli ni huhu (1920x1080 max). Ale to gwoli wyjaśnienia, bo jak mówię - też nie argument, bo kto kupuje tak wielki monitor.

EDIT: Ixolite - ja też do peceta wkładam płytę i gram, nie martwiąc się o sterowniki i inne. Nie pamiętam już gry, która wymagałaby ode mnie jakichś zachodów, żeby ją uruchomić. Klikam na install i za chwilę mogę grać.

Nie próbuję udowodnić wyższości jednych świąt nad drugimi, mówię tylko, że konsole graficznie już dawno przestały wyprzedzać pecety i obecnie są w tyle. Za rok-dwa jak wyjdzie nowa generacja konsol, pewnie znowu będą z przodu, ale po dwóch latach na rynku pecety znowu je wyprzedzą i tak w kółko. Akurat teraz pecety są u góry sinusoidy.
_________________
5 zdań na temat
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 22 Wrzeœśnia 2009, 12:55   

hrabek, zapomniałeś dodać, wypasione pecety :-)
Jak na to popatrzysz rozsądnie, zauważysz, ze konsola jest sprzętem dedykowanym rozrywce. w takiej PS3 masz odtwarzacz bluray, kup kompa o takich parametrach i wyposażeniu za 1300-1500 zeta.
Na tym polega problem, jak dasz trzy razy tyle, to bedziesz mógl mówić o możliwości korzystania z wyższej rozdziałki (BTW monitor o tych parametrach też kosztuje pewnie krocie) :-)
W standardzie konsola łyka wciąż piece. bo każda PS3 moze to co moze, a w przypadków kompa musisz się gimnastykować.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Virgo C. 
Fred Flintstone


Posty: 6481
Skąd: Owczary
Wysłany: 22 Wrzeœśnia 2009, 12:56   

Co nie zmienia niestety faktu, że konsolowe porty na PCta na ogół są wyjątkowo marnie zoptymalizowane i trzeba mocnej maszyny, żeby płynnie działały (w porównaniu do komputera odpowiadającego mocą obliczeniową konsoli).
_________________
"Ja tam nie wiem o co cała ta wrzawa. U mnie w domu elektryczność jest w gniazdku. Gdyby ten pomysł rozpropagować, niepotrzebne byłyby żadne atomy."
 
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 22 Wrzeœśnia 2009, 13:15   

Nursie: nie chcę ciągnąć dyskusji, co jest lepsze, co jest do czego. Gdybym mieszkał w USA i tamże zarabiał, to pewnie miałbym i peceta stacjonarnego, i laptopa i dwie konsole, jak nie trzy. Bo sama idea konsoli bardzo mi się podoba. Ma zastosowanie "salonowe" - wielki telewizor i rozgrywka na dwóch graczy, szczególnie jak gra wykorzystuje akcelerometr (np. kręgle w PS3).
Ale nie mogę się zgodzić, że w przypadku peceta muszę się z czymkolwiek gimnastykować. Gry chodzą bez problemu. A karta za 300-400zł bez najmniejszego problemu pociągnie wszystkie najnowsze tytuły w max detalach.

Nie chciałem rozmawiać o cenie, ale z mojego punktu widzenia wygląda to tak, że ja peceta już mam. I jest on lepszy niż konsola, jeśli chodzi o parametry. Nie mam tylko blue-raya. I podejrzewam, że komp taki jak mój (Radeon 4850, Athlon X2) da się złożyć za 1500zł (bez monitora, ale za to np. z konsolowym padem). Jeśli pojawią się gry, w które nie będę mógł grać, to wymienię kartę na nową, będzie mnie to kosztowało 600-800zł, czyli połowę tego, co konsola. A zanim wyjdą takie gry, to pewnie jeszcze kolejny rok minie i ceny kart graficznych spadną (i pozostałych komponentów komputera). A ceny konsol niekoniecznie.
Przypominam, że ceny konsol spadły dopiero miesiąc temu, wcześniej kosztowały średnio $50 więcej, więc różnice cenowe między pecetem do grania, a konsolą byłyby jeszcze mniejsze, a być może przemawiałyby i na korzyść peceta.

