Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Szorty - Władza

Który szort okaże się najbardziej władczy?
Bunt
5%
 5%  [ 9 ]
Defekt
11%
 11%  [ 18 ]
Głowa króla
0%
 0%  [ 1 ]
Jestem panem świata
4%
 4%  [ 7 ]
Niezbadane wyroki
3%
 3%  [ 6 ]
Oddzielne królestwo?
3%
 3%  [ 6 ]
Ofiara epidemii
1%
 1%  [ 3 ]
Omega?
5%
 5%  [ 8 ]
Opieka kompleksowa
3%
 3%  [ 6 ]
Poczet nie-ludzkich władców Polski
5%
 5%  [ 8 ]
Power girl
8%
 8%  [ 14 ]
Rozdwojenie władzy
0%
 0%  [ 0 ]
Siła wyższa
1%
 1%  [ 2 ]
Słonina
3%
 3%  [ 6 ]
Taka sobie historia
10%
 10%  [ 16 ]
Test
3%
 3%  [ 5 ]
Tryptyk o władzy
9%
 9%  [ 15 ]
Waładza
5%
 5%  [ 8 ]
Władza
3%
 3%  [ 6 ]
Zabawne draże
6%
 6%  [ 10 ]
Zwierzenie
1%
 1%  [ 2 ]
Głosowań: 48
Wszystkich Głosów: 156

Autor Wiadomość
mad 
Filippon


Posty: 3816
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 13 Lutego 2009, 19:48   

Najwyższy czas na pocałunki śmierci mada :twisted:
Znów edycję oceniam pozytywnie, chociaż... ale o tym w trakcie opiniowania szortów.

Bunt - podobało się bardzo. Napisane z humorem i dbałością o język. Jedna drobna uwaga: sądzę, że szort mógł być trochę krótszy. Mniej indyczenia się bohatera lepiej wpłynęłoby na odbiór dosadnej puenty.

Defekt - opowiadanie, które przyprawiło mnie o zawrót głowy. Słowo, że zastanawiałem się, czy nie zagłosować wcześniej, ale powstrzymywał mnie właśnie zdefektowany szort. Nie chciałem wszczynać awantury w trakcie głosowania, podczas którego szort sobie radzi dobrze, piszę te słowa dopiero na koniec. Otóż doznałem deja - vu. Ja już gdzieś to czytałem! Nie chodzi o to, że temat podobny, język zbliżony, albo klimat wspólny - gdzieś już od połowy wiedziałem, co będzie na końcu! Cóż powiedzieć? Plagiat? To byłoby ciężkie oskarżenie, zwłaszcza, że wypadałoby poszukać tekstu oryginalnego, a mi się nie chce - niech więc to będzie deja - vu i wybryk mojej sfatygowanej wyobraźni. Autorze, proszę, nie podawaj mnie do sądu.

Głowa króla - czytałem co niektóre negatywne opinie i nie rozumiem ataków na język. Jest przyzwoity, a krytykowane fragmenty to chyba metafory, co nie? Oczywiście mogą to być słabe metafory, ale nie - na miłość boską - błędy językowe. Tyle, jeśli chodzi o obronę szorta, który ogólnie nie przedstawia się ciekawie. Ot, koleś sposobi się do wyrżnięcia poddanych. Ech, chciałbym, aby samo pojawienie się takiej myśli było fantastyką.

Jestem panem świata - proszę! Można niezależnie od siebie wpaść na podobny pomysł. Już wielu zauważyło powinowactwo tego szorta z "Buntem". Może to dzieła tego samego autora, który dwa razy - na zupełnie odmienne sposoby - postanowił sprzedać jeden pomysł? Oj, należałaby się autorowi kara. Ja jednak twierdzę, że to nieprawda i mogę założyć się z każdym, kto jest odmiennego zdania. "Bunt" to jednak opowiadanie, "Jpś" raczej utwór paraliteracki.

Niezbadane wyroki - zawsze musi się znaleźć jakiś szort o aniołach i diabłach. Tutaj rzeczywiście fabuła jest tylko pretekstowa, autor postawił na stylistyczne smaczki, które mogą się podobać lub nie. Powiedziałbym nawet, że to szorcik trochę w moim stylu.

