Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Praca na konkurs graficzny
Autor Wiadomość
Fearfol 
Pilot Pirx


Posty: 1098
Skąd: Przylesie Większe-Wałcz
Wysłany: 25 Lutego 2009, 16:13   Praca na konkurs graficzny

Wraz z kolegą wzięliśmy udział w konkursie na font/logo/head strony www.darkwarez.pl.
Chciałbym prosić Was o opinie na temat naszej pracy. Zależy mi na opiniach fachowców (m.in: Dunadan :P ) jak i użytkowników nie związanych z grafiką komputerową.

tutaj jest link do naszej pracy. http://img.org.pl/obrazek/czVCkfhbAxs.html

Zamieszczam również link do prac konkurencji ( http://darkwarez.pl/forum...070500#6070500) Wiem że jest ich dość dużo, ale mimo tego jeżeli ktoś miałby czas mógłby przejrzeć te prace i napisać jak nasza wypada na ich tle.

Czy nasz font podoba Wam się bardziej od innych, czy jest nijaki i nie wyróżnia się z tłumu, a może prezentuje się najgorzej.

Każda Wasza uwaga będzie dla mnie cenna. Dodatkowo każdy z Was mógłby podpowiedzieć mi co mam zmienić aby efekt był lepszy. Font tworzyliśmy w photoshopie, więc sugestie użytkowników tego programu nad zastosowaniem/usunięciem jakiegoś efektu byłyby mile widziane.

Pracę chcemy wysłać w sobotę wieczorem więc czasu na opinie jest dość mało.

jeszcze sprawa organizacyjna : ten wątek jest chyba dobry na tego typu temat ? :P

P.S : Być może dobrym pomysłem byłoby zorganizowanie konkursu wśród forumowiczów na okładkę SFFiH , lub na font tego forum. :D
 
 
 
Słowik 
Cynglarz

Posty: 4931
Skąd: Kraków
Wysłany: 25 Lutego 2009, 16:54   

Po pierwsze, trzeba się zalogować, żeby przejrzeć te prace. To Ci na pewno nie przysporzy wielu recenzentów.
Ja akurat jestem zarejestrowany, więc mogę kilka słów powiedzieć.
Rozumiem, że warunkiem koniecznym banera było umieszczenie na nim logo czarnego ptaka. Jeśli były jakieś ograniczenia co do kolorystyki, to widać to na pierwszy rzut oka. Z drugiej strony kilka propozycji odbiega kolorystycznie od Waszej i przeważającej większości pozostałych.
Jeśli nie było obostrzeń, to proponowałbym Wam zmianę zgniłozielonej kolorystyki na coś oryginalniejszego. Kto wie, jeśli baner będzie na tyle ciekawy, może admini strony dostosują do niego jej wygląd?
Moim zdaniem Wasz projekt nie odbiega od pozostałych, pomysł jest niezły, cyberpunkowo-przyszłościowy ;)
Może ciut za jasno, ale przede wszystkim, jeśli jest taka możliwość, to spróbowałbym na Waszym miejscu odróżnić się kolorystycznie od innych.
_________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
 
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 25 Lutego 2009, 17:34   

Fearfol,
Cytat
Zależy mi na opiniach fachowców (m.in: Dunadan :P )

Hmmm... why?!

Bardziej mi się podoba wasz. U konkurencji po prawo jest... no nie wiadomo co ;-) IMHO cień po orełkiem jest niepotrzebny - już wystarczająco sporo szczegółów tam jest.

Aha u konkurencji fajna ramka jest ;-)

Aha - macie znacznie fajniejszą czcionkę.
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Słowik 
Cynglarz

Posty: 4931
Skąd: Kraków
Wysłany: 25 Lutego 2009, 17:43   

Dunadan, mam wrażenie, że porównujesz pracę Fearfola do jednej pracy konkurencyjnej. Czyżbyś odnosił się do pierwszego banera na stronie? Moim zdaniem to jest stary baner, który chcą zastąpić zwycięzcą konkursu :D
Tamto forum konkursowe ma 25 podstron, banerów jest więc odrobinę więcej niż jeden :P
_________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
 
 
 
Fearfol 
Pilot Pirx


Posty: 1098
Skąd: Przylesie Większe-Wałcz
Wysłany: 25 Lutego 2009, 19:48   

Because

Dunadan napisał/a
Ja jako grafik ( w pewnym sensie )



mogłem przewidzieć że tamte prace nie wyświetlają się osobom nie zalogowanym. Szkoda bo byłem bardzo ciekaw Waszych opinii.

Słowik tu masz wymaganie jakie są stawiane pracą : http://www.darkwarez.pl./...c.php?t=1107194


W każdym razie zwykły "zmysł estetyczny" wystarczy,
czy podoba ci się tło, czy jest związane z tematyką forum, czy ustawienie napisów jest odpowiednie, co zrobić z pustą przestrzenią nad napisem darkwarez itd.
 
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 25 Lutego 2009, 19:49   

Słowik, :roll: chyba masz rację, nie zwróciłem uwagi. Tak czy inaczej konta nie mam na tym serwisie więc nie porównam... ale porównanie do zeszłego bannera też jest ważne ;-)
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Słowik 
Cynglarz

Posty: 4931
Skąd: Kraków
Wysłany: 25 Lutego 2009, 20:19   

Wymagania słabo wyjaśniają większość 'zgniłozielonych' banerów. Kolory forum to czarny i pomarańczowy. Poprzedni baner był zgniłozielony, więc większość konkursowiczów łącznie z Wami, poszła w tę kolorystykę, moim zdaniem to błąd i wygra jakiś inny zestaw kolorów.
Nie podoba mi się orzełek na postaci. Po pierwsze, widać, że jest wklejony, trudno jednak wymagać, żebyście zrobili bluzę z nadrukiem ;) Po drugie, jeden duży orzełek moim zdaniem by wystarczył.
Tematyka jak najbardziej pasuje, przekaz jasny, dla mnie ok.
Faktycznie, jest jeszcze dużo miejsca, może więcej sprzętu, kabli, trudno mi powiedzieć. Napisy ok.
_________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group