Co do mitu o optymalizacji, to trochę tak jest, ale nie ma co dramatyzować. Na konsole kod jest zoptymalizowany tylko tak, żeby działał, nie wierzę w to, że optymalizuje się dla samej optymalizacji, albo żeby wyciągnąć jeszcze kilka klatek. Jak 25 się wyświetla, to wystarczy. W przypadku peceta nie trzeba tak się napinać, bo zawsze można klientowi poradzić zakup mocniejszej karty, ale jak pokazują ostatnie gry, wcale nie jest tak, że gry chodzą tylko na wypaśnym sprzęcie.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Nutzz 
Yans


Posty: 2170
Skąd: że znowu?!
Wysłany: 22 Wrzeœśnia 2009, 13:17   

Dodatkowo, przy zakupie konsoli, rozsądnym wydaje sie jeszcze zakup drugiego telewizora - dla rodziny i TV :twisted:
 
 
R4venger 
Tom Bombadil

Posty: 35
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 22 Wrzeœśnia 2009, 14:25   

hrabek napisał/a
wcale nie jest tak, że gry chodzą tylko na wypaśnym sprzęcie


Hmm na moim kompie który kupiłem pod koniec 07' dałem ok. 2k, ale wymieniałem właściwie wszytko, oprócz zasilacza, obudowy i HDD. Taki Stalker Clear Sky ciął się jak nie wiem w max detalach, w max detalach nie pograłem również w Crysisa. Z nowszych gier nawet strategia w postaci Anno 1404 musiałem tak pokombinować, aby chodziło na średnio-wysokich detalach. A to wszytko "exclusiv" na PC...
Jedynymi gierkami z którymi nie miałem problemu to porty z konsolówek w postaci Mass Effect, TimeShift, czy Deadspace.
W GTA 4 nie można pograć na max przy karcie która nie ma 512 MB ramu...
Wiec ja musiałbym władować ponownie przynajmniej w kartę graficzną kasę, zamiast tego wybrałem kupno konsoli. Wystarczy mi na 2-3 lata, do póki nie wyjdzie kolejna generacja. A blaszak? blaszaka nie wiem czy nie sprzedam i nie kupię jakiegoś lepszego laptopa, a laptopa mogę zabrać, zwinąć, czy użwyać na wyrze, lub sofie na kolanach itp. mocny komputer stacjonarny dziś potrzebny jest grafikom komputerowym, lub w studiach tworzących gry, mnie do grania w zupełności wystarcza konsola.
_________________
But I, being poor, have only my dreams; I have spread my dreams under your feet; Tread softly because you tread on my dreams.
[William Butler Yeats 1865-1939]
Ostatnio zmieniony przez R4venger 22 Wrzeœśnia 2009, 14:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Duke 
Darth Vader


Posty: 1628
Skąd: Poznań
Wysłany: 22 Wrzeœśnia 2009, 14:28   

Przepraszam, czy jest tu jakiś mod na sali? Oftopa posprzątać trzeba :wink: :twisted:
_________________
Cynizm i sarkazm mam w zakresie standardowych usług. Drobne złośliwosci dla stałych klientów gratis.
Mnie tez dopadl kryzys.. jem splesnialy ser, pije stare wino i jezdze autem bez dachu...
 
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 22 Wrzeœśnia 2009, 14:38   

Mój komputer ma już ponad 5 lat. Jedyne co w nim zmieniłem pod kątem gier, to kartę graficzną, co kosztowało mnie 300 zł.

Nadal nie ma gry, której nie mógłbym uruchomić. Są oczywiście gry, w które sobie nie zagram ze względu na tragiczny brak optymalizacji (vide Stalker, czy GTA4, bo Crysis działa i to bardzo przyzwoicie). Optymalizacja na konsolach polega na tym, że gra tworzona jest z myślą o jednej konkretnej konfiguracji sprzętowej (na tym polu Microsoft mocno namieszał dając możliwość zakupu konsoli bez dysku twardego), a i to nie wszyscy developerzy potrafią wykorzystać - pojawiają się tytuły, które mają duże problemy z płynnością działania.