Oddzielne królestwo? - Kto to widział stawiać znak zapytania w tytule? Duża rzadkość. Hm, czytając obszerną część pierwszą, można było się spodziewać zakończenia. Czy to zarzut? Nie do końca, bo tekst spodobał mi się.

Ofiara epidemii - Powim krótko: potencjał był, myśl końcowa nawet ciekawa, ale trzeba to było przeprowadzić nieco inaczej. Samo sformułowanie "Dopadło cię dziennikarstwo" to trochę za mało. Poza tym język w szorcie trochę płaski. Poprawny, ale płaski.

Omega? - I znów pytajnik. I znów temat boski (dobrze, że moja recenzyjka to nie szort, bo Bellatrix albo Miria już wrzasnęłyby, że popełniłem błąd językowy, dopuszczając się powtórzenia. Otóż oświadczam, że powórzenie może być również świadomym środkiem artystycznym, który nie tylko w literaturze występuje, ale również nagminnie pojawia się w encyklopediach).
Ciekawie, ale trochę za dużo - jak dla mnie - niedopowiedzeń. Nawiasem mówiąc () :wink: niedopowiedzenia lubię.

Opieka kompleksowa - Kto mieczem wojuje... Cóż, szort wygląda bardziej na streszczenie czegoś większego niż samodzielny utwór literacki. Może nie mam racji, ale sugerowałbym napisanie tego inaczej: zamiast opowiadać o cynizmie bohatera słowami narratora, lepiej by było wykoncypować jakąś jedną czy dwie sugestywne scenki ów cynizm obrazujące.

Poczet... - I co z tego wynika? Ekwilibrystyka językowa, dokładniej mówiąc słowotwórcza, zbiorek żartów... i co dalej? Chociaż z drugiej strony rzeczywiście niezłe to. Przecież literatura nie musi wcale niczemu służyć. Nawet własnemu sensowi.

Power girl - Język narratora wręcz obleśny - to of korz uprawniona stylizacja. Zakończenie mnie zaskoczyło o tyle, że spodziewałem się jakiegoś bolesnego kontrataku ku radości ogólnej, a zwłaszcza feministek. Zupełnie dobry szort.

Rozdwojenie władzy - Autorze! Nie załamuj się wynikami głosowania. Pisz i poprawiaj, pisz i poprawiaj, pisz i poprawiaj, a dopiero potem wysyłaj. Kilka razy solidnie przestraszyłem się własnych tekstów, którym nie poświęciłem zbyt wiele czasu. Co nie znaczy, że tych innych się nie bałem... :roll:
Nie ma to, jak w recenzji pisać o sobie, kreować siebie. Co tam oceniany tekst, on tylko pretekstem jest :wink:

Siła wyższa - Trochę jak "Opieka kompleksowa", ale bardziej tajemniczo, nastrojowo, melancholijnie. W lekturze takich szortów największa frajda tkwi w tym, że zastanawiamy się, czy zakończenie będzie powalające, czy raczej zrównoważone, nie burzące klimatu. Niezły tekst.

Słonina - Zaczyna się ostro niczym Rambo jakieś albo inny wojenny film. I nagle wszystko zwalnia, dochodząc do tajemniczego, niejednoznaczego, prawie onirycznego finału. Dobry tekst.

Taka sobie historia - Znacie to:
- Oni są wspaniali! Dbają o mnie, pozwalają biegać, przytujalą, troszczą się o bezpieczeństwo. To najwięksi królowie tego świata - pomyślał Pies.
- Jestem wspaniały! Wszyscy troszczą się o mnie, nadskakują mi, spełniają najskrytsze pragnienia. Tak, jestem największym królem - pomyślał Kot.

To w zasadzie wszystko, co mam do powiedzenia na temat tego szorta. Może jeszcze jedno: znów trzeba by było poszukać w stosach czasopism i książek bardzo podobnego tekstu. Może ktoś go zna? Mnie się szukać nie chce.
Żeby jednak nie było tylko pomyj: zakończenie robi wrażenie. A, jeszcze jedno: nie lubię kotów. Psów też. Preferuję żółwie. Serio.
Tylko że to nie ma znaczenia w odbiorze tekstu. Chyba nie ma.

