Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
"Póki Ducha, Póty Nadziei" - głosowanie do 5.10.

które trzy szorty obudziły w Tobie najwięcej nadziei. na cokolwiek.
Bezimienni
3%
 3%  [ 4 ]
Ducha brak (już)
2%
 2%  [ 3 ]
Cisza
2%
 2%  [ 3 ]
Czterdzieści i cztery poniedziałki wskrzesiciela narodu
9%
 9%  [ 11 ]
Dokąd idziesz dziewuszko?
6%
 6%  [ 7 ]
Egzekucja
9%
 9%  [ 11 ]
Mozaika
11%
 11%  [ 13 ]
I ty zostaniesz jaskiniowcem
1%
 1%  [ 2 ]
Po drugiej stronie lustra
5%
 5%  [ 6 ]
RiP
7%
 7%  [ 9 ]
Rozważania o końcu świata
7%
 7%  [ 8 ]
Szansa
3%
 3%  [ 4 ]
Wizyta
14%
 14%  [ 16 ]
Wybór
2%
 2%  [ 3 ]
Wyścig szczurów
2%
 2%  [ 3 ]
Z pokolenia na pokolenie
9%
 9%  [ 11 ]
Głosowań: 47
Wszystkich Głosów: 114

Autor Wiadomość
Ozzborn 
Naznaczony Ortalionem


Posty: 8409
Skąd: z krainy Oz
Wysłany: 5 Października 2009, 23:27   

Ależ emocje! Gratulacje dla Pucka! :bravo :bravo :bravo
(Teraz mogę się podpiąć pod sukces, bo to przecież JA m.in. Cię podjudzałem do napisania jak się widzielim w Paradoxie ;P: ) Gdybym egoistycznie nie zostawił pustego głosu dla siebie to ten szorcik był następny do głosowania.
Gratuluję też pozostałym współpodiumowcom. :bravo :bravo
Dziękuję wszystkim za głosy i opinie - wszystkie są dla mnie bardzo cenne.

A i mamie Łitnej Hjuston też dziękuję :mrgreen:

W tej edycji wytypowałem nawet kilkoro autorów.
Bezbłędnie trafiłem baranka, shenrę też rozpoznałem - najpierw zasugerował to remont, a upewniło mnie to, że nie zrozumiałem zakończenia w ogóle :mrgreen: .
Drugi puckowy szort też rozpoznałem po chałupniczej destylarni :D

I widzę, że niezła agonię... znaczy dyskusję wywołał mój szort.
Może się mylę, ale byłem przekonany, że "umierać w agonii" jest, wręcz evergreenem śmiertelnych scen w literaturze. Chodziło o to że bohater wielokrotnie umierał i za każdym razem w agonii.
Co do innych zarzutów - to przyznaję się zakończenie poprawiałem w ostatniej chwili (choć zamysł początkowy pozostał w zasadzie niezmieniony). Natomiast faktycznie miałem problemy ze zmieszczeniem się w limicie znaków (co zauważyło kilka osób) stąd kilka skrótów i niedomówień. Jednakowoż znów zapolemizuję z Marcinem Robertem - dlaczego akurat tylko taka dusza może się przenieść, miało pełne prawo pozostać niedomówione. To jest szort, tu się wszystkiego opisać nie da. Zapewne w dłuższej formie takowy opis by się znalazł. I nie, nie był to pomysł na szybko tylko wyjściowy dla całego szorta :p
W każdym razie dzięki - wiem teraz na co uważać w kolejnych razach :)

Uff żem się rozpisał.
_________________
Czerwony Prorok i Najwyższy Kapłan Ortalionowego Boga

'Irony is wasted on some people.'-T.Pratchett

"Ozzborn, pogódź się z tym. Twoja uroda jest Twoim przekleństwem." (c) baranek
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 5 Października 2009, 23:27   

dalambert, to zdradź temat w tajemnicy, nie piśniemy Puckowi ni słowa ;P:
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 5 Października 2009, 23:29   

Ozzborn napisał/a
shenrę też rozpoznałem - najpierw zasugerował to remont, a upewniło mnie to, że nie zrozumiałem zakończenia w ogóle :mrgreen: .
znaczysja do końca nie wyszłam z wprawy zawiłości ;P:
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
Ozzborn 
Naznaczony Ortalionem