Konsola jest fajna, bo jest prosta. Wkładasz płytę i grasz. Nie martwisz się rozdzielczością, czy wykryje ci kontroler, czy nie pogryzie się z EAXem, czy wersja sterowników, którą posiadasz nie spowoduje błędów, czy antywirus nie będzie się pluł itp. itd. Konsola jest fajna, bo akcesoria do niej są do niej i będą działać.

Pecet z kolei jest fajny bo daje możliwości. Przy odrobinie samozaparcia można złożyć maszynkę którą postawi się obok konsoli pod telewizorem, podłączy do niej bezprzewodowego pada, kierownicę, kamerkę, pecetową wersję "Natala", podłączy się toto do telewizora albo rzutnika, a kiedy się będzie nudzić, puści się na tym film albo muzykę w dowolnym znanym człowiekowi cyfrowym formacie, w chwilach zaćmienia umysłowego nawet można poczytać na telewizorze newsy z internetu, a w chwili fantazji można odpalić pierdyliard arcade'owych gierek z emulatorów, również ze starszej generacji konsol i starszej generacji komputerów. Próbował ktoś na xboksie zagrać w klasyki z commodore, atari albo amigi?

Pecet po prostu daje praktycznie nieograniczone możliwości, tylko musi się chcieć przy nim pogrzebać.

No i największym dla mnie argumentem przemawiającym za pecetem, jest ogromny wybór gier strategicznych, gatunku nieistniejącego na konsolach.
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37525
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 22 Wrzeœśnia 2009, 14:41   

Ixolite napisał/a
No i największym dla mnie argumentem przemawiającym za pecetem, jest ogromny wybór gier strategicznych, gatunku nieistniejącego na konsolach.
dlatego dla mnie konsole sa gatunkiem nieistniejącym :P gram w zasadzie tylko w strategie
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 22 Wrzeœśnia 2009, 14:46   

Założyć oddzielny wątek o sprzęcie?
Założę.
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 22 Wrzeœśnia 2009, 14:47   

R4venger napisał/a
Hmm na moim kompie który kupiłem pod koniec 07' dałem ok. 2k, ale wymieniałem właściwie wszytko, oprócz zasilacza, obudowy i HDD. Taki Stalker Clear Sky ciął się jak nie wiem w max detalach, w max detalach nie pograłem również w Crysisa. Z nowszych gier nawet strategia w postaci Anno 1404 musiałem tak pokombinować, aby chodziło na średnio-wysokich detalach.

Ja mojego kompa kupiłem na początku 2008 i Crysis mi chodził na max detalach w 1680x1050 (nie na highest, bo nie próbowałem na DX10), a karta to zaledwie GF8800 512MB. Tu więc raczej zgodzę się z hrabkiem. Komp poszedł teraz w ręce żony do grafikowania, a sobie kupiłem nowy, w którym też oszczędziłem na karcie graficznej, bo komp generalnie nie służy mi do grania (to też, ale ważniejsze są inne rzeczy) i znów - wszystko, co odpalałem, bez zająknięcia chodziło na 1920x1080 w max detalach. Karta to tylko GF250 GTS 1024MB.

R4venger napisał/a
W GTA 4 nie można pograć na max przy karcie która nie ma 512 MB ramu...

Wiesz, generalnie 512MB to teraz standard w kartach graficznych. A nową kartę z 512MB kupisz już za jakieś 120pln - żaden dramat.

R4venger napisał/a
Wiec ja musiałbym władować ponownie przynajmniej w kartę graficzną kasę, zamiast tego wybrałem kupno konsoli. Wystarczy mi na 2-3 lata, do póki nie wyjdzie kolejna generacja.