Test - Niepotrzebne moralizatorstwo w ostatnim fragmencie. Żeby cię pogięło, Autorze :evil: :wink: Jednak ogólnie tekst spodobał mi się. I tu także trzeba zauważyć, że kiedyś już coś podobnego powstało. Kto pamięta szort o Bogu, który udostępnił wiernym adres swojej skrzynki e-mailowej? Pisali do niego, pisali, aż w końcu przestali :wink:

Tryptyk o władzy - Dawno temu czytałem świetny szort, którego pokrótce streszczę: Człowiek siedział w swoim pokoju i przez otarte okno oglądał drzewa. Wtem do pokoju wleciała pszczoła (cholercia, może to była mucha albo osa?) i człowiek pomyślał sobie mniej więcej coś takiego: "Biedne stworzenie. Żyje krótko, nie pozna świata". W tym samym czasie dąb rosnący za oknem podglądał siedzącego bez ruchu człowieka i pomyślał sobie mniej więcej coś takiego: "Biedne stworzenie. Żyje krótko, myśli i wydaje mu się, że pozna świat."

W zasadzie to byłoby na tyle. Za język oczywiście trzeba Autora pochwalić. Zakończenie nawet mi się spodobało: w pewnym sensie Bóg... zapada się w sobie (albo w siebie) :wink:

Waładza - W zeszłym roku byłem na filmiku animowanym "Horton słyszy Ktosia" zrealizowanym na podstawie utworku Suessa. Tam jednak oba światy potrafiły się porozumieć. A my corocznie mordujemy Bogu ducha winne komary. Tylko dlatego, że próbują nieudolnie dogonić człowieka w kategorii krwiopijstwa.
W szorcie cieszy to, że został ciekawie skomponowany i dobym językiem napisany :wink:
Na koniec quiz: Jeśli w szorcie mowa o płycie chodnikowej:
a) to znak, że napisała go Martva,
b) szort stanowi wyraźną aluzję do popularnej swego czasu muzyki chodnikowej, która na szczęście zdechła, wydając niestety dziecko - potworka o nazwie disco polo (proszę, niech nikt nie pisze, że wszystkie dzieci nasze :wink: ),
c) obie powyższe odpowiedzi są poprawne,
d) wszystkie powyższe odpowiedzi są błędne.

Władza - Krótko, zwięźle, żartobliwie (właśnie uśmiecham się i wzrokiem szukam na półce płyty "Cyan" - chyba tam znajdowała się rzeczona piosenka? A, płyty nie ma, bo to były jeszcze czasy, kiedy kasety się kupowało).

Zabawne draże - poprawnie napisane, klimatyczne (w sposób dołujący). Szkoda, że jednak żadnej myśli ciekawej nie niesie. Ale chyba nie taki był zamiar autora. Za klimat zatem duży plus.

Zwierzenie - podobne do "Władzy" - kolejna para spowinowaconych szortów. Niestety, "Zwierzenie" wygląda trochę gorzej. Przydałaby się jeszcze obróbka. Nie tyle obróbka skrawaniem - szort jest bowiem bardzo krótki, ale dodanie czegoś, co by tekścik bardziej uatrakcyjniło.

Chcę jeszcze raz wszystko przemyśleć. Głosowanie za kwadrans. Idę do po piwko.

EDIT: takie tam
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 13 Lutego 2009, 20:04   

mad, najpierw głosuj :!: piwko POTEM :twisted:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
mad 
Filippon


Posty: 3816
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 13 Lutego 2009, 20:08   

Słowo stało się głosem:
Bunt
Słonina
Test
Tryptyk o władzy
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 13 Lutego 2009, 20:09   

mad, dziękuję Ci w imieniu xana, który się teraz szachuje, czy coś :D

Czy coś jeszcze uda się zmienić?
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 13 Lutego 2009, 20:10   

mad napisał/a
Bellatrix albo Miria już wrzasnęłyby, że popełniłem błąd językowy, dopuszczając się powtórzenia. Otóż oświadczam, że powórzenie może być również świadomym środkiem artystycznym, który nie tylko w literaturze występuje, ale również nagminnie pojawia się w encyklopediach


Się ustosunkuję: wielkie dzięki za oświecenie, ale - choć oczywiście mogę się mylić - żadne z wypunktowanych powtórzeń nie wydaje się celowym zabiegiem stylistycznym. A encyklopedia to trochę inna sprawa, nie? Poza tym, rzadko zdarza mi się wrzeszczeć. A już na pewno nie z takich błahych powodów.

