Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
muzeum fantastyki
Autor Wiadomość
zygamaj 
Gollum

Posty: 6
Skąd: warszawa
Wysłany: 18 Marca 2009, 22:00   muzeum fantastyki

poszukuję wariatów takich jak ja - staram się spisać, zebrać, opisać wszystkie książki sf, horrory, fantasy jakie wyszły od 1946 r w Polsce i potrzebne mi informacje o tym co wyszło poza wydawnictwami znanymi - klubówki itp
Mam zbiorek ok 9000 10000 szt ale nie mam jeszcze wsystkiego
Planuje wystawienie tego w Warszawie (nic do kupienia) tylko muzeum
Jestem na forum nowy i nie bardzo wiem jak się tu poruszać
Czy Tworzyliście już jakieś spisy, bibliografie?
Proszę o pomoc
_________________
zyga
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 18 Marca 2009, 22:21   

zygamaj, polecam Kruk Siwy ma dużą wiedzę o książkach pisz do niego, ale przy zasygnalizownych przez Ciebie zbiorach może się okazać pikuś :)
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
mad 
Filippon


Posty: 3816
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 18 Marca 2009, 23:53   

Bibliografia była kiedyś w starej "Fantastyce" - sądzę, że zrobiona dosyć dobrze. Korzystałem z niej trochę na studiach. Oczywiście rejestrowała tylko wydawnictwa oficjalne.
 
 
zygamaj 
Gollum

Posty: 6
Skąd: warszawa
Wysłany: 19 Marca 2009, 00:50   

mój problem polega na tym, że moja wiedza jest trochę teoretyczna. Gdzieś od roku 2000 nie mam czasu na czytanie i robię to rzadko, raczej czytam i zajmuję się opisami książek
ich katalogowaniem i opisywaniem bo zbierać nie przestałem. Poszukuję osób, ktore mają
jakieś recenzje lub opisy brakuje mi ocen no i to o czym pisałem. Bylo i jest do dzisiaj sporo wydawnictw "krzaków" lub klubówek z różnych miast i nie do wszystkiego dotarłem
i nie chodzi mi tu o zakup ale informację a jeżeli chodzi o zbiór widziałem (choć niewiele) większe ale straciłem kontakt (trzeba coś jeść)
_________________
zyga
 
 
Marcin Robert 
Orient Men


Posty: 1476
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 19 Marca 2009, 14:43   Re: muzeum fantastyki

zygamaj napisał/a
Mam zbiorek ok 9000 10000 szt ale nie mam jeszcze wsystkiego
Planuje wystawienie tego w Warszawie (nic do kupienia) tylko muzeum


Nie bardzo rozumiem ideę. Książki będą wystawione w gablotkach i będzie można sobie zobaczyć, że kiedyś na przykład ukazali się "Astronauci" Lema?
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 19 Marca 2009, 14:59   

Jemu raczej nie chodzi o pozycje popularne czy łatwo dostępne... Przecież są też takie rzeczy jak autografy, oryginały umów, rękopisy...
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21971
Skąd: Szmulki
Wysłany: 19 Marca 2009, 15:07   

No chyba, że tak. Bo inaczej cały pomysł jest lekko przerażający.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
zygamaj 
Gollum

Posty: 6
Skąd: warszawa
Wysłany: 19 Marca 2009, 17:28   

witam
może w gablotce to przesada
to miejsce jest trochę dla mnie nieszczęśliwe nie chcę kupić czy sprzedać szukam ludzi skrzywdzonych totalnie przez sf - posiadaczy unikalnych kolekcji aby wymienić się info
na temat posiadanych książek i zaprosić ich do współpracy przy tworzonym katalogu.
posiadam sporo książek podejrzanych o szeroko pojetą sf, elementy sf, itp i szukam ich opisu bo same ich nie posiadają a ja nie mam czasu ich czytać
podam przykład
zbiór współczesnych opowiadań amerykańskich 2 tomy zero opisu być może coś w nich jest albo i nie. Co do spisu z Fantastyki obejmuje on o ile pamiętam tylko lata 46-80 nie zawierał klubówek i wydawanych przez kluby czasopism w których były jakieś opowiadania
co do wystawy to postaram się by wszyscy się o tym dowiedzieli
szukam zapaleńców. Zbieram sf od 10 roku życia a jestem już starszym leniwym facetem.
ale nadal kocham sf
_________________
zyga
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 20 Marca 2009, 10:51   

Postaram się dokopać do klubówek, ale nie dam głowy, że mi się to uda - podczas przeprowadzki w piwnicy wylądowały, a tam jest upchane pod sufit - planuję posprzątać, ale to może potrwać.
Pozdrawiam maniaka :D
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 20 Marca 2009, 11:01   

A mógłbyś mi przybliżyć kilka rzeczy.
Jak zamierzasz pozyskiwać te książki/eksponaty, których nie masz?
Jak ma wygladać to muzeum?
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
zygamaj 
Gollum

Posty: 6
Skąd: warszawa
Wysłany: 20 Marca 2009, 18:48   

witam
będzie część wydzielona na muzeum, reszta to kawiarnia i antykwariat sf
co do zdobywania to sporo kupuję, sporo dostaję za darmo do muzeum od fanów, którzy duchem są jeszcze z sf ale robią i czytają już coś innego
Moja praca jest związana z książkami.
Może wszystkiego nie zbiorę, ale już z 90 % mam i nie chcę by ten zbiór znalazł się na śmietniku bo nie zamierzam go sprzedawać. Na razie odpukać na jedzenie mi wystarcza.
Chciałbym stworzyć porządny spis tego co wyszło - jest takich spisów dużo ale są rozstrzelone i niepełne. wydawnictwa mają taki bałagan, że głowa boli i nie ułatwia to pracy.
Co do dokumentów, umów itp to śpiewka przyszłości troche tego mam ale niewiele. mam możliwości ale brakuje mi czasu, teraz poszukuje lokalu i fanów.
_________________
zyga
 
 
zygamaj 
Gollum

Posty: 6
Skąd: warszawa
Wysłany: 20 Marca 2009, 20:22   

Jeszcze jedna ważna rzecz
Paradox ma własną duszę, tam spotykają się fani i miłośnicy sf aby sobie pogadać i spędzić miło czas.
Mnie chodzi o coś innego - o książki i te stare zakurzone i te nowe błyszczące
Tam królują ludzie - ci slawni i ich fani - atmosfera i ludzie są wspaniali bywałem tam kilka razy i bardzo mile to wspominam.
Ale tam rzadko bywa zwykła matka z dzieckiem, która ma sporo zajęć ale kiedyś coś tam czytała z sf i chce zachęcić swoją pociechę do tego tematu.
Pomysł muzeum to sprawa przewrotna i ma na celu zachęcić do czytania sf
Pokazać ile tego jest, i że jest w czym wybrać - że sf to także romans, kryminał, historia, obyczaj itp
no i fachowa obsługa to podstawa
a spis i ekspozycja - to już moja mania takie ułatwienie dla zbieraczy
_________________
zyga
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group