Posty: 8409
Skąd: z krainy Oz
Wysłany: 5 Października 2009, 23:31   

yhym :mrgreen:
_________________
Czerwony Prorok i Najwyższy Kapłan Ortalionowego Boga

'Irony is wasted on some people.'-T.Pratchett

"Ozzborn, pogódź się z tym. Twoja uroda jest Twoim przekleństwem." (c) baranek
 
 
J.Tanar 
Jaskier


Posty: 74
Skąd: na północ od czakramu
Wysłany: 6 Października 2009, 02:07   

Gratulacje dla wszystkich, w szczególności dwucyfrowych, i podwójne dla Pucka, bo i Rozważania miały swój klimat (nigdy bym nie wpadł, że to ma wspólnego autora z Wizytą :shock: )
A przy okazji dzięki za komentarze (choć krótkie) i głosy, prawdę mówiąc po przeczytaniu całości szortów nie liczyłem na tak wysoki wynik.
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 6 Października 2009, 04:57   

Pucek, :bravo :bravo :bravo Autora bym w życiu nie trafił, sam tekst też do mnie nie przemówił, ale gratulacje, bo spodobał się innym.
shenra :bravo :bravo Fajny, remontowy klimat. ;P:
marcolphus, xan4, Ozzborn :bravo Gratuluje podium.

Osobne gratulacje dla moich faworytów, czyli mada (Znowu wracam do punktowania Twoich tekstów. :D ), Nutzza (Ta lovecraftowska końcówka jednak do mnie przemówiła... :) ) i Ozzborna (Czytało się naprawdę dobrze.)
Btw, jakoś podświadomie trafiłem na teksty osób słuchających ostrej muzyki, cóż to, braterstwo dusz? :mrgreen:

I jeszcze dziękuję za 4 głosy oddane na Bezimiennych. Owszem, miało być patetycznie.

Aha, btw:
baranek napisał/a
Chal-Chanet
e! ;P:
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Virgo C. 
Fred Flintstone


Posty: 6481
Skąd: Owczary
Wysłany: 6 Października 2009, 06:43   

Gratulacje, zarówno tym którzy staneli na podium jak i tym, którym zabrakło trochę szczęścia :bravo :)
_________________
"Ja tam nie wiem o co cała ta wrzawa. U mnie w domu elektryczność jest w gniazdku. Gdyby ten pomysł rozpropagować, niepotrzebne byłyby żadne atomy."
 
 
 
marcolphus 
Batman


Posty: 514
Skąd: Kraków
Wysłany: 6 Października 2009, 07:09   

Gratuluję zwycięzcom:
Pucek, :bravo
shenra :bravo
xan4, Ozzborn :bravo

Dziękuję wszystkim za oddane głosy na moją komarzycę ;-)
To dopiero mój drugi udział w konkursie szortów, a jaki był dla mnie emocjonujący!! Ta chwila, kiedy aż 4 szorty miały tyle samo punktów - do końca nie było wiadomo kto wygra.
 
 
 
MOFFISS 
Connor MacLeod


Posty: 1576
Skąd: Okolice wawki
Wysłany: 6 Października 2009, 07:49   

gratki dla wygrańców:)

A propos, jak zwykle większość z was oceniła wyścig szczurów za sprawny warsztatowo, lecz niezrozumiały. Co tu dywagować, groteska o naszym codziennym życiu, w obozowym klimacie. Czasem przypadek, czasem determinacja pomaga nam odmienić nasze życie, lecz czy wtedy stajemy się lepsi? ;P:
_________________
nie robisz za żadnego katalizatora, tylko za pierdzielizatora... by bio
 
 
baranek 
Wróbel galaktyki


Posty: 5606
Skąd: Toruń
Wysłany: 6 Października 2009, 07:50   

Chal-Chenet, sorki. :oops: ale kurde, najlepsze jest to, że trudniejsze [przynajmniej dla mnie trudniejsze] nicki to ja kopiuję i wklejam. i teraz zachodzę w głowę, skąd ja to mogłem skopiować :?:

no, oczywiście, że dziękuję za głosy. i za komentarze. również od tych, którym się nie podobało. moja Żona, też stwierdziła, że zakończenie skopałem. ale kończyłem równo z dzwonkiem, że tak powiem.