Ile za tą konsolę dałeś? Patrz wyżej na cenę karty. :P

R4venger napisał/a
A blaszak? blaszaka nie wiem czy nie sprzedam i nie kupię jakiegoś lepszego laptopa, a laptopa mogę zabrać, zwinąć, czy użwyać na wyrze, lub sofie na kolanach itp. mocny komputer stacjonarny dziś potrzebny jest grafikom komputerowym, lub w studiach tworzących gry, mnie do grania w zupełności wystarcza konsola.

Co kto lubi - ja właśnie dlatego nie lubię laptopa, bo dla mnie nie jest wcale wszechstronny. Co mi po tym, że mogę z nim iść wszędzie, gdy skompresowanie czegoś większego na nim to mordęga. Nie mówię już o wyrenderowaniu niezbyt skomplikowanej sceny w 3D. A rozbudowa? Niewiele w nim można rozbudować. Laptopy pozwalające na konkretniejszą rozbudowę kosztują za dużo, żeby się opłacało. Laptop, który miałby moc porównywalną do mojego stacjonara kosztowałby już w ogóle majątek. Laptopa zostawiam tylko dlatego, że żona czasem lubi sobie posurfować w necie siedząc na sofie, no i czasem, jak coś większego muszę ściągnąć, to niech laptop sobie zostaje włączony na noc - może stać gdzieś, gdzie go na pewno nie usłyszę no i energii też zeżre dużo mniej. ;P:

A w temacie - znów sobie odświeżyłem Company of Heroes. Kurczę, dawno nie grałem i mam problemy z wygrywaniem przeciwko komputerowi. :shock:
 
 
 
R4venger 
Tom Bombadil

Posty: 35
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 22 Wrzeœśnia 2009, 15:07   

Ixolite napisał/a
bo Crysis działa i to bardzo przyzwoicie)


Hmm nawet u kolegi który ma trochę nowszy komputer ode mnie, 4 gb ramu i karte graficzną GF 8800 GT, za która dał nie małe pieniądze Crysis potrafił nieraz chrupnąć i widocznie zwolnić z wyświetlaniem grafiki w maksymalnych detalach i rozdziałce 22 calowej panoramy czyli 1650x1080, a najśmieszniejsze ze do tej karty dodawali właśnie Crysisa. Wiec nie wiem jaki musiałeś kupić komputer 5 lat temu.

Ixolite napisał/a
puści się na tym film albo muzykę w dowolnym znanym człowiekowi cyfrowym formacie


Legalne i popularne formaty (DVD, CD, MP3 czy BluRay na PS3) też otworzysz na konsoli bez problemu. Jedynie co nie zrobisz to nie pooglądasz netu, ale nie zapominaj proszę ze konsola to taki komputerek do gier i tyle. Dodatkowe funkcję dodano, bo odbiorcy stali się bardziej wymagający. Nie wiem na PS 2 dvd można było poogladac, ale już np. mp3 posłuchać sie nie dało.

Ixolite napisał/a
No i największym dla mnie argumentem przemawiającym za pecetem, jest ogromny wybór gier strategicznych, gatunku nieistniejącego na konsolach.


Też lubię strategię, ale RTSy czy turówki nie potrzebują takiego zapasu mocy jak TPP czy FPSy. Zresztą moje założenie przy kupnie konsoli było takie - RPG i RTSy na PC, reszta na konsole. A jedynymi grami które mnie tutaj interesują jest Starcraft 2 i Dragon Age, bo jak przekonałem się ostatnio przy grze Fable 2, przy RPG za dużo trzeba się męczyć z przełaczaniem menu, aby przynajmniej tą cholerą miksturę wybrać. Pod tym względem PC góruje. Chyba ze w następnych konsolach dadzą przynajmniej obsługę myszki. Wtedy to będzie bez znaczenia raczej.

Adon napisał/a
Wiesz, generalnie 512MB to teraz standard w kartach graficznych. A nową kartę z 512MB kupisz już za jakieś 120pln - żaden dramat.


Hmm w roku 07 to NIE był standard. Ja za swoją kartę wtedy dałem 660 zł (GF 8600 GT) a mam tylko 256 i nie kupowałem sprzętu w komputroniku...