Czy z jakiegoś powodu nie podobają Ci się moje uwagi o tekstach?
 
 
mad 
Filippon


Posty: 3816
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 13 Lutego 2009, 20:17   

Może to z powodu Twojego avataru. Jak już wspomniałem, nie lubię kotów :wink: (ale Ciebie jak najbardziej :D )
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 13 Lutego 2009, 20:22   

Ale nie odpowiedziałeś na pytanie. Pierwszy raz starałam się analizować teksty i chętnie się dowiem, co było przydatne, co zbędne. Taką a nie inną formę zastosowałam, bo czytywałam często warsztaty na FF i tamtejsi szorciarze tak pracowali nad tekstami. Tu formuła jest inna, może takie łapanki i czepianie się drobiazgów nie jest potrzebne? Tak czy inaczej, nie miałam na celu robienia nikomu przykrości czy popisywania się, jaka to mONdra jestem.
 
 
Adanedhel 
Mroczny Kwiatuszek


Posty: 15705
Skąd: Land of the Ice and Snow
Wysłany: 13 Lutego 2009, 20:30   

Miria napisał/a
Tu formuła jest inna, może takie łapanki i czepianie się drobiazgów nie jest potrzebne?

Zaręczam, że Twoja praca była dla autorów bardzo przydatna, choć może nie mogli (jeszcze) tego powiedzieć. Nawet jak szort jest dobry to lepiej, żeby "czepiono się" trochę za bardzo, niż wychwalano pod niebiosa.
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 13 Lutego 2009, 20:34   

Łooo... jeszcze 15 minut :!:
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
Delfino 
Tom Bombadil

Posty: 34
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13 Lutego 2009, 20:47   

jak zwykle mi się przypomniało na ostatnią chwilę :P
Taka sobie historia - bo lubię koty
Rozdwojenie władzy - za kosmiczna tematyke
Władza i Zwierzenie -a tak jakoś spodobaly mi sie :

[edit] ajjjjjj minutę za poźno i nie przyjęło głosów :(
_________________
Pozdrawiam,
Delfino
Ostatnio zmieniony przez Delfino 13 Lutego 2009, 20:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 13 Lutego 2009, 20:48   

Delfino, zdaje się po czasie już.
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 13 Lutego 2009, 20:48   

Delfino, przypomnieć Ci się przypomniało, tylko zagłosować się nie zdążyło...

Ale wynik i tak zacny :D
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 13 Lutego 2009, 20:53   

mad, dzięki za ostatni głos i bardzo ładne opisy :D
Delfino, dzięki za dobre chęci :D

teraz idę nalać sobie black label i zabieram się do pracy i opisywania edycji :)

dajcie mi tak 1/2 godzinki, w międzyczasie proponuję stawiać kto napisał najlepsze szorty,
dla zwycięzcy lizaka od ADHD i szklaneczka dobrej whisky ode mnie :D
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 13 Lutego 2009, 20:54   

Cytat
a) to znak, że napisała go Martva,


Cholera, dostanę łatkę 'tej od płyt chodnikowych'? ;P:
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 13 Lutego 2009, 20:55   