i jeszcze tylko chciałem, tak dla formalności powiedzieć, że absolutnie nie jestem zwolennikiem żadnej z dostęnych na rynku opcji politycznych, a jedynie przeciwnikiem głupoty. a tej na scenie politycznej jest od groma. no, ale jak pisałem, to akurat w telewizorze któryś bliźniak gadał i tak wyszło. gdyby jakieś orędzie premiera było, zaończenie byłoby inne pewnie.

czekam na temat, chciałem co prawda odpuścić ze dwie edycje, ale chyba nie dam rady ;P:
_________________
Życie, ku*wa, jest nowelą.

"Pisze się po to, żeby było napisane" - Zygmunt Kałużyński
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 6 Października 2009, 08:07   

baranek, ja miałam Twoją odpuścić, ale remont mnie natchnął niechcący ;P:
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 6 Października 2009, 08:19   

Gratulacje, największe dla Pucka, zagłosowałem Na Pucka, ale oczywiście na odwrót niż wyszło :lol: :bravo
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 6 Października 2009, 08:30   

Rafał, ja tak chciałam skomentować Twoją wypowiedź do mojego...nosz jeszcze bardziej pokręcić to miałam? :mrgreen: Sugestie mile widziane na pw :mrgreen:
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 6 Października 2009, 08:33   

Pucek, :bravo :bravo :bravo To jest debiut :!:
shenra, :bravo :bravo
Ozzborn, marcolphus - mój faworycie :D , :bravo

serdeczne gratulacje dla wszystkich szortopisarzy i szortooceniaczy,

dziękuję za głosy komentujące i oddane na mojego szorta, szort pisany do strony chłopaka spodobał się przede wszystkim płci pięknej :D zdradzę, że pisał go 20 letni chłopak :oops: , podziękowania szczególne dla Witchmy, Mirii i Martvej, podbudowały mnie Wasze komentarze, dzięki :D
 
 
Ozzborn 
Naznaczony Ortalionem


Posty: 8409
Skąd: z krainy Oz
Wysłany: 6 Października 2009, 08:39   

baranek, wystarczy, że klikniesz na nicka z lewej strony i on się wstawia do okienka szybkiej odpowiedzi. ;P:
_________________
Czerwony Prorok i Najwyższy Kapłan Ortalionowego Boga

'Irony is wasted on some people.'-T.Pratchett

"Ozzborn, pogódź się z tym. Twoja uroda jest Twoim przekleństwem." (c) baranek
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 6 Października 2009, 08:41   

shenra napisał/a
Rafał, ja tak chciałam skomentować Twoją wypowiedź do mojego...nosz jeszcze bardziej pokręcić to miałam? :mrgreen: Sugestie mile widziane na pw :mrgreen:
Rafał napisał/a
„Mozaika” – fajnie, tylko bardziej łopatologicznie końcówkę należałoby wyłożyć PUNKT
shenra napisał/a
W końcu nie przetransportują cię gratis, a i tygodniowy pobyt w luksusowym hotelu bez klamek, na koszt państwa się nie zalicza. Taryfa, z drugiego końca miasta też za frajer mnie nie przewiozła. Przed drzwiami do własnego mieszkania stałam długo, zanim zdecydowałam się wejść. Przeciskanie się przez ścianę nie należało do najprzyjemniejszych, ale w końcu udało mi się rozprostować wszystkie dwadzieścia macek i przywitać z otwartymi ramionami nową lokatorkę...
Narratorki i lokatorki mi się pogubiły, nie mówię, że coś jest źle, ale jakiś czas kombinowałem o co może chodzić i co źle przeczytałem zanim załapałem.
 