Adon napisał/a
że żona czasem lubi sobie posurfować w necie siedząc na sofie, no i czasem, jak coś większego muszę ściągnąć, to niech laptop sobie zostaje włączony na noc - może stać gdzieś, gdzie go na pewno nie usłyszę no i energii też zeżre dużo mniej. ;P:


No właśnie generalnie, do tego i ja korzystam z PC. Net, trochę muzyki jakiś film, a jak chce oglądać na większym TV to muszę albo korzystać z odtwarzacza stacjonarnego, albo zwijać PC i rozkładać go tam gdzie TV stoi a to pół chałupy dalej. Wiec to się nie opłaca. Laptop lub konsola tutaj o wiele lepiej się sprawdza w mojej opcji.
_________________
But I, being poor, have only my dreams; I have spread my dreams under your feet; Tread softly because you tread on my dreams.
[William Butler Yeats 1865-1939]
Ostatnio zmieniony przez R4venger 22 Wrzeœśnia 2009, 15:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 22 Wrzeœśnia 2009, 15:10   

hej, co znaczy nie pooglądasz netu, jest browser, może crapowaty, ale jest. na X-ie też.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 22 Wrzeœśnia 2009, 15:18   

R4venger napisał/a
Hmm nawet u kolegi który ma trochę nowszy komputer ode mnie, 4 gb ramu i karte graficzną GF 8800 GT, za która dał nie małe pieniądze Crysis potrafił nieraz chrupnąć i widocznie zwolnić z wyświetlaniem grafiki w maksymalnych detalach i rozdziałce 22 calowej panoramy czyli 1650x1080, a najśmieszniejsze ze do tej karty dodawali właśnie Crysisa. Wiec nie wiem jaki musiałeś kupić komputer 5 lat temu.

A jaki miał procek i płytę główną? Bo ja też na tamtym miałem GF8800GT 512MB i 4GB ramu na kompie i NIC nie cięło w 1680x1050 na max detalach. I jeszcze "drobny" szczegół - jaki miał system operacyjny? XP/Vista (DX9, czy 10), 32bit/64bit (czy system "widział" mu 3 do 3,5GB RAMu, czy rzeczywiście 4GB?).


R4venger napisał/a
Legalne i popularne formaty (DVD, CD, MP3 czy BluRay na PS3) też otworzysz na konsoli bez problemu.

Legalnych i popularnych formatów jest nieco więcej. :P

R4venger napisał/a
Jedynie co nie zrobisz to nie pooglądasz netu, ale nie zapominaj proszę ze konsola to taki komputerek do gier i tyle.

Już Ci NURS napisał, a ja potwierdzam, że i owszem, da się w necie posurfować na konsoli.

R4venger napisał/a
Hmm w roku 07 to NIE był standard. Ja za swoją kartę wtedy dałem 660 zł (GF 8600 GT) a mam tylko 256 i nie kupowałem sprzętu w komputroniku...

Nie wiem co ma do tego komputronik, ale jedziem: sprawdziłem aż na moim koncie na overclockers - w przeliczeniu na złotówki, zaokrąglając nieco w górę, 22 stycznia 2008 za moją GF8800GT 512MB dałem 650PLN - Ty pisałeś, że swoją kartę kupowałeś pod koniec 2007. Wiesz, że przed świętami dużo sklepów wypycha wszystko drożej? ;P:
 
 
 
R4venger 
Tom Bombadil

Posty: 35
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 22 Wrzeœśnia 2009, 15:31   

Adon napisał/a
A jaki miał procek i płytę główną? Bo ja też na tamtym miałem GF8800GT 512MB i 4GB ramu na kompie i NIC nie cięło w 1680x1050


Proc to był C2D 2,66, płyta jakiś gigabyte, system Vista i czy widział cały ram to ci nie powiem. DX 9, a na 10 gra całkiem spadała z klatkami.

Adon napisał/a
Legalnych i popularnych formatów jest nieco więcej.