Miria, było w porządku, choćby z tego względu, że Twoje wyłapywanie błędów nie wydawało mi się jakąś pokazówą, zabawą kosztem autora czy zwykłym czepiactwem. Ton raczej życzliwy wyczuwałem. W odróżnieniu od kilku innych analiz wykazane przez Ciebie błędy w istocie są większymi/mniejszymi błędami. Mam wrażenie, że poza czujnością stylistyczną masz wyczucie konwencji i spojrzenie całościowe, a to najważniejsze.
Co do drobiazgowości, to dalej pozostaję przy swoim ;P: , nie warto czepiać się każdego powtórzenia albo pisać coś w tym stylu: " to wyrażenie mi nie pasuje".
W sumie jednak kawał dobrej roboty, na pewno będą Cię ludzie czytać uważnie. :lol:

martva, Ty już dostałaś łatkę, z płytami chodnikowymi niewiele wspólnego mającą... :wink:
Ostatnio zmieniony przez jewgienij 13 Lutego 2009, 20:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mad 
Filippon


Posty: 3816
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 13 Lutego 2009, 20:55   

Miria, raczej należę do tych, którzy uważają, że tekst literacki to coś ZNACZNIE więcej niż gramatyka. Można podać przykłady pisarzy, którzy walili ortografami w co drugim zdaniu. Przecież w każdym wydawnictwie jest od tego korektor, aby chłodno, z dystansem i fachowością spojrzał na tekst i zanim dzieło trafi do druku, wyprostował błędy, usterki.
W naszym konkursie korektorów nie ma - taką przyjęliśmy formułę i bardzo dobrze! - więc z pewnymi usterkami trzeba się liczyć. Nie można moim zdaniem patrzeć na teksty przez pryzmat gramatyki.
Ponadto wielu "tropicieli" błędów (nie tylko Ty) myli dwie rzeczy: błąd obiektywny (ewidentna pomyłka, nieświadome ominięcie normy językowej) z subiektywnym odbiorem jakiegoś fragmentu. Fałszywe jest zestawienie: mnie się to nie podoba = błąd.
Sam popełniam usterki językowe (jak każdy) i wiem, że najtrudniej znaleźć je we własnym tekście, choć czasami są to potężne woły. Niestety, jakikolwiek stosunek emocjonalny do tekstu uniemożliwia jego korektę. Dlatego nawet najlepsi pisarze nie są korektorami własnych utworów.
Dochodzimy więc do sedna. Twoje opinie wyrażone o tekstach to w gruncie rzeczy praca korektorska. A poprawienie tego czy owego błędu (prawdziwego lub urojonego) nijak się ma do wartości tekstu - mimo wszystko - literackiego.
 
 
Ozzborn 
Naznaczony Ortalionem


Posty: 8409
Skąd: z krainy Oz
Wysłany: 13 Lutego 2009, 21:02   

no i nie przebiło 50... a bliziutko było. Czekamy na objawienie tfurców. I szczerze przyznam, że nie spodziewałem się takiego zwycięzcy, nie mniej serdeczne gratulacje dla autora lub autorki :bravo
_________________
Czerwony Prorok i Najwyższy Kapłan Ortalionowego Boga

'Irony is wasted on some people.'-T.Pratchett

"Ozzborn, pogódź się z tym. Twoja uroda jest Twoim przekleństwem." (c) baranek
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 13 Lutego 2009, 21:04   

mad napisał/a
Fałszywe jest zestawienie: mnie się to nie podoba = błąd.


Akurat tego starałam się unikać, jak mogłam. Naprawdę nie zauważyłeś?

mad napisał/a
Twoje opinie wyrażone o tekstach to w gruncie rzeczy praca korektorska.


A to trochę niesprawiedliwe, bo nie ograniczałam się do oceniania gramatyki czy stylu. Chyba nieuważnie czytałeś.

Teraz czas na Autorów, więc nie będę już ciągnąć dyskusji na ten temat. Dodam tylko, że niektórzy z tu piszących zadebiutowali w magazynie literackim i być może będą pisać dalej, inne rzeczy. Trudno mi sobie wyobrazić, żeby ktokolwiek poważnie myślący o pisaniu zaniedbywał pracę nad warsztatem, na zasadzie "ja to rzucę genialny pomysł a korektor niech się potem męczy". A najłatwiej uczyć się chyba na błędach?

jewgienij, dzięki, cieszę się.
 
 
mad 
Filippon


Posty: 3816
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 13 Lutego 2009, 21:21   

Miria napisał/a
Trudno mi sobie wyobrazić, żeby ktokolwiek poważnie myślący o pisaniu zaniedbywał pracę nad warsztatem, na zasadzie ja to rzucę genialny pomysł a korektor niech się potem męczy. A najłatwiej uczyć się chyba na błędach?