 
Pucek 
Tumitak


Posty: 2659
Skąd: Grochów
Wysłany: 6 Października 2009, 10:08   

Jeszcze raz dzięki wszystkim entuzjastom szortopisania :bravo :bravo :bravo

Winna chyba jestem małe wytłumaczenie ( po kropkowej dyskusji): przydepnęła mnie niespodzianie pilna robótka, musiałam się skupić na kwestiach przyziemnych i na korektę drugiego tekstu najzwyczajniej czasu mi zabrakło... Boleję nad tym i przepraszam czytelników :oops: , bo rację mieli. Ale też i nureczka mnie rozgryzła - piszę powoli, klawiatura nie jest moim narzędziem pracy, raczej sporadycznej rozrywki :wink:

e: eh, miałam cichą nadzieję na co najwyżej stany średnie a tu łups - wyszło jak wyszło :shock:
Nie no, żeby nie wyszło że się nie cieszę - ale czuję spory niepokój...
_________________
prawdopodobnie najstarsza wiedźma w okolicy.
 
 
Marcin Robert 
Orient Men


Posty: 1476
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 6 Października 2009, 10:29   

Gratulacje dla Pucka, :bravo :bravo :bravo

pozostałych podiumowych zwycięzców :bravo :bravo

oraz dla współkonkursowiczów zajmujących dalsze miejsca. :bravo

Przyznam, że już po pierwszej lekturze domyśliłem się, że Wyścig szczurów jest dziełem MOFFISSa. :mrgreen: (Można by reaktywować konkurs z odgadywaniem autorów?).

Co do mojego szorcika, to nie ma on nic wspólnego z jakimkolwiek kryzysem (co sugerował wyżej wymieniony). Jest to opowiadanie o ewolucji społecznej. Opisane społeczeństwo dochodzi do takiego poziomu rozwoju, na którym nawet pracę sprzątaczki opłaca się zautomatyzować. I co będzie następnym etapem tej ewolucji? Kto zdobędzie faktyczną władzę w Mieście, przenosząc się do niego, aby przeprowadzać rekrutacje do swojej elitarnej grupy? Po lekturze I ty zostaniesz jaskiniowcem z pewnością potraficie odpowiedzieć na te pytania.

Zresztą pierwotne zakończenie mojego opka miało być inne: Miasto opanowała epidemia tajemniczej choroby. Główny bohater, podczas pobytu w Rezerwacie, odkrywa na nią lekarstwo i zaczyna szantażować władze Miasta, aby przejąć nad nim władzę. Później jednak - podczas wycieczki w Dolinie Kościeliskiej - wymyśliłem to zakończenie, które ostatecznie zaprezentowałem.

Chciałbym jeszcze podziękować za dwa oddane na moje dziełko głosy, które pozwoliły zająć mu zaszczytne pierwsze miejsce od końca. :D
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 6 Października 2009, 15:00   

Swoją drogą, czasem fajnie by było, jakby Autorzy po ujawnieniu odnieśli się czasem do napisanych komentarzy, polemika jakaś może? Tak całkiem poza konkursem, często jestem ciekawa, czy dobrze zrozumiałam intencje Autora, czy moje uwagi komuś się przydały i takie tam. Miło byłoby otrzymać taki feedback, ale oczywiście się nie upieram.
 
 
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 6 Października 2009, 15:17   

Z mojej strony, fajny pomysł, wprawdzie w tej edycji to nie miałem za dużo komentarzy ale jakby co, to mogę zacząć.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 6 Października 2009, 15:19   

xan4, zaczynaj ! Pucek się szykuje coś kwiknąć, ale na razie to sie Mamą po operacji opikuje .
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 6 Października 2009, 15:21   

xan4, to odnieś się do mojego komentarza ;P:
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 6 Października 2009, 15:22   

jak się rozkręcą to na każdego szorta osobny wątek będzie trzeba zakładać
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
terebka 
Filippon


Posty: 3843
Skąd: Nowogródek Pomorski
Wysłany: 6 Października 2009, 15:30   

Obawiam się, że doprowadzi to do spięć. Sam z chęcią bym się dowiedział, co miał na myśli jeden z zdecydowanych przeciwników mego szorta, ograniczając się do krótkiego: "Obrzydlistwo". Choćby po to, abym w przyszłości wiedział, czego unikać. Jednak jeśli nie zechce rozwinąć myśli, to nie ma sprawy. Spoko :)

Edit:

Rafał napisał/a
„Dokąd idziesz dziewuszko?” - obrzydliwe
_________________
SZORTAL
Szortal Na Wynos - Wydanie Specjalne
Ostatnio zmieniony przez terebka 6 Października 2009, 15:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
baranek 
Wróbel galaktyki


Posty: 5606
Skąd: Toruń
Wysłany: 6 Października 2009, 15:32   

to może ja. mam na imię Krzysztof i z uporem maniaka pakuję wątki polityczne do swoich opowiadań. prawie nigdy tego nie planuję, samo tak wychodzi. i potem czytam, że szort nie jest zły, tylko końcówka go zarzyna. no to spróbuję nad tym zapanować. bo to w sumie najczęstszy zarzut był.

no i jeszcze, że moje poczucie humoru nie do każdego trafia. no wiem. ale tutaj chyba nic nie poradzę. jak piszę poważnie, to mi takie brednie wychodzą, że sam nie mogę tego czytać. więc to mało subtelne poczucie chyba już zostanie. no przecież moje opowiadania nie mogą się wszystkim podobać. chociaż bym chciał.
_________________
Życie, ku*wa, jest nowelą.

"Pisze się po to, żeby było napisane" - Zygmunt Kałużyński
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 6 Października 2009, 15:45   

terebka napisał/a
Sam z chęcią bym się dowiedział, co miał na myśli jeden z zdecydowanych przeciwników mego szorta, ograniczając się do krótkiego: Obrzydlistwo.


Aluzju poniał Szasza :wink: ;P:

Nie lubię turpistycznych klimatów, nie lubię przygnębienia, beznadziei, szarości, nie lubię smutnych zakończeń, a szczególnie nie lubię epatowania tymi akcentami i brzydzi mnie ekscytacja tymi klimatami, a jeśli bohaterem tych wszystkich obrzydliwości na dodatek jest dziewuszka to obrzydzenie podchodzi mi do gardła. W skrócie to miałem na myśli ;P:

Gwoli sprawiedliwości należy dodać, że czyta się łatwo i obrazowo. Widać, że czujesz i masz to coś i pisanie przychodzi ci z łatwością.
 
 
terebka 
Filippon


Posty: 3843
Skąd: Nowogródek Pomorski
Wysłany: 6 Października 2009, 15:51   

Paniał ;)

Dzięki za wyjaśnienia, szczerze. :)
_________________
SZORTAL
Szortal Na Wynos - Wydanie Specjalne
 
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 6 Października 2009, 15:53   

Cytat
„RiP” – świetny kawałek, ale wymagałby mocno zakręconej końcówki. Szkoda.
To o Baranku.

Mam przed sobą ciekawą, zakręconą jak bobofrut historyjkę i im dalej czytam, tym większą mam ciekawość jak autor z tego zakręcenia wybrnie, czym nas zaskoczy i olśni. Czy to będzie bardziej zakręcone niż RIP, co tez takiego te duchy wymyślą, żeby pokonać wroga i czy Janusz zostanie pomszczony. Pod tym względem IMO końcówka słabuje.
 
 
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 6 Października 2009, 15:57   

No to już:
MOFFISS napisał/a
„Czterdzieści i cztery poniedziałki wskrzesiciela narodu” – styl komiksowy, ale dlaczego motyw dłubania w nosie jest oniryczny? Kompletnie się pogubiłem. Słabe.

Nic nie wiem, że miało być onirycznie, no może faktycznie trochę przesadziłem z tym dłubaniem w nosie, inni też mi to zarzucili, ale chodziło mi o mocny akcent na koniec. Tekst według mnie krótki i zwięzły, nie wiem czemu się pogubiłeś.
Nutzz napisał/a
Czterdzieści i cztery poniedziałki wskrzesiciela narodu
Co tu można powiedzieć? Gratuluję nietypowego pomysłu.
Tylko gdzie tu związek z tematem? No i wykonanie... odrzuca.