To znaczy? idac do jakiegoś skepu kupisz jedynie DVD, BR, albo CD :P

Adon napisał/a
Już Ci NURS napisał, a ja potwierdzam, że i owszem, da się w necie posurfować na konsoli.


No widzicie, super hiper znawcą nie jestem :D
Adon napisał/a
oniec 2007. Wiesz, że przed świętami dużo sklepów wypycha wszystko drożej? ;P:


Ja kupowałem w październiku to wiec mowy nie było o boomie cen świątecznych, firma Proline (jeden z tańszych sklepów internetowych - kóre mają także swoje prawdziwe sklepy w paru miastach) u kumpla który i tak mi jeszcze obniżył cenę :)
_________________
But I, being poor, have only my dreams; I have spread my dreams under your feet; Tread softly because you tread on my dreams.
[William Butler Yeats 1865-1939]
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 22 Wrzeœśnia 2009, 15:35   

R4venger napisał/a
To znaczy?
A weź poczytaj: http://www.e.iprogramy.net/programy/6_9
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 22 Wrzeœśnia 2009, 15:45   

R4venger napisał/a
Proc to był C2D 2,66, płyta jakiś gigabyte, system Vista i czy widział cały ram to ci nie powiem. DX 9, a na 10 gra całkiem spadała z klatkami.

Aż mi się wierzyć nie chce, ale może jednak mój quad kładł aż tak na łopatki core duo. ^^ Bo płytę też mam "jakiegoś" gigabyte'a.

R4venger napisał/a
To znaczy? idac do jakiegoś skepu kupisz jedynie DVD, BR, albo CD :P

2xNIE W sklepach tutaj możesz już pobierać sobie multimedia bezpośrednio na kartę albo sticka. Jeśli w Polsce w porządniejszych sklepach w większych miastach się to już nie pojawiło, pojawi się na pewno bardzo szybko. Drugie nie - popularne formaty to nie tylko to, co kupisz w sklepie. A sam wymieniłeś wcześniej jeszcze, prócz wspomnianych wyżej, MP3 więc strzelasz gola do własnej bramki. A poza tym bez problemu kupisz w sklepie też np. filmy w DIVX. Popularne formaty w dobie internetu to nie tylko to, co jest na półkach w sklepie.

R4venger napisał/a
Ja kupowałem w październiku to wiec mowy nie było o boomie cen świątecznych, firma Proline (jeden z tańszych sklepów internetowych - kóre mają także swoje prawdziwe sklepy w paru miastach) u kumpla który i tak mi jeszcze obniżył cenę :)

Gdy mieszkałem w Polsce kupowałem praktycznie tylko w Proline we Wrocławiu. :P
Niemniej jeśli kupowałeś pod koniec roku to zrobiłeś błąd - vide cena, za którą ja kupiłem moją kartę 3 miesiące później (i od kiedy październik to koniec roku, ha? ;P: ). Zaznaczę jeszcze, że wtedy, na ile pamiętam, kurs waluty był na korzyść złotego.
I jeszcze raz zapytam, bo mnie to intryguje - co ma do tego przywołany przez Ciebie komputronik?

Edyta: drobny detal poprawiony.
Ostatnio zmieniony przez Adon 22 Wrzeœśnia 2009, 15:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Duke 
Darth Vader


Posty: 1628
Skąd: Poznań
Wysłany: 22 Wrzeœśnia 2009, 15:51   

Ha, dla mnie sprawa jest prosta - na pieca nie ma dobrych nawalanek, a na konsolę dobrych strategii ani realistycznych symulatorów lotu. Konsola jest tylko do rozrywki stricte, a piec to trochę koń roboczy do wszystkiego po trochu. No i z konsoli maila nie odczytam ;-)
_________________
Cynizm i sarkazm mam w zakresie standardowych usług. Drobne złośliwosci dla stałych klientów gratis.
Mnie tez dopadl kryzys.. jem splesnialy ser, pije stare wino i jezdze autem bez dachu...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group