Miria, odwracasz proporcje. A kto mówi o zaniedbaniu warsztatu? Chodzi o to, że dla Ciebie dzieło literackie to jakieś 90% gramatyka i 10% to coś, co daje tyle frajdy. Sorki, ale tak to widzę. Twoja praca była ciężka, mozolna, ale jako autor chętniej bym poczytał więcej o Twoim spojrzeniu na pomysł, koncepcję, kompozycję. Może jak widzisz utwór w różnorodnych kontekstach? Jak odbierasz elementy niedopowiedziane? Jeśli jest ewidentny babol - proszę bardzo, ale przede wszystkim powinniśmy spróbować uchwycić nienamacalne! :roll: Tak ja widzę dyskurs o literaturze.
 
 
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 13 Lutego 2009, 21:26   

Władcza edycja szortowa dobiegła nam końca.

Bardzo dziękuję autorom za tak liczny udział, dziękuję także wszystkim głosującym i oceniającym (zarówno tym krótko- jak i długo- opisującym, dla autorów, każdy komentarz jest dobry). Podziękowania dla Witchmy, shenry i Chala za pomoc w prowadzeniu tej edycji.

Tyle tytułem wstępu, przechodzimy do sedna.

Władczym mistrzem został, wiecznie drugi do tej pory, Stormbringer i jego Defekt :bravo :bravo :bravo
Drugie miejsce zajęła, wyprzedzona w ostatniej chwili, nasza młoda debiutantka Sally i jej Taka sobie historia :bravo :bravo
Na trzeciej pozycji uplasowała się Bellatrix wraz z Tryptykiem o władzy :bravo

Na dalszym miejscach znaleźli się w kolejności zdobywanych punktów:
corpse bride - Power girl,
Zabawne draże - shenra,
Bunt - Alex,
Omega? - Fodnik,
Poczet... - jewgienij,
Waładza - Gwynhwar,
Jestem panem świata - mad,
Niezbadane wyroki - mad,
Oddzielne królestwo? - xan4,
Opieka kompleksowa - Chal-Chenet,
Władza - Ozzborn,
Słonina - Rafał,
Test -Chal-Chenet,
Ofiara epidemii - Marcin Robert,
Siła wyższa - shenra,
Zwierzenie - Lynx,
Głowa króla - rumeli,
Rozdwojenie władzy - MOFFISS.


Dzięki jeszcze raz za dobrą zabawę i Stormbringer- szorty oddaję w Twoje ręce :D

edit: poprawki
Ostatnio zmieniony przez xan4 13 Lutego 2009, 21:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 13 Lutego 2009, 21:36   

Gratulacje :bravo
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Gwynhwar 
Tarmogoyf


Posty: 9817
Skąd: Z forum SF
Wysłany: 13 Lutego 2009, 21:37   

Brawo dla wszystich! :D

Fajna edycja :P
 
 
Ozzborn 
Naznaczony Ortalionem


Posty: 8409
Skąd: z krainy Oz
Wysłany: 13 Lutego 2009, 21:38   

No proszę, proszę... sporo zaskoczeń, ale z drugiej strony jestem tu chyba trochę za krótko żeby potrafić dopasowac autorów do dzieł. Za to jak teraz patrzę na tytuły z nickami to widzę pewne prawidłowości ;P:

Można teraz parę słów od ałtora w ramach ustosunkowania się? Bo nie wiem jak jest przyjęte. :P

PS. xan4, poprawisz mojego nicka na liście? thx 8)
_________________
Czerwony Prorok i Najwyższy Kapłan Ortalionowego Boga

'Irony is wasted on some people.'-T.Pratchett

"Ozzborn, pogódź się z tym. Twoja uroda jest Twoim przekleństwem." (c) baranek
Ostatnio zmieniony przez Ozzborn 13 Lutego 2009, 21:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Adanedhel 
Mroczny Kwiatuszek