Związek z tematem wydawał mi się bardzo ścisły, póki żyjemy, póty mamy nadzieję, chciałem to trochę zmienić :D Wykonanie odrzuca, tzn. co?
Witchma napisał/a
Czterdzieści i cztery poniedziałki wskrzesiciela narodu, bo tylko tutaj autor wysilił się na jakąś oryginalność i próbę niekonwencjonalnego podejścia do tematu. Na dodatek tylko tutaj zakończenie nie jest oczywiste od samego początku (góra połowy) tekstu

Miria napisał/a
Czterdzieści i cztery poniedziałki wskrzesiciela narodu
Świetne, świetne! To, co trzeba, ujęte prostymi środkami wyrazu. Idealna równowaga, każde słowo zdaje się być na swoim miejscu. Niby pojedyncze, krótkie zdania, a niezwykle celne. Bardzo mi się spodobał ten tekst.

:) , dzięki,
Rafał napisał/a
„Czterdzieści i cztery poniedziałki wskrzesiciela narodu” – nic mi nie przychodzi do głowy, niby nic odkrywczego, kompozycja podoba mi się, oczekiwania finału sprytnie zostały przycięte do banału, ujdzie w tłoku.

ok, nie ma nic do komentowania,
Radek napisał/a
Czterdzieści i cztery poniedziałki wskrzesiciela narodu
3/5
Chodzę (cały) - hmmm... o co chodzi?
Zasadniczo skróciłbym ten szort do zdania Malarzowi spodobała się kobieta, zdobył ją, a potem mu sie znudziła. No i dobrze, ale czy trzeba o tym pisać opowiadanie?

tutaj mogę trochę polemizować, chodzę cały, było przeciwnością siedzę i tyle, a co do tego malarza, to uważam, że nie zrozumiałeś kontekstu, chodziło o płonną nadzieję, o to, że nadzieja wcale nie umiera ostatnia, o próbę wyrwania się z marazmu itd,
baranek napisał/a
Czterdzieści i cztery poniedziałki wskrzesiciela narodu - fajna forma. niby bez fajerwerków, ale zawsze coś innego. tylko nie załapałem związku z tematem. raczej o beznadziejności było. szczególnie związków.

tak, zgoda, miało być o nadziei, według mnie łapało się, ale fakt, bardziej o beznadziejności :D
Chal-Chenet napisał/a
Czterdzieści i cztery poniedziałki wskrzesiciela narodu – Intrygująca treść, ale ja osobiście nie przepadam za eksperymentami, a ten tekst takowym jest. Wolę shorty jako tradycyjne małe opowiadania.

Agi napisał/a
„Czterdzieści i cztery poniedziałki wskrzesiciela narodu”
Interesujące, ale zachwytu nie wzbudziło.

Ramzes napisał/a
Poniedziałki - odważna forma

Czterdzieści i cztery poniedziałki wskrzesiciela narodu
Nieco zbyt oryginalne, jak na mój gust. Prawda, że pojawia się na końcu element humorystyczny, ale i tak to wciąż za mało. Wolę tradycyjne teksty z fabułą, jak Bóg przykazał.
:) , nic dodać nic ująć :D
shenra napisał/a
Czterdzieści i cztery poniedziałki wskrzesiciela narodu - Siedzę. Czytam. Dłubię w nosie.

Bardzo się uśmiałem czytając ten komentarz :lol:
mad napisał/a
Czterdzieści i cztery poniedziałki wskrzesiciela narodu
Interesujący eksperyment formalny nie przesłania dosyć banalnej puenty. Przypomniał mi się stary teledysk zespołu Hey „Misie”. Raczej nie dla mnie. Ani szort, ani Hey.

i tutaj trochę się zdziwiłem, myślałem, że madowi się spodoba :cry:
Martva napisał/a
Czterdzieści i cztery poniedziałki wskrzesiciela narodu - ujęło mnie. Proste, szczere, odważne, bez sztuczności. Prawdziwe niestety

dzięki :D

jeszcze raz dziękuję za ocenę szortów,

i to wszystko, nie było więcej komentarzy do mojego szorta, myślę, że Puckowi bardziej się uda, zobaczymy :D
 
 
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 6 Października 2009, 16:02   

zapostuję sobie pod sobą, bo tylko odpowiem terebce

terebka, gdybyś wiedział jak Rafał, zjechał moją Balladę o samotnym Wiktorze, ło matko :lol: , On naprawdę nie lubi takich klimatów :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group