Posty: 15705
Skąd: Land of the Ice and Snow
Wysłany: 13 Lutego 2009, 21:38   

Widać ostatnio wygrywa się po wmocjonujących końcówkach ;)
Brawo, Wodzu Przynoszący Burzę :) Dobry szort, tylko podreperuj samą końcówkę ;)
Gratki Sally. Jak dla mnie jesteś zaskoczeniem. Nie spodziewałem się, że to Twój szort, świetny debiut :)
No i Bella znów w niezłej formie ;)
Dla pozostałych też uścisk dłoni prezesa się należy, o!
 
 
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 13 Lutego 2009, 21:45   

Ozzborn, już poprawione :oops:
 
 
Virgo C. 
Fred Flintstone


Posty: 6481
Skąd: Owczary
Wysłany: 13 Lutego 2009, 21:52   

Gratulacje dla wszystkich :D :bravo
_________________
"Ja tam nie wiem o co cała ta wrzawa. U mnie w domu elektryczność jest w gniazdku. Gdyby ten pomysł rozpropagować, niepotrzebne byłyby żadne atomy."
 
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 13 Lutego 2009, 21:54   

Gratulacje!
 
 
Lynx 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7038
Skąd: znad morza
Wysłany: 13 Lutego 2009, 22:24   

Adanedhel, uściśniesz i piwo postawisz! Konkurować z takim towarzystwem to była gratka nie lada :mrgreen: :bravo dla wszystkich.
_________________
http://zrozumiecswiat.pl/7.html
 
 
Stormbringer 
Marsjanin


Posty: 2243
Skąd: inąd
Wysłany: 13 Lutego 2009, 22:56   

Wow, cały dzień mnie nie było, wracam, a tu takie klocki. :)

Pięknie dziękuję wszystkim głosującym, komentującym oraz współpiszącym. Udział w kolejnej edycji szortów jak zwykle był przyjemnością. No i podziękowania dla organizatora i naganiaczy. ;)

Fajnie, że "Defekt" spodobał się paru osobom. Wiem, że był dość, hmm... eklektyczny i poskładany ze nienowych motywów, ale podszedłem do sprawy z pewną swobodą. :) Jak widać, czasem przynosi to wymierne efekty. ;)

Acha, z premedytacją nie użyłem w tekście słowa "smok". :D Choć oczywiście niewiele to zmieniło.

Nowy temat powinien pojawić się jutro. Może będzie walentynkowy. ;)
 
 
mad 
Filippon


Posty: 3816
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 13 Lutego 2009, 22:57   

Gratulacje proszę przyjąć:

Stormbringer :bravo :bravo :bravo
Sally :bravo :bravo
Bellatrix :bravo

Brawa również dla wszystkich pozostałych :bravo
Naród garnął się do władzy :mrgreen:

Z Chalem napisaliśmy po dwa teksty, ale Wielkopolska władzy nie przejęła :(
W jeden Twój tekst, Chal, trafiłem, tym razem żaden z moich nie przypadł Ci do gustu :( :wink:
Ze swej strony dziękuję za te łącznie 13 głosów na moje 2 teksty. Nawet po dodaniu głosów nie znalazłbym się na pudle :|
Jeśli dobrze policzyłem, dziękuję dwójce osób za dublety: Rumeliemu i Ramzesowi. Szkoda, Rumeli, że Twój tekst mnie nie przekonał. Ty na "Wdowiego Shorta" też głosowałeś.
Oddałem głosy na Bellatrix, Alexa, Rafała i Chala.
Jeden z moich faworytów stanął jednak na pudle, chociaż w pierwszej chwili chciałem głosować trochę inaczej.

Oczywiście :bravo dla naganiaczy, naciągaczy, inkwizytorów, uzurpatorów: Witchmy, shenry i Chala Dobra, niech będzie ładniej: dla promotorów, propagatorów im chyba jednak szortowych predatorów :mrgreen:

Osobne :bravo oczywiście dla xana4

No to do następnej edycji! Hejka!


EDIT: Rafale, wymieniliśmy się głosami :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group